Форум

Data.BG Форуми: Windows 7 и всичко свързано с него vol.3 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (364 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Windows 7 и всичко свързано с него vol.3

Потребителят е неактивен   zepar 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 09-November 07
  • Град:чужбина

Преглед на мнениеqqmmaaiill, на Jul 30 2010, 15:36, каза:

А,и да попитам - имате ли представа защо ArchiCAD 12 ми крашва под Windows 7 Ultimate x64.Всички други версии пък вървят ,дори и ArchiCAD 13,но 12 - ката просто не ще.Обаче на XP,Server 2008 и Vista SP1 върви като пушка.В официалния сайт уж пише ,че го поддържа.

Възможно решение е да инсталира арихикад - а под XP mode.Тогава ше бачка като че ли е на XP
Libera te tutemet ex inferis
0

Потребителят е неактивен   qqmmaaiill 

• Регистриран: 03-February 06
  • Град:София
Мдааа,проблема се оказа в шибаната версия в работата!Оказа се,че не само аз имам проблеми с нея под Windows 7.ivanmatin - благодария ти много за тази версия - качих я и работата заспа.А ArchiCAD 13 нещо не ми се нрави,понеже някой опции са ми на други места,но качих и нея за проба.А какъв е този Xp Mode и как се пуска,понеже нищичко не разбирам?Може ли с него да инсталирам и ArchiCAD 9?
0

Потребителят е неактивен   dopeshobg 

• Регистриран: 11-January 06
  • Град:Plovdiv
От няколко дни при пускане на компа, ми излиза следното съобщение:

Публикувано изображение

Някакви идеи?
0

Потребителят е неактивен   Mozo 

• Регистриран: 27-December 03
Спри въпросното приложение от стартъпа и ще се оправи.
0

Потребителят е неактивен   zepar 

• Регистриран: 09-November 07
  • Град:чужбина

Преглед на мнениеqqmmaaiill, на Aug 2 2010, 13:24, каза:

А какъв е този Xp Mode и как се пуска,понеже нищичко не разбирам?Може ли с него да инсталирам и ArchiCAD 9?

Ето Windows XP Mode
Libera te tutemet ex inferis
0

Потребителят е неактивен   TF2foerever 

• Регистриран: 19-April 09
dopeshobg
Доколкото си спомням sshnas21.dll е вирус.Очевидно е изтрит но пак е бръкнал в системата.Провери с Malwarebytes за да видиш какво е останало от него.
0

Потребителят е неактивен   FarmDve 

• Регистриран: 14-March 06
  • Град:Ямбол
Браво от MS пуснаха кръпка за проблема с преките пътища

http://www.microsoft.com/technet/security/...n/MS10-046.mspx
i5-4670k, ASRock Z87 Pro4, Gigabyte GTX 760 Windforce3x+Sapphire HD5850+ASUS EAH5870, Chieftec 600w, 2x1GB Kingmax 1333MHz+1GB A-data, WD Caviar Blue 640GB, LG Flatron W2261VP-PF, Cooler Master Hyper 212+

Bitcoin miner since April 2011.
0

Потребителят е неактивен   sickdog 

• Регистриран: 20-August 04
  • Град:Свищов
Имам проблем!
Компа ми заби и след рестарта зареди много бавно и пусна някав резервен профил та се чудя как да си пусна моя си профил, че сега с тоя квот правя, квот струвам, никви настройки не се запазват. Как да пусна профила VLD?

Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от sickdog: 03.08.10 - 21:47

0

Оправи проблема от control userpasswords2
0

Потребителят е неактивен   astralsociety 

• Регистриран: 15-September 07
Здравейте, сблъсках се с няколко проблема след прясна инсталация на Уин7. Първо ДВД-то и ОС-а не се разбират изобщо. Писах за въпросния проблем и в тема в раздела за хардуер. ДВД записвачката просто се бъгва, след като сложа какъвто и да е диск в нея. Със себе си записвачката повлича и цялата система. Всичко забива, а целия уин започва да насича жестоко. Компютъра е чисто нов и не би трябвало да засича, особено, когато не е натоварен с нищо, освен въртящото се ДВД.

Другият ми проблем е, че на моменти се забелязва ясно насичане и натоварване на системата (дори и когато не се натоварва с тежки операции). При влачене на прозорци се забелязва ясно насичане, също както при минимизиране на прозорци. На работния компютър, който е доста по-слаб нямам подобни проблеми, а на него са включени всички гъзарийки на седмицата. При плейване на аудио също се чува нацепване, изобщо изнервих се цял ден с настройки и търсене на решения на въпросните проблеми. Поради големия брой (излишни според мен) процеси и services харда непрекъснато бълбука и блещука и още, и още...

Тествахме системата и някоя по-тежичка игра (FarCry 2 на макс настройки с 4хАF, без V-Sync и HDR). Играта върви безпроблемно и без насичане.

Ако е от значение компа е както следва:
Gigabyte P55 UD3L
Core i5 750
Sapphire HD 5770
2x2 DDR3 Kingston HyperX 1600
WD 500 GB Caviar (не го препоръчвам на никого - шумен и бавен)
Cooler master GX750 W

Общо взето съм на една крачка от отчаянието. Предложете какво да правя, или направо предложете някоя стабилна версия на уин-а. Благодаря предварително
"Who are you, and why should I care?"
0

Потребителят е неактивен   thgm 

• Регистриран: 07-October 09
Температурите какви са? Драйверите най-новите ли са? Имаш ли антивирусна? При местене на прозорци кой процес товари? Пусни един scan с mbam за всеки случай.
0

Потребителят е неактивен   dopeshobg 

• Регистриран: 11-January 06
  • Град:Plovdiv

Преглед на мнениеTF2foerever, на Aug 3 2010, 12:51, каза:

dopeshobg
Доколкото си спомням sshnas21.dll е вирус.Очевидно е изтрит но пак е бръкнал в системата.Провери с Malwarebytes за да видиш какво е останало от него.

Мерси - това свърши работа...

Друг въпрос - като си гледам снимките с photo viewer-a ми ги дава доста по-тъмни, отколкото са в действителност, с фотошопа са нормални и се чудя от какво може да е... :lol:
0

Потребителят е неактивен   tiksi 

• Регистриран: 29-May 05
здравеите искам да попитам дано някои ми помогне как да направя така че папките и фаиловете на уиндоуса да си ги подреждам сам както искам а не автоматично да ми се подреждат и да немога да ги местя никаде имаше такава опция в sort by или group by в този уиндоус са твърде много и незнам коя е тояно
0

Потребителят е неактивен   thgm 

• Регистриран: 07-October 09

Преглед на мнениеtiksi, на Aug 4 2010, 14:56, каза:

здравеите искам да попитам дано някои ми помогне как да направя така че папките и фаиловете на уиндоуса да си ги подреждам сам както искам а не автоматично да ми се подреждат и да немога да ги местя никаде имаше такава опция в sort by или group by в този уиндоус са твърде много и незнам коя е тояно

Пробвай да си напишеш поста грамотно.
0

Преглед на мнениеthgm, на Aug 4 2010, 04:21, каза:

Температурите какви са? Драйверите най-новите ли са? Имаш ли антивирусна? При местене на прозорци кой процес товари? Пусни един scan с mbam за всеки случай.

Драйверите са най-новите. За антивирусна ползвам последния нод, ама той не товари изобщо. Температурите все още не съм проверил, но предполагам, че са в нормата. Видеото е версия Vapor-X, така че не очаквам да грее. Рамта също е с охладители. По-късно ще направя по-детайлна проверка. Забелязах, че само под сериозен товар (FarCry 2 и последния COD) се включва перката на кутията и то защото компа се намира в малко помещение без климатик и още една система. Щом спря играта, спира и фан-а.

Благодаря за линка за скан-а. Продължавам да опитвам. Почти сигурен съм, че ДВД-то ебава всичко.
0

Ъпдейт на малкото ми и неприятно приключение. Свалих записвачката и уин-а полетя. Няма зацепване, насичане, аеро-то мазнее и върви супер бързо... Malwarebytes не намери нищо.

Горката записвачка може и да не е виновна, но определено не се разбира с ос-а. Между другото намерих страшно много хора със същия проблем, но така или иначе никъде няма заключение на какво се дължи. Някои са се оправили с ъпдейт на фирмуер-а, други с изтриване на регистри (при Виста). При мен не стана и явно ще търся ново дисково устройство.
0

Преглед на мнениеtiksi, на Aug 4 2010, 15:56, каза:

Дърпай това, стартирай го и рестартирай:

http://dox.bg/files/dw?a=478207222a
0

Потребителят е неактивен   tiksi 

• Регистриран: 29-May 05

Преглед на мнениеMozo, на Aug 4 2010, 16:18, каза:

Дърпай това, стартирай го и рестартирай:

http://dox.bg/files/dw?a=478207222a

благодаря ти много жив и здрав :lol:
0

Бая ровене падна докато го намеря :lol: .
0

Потребителят е неактивен   bluereidon 

• Регистриран: 17-February 05
  • Град:Burj Al Arab
  • Интереси:Fucking
С 7 Ултимайт 64бита съм,помогнете - защо звука е така слаб в сравнение с Виста?Качил съм си и драйверите на звука и си е слабичък... :lol:
[ASrock Z77 Extreme 6 |Intel Core i7 2600К 4,7Ghz|2x4GB DDR3 1600 A-DATA Premier Pro Dual Channel|Sapphire HD7950 Vapor X OC|1xSeagate 2TB Sata 3 64mb Corsair SSD 128GB|Thermaltake SwordM|ZM-MFC2|Chieftec 560W LED|Logitech Z-5500 500W RMS][[Asus Xonar STX][System Cooled by Zalman & Thermaltake[Razer Mamba 4G]Sound by Technics & Harman Kardon
0

Споделете тази тема чрез:

• (364 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login