Форум

Data.BG Форуми: Windows Xp SP2 / SP3 Tips, Tricks, Fixes - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (122 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Windows Xp SP2 / SP3 Tips, Tricks, Fixes

Потребителят е неактивен   deputatka 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-April 05

smsmms каза:

братлета имам Windows XP SP3

Я кога па Майкрософт пуснаха нещо или аз съм го проспала :) Стига си бъзикал хората с глупости, моля :) :)
0

Потребителят е неактивен   martinasenov 

• Регистриран: 02-July 05

AnHiMiLaToR каза:

Q:Как да направя Windows-a си легален?

A:1.Изтегляте това,разархивирате.
2.Отваряте "keyfinder.exe"
3.Давате "Options > Change Windows Key"
4.Сега отваряте файла "Windows XP Key.txt"
5.Като гледате кода от txt файла,попълвате кутииките във "keyfinder.exe"
6.Давате "Change" , "OK" и готово!
За проверка - /Official Microsoft Validation/Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool.exe

П.С:Автора,добре ще е да ги събираш в първия пост.:)

Ще може ли някой да качи програмката на друг сървър или поне да каже как се казва, защото дата-та не ми я отваря извън БГ.

Благодаря предварително.
0

Потребителят е неактивен   funshits 

• Регистриран: 24-September 04
  • Град:In The Middle of no where !!!

martinasenov каза:

AnHiMiLaToR каза:

Q:Как да направя Windows-a си легален?

A:1.Изтегляте това,разархивирате.
2.Отваряте "keyfinder.exe"
3.Давате "Options > Change Windows Key"
4.Сега отваряте файла "Windows XP Key.txt"
5.Като гледате кода от txt файла,попълвате кутииките във "keyfinder.exe"
6.Давате "Change" , "OK" и готово!
За проверка - /Official Microsoft Validation/Microsoft Genuine Advantage Diagnostic Tool.exe

П.С:Автора,добре ще е да ги събираш в първия пост.:)

Ще може ли някой да качи програмката на друг сървър или поне да каже как се казва, защото дата-та не ми я отваря извън БГ.

Благодаря предварително.

Заповядай

http://213.240.243.72/Make Windows Legal - Tested And Working.rar

0

Потребителят е неактивен   martinasenov 

• Регистриран: 02-July 05
Мерси много Funshits, ама аз изтеглиx някакав "magical reg file" и взе че стана с него. Да си жив и здрав!!
0

Потребителят е неактивен   brox 

• Регистриран: 17-December 03
  • Град:София
Публикувано изображение

Някой може ли да ми каже какъв е точно проблема, защото сканирах регистара сигурно с над 10 различни софтуера, като започнем от Registry Mechanic, Registry Cleaner, Registry Repair, Registry Doc и т.н и т.н но това съобщение продължава да си излиза и Windows-a продълважа да се държи нестабилно. Сканирах за вируси и т.н но "Not Found" :) Може ли някой да ми каже има ли решение на това или този Windows е неспасяем ? :)
0

Потребителят е неактивен   mcfara 

• Регистриран: 01-May 06
  • Град:Червен Бряг
  • Интереси:rap , piramyd , mummys
Това си е жив spayware или някакъв malware , не си уцелил софтуера :) .
0

Потребителят е неактивен   maloumen 

• Преглед на блога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 10-January 04
  • Град:Sofia

brox каза:

Публикувано изображение

Някой може ли да ми каже какъв е точно проблема, защото сканирах регистара сигурно с над 10 различни софтуера, като започнем от Registry Mechanic, Registry Cleaner, Registry Repair, Registry Doc и т.н и т.н но това съобщение продължава да си излиза и Windows-a продълважа да се държи нестабилно. Сканирах за вируси и т.н но "Not Found" :) Може ли някой да ми каже има ли решение на това или този Windows е неспасяем ? :)

start>run>services.msc>Messenger>STOP>Disable
Хубаво е да качваш SP2
0

Потребителят е неактивен   mcfara 

• Регистриран: 01-May 06
  • Град:Червен Бряг
  • Интереси:rap , piramyd , mummys
Е така само си "заравя главата в пясъка" :) .
0

Потребителят е неактивен   cybergunm 

• Регистриран: 17-September 06
За оптимизация на Windows-a използвам и съм много доволен от тази програма - WinXP Manager 5.0.4
Има я и в датата предполагам, но незнам къде и затова съм дал този линк-

http://softex.megane...p?readmore=3239

даже на този сайт има цяла категория с такива програми - за оптимизация на WindowsXP :
Category: Tweakers

http://softex.megane...s.php?cat_id=23
0

Потребителят е неактивен   edindve 

• Регистриран: 09-December 04
XteqXsetup
0

Потребителят е неактивен   cougar 

• Регистриран: 19-February 04
  • Град:Check your six!!!
Слагаш отметка на checkbox-а и натискаш ОК.

П.С. Поста ти изобщо не е за тази тема.
0

Потребителят е неактивен   botiow 

• Регистриран: 18-November 05
Някой знае ли как се прави такава магия,че при уиндоус лог он да се стартират и други програми, като това става от настройки в самия уин,а не чрез инсталация на програми?Примерно моя проблем е, че всеки път трябва да влизам в интернет на ръчна предавка (т.е. да натискам иконка),а не автоматично..или пък да инсталирам тъпотии като FF Preloader за да ми тръгва Модзилата по-бързо..
Та няма ли някакви по-културни начини за старт ъп на всичко питам :bduh:
..и благодаря предварително.
0

Потребителят е неактивен   deutschlander 

• Регистриран: 08-June 06
  • Град:A-Town, Bulgaria
  • Интереси:PHP, MySQL, HTML, XML

smsmms каза:

братлета имам Windows XP SP3

Напротив нямаш :)
0

Потребителят е неактивен   shortyoko 

• Регистриран: 04-June 06
така първо темата и идеята за темата са много добри
така я са аз да питам има ли някакъв начин да си махна кошчето от десктопа (не да го преименувам а да го махна )
мерси предварително
0

Потребителят е неактивен   yewer 

• Регистриран: 27-December 05
Създайте файл Binopt.reg с Notepad, внимавайки да не получи default-ско разширение .txt и копирайте в него следният модифициращ регистрите скрипт

REGEDIT4

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerAdvancedFolderRecycleBinOnDesktop]
"RegPath"="SoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorerHideDesktopIconsNewStartPanel"
"Text"="Show Recycle Bin icon on the desktop"
"Type"="checkbox"
"ValueName"="{645FF040-5081-101B-9F08-00AA002F954E}"
"CheckedValue"=dword:00000000
"UncheckedValue"=dword:00000001
"DefaultValue"=dword:00000001
"HKeyRoot"=dword:80000001

Съхранете, затворете, кликнете, за да позволите интегриране в регистрите и резултатът ще бъде нова опция в Folder Options. (Последното се намира в Control Panel, Tools на експлорера. В Folder Options таб View, поле Advanced Settings вече има ред "Show Recycle Bin On The Desktop" с checkbox пред него.
Много елегантно е, смятам!
Автор Jerry Honeycutt.
0

Потребителят е неактивен   casperpld 

• Регистриран: 27-December 05
  • Град:Майнатаун
Съжалявам! Мнението не е съм го поствал аз! Някой е писал от акаунта ми!
0

Потребителят е неактивен   mdct 

• Регистриран: 20-July 05
Моля някой да ми обясни защо като инсталирах windows xp и там пишеше, че програмата е валидна 180 дни?това означава ли, че след тези дни ще ми изгори windows и трябва наново да инсталирам всичко
0

Потребителят е неактивен   hidepower 

• Регистриран: 30-November 06
  • Град:Karlovo Mafia
Щото е не лицензиран и явно не се поддава на кракване!
0

Потребителят е неактивен   hidepower 

• Регистриран: 30-November 06
  • Град:Karlovo Mafia
Ей как съм пропуснал тази тема незнам.Между другото темата е супер , евала на автора ; )
Е,ето нещо и от мен:
Трик 1 – Забрана на индексирането на NTFS дяловете

Индексирането помага за по-бързо търсене на файлове, но след забраната му загубеното време в търсене ще е многократно по-малко от това, което отнема индексирането, и спада на производителността, свързан с това. За да забраните индексирането просто кликнете с десния бутон върху NTFS дял и махнете отметката пред Allow Indexing Service to index this disk for fast file searching, и приложете върху всички поддиректории.

Трик 2 – Използвате ли HIBERNATION

Това представлява копиране на рам паметта на дял от хард-диска, след което машината бива изключена. При включване се прави обратния процес и системата зарежда от там, от където сте я спрели. След като тази функция няма да бъде използвана е редно тя да се забрани, от което се печели дисково пространство, равно на обема оперативна памет. Това може да направите от Power options в Control panel.

Трик 3 – Забрана на поддръжката на zip файлове от Windows XP

Тази поддръжка е удачна единствено в случай, че не разполагате с никакво приложение за работа с архивирани файлове, което е рядкост. Функцията може да деинсталирате чрез изпълнението на следния ред от RUN:
regsvr32 /u zipfldr.dll

Трик 4 – Увеличете пропускателната способност на интернет връзката

До болка е позанто, че Windows XP резервира за свои нужди 20% от всяка интернет връзка. Този размер може да намалите до 0% чрез стартиране на 'gpedit.msc' от RUN. Там намерете разклонението Computer Configuration -> Administrative Templates -> Network -> QoS Packet Scheduler – и там кликнете два пъти върху 'Limit reservable bandwidth', намиращ се отдясно и му задайте стойност ENABLED, а за Bandwidth Limit – 0%.

Трик 5 – Настройки на паметта (това се отнася само за потребители които имат над 265 MB RAM – ако Вашата е толкова или по-малко пропуснете тази точка)

Ако имате много памет може да зададете на WindowsXP да държи всичките файлове, които използва там, вместо на хилядократно по-бавната виртуална памет, намираща се върху вашия твърд диск (която по всяка вероятност е силно фрагментирана, което ще отстраним в следващата) точка. За да подсетите да прави това стартирайте отново ‘regedit.exe’ и отидете в HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEM/CurrentControlSet/Control/Session Manager/Memory Management/ и там ще откриете DisablePagingExecutive, чиято стойност трябва да бъде 1, ако не е я променете.

След като сте намерили работа на голяма част от оперативната си памет спокойно може да пожертвате още малко в името на системния кеш, който ако бъде увеличен ще ускори работата на твърдия диск, или по скоро ще отмени част от нея, поради простата причина че някой от файловете, съдържанието на папките и иконите ще бъдат ‘кеширани’ - ключа който позволява това се намира при по-горния и се нарича LargeSystemCache и за да се оползотвори по-рационално паметта ви трябва да има стойност 1.

Понякога Windows XP слага някои файлове в кеша, и после – след приключване на работата с тях ‘забравя’ да ги махне от там. За да не се случват подобни работи намерете или създайте ключа AlwaysUnloadDLL в HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionExplorer – и задайте default стойността му 1

Трик 6 – Оптимизарайте на виртуалната памет

Понеже оперативната памет никога не стига на Windows XP му се налага да ползва виртуална, която се намира върху твърдия диск. Когато някое по-лакомо за памет приложение пожелае повече Windows променя постоянно размера на тази памет, което води до нейното фрагментиране, и до по-ниската и производителност. За да предотвратите това първо забранете виртуалната памет от Control panel/System/Advanced/Performance Settings/Advanced/Virtual memory – Change и задайте стойности 0. След това рестартирайте и дефрагментирайте диска си (В My Computer щтракнете върху диска с десния бутон и изберете Properties – Tools/Defragment now). След дефрагментирането отидете там където се задава размера на виртуалната памет и задайте една и съща стойност за минималния и максималния и размер – тази стойност трябва да е около 2.5 пъти размера на оперативната ви памет ако тя е до 256 MB и 2 до 1.5 пъти ако имате повече.

Трик 7 – !!! Ако не сте инсталирали Service Pack 1

Ако не сте го направили има голяма вероятност Service на име uPnP да е пуснат на вашия компютър – което определено НЕ Е здравословно за него. Може да го отстраните чрез изтеглянето на пач от този адрес - http://www.microsoft.com/Downloads/Release...ReleaseID=34951

Трик 8 - Забранете Automatic Updates

Понякога Windows се опитва да ви изненада приятно - но за всяко нещо си има време и място, и ако искате да го накарате да се съобразява с това ще пожелаете да забраните автоматичните Update-и които понякога определено не са адекватни. Това става от System Properties/Automatic Updates – просто махнете отметката пред ‘Keep my computer up to date…’. А когато искате да проверите за налични подобрения пуснете Internet Explorer и от менюто Tools изберете Windows Update.

Трик 9 – Махнете излишните боклуци

Отидете в C:WINDOWSsystem32dllcache и изтрийте всичко там – файловете са много и заемат около 500 MB – това са копия на файлове използвани от Windows, който има функцията да си прави копие на всеки файл. Тази функция носи гръмкото название Windows File Protection, а удачноста е отново спорна. Със сигурност обаче правене на копия на файлове за щяло и нещяло забавя компютъра ви. За това също има лек – стартирайте отново ‘gpedit.msc’ от RUN. Там отидете в Computer Configuration/Administrative Templates/System/Windows File Protection, в дясно намерете Set Windows File Protection scanning – сложете му стойност Disabled, а на Limit Windows File Protection cache size – Enabled, и задайте минималния размер – 1 MB

Трик 10 – Отървете се от System Restore

System Restore е полезна функция, която има за цел когато се случи неизбежното (да ви се скапе Windows-а) бързо и лесно да се върнете към своята работа, но освен че заема много място и че забавя компютъра ви тя не винаги работи. Докато сте в Policy Editor може би ще пожелаете да се отървете и от нея. В Computer Configuration/Administrative Templates/System/System Restore е сърцето на System Restore. Там има само два обекта – задайте и на двата стойности Enabled – първото е за спиране на System Restore, а второто ще направи така че да не остане и следа от съществуването на такова нещо.

Трик 11 – Ускорение на стартирането на Windows

На някои може би им омръзна от този банална фраза. Аз обаче ще представя два начина, които лично при мен намалиха времето за стартиране с около 20 секунди. Първо създайте batch файл с името ntosboot.bat например. В него напишете следното:

del "c:windowsprefetchntosboot-*.*" /q

и го запишете в C: . След това стартирайте ‘gpedit.msc’ – отидете в Computer Configuration/windows Settings/Scripts – кликнете два пъти на Shutdown, след това Add и намерете файла който създадохте. След това стартирайте ‘devmgmt.msc’ и на Primary IDE Channel дайте Properties. За устройството, което липсва задайте Device Type: None, след това повторете същото за Secondary IDE Channel. Ако някой ден си купите DVD и след като го инсталирате то не работи си припомнете тази точка и разрешете отново устройството.

Всички тези точки са изпитани от много хора. Въпреки всичко не препоръчвам на начинаещи потребители да изпълняват която и да е от тях.
0

Потребителят е неактивен   johni 

• Регистриран: 10-January 04
mdct

Няма да му стане нищо, но след стартиране те предупреждава, че времето ти е свършило и например след 1час рестартира.

Как да се отваря Мy Computer, a не My Documents, когато стартирате Windows Explorer:
В/у иконката десен бутон->Properties и в прозореца срещу Target поставете изцяло следното:
%SystemRoot%explorer.exe /e,::{20D04FE0-3AEA-1069-A2D8-08002B30309D}
0

Споделете тази тема чрез:

• (122 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login