Форум

Data.BG Форуми: Промяна в търсачката на data.bg - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

Промяна в търсачката на data.bg

Потребителят е неактивен   bodilcho 

• Супер Спамър
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 02-November 05
  • Град:София

Преглед на мнениеgocktherock, на Aug 2 2009, 18:10, каза:

Кво мога да кажа. Ако шефовете ви гледат какво мислят потребителите за политиката ви и не променят нищо това е просто зле за вас. Ние, потребителите винаги намираме нови пътища. Светът продължава. Дата.бг не е сигурно. Най-добре си затворете всичките благинки и си оставете само форума, поне от него още става нещо. Жалко за времето прекарано тук, та сега да ви гледам толкова зле :(

Остава нещо ,от което 90% са спам :lol:
Obvious Troll is Obvious!
0

Потребителят е неактивен   velizarindata 

• Регистриран: 14-September 06

Преглед на мнениеivanmatin, на Aug 1 2009, 23:04, каза:

От много време спрях да използвам услугите на Дата.БГ. Още откакто искахте регистрация за свалянето... Не ви ли се напълниха джобовете от рекламите само които сте пусна ли :lol: Добре че си намерих друг сайт за музика...
_)_

Да, ако можеш ми го кажи и на мен, ако може разбира се! :lol:
0

Потребителят е неактивен   caweto 

• Регистриран: 14-November 05
  • Град:Пловдив
- Браво бе - ние качваме файловете, вие ни ги продавате! Ние ви правим такива, каквито сте, а вие ни таксувате за това! По-голяма глупост, едва ли бихте могли да измислите! :lol: Аз изтрих своите файлове! А вие, приятели? :lol:

0

Потребителят е неактивен   xahtepbeji 

• Регистриран: 09-April 05
Data.bg жалки сте! _|_
0

Потребителят е неактивен   gorgona555 

• Регистриран: 03-August 09
Еми кът го направили свалянето платено,аз няма да плащам и няма да свалям от тук,да не сте единствените :lol: нета е огромен и има някои доста добри БЕЗПЛАТНИ чуждестранни сайтове...от което следва,че не съм балък да плащам кът знам,че има и безплатно.Разбира се предпочитах от тука да си свалям защото търсачката беше добра,но няма незаменими неща :lol: Само не минавайте с номера,че имало проблеми със сърварите и затва сте напрайли абонамента,зашото тва е адски тъп аргумент,шот ние не сме идиоти и знеам,че всичко е от алчността ви.
АЗ ИСКАМ ДА ПРИЗОВА ВСИЧКИ КОИТО СА КАЧВАЛИ ФАЙЛОВЕ ДА ГИ ИЗТРИЯТ ВЕДНАГА!!!ТОВА Е НАЙ-ДОБРИЯ ПРОТЕСТ
И последно от мен към дата.бг (разбира се):приятно ЗАПАДАНЕ НА САЙТА! :lol: със здраве да е
0

Потребителят е неактивен   viiipeer 

• Регистриран: 29-December 05

Преглед на мнениеgorgona555, на Aug 3 2009, 11:07, каза:

Еми кът го направили свалянето платено,аз няма да плащам и няма да свалям от тук,да не сте единствените :lol: нета е огромен и има някои доста добри БЕЗПЛАТНИ чуждестранни сайтове...от което следва,че не съм балък да плащам кът знам,че има и безплатно.Разбира се предпочитах от тука да си свалям защото търсачката беше добра,но няма незаменими неща :lol: Само не минавайте с номера,че имало проблеми със сърварите и затва сте напрайли абонамента,зашото тва е адски тъп аргумент,шот ние не сме идиоти и знеам,че всичко е от алчността ви.
АЗ ИСКАМ ДА ПРИЗОВА ВСИЧКИ КОИТО СА КАЧВАЛИ ФАЙЛОВЕ ДА ГИ ИЗТРИЯТ ВЕДНАГА!!!ТОВА Е НАЙ-ДОБРИЯ ПРОТЕСТ
И последно от мен към дата.бг (разбира се):приятно ЗАПАДАНЕ НА САЙТА! :lol: със здраве да е

Нестига че ни даваха празни обещания, че скоро ще оправят бъгавия им сайт, та сега и това...., не мерси!

Чао0чао дата.бг
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Asus M4A77TD Pro | AMD Phenon II X2 545 | Cooler Master Hyper 212 Plus | 2 x 2GB DDR3-1333 A-DATA | WD 640 GB Caviar Black 7200 SATA II 32 MB Cache | SAPPHIRE HD 4770 512 MB GDDR5 | Foxconn 420W |

0

Потребителят е неактивен   caweto 

• Регистриран: 14-November 05
- По-добре да бяхте пуснали едно Donate отколкото, тези глупости сега! Ако всичко беше безплатно и безпроблемно, щях да даря поне 10 лв. във ваша подкрепа и най-вече за каузата! Но, при тези обстоятелства, отивате директно по дяволите! Жалко, беше хубав сайт :lol:

0

Потребителят е неактивен   knife 

• PhoenixBG.eu
  • Регистриран: 12-September 03
  • Интереси:http://showsinfo.tv
Абе самите секунди не са чак такъв проблем, не е първия сайт който е по такава система, гадно е, но няма какво да направим.
Обаче самия проблем е друг:
-Пратете СМС за да избегнеш секундите!
Няма проблеми за 1 смс предполагам за повечето потребители, ама 2 вече е наглост и безобразие!
-Щом не искате СМС-и давайте през paypal!
Пак добре, ама ако беше направено да може човек да избира колко да преведе или да бъде 1,50 евро примерно.
Така аз като преведа 5 евро само заради усуга която струва 2,40лв колко съм вътрешно?
Ами ако не искам да ползвам другите пари?

Не е правилно това нещо!
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   biankonera 

• Регистриран: 29-July 08
уважаме администратори от ДАТА .бг може ли да ми кажете защо сте толкова продажни копелета. просите от хората пари нещо 50 60 ст. разбирам ама защо 2.40 нещо не ми е ясно. искам отговор ?????????????????????????
0

Потребителят е неактивен   Xpucu 

• Просто very нетипична
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 15-March 03
  • Град:Neverland

Преглед на мнениеProFana, на Aug 2 2009, 12:20, каза:

Поради големите натоварвания сте сложили това? :lol:
Извинявам се, ама преди на големите натоварвания е издържала,

Нима?

Защо не поразгледаш през последните месеци колко пъти търсачката е била "В ремонт".

90 % от пътите, в които сте виждали този надпис или "Bad Gateway" това се е дължало на натоварването на машините.

На всички нас - екипът - ни е ясно, че няма да сте доволни от това новъведение. Но също така знаем, че ще сте много по-недоволни, ако търсачката изобщо не съществува.

Предпочитаме недоволството да се дължи на това, че трябва да се изчака малко време, за да се свали файла, а не на това, че търсачката изобщо не работи.
Другата алтернатива с надписа "В ремонт" е по-лоша и за нас, и за вас.

Да, някой каза - можем да ограничим скоростта. Ок, хубаво решение. Само че това решение би било временно - защото натоварването ще се намали, но няма да имаме средствата, които сега ще получим, за да оправим хардуерно и софтуерно търсачката, за да стане тя по-добра и по-удобна.

Относно обвиненията, че продаваме Вашите файлове ... Не, не е така. Не продаваме нито един файл, качен от потребители в сайта - продаваме по-бърз достъп до нашата търсачка.

Вие не си плащате за възможността да свалите някой файл - ВСЕКИ може да свали файл от търсачката абсолютно безплатно, без да е необходимо даже потребителско име да има.
Вие си плащате - ако го пожелаете - за възможността да го свалите без да чакате. Така че не, търсачката не е изцяло платена и всеки има достъп до съдържанието на сторовете безплатно, стига да се намира в България.

Що се отнася до абсолютно неверните твърдения, че лъжем с цената - също ще ги оборя.
Цената на услугата е 2.40 лв., вземани от Вашата сметка в сайта.

Ако искате да заредите тази сметка чрез смс, то тогава има комисионна от цената на съобщението. Обяснението за комисионната, цената, която ще платите и сумата, с която ще заредите сметката са обявени на страницата, на която се намира кодът за смс зареждане и съответния телефонен номер. Т.е. няма как да си заредите сметката, без поне веднъж да не минете през тази страничка: http://www.data.bg/account

Там, точно под кодовете, в голям, подчертан, ограден и направен да се забелязва лесно правоъгълник, можете да прочетете тази информация.

Т.е. в прав текст: Ако нямате никакви пари по сметката си и искате да заредите Data.BG сметката си само чрез смс, ще трябва да пратите 2 броя. Те ще Ви бъдат таксувани с 4,80 лв. общо, а в сметката Ви ще се заредят 2,64 лв. Когато от тези пари активирате услугата за бързо сваляне, ще Ви бъдат приспаднати 2.40 лв. от сметката (т.е. цената на услугата) и по сметката ще останат налични и свободни за харчене 0.26 лв.

Ако заредите сметката през PayPal, Вие зареждате точно толкова пари, колкото преведете, комисионна за Вас няма, а таксата за превода ние си я плащаме на PayPal.

Toва ме довежда и до питането за epay и ebg - и двете системи съвсем доскоро бяха интегрирани в сайта, но поради промяна в техните системи, се наложи временно да ги спрем. Когато синхронизираме отново методиката на плащане с тези два сайта, те отново ще бъдат пуснати като опция за плащане и отново ще бъдат без комисионна.

Поздрави!
We live in an amazing, amazing world, and it's wasted on the crappiest generation of spoiled idiots
Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one.
"I meant," said Ipslore bitterly, "what is there in this world that truly makes living worthwhile?" Death thought about it."Cats," he said eventually. "Cats are nice."
...За един свят без чалга!!!

My Last.FM | My Facebook | Некадърната ми фотография
0

Потребителят е неактивен   frehley 

• Регистриран: 10-June 03
Каква е разликата за машините дали 10 човека едновременно ще теглят без да чакат или 10 човека ще чакат n секунди и пак ще теглят едновременно?
0

Потребителят е неактивен   stepenkata 

• Регистриран: 09-May 05

Преглед на мнениеcaweto, на Aug 3 2009, 01:17, каза:

- Браво бе - ние качваме файловете, вие ни ги продавате! Ние ви правим такива, каквито сте, а вие ни таксувате за това! По-голяма глупост, едва ли бихте могли да измислите! :lol: Аз изтрих своите файлове! А вие, приятели? :lol:

Много добре казано! Смятам да го сложа в подписа ми! Там има още 1 изказване, все още актуално, макар да изисква малко промяна в месеците :lol: :lol:
0

Потребителят е неактивен   vasilski84 

• Регистриран: 11-December 08
Не стига, че прецакаха саита ами ще трябва и да си плащаме. :lol: :lol:
0

Потребителят е неактивен   bellcross 

• Регистриран: 17-September 07

Преглед на мнениеXpucu, на Aug 3 2009, 14:47, каза:

Относно обвиненията, че продаваме Вашите файлове ... Не, не е така. Не продаваме нито един файл, качен от потребители в сайта - продаваме по-бърз достъп до нашата търсачка.

По-бърз достъп до търсачката ? А тези които не ползват търсачката, а отворят директно папката си, защо ги препраща към търсачката ? Кое му е по-бързото ?
Не ми пука за 45те секунди, пари за това няма да давам. Но не си измивайте ръцете с оправдание "по-бърз достъп до търсачката" за тези които не я ползват, а ги препраща към нея.
И пак го казвам, защо първо не оправите сайта, че тогава да си вкарвате екстрите ? Поради новата ви екстра моляте покажи ми как се теглят някой файлове - http://bellcross.data.bg/p/files/OST/Bleac...inal_Soundtrack
Също и файлове на които има символи " # ", " ! ", и т.н.

Не знам, не са ли ви учили, че преди да пуснете нещо ново, вие го тествате другаде. Защото ако го бяхте тествали, щяхте да видите многобройните бъгове.
0

Потребителят е неактивен   snooked 

• Red Devil
  • Регистриран: 20-February 05
  • Град:Sofia Shity

Преглед на мнениеfrehley, на Aug 3 2009, 15:54, каза:

Каква е разликата за машините дали 10 човека едновременно ще теглят без да чакат или 10 човека ще чакат n секунди и пак ще теглят едновременно?

Май се сетих - ако тия 10 човека свалят нещо едновременно - ок, но ако им сложиш да чакат 45 секунди - половината ще потърсят другаде или ще се откажат, хитро и просто :lol:

пп - не всички чакат и гледат тъпо 45-те секунди, тъй че няма да ги свалят едновременно
"..иначе са целите в татуировки, една кофа гел на главата, по една безумна куха лейка до тях, по една скъпа кола и хей здравей живот здравей, не ви ли писна да ставате за резил, да ви бият като кирки, не искате ли и вие като мъже да спечелите някой мач? Вярно друго си е булката да е с рокля за 40 000 евро, сигурно си е друго да нямаш 2 грама мозък в главата"

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   wazaaaaa 

• Регистриран: 22-September 04
  • Град:Стара Загора
Мислех да не си трия файловете от директорията. Наложи ми се да изтегля нещо от нея и о чудо - моля изчакай 45сек. за това, което ти си качил. Много се подразних и естествено изтрих всичко ( да живее CuteFTP Pro ! ) . Когато отношението ви към потребителите се нормализира ще си напълня директорията, но за сега тя ще стои празна.
0

Потребителят е неактивен   estigadeeee 

• Регистриран: 27-June 09
стига бе сега ще чакам пък няма да свалям от тука вече стана като в bgshare няма да плащам за месец без чакане все ни прецакват сайтовете вече ме дразни
0

Потребителят е неактивен   renderer 

• Регистриран: 07-December 06
Относно печалбарството, на рекламните брошури на интернет доставчика Homelan пишеше "Колкото повече толкова повече!":lol:. Има ли нужда да обяснявам на някого връзката между Homelan и Data.bg?
0

Потребителят е неактивен   maybach22 

• Регистриран: 10-December 08
DataBG не се заблуждавайте че ще спечелите някой лев бе хора,според вас колко хора в България биха си позволили да платат,като примерно има други търсачки за музика и т.н,и заради вас хората ще бъдат принудени да се преместят от този сайт,и запомнете че по този начин не печелите а ГУБИТЕ :lol: :lol:
0

Потребителят е неактивен   afilok 

• Регистриран: 04-October 06
  • Град:Сандански
Всичко споменато горе, е абсолютно правилно! След като направихте тази нова "благинка", както я наричате, това беше последния миг, в който дейта най-после се премахна от началната ми страница. След всичките тези години в този сайт научих много неща само с един клик на броузера, всичко подредено, улеснено, всичко в полза на мен и потребителите като цяло. Сварих и момента, в който трябваше да се плаща по 2.40лв. месечно за достъп до търсачката. И ето това беше началото на моята регистрация. Оттогава бях ваш редовен потребител и плащах за търсачката всеки месец, но всичко беше изрядно, без бъгове и други безполезни благинки. Торент тракера също беше най-добрият, неповторим сам по себе си. Когато го премахнахте беше голяма загуба, но пък го преглътнах, защото вече имаше и други развити торент тракери, като Линкос(вече Замунда) и вечната Арена, която също претърпя известни промени. За дизайна на сайта вече няма какво да се казва. Дотук имаше предостатъчни коментари. Но въпреки лошия дизайн, продължавах редовното ми присъствие в сайта. И ето дойде денят, в който влизам да сваля поредният хит, който естествено само в дейта го има, и виждам глупавия таймер. Не че е болка за умиране, вече отдавна посещавам подобни страници. Същността на проблема обаче е друг. Няма вече директни линкове, никой няма да може да сваля със Save Target As..., което е най-удобния и бърз начин за достъп до потребителските файлове, които хоствате. Тази промяна и в имената на линковете ще има много голям отрицателен ефект върху хората, имащи собствени сайтове(без файлов хостинг, блог и други подобни), защото трябва отново да сменяват директните си линкове към своите или файловете на други потребители. Наистина, ако смятате да спечелите пари, чрез този таймер, това ще е възможно най-неправилния начин, защото малка шепа хора ще плащат за бързата услуга.
Като заключение да добавя: изживях приятен престой във вашия сайт, който ще запомня, но и преломни моменти, в които редовното ми вече посещение намаляваше все повече и повече. Съмнявам се, че ще използвам този сайт вече, но все още ще влизам да видя кашата, която забъркахте. Все пак имам все още надежда за някаква оправия, но това си е почти невъзможно.

EDIT: И още нещо към обществото от потребители, които искат да влизат поне във своите файлове по стария начин.
Напишете във вашия броузер ftp://вашия аккаунт: вашата парола@стора, на който хоствате. Пример ftp://afilok:fx5xxxxxx@store5.data.bg
Така ще имате бърз достъп до вашите файлове.

Това беше и от мен. Няма да ви псувам или нещо подобно, знам какво ви е, но просто можеше да намерите някакъв начин за подобрение, след като бяхте БЪЛГАРСКАТА СВОБОДНА ЗОНА и сайтът номер 1 в България.

С уважение,

вашия скъп потребител - аfilok

Мнението беше редактирано от afilok: 03.08.09 - 20:47

0

Споделете тази тема чрез:

• (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login