Форум

Data.BG Форуми: Курс по английски в Престиж; Интелект; Алианс;Десислава? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Курс по английски в Престиж; Интелект; Алианс;Десислава? достъпен вариант

Потребителят е неактивен   shelbygt 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 04-July 05
Привет,
Нивото ми на английски език е доста слабо, у нас така и не се захванах да уча самостоятелно.
Та реших по-добре да се запиша на някой по-достъпен курс по английски, в група, така ще бъда доста по-мотивиран и няма да го отлагам повече.

Като бюджетен вариант съм се спрял на Престиж (за студенти, дневни занятия) - едно ниво излиза 250лв (210 за студенти) - 100 акад.часа, 40лв учебен комплект.

http://www.prestige.bg/

Друг вариант (в моя квартал, Бъкстон) " Образовател център Десислава" http://www.desislava...ategory/8/6/21/

В ИЧС не помня колко часа бяха, но вече е 400лв ако не се лъжа?!

Първият вариант засега ми се вижда най добрия вариант (малко е далеч но) ...
Ако не ми хареса и изкарам само едно ниво , нали няма проблеми да се премине в друг център?

За Британика го отлагам, може би по-натам.

София

Мнението беше редактирано от shelbygt: 17.03.10 - 09:22

0

Потребителят е неактивен   psyho 

• Регистриран: 10-September 04
  • Град:София
Аз утре ще ходя да се записвам в Британика. Незнам как е там, като имам повече информация може да кажа
0

Кажи от колко човека са групите.
0

Потребителят е неактивен   ankalagon 

• Регистриран: 01-June 04
Карах 2 нива в Престиж 2008 г - В2 и С1. Като цяло бях доволен - като за парите, които вложих. Държа да уточня, че целта ми беше да усъвършенствам езика основно на говоримо ниво. Категорично не ти препоръчвам мястото ако целта ти е подготовка за изпит за сертификат или кандидатстване. По принцип в подобен род места основно значение има на каква група ще попаднеш - аз извадих голям късмет в това отношение. Но може и да се случи обратното. Основният проблем е, че тестовете с които те разпределят по нива са (поне бяха) невероятно лесни, а финалните се минават проформа. Като резултат в С1 имаше човек (макар и 1) който с мъка връзваше 2 изречения на кръст. Останалото си е нормално - климатик, оборудвани зали, компютри и прочие, адекватни учебни системи. Имаш ли желание и стараеш ли се - мисля, че ще научиш адекватно за вложените средства.
Прегледай все пак AVO3 - много го хвалят ако и да е по-скъпо. Водят го най-доброто като махнем Британика и British Council (където цените са просто от друг порядък).
ИЧС - там 2008 карах лятото интензивен курс по немски. Кадърни преподаватели и.... до тук. Няма втора такава мизерия. Малки стаички. Нашата беше бивше общежитие за 3ма - имахме зазидана мивка до чиновете. 8 човека в такава - няма къде да се обърнеш. Жега - климатик като в Престиж забрави. Черни дъски с тебешир. Записи от касетофон с касети (качеството си прави сметка какво е). Скапани тоалетни. Да не говорим, че 9/10 от групата бяха под 15г. и се обърна на детска градина. Общо взето даваш доста пари за никакви условия. Който ти казва, че преподавателят е основното - нека иде лятото на 35-6 градуса да се затвори в една такава стаичка, да се препоти като животно с още 6-7 човека и да видим как ще му върви усвояването на езика.
0

Ами в Британика ми правиха такива тестове, и от средното ниво oтидох на elementary :lol: така че аз си знам на кое ниво съм, от Престиж могат да ми кажат че съм за Б1 - да не съм луд да отида в по-труден курс.

Аз искам да започна изоснови - още от началната граматика , за да доизгладя веднъж завинаги неяснотите.
Единият вариант е да си взема това : http://www.longman-b...oduct.php?id=62
и да се пробвам самостоятелно (+ някой друг частен урок един път седмично) и да изкарам поне елементарито и после да се запиша на второ ниво направо. Но някой ме посъветва основите да ги положа в курс, с група и после вече би могло сам да си напредвам у нас?!

В Престиж по тази система ли преподават: http://www.longman-b...duct.php?id=229
0

Потребителят е неактивен   ankalagon 

• Регистриран: 01-June 04
Мда, по Longman са (бяха, но не вярвам да са я сменили, води се най-доброто засега). Иначе идеята за самостоятална подготовка не знам доколко е удачна - силно зависи от това какъв човек си. Примерно аз надали бих се справил сам. За граматически обяснения и неясноти няма да имаш грижи в Престиж. Обяснява се добре и разбираемо, от теб се иска само учене. Няколкото частни урока ще ти излязат колкото курс предви цените, а и все пак по-друго е като има няколко човека с които да се опитате да комуникирате на английски - реално точно това ти трябва, езикът е средство, а не цел (ако не си филолог). Та най-добре пробвай едно ниво и сам прецени дали наученото отговаря на вложените финанси.
И като цяло - идеята е да се разчупиш и да започнеш да говориш независимо от грешките. Това става с практика и пред хора (дори е добре като свикнеш да говориш пред 6-7 човека от курса). В крайна сметка езикът ти трябва за комуникация, а не да рецитираш стихове на вълните под лунна светлина. Това трудно става самостоятелно - все пак трябва да има с кой да си хортуваш, а и някой дате поправя. Това основно ми допадна в Престиж - оставят те да говориш, а после ти посочват грешките ти. Не те спират на мига. Така си изграждаш увереност и започваш да ползваш езика. Както казах това обаче НЕ Е ДОБРА ИДЕЯ ако се готвиш за сертификат или някакъв подобен изпит. За сметка на това е реалната употреба на език от чужденец. Голяма част от граматиката се ползва вече в катедрите по английска литература и по САТове. От тази гледна точка Престиж си заслужаваше (а сигурно и сега, не вярвам за 2 г. да са се скапали нещата).

Мнението беше редактирано от ankalagon: 13.03.10 - 17:41

0

Да попитам кой учебник/система бихте препоръчали за опресняване (самостоятелно +консултации) на ниво Starter i elementary , след това мисля на курс да се запиша (след Starter), засега в Престиж - там са по Total english май.

Eто някои от тях:
New Headway, New English File
или Total English, Cuting edge, Language Leader на издателство Longman

0

Потребителят е неактивен   ferguson 

• Регистриран: 05-June 05
И аз съм на същото мнение за съвсем първите нива като Elementary. Преди време, когато се захващах с английския реших да започна най-отдолу, но след като видях какво представлява съжалих, че се записах. Точно елементарни неща и думи, които просто в съвременния живот няма начин да не знаеш или да не си чувал, прости изречения тип How are you? Затова виж тези няколко неща самостоятелно и не си губи времето с курс за elementary /мое мнение/. Моят учебник беше New headway, може да го видиш, хубав е.
За училища и аз доста рових преди, но се спрях на Аво Бел, заради цената, местоположението и времето на провеждане.
0

Аз се записах в Британика. В събота (20 март) ще ми е първия курс и за сега не мога да кажа нищо. Незнам каква ще е групата и колко хора са. Аз се записах в Британика, защото преди това бях дал капаро във "Училища за Европа", но там не се събра група за нивото, което исках, а в Британика бяха най-скоро започващите курсове и затова отидох там. По-скъпичко е, ама ще изкарам едно ниво пък ще видим после. Другия вариант, който ми препоръчаха много хора беше Avo Bell, но там курсовете бяха с продължителност 4 месеца, а аз искам по-кратки. В Британика са 3 месеца, а лятото има още по-интензивни, като взимаш едно ниво за месец и половина.
Записал съм се за ниво upper intermediate на General English. След събота и неделя ще кажа и повече подробности.
0

Привет, почнах курс в Интелект, но нещо като че ли не е много изпипана работата според мен?!
Някой който е ходил в други школи (Британика, британско консулство и др. ) може ли да сподели как са протичали занятията, схемата на учене, какво ти осигоряват като материали, домашни и т.н. ?! В самоподготовката нещо не мога да се организирам, ученето на думи...

Аз съм 1во ниво по New English file (100акад. часа)
0

Аз мога да ти кажа за Британика. Вече 5 пъти ходих. И ние сме по New English File само, че аз съм ниво upper intermediate на General English (има и бизнес вариант), което се оказа последното ниво (четвърто). От него нагоре са само сертификати разни - FCE, CAE, CPE такива някакви бяха не помня точно, първия път ни ги казаха. 126 уч. часа са. Освен учебник имаме и workbook от която дават домашни, а в комплекта има и диск, в който има упражнения и някои от домашните, които включват listening са на диска.
Общо взето работиме по учебника и правиме нещата, които са там. Има неща които ни пускат да слушаме и после коментираме по тях. Последните пъти например говорихме за Present Perfect и Past Perfect.
Значи аз по принцип на теста, който правих преди да се запиша, който е за определяне на нивото изкарах 72%, при нужни 70% за да се запиша за съответното ниво. Като теста е по материал от предишното ниво и трябва да се види колко го знаеш него и дали си готов за по-горно. Та до сега общо взето за 5 пъти почти нищо ново няма, за мен поне. Тук-таме някоя нова дума. Може би по-нататък ще има и по-сложни неща.
Залага се на граматиката, което според мен е хубаво. Освен за времената, говорихме за adjectives, adverbs, как се оформят въпроси и кое след кое трябва да седи в изречението. Общо взето доста неща.

Незнам какво още да ти кажа, ако имаш някакъв конкретен въпрос питай ще ти кажа.

А и забравих да кажа. Учителката е доста добра. Говори изцяло на перфектен английски, иначе си е българка, но самите занятия са си на английски.
0

Можете ли да препоръчате английска граматика?
Тези от БГ автрои удачен вариант ли са, казаха ми на Мърфи да си взема...

Има ли радио на английски в ефира? Има Дойче веле, а имам спомен за радио BBC ?!

Мнението беше редактирано от shelbygt: 25.04.10 - 11:57

0

Потребителят е неактивен   Elfstenar 

• Регистриран: 12-February 09
Аз бих препоръчал следните английски курсове в София. Преподавателите са с майчин английски език и със стабилен опит.

Поздрави.
0

Потребителят е неактивен   nikaru 

• Регистриран: 30-November 04
  • Град:sdfasdfasd

Преглед на мнениеElfstenar, на Jun 16 2010, 14:48, каза:

Аз бих препоръчал следните английски курсове в София. Преподавателите са с майчин английски език и със стабилен опит.

Поздрави.

Ако не ти преподават англичани с майчин английски курсовете не струват. Така че къде и да преподава такъв субект, става за курсове.
0

Потребителят е неактивен   pazek 

• Регистриран: 31-January 06
Който може да си го позволи и има парите, нека се насочи към авторитетни центрове като Британика. Който няма възможност да отдели повече пари, трябва да потърси бюджетни решения за курсове по английски в по-непопулярни центрове, като Давитоз например. Честно казано, според мен, от образования не трябва да се пести, но всеки луд с номера си:) Между другото, човек трябва много да внимава. Наскоро бяхме изловили едни уж преподаватели, които работят в езикови центрове. Бяхме им направили една проверка и се оказа, че голяма част от тях граматически бяха доста зле! А представете си какво качество получавате, когато искате да спестите някой лев ;)
0

Потребителят е неактивен   ivang26 

• Регистриран: 03-June 16
Британика са си насочени основно към деца и са безумно скъпи. Иначе са си име от край време, както и Бритиш консил. Според мен в София има изключително много възможности за избор, по какъвто се сетиш критерий, включително място, езици, цени и т.н. За мен е важно да имат добри преподаватели и да са малки групите, след това гледам съответно цената и удобството като място и по тези показатели съм фен на Престиж и на езиков център Лингваклас. Но цялата тази работа с препоръките и предпочитанията е толкова субективна, че не знам доколко е работещо.
0

Потребителят е неактивен   polislavcheva 

• Регистриран: 28-September 15
Аз съм много доволна от http://www.intellect.bg/ , хубавото е, че предлагат курсове както за деца, така и за възрастни. Другият плюс е, че може да си избереш кога да караш курсовете дали сутрин, обед или вечер. И не на последно място те предлагат групови и индивидуални курсове. Преподавателите разбират от работата си и са страхотни хора.
0

Потребителят е неактивен   Kalok 

• Регистриран: 13-June 09
Аз бих ти препоръчал Нов лидер ==> http://www.newleader.bg/.

Хареса ми още в началото това, че в сайта им можеш да попълниш тест, с който да разбереш за кое ниво си. Те ти го проверяват и ти го пращат онлайн.
Графикът им е гъвкав и е подходящ за работещи хора. Преподавателите им всичките са много печени. Аз бях при Васил Пагелски - много усмихнат и много ентусиазирано обяснява.
0

Потребителят е неактивен   desi222 

• Регистриран: 23-April 18
Бих препоръчал => Езикова школа "Онлайн Английски" http://onlain-angliiski.com/uroci-po-angliiski
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login