Форум

Data.BG Форуми: работа в Еконт - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

работа в Еконт

Потребителят е неактивен   VessMiteva 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 09-December 11
  • Град:Тервел
Обадиха ми се за интервю и реших да прочета повече за фирмата в Интернет и попаднах на много лоши неща.
Има ли тук някой, който скоро е работил в Еконт? Наистина ли е толкова зле?
Какво представлява интервюто? Разбрах, че има обучение от месец. Трябва ли да плащам нещо за него? Ще ми бъде ли заплатен , периодът , през който се обучавам?
0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09
  • Град:София
Обикновено за която и фирма да се разровиш ще намериш само негативно,нормално е в човешката природа,когато не си доволен от нещо да го разгласиш навсякъде. Отделно,че това е само от едната гледна точка,най-вероятно от офис до офис и от град до град има разлика.А и винаги може да намериш недоволни,при бройката хората,които работят в тази фирма.

Това което забелязвам аз,че хората в офиса в който ходя от 4-5 година са си почти едни и същи,ако беше толкова зле сигурно всеки месец щяха да са нови хора.
1

Потребителят е неактивен   superivan 

• Регистриран: 20-March 15
  • Град:Велико Търново

Преглед на мнениеMy7hY, на 10.02.19 - 00:26, каза:

Обикновено за която и фирма да се разровиш ще намериш само негативно,нормално е в човешката природа,когато не си доволен от нещо да го разгласиш навсякъде. Отделно,че това е само от едната гледна точка,най-вероятно от офис до офис и от град до град има разлика.А и винаги може да намериш недоволни,при бройката хората,които работят в тази фирма.

Това което забелязвам аз,че хората в офиса в който ходя от 4-5 година са си почти едни и същи,ако беше толкова зле сигурно всеки месец щяха да са нови хора.

Определено има много негативни мнениея за Еконт. https://bgrabotodatel.com/company/1067
Големия проблем е, че колкото и негатвни кометари да има за дадена фирма, то тези мнения често остават назабелязани от мениджърите и вместо да отговорят на критиката и да се опитат да променят нещата, то те продължават по старому все едно всичко е перфектно.

Мнението беше редактирано от superivan: 10.02.19 - 11:51

0

Потребителят е активен   gregg 

• Регистриран: 07-February 05
В офиса до блока има 3 човека, от които двамата са поне от 7-8 години, така че явно за някои работата е ОК.
0

Потребителят е неактивен   m330ci 

• Регистриран: 26-May 17
  • Град:Варна
Еконт в момента работи само на франчайз, тоест от офис до офис фирмата, за която ще работиш и съответно управата й са коренно различни, няма как да вземеш мнения от работодател.бг, освен ако не работиш в централата или логистичния център. Заплатите май са доста ниски, нещо от сорта на 900 евентуално 1000лв. Работят от 9 до 6.
0

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09

Преглед на мнениеsuperivan, на 10.02.19 - 11:51, каза:

Определено има много негативни мнениея за Еконт. https://bgrabotodatel.com/company/1067
Големия проблем е, че колкото и негатвни кометари да има за дадена фирма, то тези мнения често остават назабелязани от мениджърите и вместо да отговорят на критиката и да се опитат да променят нещата, то те продължават по старому все едно всичко е перфектно.

То има ли положителни мнения въобще за някоя фирма ако отвориш бгработодател...
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California

Преглед на мнениеm330ci, на 10.02.19 - 13:06, каза:

Заплатите май са доста ниски, нещо от сорта на 900 евентуално 1000лв. Работят от 9 до 6.

Извинявай, ама това ли казваш доста ниски заплати? Повечето кандидати си мечтаят за такава заплата, а ти 1000 лева и казваш доста ниска заплата? Колко искаш да получават в такава фирма, 3,4 000 лева ли? :unsure:

Май имате някакви нереални представи какви заплати искате и ако може за тези заплати да не работите много.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
5

Преглед на мнениеPacetoo, на 10.02.19 - 20:19, каза:

Извинявай, ама това ли казваш доста ниски заплати? Повечето кандидати си мечтаят за такава заплата, а ти 1000 лева и казваш доста ниска заплата? Колко искаш да получават в такава фирма, 3,4 000 лева ли? :unsure:

Май имате някакви нереални представи какви заплати искате и ако може за тези заплати да не работите много.

И според мен заплата от 1000 лева е ниска заплата за работа в офис. Това са eдва 500 евро.
Проблема в България е че много от фирмите плащат съвсем малко.

Мнението беше редактирано от superivan: 11.02.19 - 00:06

0

Преглед на мнениеMy7hY, на 10.02.19 - 19:20, каза:

То има ли положителни мнения въобще за някоя фирма ако отвориш бгработодател...

То има и положителни мнения в бгработодател. Проблема е в това, че на един мениджър не му пука за това, какво мислят бившите служители на дадена фирма, понеже той лесно може да ги замени с нови. Многото отрицателни мнения са резултат от лошото управление на персонала.
Винаги, каквото и да прави човек ще трябва да търпи отрицателни коментари, но когато отрицателните коментари са прекалено много, означава, че нещо трябва да промени, ако иска да промени мнението на хората.
0

• Madridist

Преглед на мнениеsuperivan, на 11.02.19 - 00:03, каза:

И според мен заплата от 1000 лева е ниска заплата за работа в офис. Това са eдва 500 евро.
Проблема в България е че много от фирмите плащат съвсем малко.

Много хора работя в заводи и по цял ден на крак за 700 лева, че дори и за по малко и някак си не мога да го приема 1000 лева да е малко за работа в офис. Тук естествено зависи и каква е работата, защото ако си в сферата на IT си е малка заплата, но за повечето фирми си е стартова заплата, която се приема за нормална и добре платена. Не го обръщай в евро, защото ако започнеш да го правиш по добре да си сложиш въжето и да се приключва. :D

Минималната работна заплата в Германия е 1500 евро, което като го обърнеш са почти 3000 лева и ако го гледаш така, да наистина е малко. У нас минималната работна заплата е 560 лева, а в Румъния е 800 лева. Работа например във Виваком и А1 се започва от 900 лева като може да стигнеш и 1500 ако си изпълняваш бонусите, но това рядко се получава т.е. и това е работа в офис и е доста натоварено заради постоянните клиенти и да се разправяш с този или онзи недоволен, да примамваш нови и всичко това да го правиш с усмивка на лице и нормален тон. Повечето хора на подобни длъжности гледат именно заплащането и като чуят 900 или 1000 лева като стартова заплата не се замислят много и кандидатстват и после се оплакват, че малко им плащали заради натоварената дейност.

В случаят с Еконт не мисля, че е толкова натоварено особено ако си в локален офис и през повечето време дори може и да не се налага да работиш. Не мисля, че някой би плащал повече от 1000 лева за обикновен работник, който се грижи за поръчките и само ако е някой по голяма длъжност заплатата ще му е например 1500 лева.

Не знам какви заплати очаквате да получавате като се има предвид стандарта на живот у нас и минималната работна заплата, която влиза в сила в голям процент от фирмите. Казват ти, че ще взимаш да речем 700 лева, ама ти реално ще получаваш под 600 лева като ти изчислят удръжките. :Д
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   shelbyss 

• Регистриран: 11-May 05
  • Град:In Mickey Mouse country
Повечето офиси на Еконт са франчайз. Случва се в по - големите градове да има по 2-3 отделни фирми с различни офиси. Трябва да се проучи конкретната фирма, в различните офиси е различно отношението. За обучението доколкото знам от познат не се плаща, но те обвързват след това да работиш при тях 6 месеца или година, в противен случай, ако напуснеш предварително искат да го платиш. Питай на интервюто. Фирмата, с която ще сключиш договор може да има различни условия.

Относно заплащането, за работа в офис е ОК, но ако си куриер и цял ден въртиш геврека в студ и пек по адреси, това е малко според мен. Всеки си решава дали го устройва или не.

На нов шеф и на малко прасе не се радвай, защото не знаеш каква свиня ще излезе от тях !
0

Потребителят е неактивен   SadoLindaaaa 

• Dominatrix / Department of BDSM
  • Регистриран: 16-March 12
  • Интереси:BDSM/Femdom
Една куриерка от Спиди 4 години ми носеше пратките. Наскоро ми сподели, че ще напуска, казва: 'Много шефове станаха, таргет гоним, а заплатата ми 800 лева. Имам 2 дъщери и парите не ми стигат за нищо'.

За работа в офис не знам, но не вярвам в Еконт да е много по-различно :8)
0

Потребителят е неактивен   brotto 

• Регистриран: 11-July 06

Преглед на мнениеPacetoo, на 10.02.19 - 20:19, каза:

Изобщо не съм съгласен с теб. Надявам се никога да не стигнеш до парламента, защото такива като теб ни управляват.
Пълни глупости говориш. Живеем в 2019 година ако не си забелязал. Много се дразня на такива коментари!
1000 лв. от 2005 година, не са 1000 лв. от 2019 година. Миналия месец увеличиха всички сметки.
Не знам при теб, но при мен хляба го увеличиха на 1,40 лв. билета за градски траспорт е 1,60 лв. и като цяло всичко в магазина поскъпна адски много. Един шоколад Милка с лешници вече е над 2,50 лв. лично в кауфланд го гледах няколко пъти! И ти ще ми говориш, че 1000 лв. е добра заплата? Да ако си само човек в едностайно жилище без мечти и желания на тоя свят 1000 лв. стигат. Но като сложиш 300 лв. сметки; 300 лв. за храна; ами дрехи, ами удоволствия.
Това, че всички фирми се държат ужасно със служителите си и им дават мижеви пари не значи, че трябва да сме доволни от това което получаваме. :flag_bg: :flag_bg: :flag_bg:
Ти съгласен ли си майка ти и баща ти да получават 200 лв. пенсия?
Ами ти самия ако работиш за 560 лв. каква пенсия ще получаваш след пенсионирането? 100 лв. / 200 лв?
Имам настолен компютър благодарение на jossbomon
Публикувано изображение
Публикувано изображение
4

• Madridist
И да се дразниш и да не се дразниш зависи кой какъв стандарт има. Ако си свикнал да пръскаш пари наляво и надясно без да се замисляш и 3000 лева няма да ти стигнат. За София може такава сума да ви се вижда малка понеже повечето бачкат за по 800-900 лева, но извън София също има живот и хората в по малките градове работят и за минималната заплата и за 700 лева чисто, така че тези 1000 лева за работа в офис им е добре дошло.

Не може да очакваш за такава работа да ти дават 2000 лева нали се сещаш? Погледнете малко голямата картина, а не да стоите забити с поглед само в София, защото София не е България.

Относно пенсиите то като гледам никой не се замисля за тези неща в днешната младеж, а и като гледам пък как хора работили по 40 години сега получават по 200 лева пенсия направо да се чудиш имали смисъл изобщо да гледаш в тази посока. Днешната младеж живее ден за ден и май не го интересува какво ще стане на стари години и как ще преживява.

Всички искаме заплатите в България да са по 3000 лева, ама няма как да стане това при минимална от няма и 600 лева и 70-80% от фирмите у нас да плащат именно в този диапазон на парите.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
1

Преглед на мнениеPacetoo, на 11.02.19 - 01:56, каза:

Много хора работя в заводи и по цял ден на крак за 700 лева, че дори и за по малко и някак си не мога да го приема 1000 лева да е малко за работа в офис. Тук естествено зависи и каква е работата, защото ако си в сферата на IT си е малка заплата, но за повечето фирми си е стартова заплата, която се приема за нормална и добре платена. Не го обръщай в евро, защото ако започнеш да го правиш по добре да си сложиш въжето и да се приключва. :D

Минималната работна заплата в Германия е 1500 евро, което като го обърнеш са почти 3000 лева и ако го гледаш така, да наистина е малко. У нас минималната работна заплата е 560 лева, а в Румъния е 800 лева. Работа например във Виваком и А1 се започва от 900 лева като може да стигнеш и 1500 ако си изпълняваш бонусите, но това рядко се получава т.е. и това е работа в офис и е доста натоварено заради постоянните клиенти и да се разправяш с този или онзи недоволен, да примамваш нови и всичко това да го правиш с усмивка на лице и нормален тон. Повечето хора на подобни длъжности гледат именно заплащането и като чуят 900 или 1000 лева като стартова заплата не се замислят много и кандидатстват и после се оплакват, че малко им плащали заради натоварената дейност.

В случаят с Еконт не мисля, че е толкова натоварено особено ако си в локален офис и през повечето време дори може и да не се налага да работиш. Не мисля, че някой би плащал повече от 1000 лева за обикновен работник, който се грижи за поръчките и само ако е някой по голяма длъжност заплатата ще му е например 1500 лева.

Не знам какви заплати очаквате да получавате като се има предвид стандарта на живот у нас и минималната работна заплата, която влиза в сила в голям процент от фирмите. Казват ти, че ще взимаш да речем 700 лева, ама ти реално ще получаваш под 600 лева като ти изчислят удръжките. :Д

Аз съм на мнение, че всеки в България може да взема повече пари. Искам да се промени системата и всички българи да вземат европейски заплати.
Стигнал съм до извода, че голяма част от бг бизнесмените хвърлят парите по курви, коли, наркотици и тн.
1

Потребителят е неактивен   SadoLindaaaa 

• Dominatrix / Department of BDSM
  • Регистриран: 16-March 12
  • Интереси:BDSM/Femdom
Малко извън темата за Еконт:

Оня ден срещнах едно момче, което преди години замина за Австралия. И се разприказвахме. Знаете ли какво работи ? -- Мие чинии. И колко взима на месец ? -- 4,500-5,000 AUD (около 5,500 лева)

У нас цените са европейски, заплатите са смешни, и много хора са смачкани психически от мизерния живот, който водят.
6

Преглед на мнениеPacetoo, на 11.02.19 - 20:26, каза:

И да се дразниш и да не се дразниш зависи кой какъв стандарт има. Ако си свикнал да пръскаш пари наляво и надясно без да се замисляш и 3000 лева няма да ти стигнат. За София може такава сума да ви се вижда малка понеже повечето бачкат за по 800-900 лева, но извън София също има живот и хората в по малките градове работят и за минималната заплата и за 700 лева чисто, така че тези 1000 лева за работа в офис им е добре дошло.

Не може да очакваш за такава работа да ти дават 2000 лева нали се сещаш? Погледнете малко голямата картина, а не да стоите забити с поглед само в София, защото София не е България.

Относно пенсиите то като гледам никой не се замисля за тези неща в днешната младеж, а и като гледам пък как хора работили по 40 години сега получават по 200 лева пенсия направо да се чудиш имали смисъл изобщо да гледаш в тази посока. Днешната младеж живее ден за ден и май не го интересува какво ще стане на стари години и как ще преживява.

Всички искаме заплатите в България да са по 3000 лева, ама няма как да стане това при минимална от няма и 600 лева и 70-80% от фирмите у нас да плащат именно в този диапазон на парите.

За мен София е България, щом в София живеят 2 000 000 души при население от 6 000 000 за цялата страна.
Аз искам нормално заплащане, не може цените на стоките в магазина да са европейски, а заплатите български.
Писнало ми е от това човешки ресурси да ми се подиграва и да казва на мен и колегите, че няма да вдига заплатите, защото на входа чакат хиляди хора от провинцията за моята и на колегите длъжност и са готови да подбиват заплатите и да работят за по-малко. И аз като съм с две магистратури какво искаш да взимам 560 лв. ли? Нормално е да искам 1000 лв. даже е малко. Реално погледнато за мен заплатите трябва да почват от 1000 лв. нагоре за всички не само за мен, нека шофьора и секретарката да взимат 1000 лв. аз да взимам 1500 лв. а шефа 2000 лв. така е редно. А не шофьора 800, аз 1000 и шефа 2000 лв. затова ли съм учил 12 + 5 + 2 = 19 години и съм дал маса пари за образование за да взимам 200 лв. разлика от шофьора със основно образование?
3000 лв. звучи като нормална цена!

телефонна сметка 20, 00 лв.
интернет и телевизия 25,00 лв.
ток - 40 лв.
вода - 40 лв.
топлофикация 150 лв.
карта за градския транспорт 50 лв.
1 кисело мляко - 1,10 лв.
1 хляб - 1,40 лв.
ако ядеш по 1 кисело мляко на ден 30 х 1,10 = 33,00 лв.
1 хляб на седмица = 4 по 1,40 = 5,60 лв.
1 салам - 5,00 лв.
10 салама на месец 50 лв.
отделно дрехи втора ръка
за бензин не говорим ако трябва да включим и поддръжка на кола:
100 лв. бензин
гражданска 267 лв.
каско 100 лв.
технически преглед 45 лв.
данък 90 лв.
и т.н.

Ами ако трябва да изплаща апартамент? Ами като трябва да се грижи за майка си, баща си, ако имаш жена и едно дете ами ако са две деца?

Виж знаеш, че в датата винаги съм ти лайквал постовете, но тук не съм съгласен с теб изобщо.
Докато всички хора се изсипват в столицата и работят за 600 лв. и подбиват пазара никога няма да се вдигнат заплатите. Човешките ресурси затова е такъв надменен защото знае, че веднага ще дойде някой за по-малко пари които няма грам опит , но ще взима по-малко това е важното ...
Публикувано изображение
Публикувано изображение
5

Потребителят е неактивен   shelbyss 

• Регистриран: 11-May 05
  • Град:In Mickey Mouse country
brotto, а ти даваш ли си сметка, че тази хора които се "изсипват" в столицата и са склонни да работят за 600лв., нямат никакъв шанс да си намерят работа по родните места? И това далеч не са масата от тях, понеже 3/4 са в чужбина! Ами, ако и те се изсипят в София, какво ще стане? Имаш ли представа от каква ужасна мизерия бягат? Нямаш! За да придобиеш, трябва да поживееш година, две на тяхно място и ще усетиш! София се развива и заплатите са по - високи от тези в провинцията за да не се бунтуват хората и да не се стига до протести, понеже те се забелязват в чужбина, а провинцията кучета ги яли ...

Проблемът е в сбърканата държавана политика или по - точно в липсата на такава, не в хората. Ако се създадат работни места в областите ще са много малко хората, които ще предпочетат София пред родния град. Точно така бе преди 1989г. и затова миграцията към София бе сравнително ниска, а не заради прословутото жителство, понеже и то се преодоляваше от най - амбициозните и меркантилните. Именно тук е ролята на държавата! Със строителство на къдрави части от магистрали и второкласни пътища със съмнително качество и "саниране" (изолиране е точния термин, саниране е друго) на 200 блока нищо няма да се промени, независимо какво ти разправят разни тикви по телевизиите. Така, че вместо да се гневиш и нервиш на хората, насочи тази енергия в друга посока! Вземи коя да е развита бяла държава и ще забележиш, че най - развитият в икономическо отношение град не е столицата. Само в бивши соц. държави и бананови републики е обратно.

Относно заплащането, образованието и дипломите не ти гарантират нищо, плаща се за знания и умения! Може да си със 100 дипломи, но като не знаеш и не можеш нищо, ти не си полезен за работодателя - "пазарна икономика". Именно затова се нарича "пазар на труда", ти предлагаш знания и умения на определена цена. Щом си се съгласил на тази заплата - толкова ще ти плащат ... Това, че заплащането по професии и длъжности е абсолютно сбъркано както повечето неща у нас, е отделна и доста обширна тема.

На нов шеф и на малко прасе не се радвай, защото не знаеш каква свиня ще излезе от тях !
4

Потребителят е активен   gregg 

• Регистриран: 07-February 05

Цитат

Мие чинии. И колко взима на месец ? -- 4,500-5,000 AUD (около 5,500 лева)

Кажио сега колко плаща наем, сметки, храна, кола и т.н.
1

@ shelbyss имаш + от мен. И аз това говоря цялата държава е сбъркана. Аз просто искам нормален начин на живот. Да мога да си купя всичко което ми се яде, да съм си платил сметките, да мога да отида в годината на 2 почивки и да мога да си позволя 2 деца един ден. Не искам милиони и т.н.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
3

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login