Форум

Data.BG Форуми: Изобретяване. - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Изобретяване.

Потребителят е неактивен   krug4e 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 07-January 14
  • Град:София
Около нас има милиони изобретения,замисляли ли сте се.Опитвали ли сте се да изобретите нещо?Как се изобретява според вас? :)

Мнението беше редактирано от krug4e: 13.01.16 - 15:55

0

Потребителят е неактивен   jackkk 

• Регистриран: 19-September 08
Отоплените седалки на коли и тоалетни чинии адски много ме радват. Евала на хората дето са ги изобретили. А също и шоколадчетата по възглавниците на хотелските стаи. :emote_blush:
I abide my heart to know wisdom, and to know madness and folly. I perceive that this also was a chasing at the wind. For in much wisdom, is much grief. And he that increaseth knowledge, increaseth sorrow.
1

Потребителят е неактивен   szBg 

• Регистриран: 11-December 09
Шоколадчетата против запек също са добри :)
0

Потребителят е неактивен   winsett 

• Регистриран: 08-March 04
  • Интереси:Интересни
Аз по едно време се бях запалил да си направя хеликоптерче с камерка с идеята камерката да предава безжично. Бях намерил доста материал из нет-а как точно единия или другия компонент да се направи, само оставаше запоявания и сглобки. Но все не намирах време да изнакупя материалите и да го направя иииии две години след това взеха масово да навлизат дрончетата. :lol2:
0

Потребителят е неактивен   farcheeza 

• Регистриран: 18-May 15
Изобретява се с много четене, познания и желание за разрешаване на конкретни проблеми. Досега не съм изобретил кой знае какво, но имам доста идеи, една от които е воден резервоар за съхраняване на топлината от Слънцето през лятото, която да се използва през зимата; даже от доста време се каня да пиша за това в темата за енергоспестяващите технологии, но, понеже засега нямам възможност да я осъществя, ще изчакам когато му дойде времето. Също обмислям и система с резервоар за солена вода, с който да съхранявам студа през зимата и да го ползвам за охлаждане през лятото, а също и за хладилник. Обмислям и как може най-просто, евтино и с най-малко допълнителни материали да си направя изолация от слама.
Обичам да експериментирам и с готвене и начини за съхраняване на хранителни продукти, като винаги търся възможно най-здравословните и икономични откъм време и енергия решения. Досега съм стигнал до извода, че говенето на пара под налягане е най-добрия начин - здравословно, икономично откъм енергия, отнема минимално време, защото само зареждаш тенджерата/мултикукъра и включваш, не трябва да я миеш после, а само я изплакваш, не ти трябва абсорбатор, защото можеш да я сложиш на терасата. Скоро открих след дълго умуване (всъщност умуването не ми отне толкова време, колкото мързела да пробвам) как да си направя домашен хляб възможно най-евтино, направо от зърно, без нужда от мелница, брашно и хлебопекарна, а само с блендер. Правил съм и туршия от плодове с млечнокисела ферментация, но това го прочетох в една книга - това е най-добрия и евтин метод за запазването им; един друг метод за консервация, който си е лично мой е плодове (като шипки например), потопени в мед.

Иначе смятам жирокоптера за едно от най-големите изобретения в последните години; само дето не се е намерил 1 втори Хенри Форд, който да ги направи достъпни за масите, така бихме се приближили с една крачка към света от Star Wars :smile )).

Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от farcheeza: 15.01.16 - 13:42

0

Жирокоптера не е толкова скъп, колкото го изкарваш. За около 100 хиляди лева може да си купиш даже и в България
http://www.gyrocopte...%B0%D0%BD%D0%B5
0

Преглед на мнениеszBg, на 15.01.16 - 15:00, каза:

Жирокоптера не е толкова скъп, колкото го изкарваш. За около 100 хиляди лева може да си купиш даже и в България
http://www.gyrocopte...%B0%D0%BD%D0%B5

Запознат съм с цените, но не мисля, че "не е толкова скъп" дори и за средностатистическия западноевропеец. Като се има предвид, че 1 кола има по-сложно устройство и повече чарколяци от него, тия високи цени не може да са оправдани с друго, освен с липсата на достатъчно търсене, което да стимулира конкуренцията, което би ги свалило.
0

Ти представяш ли си какво ще стане във въздушното пространство ако са евтини и сульо и пульо хвръкне във въздуха :emote_focus: Само остава и отломки да завалят по главата ни..
0

Преглед на мнениеszBg, на 15.01.16 - 19:57, каза:

Ти представяш ли си какво ще стане във въздушното пространство ако са евтини и сульо и пульо хвръкне във въздуха :emote_focus: Само остава и отломки да завалят по главата ни..

Е, не си ли гледал Star Wars, всички се движат във въздушни коридори.

Преглед на мнениеkrug4e, на 15.01.16 - 20:05, каза:

Автожирите са скъпи защото се изработват ръчно.100 000 са много пари.Има в пъти по-евтини.

И аз мисля, че са много пари, дори и да се изработват ръчно, но няма по-евтини или ако има не са с такова качество и възможности. Задължително е да са двеместни, че иначе как ще возиш мацки в него, трябва мацката да седне на тебе, което не е лошо, ама управлението ще е трудно така :smile

Мнението беше редактирано от farcheeza: 15.01.16 - 20:28

0

Преглед на мнениеfarcheeza, на 15.01.16 - 20:26, каза:

Е, не си ли гледал Star Wars, всички се движат във въздушни коридори.

Да, да, ти пътя не можеш да държиш, по "въздушен коридор" ще караш :lol2:
2

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
нали се сещаш (или може би не си) че за да летиш ти трябва специално разрешително. Това не ти е кола, като се повреди и да отбиеш от пътя. Повреда във въздуха плюс малко паника и загиваш. Ако е на над населено място не се знае какви може да са пораженията и за други хора. Да не говорим че с тия терористи напоследък объркаш л;и въздушното прострабство само ще видиш МИГ-21 как те наближава.
Легендата гласи че колкото по голяма е цифрата срещу "Мнения: " толкова повече пораства пишката!
0

Преглед на мнениеsbojikravov, на 15.01.16 - 22:48, каза:

нали се сещаш (или може би не си) че за да летиш ти трябва специално разрешително. Това не ти е кола, като се повреди и да отбиеш от пътя. Повреда във въздуха плюс малко паника и загиваш. Ако е на над населено място не се знае какви може да са пораженията и за други хора. Да не говорим че с тия терористи напоследък объркаш л;и въздушното прострабство само ще видиш МИГ-21 как те наближава.

Е, то и за да караш кола ти трябва разрешително. Или имаш предвид разрешение за самото летене? Не съм сигурен много за това, мисля че трябва да предоставиш план на полета или нещо такова; всъщност сега като се замисля 1 познат пилот ми беше казал че в Америка можеш да си летиш свободно, без да ти трябват такива разрешителни, е сигурно не навсякъде, разбира се.
Доколкото разбирам точно тоя вид летателни апарати са доста безопасни и устойчиви на вятър и дори двигателя да откаже можеш да се приземиш бавно и безопасно, не е като самолет да се забиеш с голяма скорост.

Мнението беше редактирано от farcheeza: 15.01.16 - 23:24

0

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна
Естествено че имам предвид разрешително за летенето, все пак няма да караш лодка. Не знам как се приземява хеликоптер със спрян двигател .......... явно и ти
Легендата гласи че колкото по голяма е цифрата срещу "Мнения: " толкова повече пораства пишката!
0

Жирокоптера не е хеликоптер, неговата горна перка не се задвижва от мотора и е свободно въртяща се, той и затова се нарича auto-gyro;. тя осигурява подемната сила както крилата на самолета. Задвижването става със задната перка, затова той, за разлика от хеликоптера, не може да зависва на едно място. Ако мотора откаже, жирокоптера ще почне да пада бавно, защото перката ще започне да се върти заради вертикалния въздушен поток, който ще се образува и това ще го забави. Има едни листенца дето приличат на перки; като почнат да капят през есента се въртят докато падат и падат много бавно; същото е и при жирокоптера.

Всъщност то и при хеликоптера би трябвало да важи това, ако се изключи от скорост.

Преглед на мнениеkrug4e, на 16.01.16 - 00:56, каза:

Много самолети също могат да кацнат при спиране на двигателя.

Може, но поне от това, което съм гледал по National Geographic, съм останал с впечатление, че не винаги е успешно, и изисква доста умения от страна на пилота. А и трябва да имаш достатъчно дълга писта.

Мнението беше редактирано от farcheeza: 16.01.16 - 01:26

0

Писта, поляна, няма значение, важното е, че ако закъсаш и наоколо няма достатъчно дълга равна повърхност, няма как да приземиш успешно и ще се пребиеш, може и друга хора да нараниш, защото самолета се приземява със сравнително голяма скорост. Докато, ако на жирокоптера му спре мотора, хоризонталната му скорост ще намалее до нула преди да се приземи, особено ако е на по-голяма височина и не духа силен вятър и той ще кацне безопасно, доколкото му е намаляла вертикалната скорост. Затова е по-безопасен. На него му трябва и по-малка дължина за излитане и особено за кацане и може да се движи с по-ниска скорост от самолета, 35-40km/h.Затова е по-добър за придвижване на къси разстояния.

Мнението беше редактирано от farcheeza: 16.01.16 - 03:51

0

Потребителят е неактивен   winsett 

• Регистриран: 08-March 04
  • Интереси:Интересни
Абе, докато не навлезе масовото самоуправление на автомобили, едва ли ще навлезе масовото летене. Т.е. първо самоуправляващи се автомобили, които сами си те карат от т. А до т. Б; хората да му свикнат до толкова, че да гледат като извънземен (в смисъл "тоя не е добре") някой, който си управлява колата ръчно; после някой ентусиаст от 2D-то да мине на 3D, демек на хвърчащите неща, да покаже, че "хора, бе то може и по въздух!" и чак тогава го виждам масовото летене по въздух.
0

Китайците работят по темата.

Публикувано изображение

Линк.
1

Потребителят е неактивен   ianiiovski 

• Играч
  • Регистриран: 04-August 08
  • Град:Враца
  • Интереси:Stay Shredded.........
Не знам ама който е измислил ку*вите е направил голяма грешка .

Мнението беше редактирано от ianiiovski: 12.02.16 - 21:05

Публикувано изображение
0

Кой да повярва, че и в бг се произвеждали жирокоптери...
https://m.youtube.co...h?v=LIDkZV3K7Fc
https://m.youtube.co...h?v=Qet-0hzJYuM
1

На съвременния българин май му е през ... за изобретяването.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login