Форум

Data.BG Форуми: Недостатъчно пиене на вода- причини и решения? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Недостатъчно пиене на вода- причини и решения?

Потребителят е неактивен   getrekt 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-October 15
  • Град:София
Здравейте драги съуфоромници. Имам да ви споделя един странен факт и той е, че имам изключително неправилен начин за консумиране на водата за пиене. Ето в какво се изразява проблема: висок съм 192 см и тежа приблизително 87-88 килограма, да не кажа 90 и съм на 23 години навършени. От няколко години насам забелязвам, че пия недостатъчно количество вода. Почти всеки ден от седмицата го правя този номер, само 1-2 дена от седмицата пия, да речем, 1.5-2-5 литра вода и то се насилвам. И вече след като малко по малко годините си минават, а аз не се променям и добре познат на всеки факт е, че човек след 23 години започва да старее и т.н., няма я тази сила, която си я имал на 15,16,17,18 години, не че казвам, че съм някакъв изнемощял старец :D ,но усещам как това нередовно приемане на течности все повече ми оказва влияние.
Та както ви казах едвам на ден пия по 1 литър вода, а работя работа, която изисква доста движение и надумерено натоварване на тялото, съпроводено с доста потене- с една дума изразходвам повече енергия, от колкото вкарвам в тялото си. Интересното е, че по някаква причина не усещам чувство на жажда. Не знам дали е защото съм прекалено концентриран върху работата си, но просто не усещам жажда. И най- лошото е, че някак си в началото на работния ден, сутринта имам добро количество енергия, чувствам се свеж и силен, но към средата и края (обяд, следобяд) усещам как почва да ми е леко замаено, странно, мързеливо, но мързеливо от умора, загуба на концентрация (90% от мозъка е вода, доказано). Мисля, че тези симптоми са главно от липсата на течности. И по принцип съм човек с ниско кръвно на моменти.
Друг интересен факт, който мога да кажа за тялото ми е, че въпреки недостатъчното приемане на течности, аз се потя доста обилно, особено когато работя, когато трябва да клякам често, гърба, гърдите, врата и челото направо капки пот капят. Също, тъй като не съм лекар или биолог, не мога да си обясня този факт.
Друго, което не мога да си обясня е какво е довело до този проблем, защото преди години, когато съм бил на 15-16 години си спомням как умирах сутринта от жажда да изпия 1-2 студени чашки вода. Сега като стана и пия вода ми е една гадна, леко кисела. А като се има в предвид, че нямам някакви проблеми със хигиената, гърлото, а водата наще ходят да я наливат от място, където (уж) е добра. И най- странното е, че като усещам как ми става замаено и т.н. и си взема една бутилка Девин примерно, сравнително студена, не усещам някакво удовлетворително утоляване на жаждата. Попитах едни колежки, едната ми каза, че ако съм бил ял повече сладко/ солено щял съм да пия много вода и да се оправя, което е малко non sense за мен, но знам ли.

Та, въпросът ми е как да спра осезаемо порочният кръг- знам, че някой от вас ще ми кажат просто си купувай вода, но има моменти от деня, в които не искам да кусвам вода. Наистина много странен проблем, не знам защо го имам. Възможно ли е това да е някаква форма на мазохизъм, защото не съм сигурен какво точно е мазохизъм, освен че е да търпиш мизерия.

Послепис: понякога този проблем се появява и с храната- някога губя чувство за глад и е имало дни, в които не ми се закусва и ми е падало кръвното доста и не мога да си обясня защо е тази цялата ситуация. Липса на витамини/ минерали ли е не знам. Хормонални проблеми също, не знам. Може би защото, докато бях студент, ставах доста късно- към 10-11 часа и като ям примерно 11-12 часа това ядене е нито обяд, нито закуска и примерно към 3 и нещо следобяд пак леко огладняваш, т.е. съм си развалил тотално режима от това късно ставане.

Според вас проблема сериозен ли е, т.е. за лекар ли е- аз лично мисля, че все още не съм за лекар, затова пиша тема в този форум.
Благодаря за прочита, очаквам мнения. :) :) :)

(Послепис 2: март месец започнах за 4 поредни месеца да ходя на фитнес, до края на юли или нещо подобно и трябва да ви кажа, че когато ходих на фитнес и се потях супер обилно не ми стигаше бутилката от 1.5 вода, която почти всеки във фитнеса си носи. Особено в някоя по- тежка тренировка имам чувството, че ми беше нужна 2.5 вода за да утоля жаждата и само когато ходех на фитнес усещах истинската утоляваща жажда, която повечето от вас познават. Не знам дали тази хипер жажда се дължеше на факта, че през останалото отново не към консумирал достатъчно вода.)

Мнението беше редактирано от getrekt: 21.09.17 - 22:42

0

Потребителят е неактивен   fliper4o 

• Регистриран: 14-December 08
Щом си жив и здрав значи всичко е наред ;)
Аз много се чудя и се мая на някви хора където са/се вманиачават за някви неща като това. Аз също съм на 23. Случвало ми се е два дне да не ми се пие вода понякога пък ми се пие адски много и си поркам ако ги сметна са към 3-4 може и 5л да са ха ха. Нищо ми няма здрав съм, щастлив съм още ми става значи всичко е наред, приятелю! Сол => Вода ?
Та това което ме учудва е, че живота е непредвидим, а някой хора са непоправимо консервативни! По смисъл на, пример: ако си миеш зъбите всеки ден по 2 пъти сутрин и вечер ще имаш здрави(в смисъл не болни) зъби, някой хора си мият зъбите по 3 пъти всеки божи ден и имат проблеми със зъбите си, понякога тежки, други пък не си мият зъбите изобжо или имат ниска зъбна хигиена и дори нямат кариеси или леки зъболявания. Всичко е индивидуално и в същото време би било удачно всеки да си мие зъбите сутрин и вечер : ) Надявам се хвана логиката.
П.П. Има някъкъв не писан "закон" ли, че трябва да се пие вода и то не по-малко то 2л. !? уви при мен д-р Радева ми забрани да пия вода и така...
Чувал съм, че е препоръчително да се пие по ~1.5л вода/на ден, но колко трябва да си висок или колко трябва да тежиш не знам. Аз пия когато съм жаден.
Междодругото има чай, кафе, сок и др. също така и в храната има вода.
sry не прочетох целия ти коментар малко дълъг ми се стори, а и тематиката малко ми е пошла.
Приятен живот.
adiós
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Мнението е изтрито от автора.

Мнението беше редактирано от rdimit: 04.08.18 - 21:05

0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 02-January 05
Чисто медицински след прочувания са стигнали до извода, че трябва да се пие по 30 милилитра на килограм тегло.
Лично аз пия вода, когато ми се пие, но кой пие вОда бе братко :D
1

Потребителят е неактивен   Nightwind89 

• Регистриран: 24-March 14
  • Град:Плутон
Преди месец/два четох точно проучване по този повод.Извода беше,че човек пие колкото му се пие.Правилото за Н-литър на Н-години/килограми се отрича заради различен организъм и тн.Аз по принцип си пия доста вода(3-5л. на ден).Познавам и хора с по 0.500г. за 2 дена.Говорим за чиста вода,не от зеленчуци/храни и тн.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login