Форум

Data.BG Форуми: Качествен течен перилен препарат - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Качествен течен перилен препарат

Потребителят е неактивен   realityman 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-September 06
Здравейте,
Може ли да ме насочите към качествен перилен препарат за автоматична пералня. Досега съм прал с тези в кутиите, но наскоро съм с нова пералня и ще трябва да вземам течни, поне така ме посъветваха. Интересува ме качествен, да изпира добре, дори и по-замърсени дрехи. Не толкова цена, колкото качество ме интересува. Мерси
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Formil в Лидъл!
0

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 05.04.20 - 03:56, каза:

Formil в Лидъл!

какъв е препарата, български ли или чужд, не съм го чувал, честно.
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
И какво не ти харесва в Ариел или Персил? Течни?

Па и какво толкова ще изгубиш ако си напраиш експеримент и да видиш кое ти харесва? Някъде към 10лв. може би.
0

Ами да не купувам само и да пробвам, та реших да питам по-запознати.
0

Потребителят е неактивен   ivelinova39 

• Регистриран: 14-September 20
  • Град:София
Персил течен за цветно пране :flowerface:
0

Потребителят е неактивен   SeaHorse 

• Регистриран: 23-May 17
  • Град:Варна
Според мен няма кой знае каква разлика между широко рекламираните перилни препарати и някои по-обикновени и съответно по-евтини. Така или иначе повечето компоненти са от Хенкел. Останалото е реклама и различни миризми. Естествено качеството в България е доста под въпрос. Една и съща марка препарат купуван от Западна Европа и аналогът му в България, понякога нямат нищо общо.
По-горе правилно са ти казали за Formil от Лидъл. За парите си е много добре. От Турция съм купувал един техен Турсил или нещо подобно. Баси, за тия пари които дадох удари всичко друго в земята. От Аушан (френска верига) в Румъния съм купувал тяхната марка и също е много добър, за малко пари. Тук го няма.
Така че, не се подвеждай по цената на перилните препарати. Два пъти по скъпо не означава два пъти по-добро.
Силно замърсени дрехи няма препарат, който да ги направи като нови. Може да обработваш петна предварително с препарат за чинии, защото разтваря по-добре мазнините или да натъркваш със сапун за пране.
Като цяло течните препарати за пране са по-удобни, защото не овлажняват като другите и не стават на буци. Освен това е важно и поне веднъж в месеца да пускаш пералнята празна за почистване на най-дългата програма и на най-високата температура. Задължително с хлорен препарат, за да дезинфекцира. Малко намирисва, но трябва да се прави, за да трупа по-малко плесени и налепи отвътре.
1

Да ви питам тук, вярно ли е, че който пере с автоматична пералня, то и повечето са такива е добре през месец поне да пере веднъж с прах, а не с течен препарат само. Четох, че ако само е течен препарата се наслагвал с времето по тръбите и е било добре с прах да се пере също, за да се отмият замърсяванията?
0

Потребителят е неактивен   SeaHorse 

• Регистриран: 23-May 17
  • Град:Варна

Преглед на мнениеrealityman, на 22.10.20 - 10:54, каза:

Да ви питам тук, вярно ли е, че който пере с автоматична пералня, то и повечето са такива е добре през месец поне да пере веднъж с прах, а не с течен препарат само. Четох, че ако само е течен препарата се наслагвал с времето по тръбите и е било добре с прах да се пере също, за да се отмият замърсяванията?

Ала-бала...! Течен перилен препарат едва ли се наслагва по барабана и тръбите. Отлага се котлен камък с времето и по него се въдят плесени и бактерии. Имай в предвид, че повече котлен камък се отлага ако ползваш пералнята с програми на по-високи градуси. Има разни препарати, които са уж против отлагането на котлен камък. Но ако ги ползваш в дозите които се препоръчват, за 2-3 години все едно даваш пари за още една пералня.
Ти какво му мислиш толкова?
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login