Форум

Data.BG Форуми: Търся скрипт който да намира файл в рандом папка - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Търся скрипт който да намира файл в рандом папка или .appref-ms deployment

Потребителят е неактивен   flex 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-October 03
  • Град:nickname = PROXIMO
  • Интереси:GSM: O8871O11xx
Здравейте,
Става дума за Click once софтуер с разширение .appref-ms
Казвам какво съм открил до момента и какво мисля, че ще ми свърши работа, но съм отворен за идеи.

Този малък софтуер при стартиране на файла .appref-ms се инсталира от Интернет в %localappdata%\App с рандом име (например JHGHHJDGFS.FJD).
Вътре може да има няколко под папки отново с рандом имена в 1 от тях има ехе в др има user.config файл.
Интересува ме въпросния конф файл. Не намерих вариант за диплойване, за това измислих да копирам цялата директория с настройките + да импортирам регистрито, което сочи към тези папки. Това добре и работи. Проблема идва при ъпдейт или ако някой е променял нещо по настройките на програмата. Ако не и хареса нещо създава ново, регистри което да сочи към нови пътища, в които съответно има нов празен конфигурационен файл. Искам да го намирам и да го презамествам.

Т.е. търся вариант дори да се прецака нещо и да има нови пътища, да знам че конфигурационния файл там е попълнен. Проблема ми е в рандом пътищата. Търся скрипт, в който да пусна сърч за файла, да изкопирам пътя до него, за да мога да го презаместя. Имам някакви идеи мисля, че ще намеря решение, но все пак исках да питам, защото някой може вече да е имал подобен казус.
Също ако има вариант за диплойване на Click Once софтуер ще се радвам да го чуя.
Лек ден!

=======
1 вариант е с dir filename.ext /S /B само как да копирам директорията
Edit:
май го измислих
forfiles /s /p "%localappdata%\Apps" /m user.config /c "cmd /c copy C:\user.config @file"

Мнението беше редактирано от flex: 05.07.19 - 13:00

0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login