Форум

Data.BG Форуми: Windows 10 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (275 Страници) +
  • « Първа
  • 270
  • 271
  • 272
  • 273
  • 274
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Windows 10 build 1607 (10.0.14393.970) 22.03.2017 (approved by Nakibest)

Потребителят е активен   jossbomon 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеHardrockMan, на 01.07.19 - 15:40, каза:

Спецове, на 10-та при старта излизе, че скоро ми изтича лиценза. Предполагам има някакви активатори или други хватки, да споделите. Благодаря! :)

:emote_link:
Разархивираш, десен на скрипта и стартираш като администратор. Натам ще се справиш. Важно е, да има връзка с интернет.

Мнението беше редактирано от jossbomon: 01.07.19 - 16:51

3

Отново пускат безплатно обновление до 10... Не са доволни от количеството на зарибения материал...
3

Потребителят е неактивен   pix3l 

• Регистриран: 31-August 09
Дейба, тия дни си купих Windows 10 Pro... :D
Нито крачка назад - Зад нас е България!
0

Потребителят е неактивен   ksd 

• Регистриран: 14-August 04
Не че на някого му пука, но понеже ми писна от полугодишните простотии, забърсах про-то, качих LTSC, после kms38, gpedit и те така.
Публикувано изображение
4

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Защо бре, пука ни!? :unsure: Даже е доста полезно, в графите - "Как НЕ се ползва Windows 10 OS?", и "Полезно инфо за възможните ЗКУ проблеми при употребата на ОС 10". :emote_drinks: ;)
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Преглед на мнениеnakibest, на 18.07.19 - 13:34, каза:

Защо бре, пука ни!? :unsure: Даже е доста полезно, в графите - "Как НЕ се ползва Windows 10 OS?", и "Полезно инфо за възможните ЗКУ проблеми при употребата на ОС 10". :emote_drinks: ;)

Абе ... за човек, на когото редовно му се чупи нещо, изглеждаш някак несъразмерно отворен :lol:
Публикувано изображение
4

• Mr. Company PC Guy
Размерно съм. Не знам на колко компа ползваш 10ката, ама май са един, макс 2?
Аз съм многократно по-размерен :D от теб и компетентен по темата, защото Windows 10 го ползва(ме) на много на брой, различни PC-та - аз лично на 3 мои компа (на 2 места), плюс 1 лаптоп, плюс още 2 компа на баща ни (офисния и този за ТВ).
Съответно имам(е) сметни колко повече компове работещи с ОС 10 и всичко бачка идеално с много, много редки изключения. ;) Всичко се update-ва до дупка, проблеми сериозни няма никакви, даже средни няма. ;)

(А иначе нормално е да има проблеми - който нищо не прави той не бърка, знаеш..)
0

Преглед на мнениеnakibest, на 18.07.19 - 15:31, каза:

Размерно съм. Не знам на колко компа ползваш 10ката, ама май са един, макс 2?
Аз съм многократно по-размерен :D от теб и компетентен по темата, защото Windows 10 го ползва(ме) на много на брой, различни PC-та - аз лично на 3 мои компа (на 2 места), плюс 1 лаптоп, плюс още 2 компа на баща ни (офисния и този за ТВ).
Съответно имам(е) сметни колко повече компове работещи с ОС 10 и всичко бачка идеално с много, много редки изключения. ;) Всичко се update-ва до дупка, проблеми сериозни няма никакви, даже средни няма. ;)

(А иначе нормално е да има проблеми - който нищо не прави той не бърка, знаеш..)

Обзаложих с вътрешния си глас, че "отговорът" ти ще е под 5 реда (знам, знам за родата, просто нещо ме прихвана). На косъм бях да спечеля :lol:
Общо взето, ние с теб си приличаме по това, че на никого не му пука колко, какви и с каква ОС компове имате с родата ти, респективно - имаме с моята. А се различаваме (освен по всичко друго) по това, че аз го знам ; )
Публикувано изображение
2

• Mr. Company PC Guy
Спечелил си - 4 реда са технически (един празен ред).
Лошо ли е, че пиша кратко? :unsure: И какво значение има, дали ще напиша 2, 4, или 15 реда!?
Особено 15-18+ логорейски, радио-точкести, безсмислени реда без никаква логика освен тази на радио-точка, като някои други тук във форума - няма да казвам имена, те си се знаят. (Визирам хора от Хардуер секцията/темата за спам. :D Впрочем някои от тях тук вероятно не четат.)

И между другото, както казваш вярно си е неправилно, излишно и ненужно да споменавам родата и затова въобще даже няма да кажа, че жената + майка ми все още ползват Windows 7. (Ето, не го казах! :chuckle: )
0

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03
  • Град:София

Преглед на мнениеksd, на 18.07.19 - 13:08, каза:

Не че на някого му пука, но понеже ми писна от полугодишните простотии, забърсах про-то, качих LTSC, после kms38, gpedit и те така.

Единственото правилно решение, ако някой все пак е решил да ползва Windows 10.
Вместо gpedit може да се ползва contextberry, по-лесно и по-удобно се пуска и спира Windows Update през контекстно меню.

@Naikbest, добре е, когато пишеш не повече от 4-редови постове. Така това, което не става за четене е само 4 реда. Оттам-нагоре те четат само хората, които нямат никакъв инстинкт за самосъхранение.
3

Преглед на мнениеkaspy, на 18.07.19 - 17:58, каза:

Единственото правилно решение, ако някой все пак е решил да ползва Windows 10.
Вместо gpedit може да се ползва contextberry, по-лесно и по-удобно се пуска и спира Windows Update през контекстно меню.
...

Погледнах менюто. Ще го пробвам някой ден, още повече че ти май и друг път си го "лайквал" ... тоест, трайно доволен си ; )
Иначе ползвам gpedit.msc, щото щъкам и по други сокаци в груповата политика. Примерно включвам там "turn off Windows Defender Antivirus" и "turn off real-time protection" ... а по-нататък сигурно ще омаам и още неща, дето не ме кефят : ))
Колкото до ъпдейтите, не ги изключвам, а просто чеквам да си трае и да не ме занимава с глупости, докато не изпадна в подходящо за целта настроение : ))

Мнението беше редактирано от ksd: 18.07.19 - 19:17

Публикувано изображение
3

• Mr. Company PC Guy
Каспи, слаба психика... ;) Чак толкоз страшни или ужасно грешни неща не пиша. :chuckle:

Айде, честито! :8) Кой не update-вал, не update-вал - скоро ще почнете, или ще Ви почнат! ;)

Microsoft is starting to force-update Windows 10 machines from version 1803 to 1903
https://www.techspot...es-version.html
0

Преглед на мнениеnakibest, на 18.07.19 - 21:52, каза:

Кой не update-вал, не update-вал - скоро ще почнете, или ще Ви почнат! ;)

Те ни довършиха /притежателите на Intel процесори/ още с пачването на микрокодовете и последвалите панически ъпдейти на ъпдейтите, с които сринаха производителността на някои процесори до над 20%.
И ти си в това число, но понеже процента при тебе е по-малък, си гълташ горчивите хапчета и мижаш с очички... Щом Ония така са решили, значи това е правилно и така трябва да бъде... за наше добро... :emote_focus:
4

Потребителят е неактивен   aalesund 

• Регистриран: 10-June 07
Хора, откакто ъпдейтнах до 1903 имам супер странен проблем с кирилицата.
Значи аз ползвам Български (този стандартния БДС) и Английски САЩ.
Работата е там, че от някъде си Уиндоус сам добавя Английски Международен в систем трея при езиците.
А в менюто на Уиндоус аз нямам такъв език добавен.
По-лошото е, че понякога когато искам да пиша на български езика сам се сменя на Английски Международен и не може да се смени на български.
В този случай странното продължава, като вместо на английски пък аз мога да пиша на български, но буквите Р и Л ги няма долу в дясно. Л-то е на мястото на Q, което на български пък е запетая. Р-то не знам къде е сложено. Запетаята пък е на мястото на Л-то. Точка също нямам. Бутона =+, който е точка на български пък нищо не пише.
Много е омотано.
Пробвах да махна всички английски езици, но този САЩ Международен си стои, дори и да няма нито един Английски език в Уиндоус.
Пробвах да махна българския, но отново този САЩ Международен си стои и на него пиша на български, дори и да няма нито един български в Уиндоус.
Някаква идея какво да правя?
На други компютри, където директно инсталирах този уиндоус 1903 няма такива проблеми, само на моя.
Аз ъпдейтнах, не съм го слагал на чисто.
От няколко години не съм преинсталирал уиндоус, защото до сега съм нямал никакви проблеми никъде, пък и съм си го настроил и не ми се играе пак да правя бекъпи и настройки на програми и т.н.

Ето скрийншоти за какво иде реч:

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от aalesund: 13.08.19 - 21:38

0

Първо, отиди и смени system locale на bulgarian, ако не си го направил и рестартирай.
После пак отиваш там и включваш отдолу beta опцията и пак рестартираш. Това най-вероятно ще омаже кирилиците, но не се притеснявай. След това отиваш пак там и изключваш въпросната опция. Рестартираш, влизаш при клавиатурите и изчистваш ненужните. Това е някакъв скапан бъг и няма гаранция, но при мен на поне десетина компютъра ми е разрешил подобни и не толкова подобни проблеми с клавиатурите, езиците и кирилицата.
1

"system locale" искаш да кажеш че това е езика на самия уиндоус. Ако е това аз съм го задал да е на български, целия уиндоус е на бг.
Но другата част за бета опцията не я виждам, къде се намира това.
Ако може малко по-подробно къде в менюто се намират тези опции или най-добре да пратиш някой скрийншот.
0

Шотове не мога да ти дам, че не работя на 10-а Публикувано изображение

Control Panel --> Region --> Administrative --> Change System Locale
Сменяш на Bulgarian, ако е друго. Рестартираш.

След това пак: Control Panel --> Region --> Administrative --> Change System Locale
Под Current System Locale, което вече трябва да е на Bulgarian, имаш опция Beta: Use UTF-8 и т.н.
Включваш я, рестартираш, изключваш я, рестартираш и оправяш клавиатурите.
1

Ей, магьосник си бил ти бре!
Стана трика, след като чекнах UTF8 бетата и реснах и в английските клавиатури уиндоус ми засече че имам международен. После отчекнах тази бета, реснах пак и пак си засичаше този международен и го премахнах.

Публикувано изображение
Публикувано изображение

Само дето ако ти кажа как влизам в стария контролен панел сигурно ще ми се смееш, но реално това е най-лесния за мен начин. Не знам друг, защото Уиндоус 10 толкова искат да си пробутат т.н. Настройки с новия интерфейс, че са орязали почти всички пътища до стария контролен панел.
Та аз влизам ето така: Цъкам на иконата за интернет в систем трея, после Настройки за интернет и мрежа, след това се отваря меню от новите настройки на уиндоус и цъкам на Промяна опциите на адаптера. Така ми се отваря стария контролен панел в менюто мрежови връзки, след това просто отивам на главното меню на стария контролен панел.
Много е ламерско и смешно, ама само така мога бързо да стигна до контрол панела.
Пробвах в търсачката да напиша контрол панел и на бг и на латиница, ама нищо не ми показва. Явно много усилено искат да набутат новите Настройки.
Ако някой знае по-кратък път за отваряне на стария контролен панел ще е добре да го сподели.
Преди бях пиннал контрол панела на лентата със задачи и така е супер бързо, ама реално рядко влизам там и само ми заемаше място и я махнах.
0

Изобщо няма да ти се смея, той и този проблем идва от орязването на езиковите опции.
Засега минава номерът с това по-отгоре... Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   ivottoshev 

• Регистриран: 27-January 07
  • Град:НА МАСАТА (или под нея)
  • Интереси:ДАРТС

Преглед на мнениеaalesund, на 13.08.19 - 22:24, каза:

Само дето ако ти кажа как влизам в стария контролен панел сигурно ще ми се смееш, но реално това е най-лесния за мен начин. Не знам друг, защото Уиндоус 10 толкова искат да си пробутат т.н. Настройки с новия интерфейс, че са орязали почти всички пътища до стария контролен панел.
Та аз влизам ето така: Цъкам на иконата за интернет в систем трея, после Настройки за интернет и мрежа, след това се отваря меню от новите настройки на уиндоус и цъкам на Промяна опциите на адаптера. Така ми се отваря стария контролен панел в менюто мрежови връзки, след това просто отивам на главното меню на стария контролен панел.
Много е ламерско и смешно, ама само така мога бързо да стигна до контрол панела.
Пробвах в търсачката да напиша контрол панел и на бг и на латиница, ама нищо не ми показва. Явно много усилено искат да набутат новите Настройки.
Ако някой знае по-кратък път за отваряне на стария контролен панел ще е добре да го сподели.
Преди бях пиннал контрол панела на лентата със задачи и така е супер бързо, ама реално рядко влизам там и само ми заемаше място и я махнах.
Аз съм извел на десктопа с влачене иконки на стария и на новия контрол панел. Само цъкам върху тях и съм вътре :D
Прикачен файл  2019-08-14 (4).png (1.59МБ)
Брой изтегляния: 15
ПО-ДОБРЕ КОРЕМ ОТ БИРА, ВМЕСТО ГЪРБИЦА ОТ работа
0

Споделете тази тема чрез:

• (275 Страници) +
  • « Първа
  • 270
  • 271
  • 272
  • 273
  • 274
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login