Форум

Data.BG Форуми: Блокирана връзка на apps с отдалечени файлове в OneDrive - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Блокирана връзка на apps с отдалечени файлове в OneDrive

Потребителят е неактивен   Twinkle2017 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 18-January 17
  • Град:София
Вече около три месеца ползвам приложенията си за андроид Office Suite Pro и ES File Explorer Pro
на съвсем нов телефон андроид NOKIA-version 9.
Чрез тях имам постоянна връзка с файловете ми в хранилищата на облаците:
1./ Yandex Disk
2./ Google Drive
3./ Amazone Cloud Drive
Но и на двете ми приложения единствено не мога да осъществя връзка с облака на Microsoft > OneDrive !?
Променях си акаунта, паролата и какво ли не още но при опитите ми да се свърза със сървъра им,
ми излиза надписа:

ГРЕШКА - org.json.JSONExeption: No value for data

На компютъра си нямам подобен проблем и там връзката ми с OneDrive се осъществява за секунди
със същото потребителско име и парола, с което не мога да осъществя контакт с приложенията ми.
Проверих тази тема в Интернет, но и там не успях да науча нещо съществено по-този проблем !?
За това я ПУБЛИКУВАМ във форумите, разгеле се намери някой който е имал подобна
"главоблъсканица" с която е успял да се справи . . .

Мнението беше редактирано от Twinkle2017: 14.06.19 - 12:05

0

Потребителят е неактивен   brigadier 

• Регистриран: 25-December 05
Има 3 възможности:

При двете приложения връзка с OneDrive да има само в платената версия
OneDrive да е променил интерфейса за връзка с него. В тоя случай приложенията трябва да излязат с нова версия, в която да са променили кода за връзката
И при двете приложения интерфеиса за връзка с OneDrive да е сбъркан (най - малко вероятен, понеже преди публикуване приложението се тества)

Има и 4-ти вариант : двете приложения не се свързват директно, а ползват налично в телефона трето приложение за тая цел. В такъв случай грешката е при него

Накратко грешката означава:
данните се изпращат в Json формат, който е текстово представяне на обект, състоящ се от двойки ключ -> стойност, В случая съобщението показва, че за даден ключ липсва стойност. Това може да е примерно липсваща парола, но може и да е липса на каквато и да е друга стойност - връзката винаги прекъсва при грешка

Така че ако се окаже че тая функция я има и при безплатната версия и ако и двете приложения са обновени до последна версия, единственият начин остава да пишеш до съпорта на авторите на приложенията
1

Потребителят е неактивен   Twinkle2017 

• Регистриран: 18-January 17
  • Град:София
Всичко това което казвате е правилно, защото явно Microsoft са създали някакво допълнително препятствие при
вписването на подобен род приложения свалени от Google Play. Тези които споменавам по-горе в темата ми са
ПРОФЕСИОНАЛНИ ВЕРСИИ които са от преди няколко години и аз не мога /по понятни причини/ да ги актуализирам !
Така че на този етап ще се откажа от ползуването на файловете ми в OneDrive чрез телефона !
Опитах се тези дни да направя подобна FTP връзка чрез същия телефон с облака OpenLoad.co който позволява подобен род комуникации. Направих нужната регистрация с данните ми от облака в телефона и той ми удостовери връзката като ми отвори нова папка в него с името на Open Load и дори успешно прехвърлих
няколко файла в нея от SD card на телефона. Но когато се опитах да ги отворя /те бяха обикновени текстове/
ми излезе надписа че провалянето на вписването може да се дължи на:

HOST ATEMPTING DATA CONNECTION:
185.163.108.42 is not same as server 185.163.108.44

Интересно ми е пък тук откъде "засмърдя кучето" !?

Забележка:
При извършването ми на тези дейности в компютъра, нямам никакви проблеми !

Мнението беше редактирано от Twinkle2017: 15.06.19 - 11:31

0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
А защо за MS OneDrive не ползаш MS OneDrive приложението, което Microsoft предлага!? Какво му е? :unsure:
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login