Форум

Data.BG Форуми: Аз ли ми се струва или всичко, като цени е нагоре? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Аз ли ми се струва или всичко, като цени е нагоре?

Потребителят е неактивен   realityman 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 29-September 06
Здравейте,
Аз ли нещо се бъркам или така ми се струва или е реално, че цените започнаха много с бъри темпове нагоре, т.е за кратки срокове много неща се повишиха, като цени. Какво имам в предвид. Отивам купувам си две прахчета за настинка, 1.70, после след 2,3 седмици да е било отивам 2.17, а кво става тука. Ходих на пазар скоро уж беше 0.99 лв една връзка праз, опс 1.99 лв. Ябълки търсих БГ, от 2.60 нагоре, незнам нещо преди беше по-евтинко. Други продукти също, кое реално пада надолу? Има ли неща, които им се намалая цената и са поевтинели?

Отварям сайтовете, нови промени за данък жилища, нови промени за данък коли, стари били, нови данъци, такса джипито била малко 2.90, мислели около 5.00 лв, абе всичко нагоре, незнам аз ли нещо си внушавам, щото са ми ниски доходите или отвсякъде всичко нагоре?

Мнението беше редактирано от realityman: 07.02.18 - 18:58

0

Потребителят е неактивен   m330ci 

• Регистриран: 26-May 17
  • Град:Варна
Таксата джи-пи си е един процент от МРЗ била до колкото си спомням, скоро минималната ще стигне 500лв, така че това е нормално сякаш. За другите неща аз не съм забелязал, но може би защото и не обръщам много внимание. Относно това със зеленчуците все пак сезона играе някаква роля.
0

Потребителят е активен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
вече е 510.

да, всичко литна нагоре много качествено.
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

За този отоплителен сезон, парното е с 20% нагоре поне така разбрах. Имахме шанс за топла зима и за сметките бива, но говори се от април някакви нови цени на ток, за парно не разбрах. Верно ли е?
0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 02-January 05
Цените на много стоки и услуги са обвързани с МРЗ.
Също така зимния период цените на някои стоки също се повишават заради по-голямото търсене.

Мнението беше редактирано от GalacomGR: 07.02.18 - 22:48

0

Потребителят е неактивен   radoykuzmanov 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 27-February 03

GalacomGR, на 07.02.18 - 22:47, каза:

Цените на много стоки и услуги са обвързани с МРЗ.
Също така зимния период цените на някои стоки също се повишават заради по-голямото търсене.

Каза глупост ..
1. Нямам Facebook 2. Не Гледам Телевизия
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06
Мнението е изтрито от автора.

Мнението беше редактирано от rdimit: 02.08.18 - 08:13

1

Потребителят е неактивен   barut 

• Регистриран: 19-November 02
Е, вие какво искате, билета от 1 лев стана 1,6 лв, в банките имаше такса по 1 лв за внасяне и за теглене, вече са по 2-3 лева.
А за топлофикациите когато е топла зимата им спадат приходите, съответно и печалбите, така че измислят някоя схема да натоварят потребителите още малко.

Мнението беше редактирано от barut: 08.02.18 - 12:06

Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Какво значи рязко повишаване на доходите? Това за коя държава говориш? В случая с България от 460 ле Бруто, стана 510 лв Бруто. От 360.59 лв. чисто по картите или кеш, вече са 399.79 лв чисто, т.е казано Нето. Реално повишението на дохода, който работника вижда е 39 лв. и 40 стотинки. Така, това е увеличението на мин. заплата. Това са хора, които имат договор на толкова и получават толкова. Отделно, колко са фирмите да са повишили заплатите, за това, че мин. се е повишила? Частниците си решават дали да увеличат или не, ако дават на работника над минималната, така, че това е повишението и оттук, следва ли, че всичко трябва да расте нагоре, като цени и то с бъри темпове?
0

Мнението беше редактирано от rdimit: 02.08.18 - 08:13

0

Потребителят е неактивен   SeaHorse 

• Регистриран: 23-May 17
  • Град:Варна

rdimit, на 09.02.18 - 11:16, каза:

"... След години на застой, когато доходите почти не мърдаха, за сравнително кратък период те се увеличиха значително ...".

Какво означава значително увеличение на доходите? Остави, какво пишат по вестниците. Доходите миналата година мръднаха с около 5 процента, като преди това от поне пет години нямаха никакво движение. И преди това, като не мърдаха доходите, инфлацията пак си вървеше. Така че, обясненията за вдигане на цени с рязкото "вдигане" на доходите издишат отвсякъде. И особено за храните, вече започнахме да изпреварваме една Испания примерно, където доходите са 3-4 пъти нагоре...

Мнението беше редактирано от SeaHorse: 09.02.18 - 13:03

1

Мнението беше редактирано от rdimit: 02.08.18 - 08:14

0

Някой знае ли тока колко ще стане от първи април?
0

realityman, на 28.02.18 - 01:04, каза:

Някой знае ли тока колко ще стане от първи април?

Колкото е и в момента.
0

Потребителят е неактивен   kostov77 

• Регистриран: 30-April 18
  • Град:Перник

rdimit, на 09.02.18 - 11:16, каза:

Аз не съм тръгнал да лобирам за по-високи цени, нито съм против умерено увеличение на заплатите, тъй че няма нужда да ми се нахвърляш. Просто ти обяснявам как стоят нещата. След години на застой, когато доходите почти не мърдаха, за сравнително кратък период те се увеличиха значително. Това няма как да не отприщи инфлацията. А колко ти е чистата заплата е едно, обаче работодателя ти плаща брутната плюс осигуровките.

Абсолютно съм съгласен с теб! :eusa_clap: Много малко хора се замислят по този въпрос. Не е никак приятно, но е нормално и обяснимо защо цените се вдигат, просто нашият народ не желае да го проумее. ;)
0

Потребителят е неактивен   electriccc 

• Регистриран: 15-September 07
  • Град:Madrid
Добър каквото-е-там!

"Аз ли ми се струва" - такова животно у бугарския езику НЕМА.

Цените се повишават предимно поради фактор "лакомия" и див,селски капитализъм. Има естествено и фактори като "проста икономика" и външни фактори, къде зависещи от човек, къде не.

Не е хубаво да търсим икономическа логика когато говорим за сива икономика от такива размери. Да, нея я има навсякъде, но тук е в абсолютен апогей (ЕС). Не е хубаво да търсим икономическа логика в държава с нефункциониращ държавен апарат, корупция на недоближимо ниво (ЕС). Инвеститорите отново се дръпнаха предвид никак нелошите условия (не са и толкова добри, колкото ги изкарват, но определено има доста примамващи бизнес ниши). Никой не иска да прави бизнес тук, много западноевропейци наивно очакваха ЕС да секне и спре мутрагенското управление на държавата, но то просто ги накара да се покрият и да прикриват следи. Никой не иска да инвестира в държава, в която медиите, съдът и управляващите имат нулева самостоятелност. Да, тук има министри на много неща от много партии, но вождът е един. Разделението на властите е мит, в който не вярват дори децата. Алтернативата на това невероятно управление е Българската комунистическа партия, която много културно се нарича "социалистическа" когато я притиснат за престъпленията на комунизма и "столетница" когато дойде време да се говори за история и политически традиции.

Ще кажеш - какво наблягаш толкова на тая дума "инвестиции". Инвестициите са колелото на всичко - повече инвестиции в повече ниши = повече конкуренция, повече доходи, повече търсене и оттам потенциално създаване на кадри, които да работят и плащат данъци тук, а не да берат ягоди в Англия (уважавам всеки труд, просто тук давам пример) . Липсата на конкуренция убива бизнеса - създава монопол. Повече българи работят в чужбина, отколкото в България. Бизнесът определя икономиката и нейния път. Ако си слаб във въртенето на бизнеса - ще имаш слаба икономика. Споменах инвестиции отвън и наблегнах на тях, но никак нямам предвид само тях - все по-малко българи с възможности инвестират в бизнес тук, а наблегнах на чужденците защото нямат пълна представа как стават нещата тук и наглед ниските цени на имоти и не само.

Русия е пълна с ресурси за векове напред, но отидете някъде след Урал или направо извън Москва/ Санкт Петербург и се нагледайте на мизерия, с която и българското село не може да се мери.

Мнението беше редактирано от electriccc: 07.05.18 - 00:34

"My mother never saw the irony in calling me a son-of-a-bitch."
3

Потребителят е неактивен   miri220 

• Регистриран: 19-August 15
  • Град:Видин
Не зная дали сте обърнали внимание, но и горивата поскъпнаха без никакви официални новини :angry:
0

Нормално, нефта доскоро беше 65 долара, сега е 75. Когато поскъпва нефта, горивата поскъпват веднага, обаче когато поевтинява горивата поевтиняват с голямо закъснение, защото доставчиците били заредили на старите цени. Те сякаш стоят и чакат да се вдигнат цените и да заредят всички петролни бази до дупка, а не обратното.
0

Потребителят е неактивен   ivooslavchev 

• Регистриран: 04-May 18
  • Град:София
Дизела много се вдигна пак..
€_€
0

Очаквай скоро да се вдигне още.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login