Форум

Data.BG Форуми: Ъпгрейт на операционна система на MacBook Pro, модел A1278 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Ъпгрейт на операционна система на MacBook Pro, модел A1278 към по висока версия или друга на Apple

Потребителят е активен   israeli 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-March 06
  • Град:Обинтованата земя
Здравейте, имам един стар MacBook Pro, модел A1278 с Mac OS X версия 10.7.5 операционна система. Води се 13" Retina
Late 2012. Има ли вариант да му инсталирам по нова версия?
Според информация, която намерих в нета би трябвало да поддържа и други:
Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от israeli: 10.01.21 - 17:55

Don't wory be happy!!!
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19
  • Град:София
Виж тук или потърси още в резултатите от гугъл: https://eshop.macsal...X_Compatibility
https://everymac.com...-supported.html

https://www.google.c...=utf-8&oe=utf-8
Case Thermaltake Versa N21, MB Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 , CPU AMD Ryzen 5 1600+ Pinnacle Ridge 12nm @3.975 GHz 1.34 V, Cooler Arctic Freezer 34 eSports, RAM 2x8 GB Crucial Ballistix Sport LT Red DDR4-3000(XMP) @3400 MHz (18-18-18-34 CR1) 1.365 V, PSU Thermaltake Smart DPS G750W, SSD Samsung 850 EVO 500 GB, WD Green 240 GB, HDD Seagate ST3000DM008 3 TB, DVD ASUS DRW-2014L1T, GPU NVIDIA Asus Strix GTX 970, TV/MONITOR Panasonic TX-L42ET60E IPS + LG L204WT
Laptop: Asus G551JM - CPU I7 4710HQ, RAM 8 + 4 GB DDR3 1600, GPU NVIDIA GTX 860M with unlocked BIOS, SSD Micron 1100 256 GB, HDD HGST 1TB WD 7200 RPM
Публикувано изображение
2

.

Мнението беше редактирано от israeli: 10.01.21 - 17:50

Don't wory be happy!!!
0

Публикувано изображение
При опит да преинсталирам текущата операционна система като избера опцията Reinstall Mac OS X, ми дава заключен хард драйв.
Публикувано изображение
Закачих 64GB флашка инаправих нов партишън, но още в самото начало на инсталацията ми изкарва грешка че не може да си свали нужните файлове. Преди това съм се свързал успешно към безжичната мрежа и съм настроил часовника на текущата днешна дата.
Публикувано изображение
Когато се опитам да форматирам текущия хард диск, получавам следната грешка:
Публикувано изображение

Преди това съм се свързал успешно към безжичната мрежа и съм настроил часовника на текущата днешна дата. Къде бъркам и как да си реша проблема?
Don't wory be happy!!!
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Защо не минеш от старата на по-нова версия? Това не изисква форматиране.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Преглед на мнениеnakibest, на 10.01.21 - 17:57, каза:

Защо не минеш от старата на по-нова версия? Това не изисква форматиране.

Може ли малко помощ как ще стане това. Като цяло съм запознат с процеса за инсталация на Windows, докато MAC iO ми е тъмна Индия.

Когато стартирам лаптопа, не зарежда OS X Lion а стига до това меню:
Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от israeli: 10.01.21 - 18:08

Don't wory be happy!!!
0

Потребителят е неактивен   nedyalkor 

• Регистриран: 15-April 06
  • Град:София
Ако си правил бекъпи, пробвай с първата опция. Иначе ти остава само с реинстал на по-стара версия и инсталираш ъпдейти, ако инсталацията мине. МакОС май може да се самоъпдейтва до по-нова версия, предполагам. Трябва да провериш.
незнам, немога, някой партий, комуникаций, пребирам се, вище, наще, дойдът, влиая, шляа, разстение, възстание, зграда, збор, свадба, удобрявам, осамотение, обождам, охажвам, вишo образувание, продалжете на право, това е за сега, в къщи, удома, батерий, деба, тряя, няя
0

Преглед на мнениеnedyalkor, на 12.01.21 - 21:30, каза:

Ако си правил бекъпи, пробвай с първата опция. Иначе ти остава само с реинстал на по-стара версия и инсталираш ъпдейти, ако инсталацията мине. МакОС май може да се самоъпдейтва до по-нова версия, предполагам. Трябва да провериш.

Нямам бекъп-и. Опцията за преинсталация също не работи, защото при опит да се инсталира на локалния инстаклиран хард диск, той е заключен. Когато закача флашка, не успява да си дръпне неоходимите файлове, въпреки че е вързан към нета и вади грешка.
Don't wory be happy!!!
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API

Преглед на мнениеisraeli, на 10.01.21 - 18:00, каза:

Може ли малко помощ как ще стане това. Като цяло съм запознат с процеса за инсталация на Windows, докато MAC iO ми е тъмна Индия.

Когато стартирам лаптопа, не зарежда OS X Lion а стига до това меню:
Публикувано изображение

Съжалявам - мислех, че имаш работеща macOS система, с логване до десктоп и възможност за влизане в Mac App Store, както и в System Preferences, и ѝ знаеш админ паролата.
Обикновено upgrade oт стара до по-нова версия на macOS може да стане и от 2те места -- ама тъй като ти не стигаш до там, нямам идея, ако има парола за хард диска как точно се маха тя.

Дали няма да е по-лесно да махнеш тоз хард диск, и да сложиш друг?
Има начини да си направиш сам DVD с macOS на него за инсталиране - не е просто и лесно, но е възможно.
Има и начин да вкараш полу-инсталирана macOS на хард диска на друг комп -- вкл. под Windows, ако не се лъжа - после да махнеш хард диска или ССДто от него, и да го сложиш в Мака и да довършиш инсталацията.

Може твоят Mac да е блокиран и на ниво БИОС - ако е така, още по не знам как се маха това, сори -- и дали е възможно въобще!?
1

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login