Форум

Data.BG Форуми: Разпада ли се Европа? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (80 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Разпада ли се Европа?

Потребителят е неактивен   shemi 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 23-October 08
  • Град:По света и у нас
Като не ви изнася - еднопосочен към Пхенян и готово. Какво само мрънкате и следвате опорните точки на Русия?
Преди САЩ се разпадаха, сега ЕС се разпада, а накрая СССР се разпадна :evil2:
3

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеturbotobg, на 29.09.15 - 13:44, каза:

След като в ЕС няма граници , след като ЕС уж проповядва всички да са еднакви в Европа , защо не направят заплатите навсякъде еднакви ? Защо не направят навсякъде законите еднакви? Нали все пак целта им е да има единство в Европа... или само за нещата за които имат изгода ?

ЕС е един надут балон , който само чака да бъде боцнат с иглата , което е въпрос на време. Няма как едни и същи държави да се облагодетелстват за сметка на други.

Кой да прави заплатите еднакви бре? Ти да не се намираш в някакъв комунизъм?

Законите не са еднакви и няма как да са. Все пак има национален суверенитет. ЕС не е държава, а икономически и в някаква степен политически съюз.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални

Преглед на мнениеfarcheeza, на 29.09.15 - 02:36, каза:

Забрави да споменеш и правото да работиш без ограничения във всяка страна -членка на ЕС. Без това право и приходите, които то ни носи, и да не сме загинали, щеше да сме много по-зле, отколкото сега - примерно като Македония и Сърбия.

В Ирландия свободно ли се работи? Без work permit?
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е активен   gregg 

• Регистриран: 07-February 05

Цитат

А защо аз с моята диплома от Австралия да мога без приравняване в Англия да работя маркетинг анализатор или финансов анализатор, а братовчед ми с диплома от УНСС да не може без да се налага още 2 години да учи и да пръска пари?

Защото двете страни са на практика с еднакви стандарти и са часt от т.нар. British commonwealth, което няма нищо общо да сравняваш нас с тези страни.
Наскоро един мой приятел, който беше преподавател в Техническия замина за Англия. В момента работи там в някакъв рисърч център, каза че досега никой не му е искал дипломата от университета. Каза, че постоянно му звънят разни рикрутъри да му предлагат малко по-добре заплатена работа. Това не е защото той е големият спец по нещо, а защото има глад за такива кадри, така че има голямо значение за каква професия става дума.
Там си имат много силни гилдии и професионални организации, в които дори местните трудно влизат, какво да говорим за нас с гайдите, въпреки че може и в някои случаи да сме по-компетентни от тях.
0

Потребителят е неактивен   turbotobg 

• Регистриран: 12-September 14
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеHenryi, на 29.09.15 - 17:13, каза:

Кой да прави заплатите еднакви бре? Ти да не се намираш в някакъв комунизъм?

Законите не са еднакви и няма как да са. Все пак има национален суверенитет. ЕС не е държава, а икономически и в някаква степен политически съюз.

ЕС за мен е малката Америка. Европа направена на различни щати с отворени граници , но различни закони.
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
И къде видя лошо в това или по-добра алтернатива?
0

Ето какво става, когато заплатите в една фирма се изравнят:

http://www.businessi...es-leave-2015-7
0

Потребителят е неактивен   gigomj 

• Регистриран: 14-August 06
  • Град:Русе
Когато някои хора говорят за "равенство в заплащането", не мисля че имат предвид "равенство в заплащането между служителите в дадена фирма". По-скоро имат предвид "равенство между еднакви професии в различните държави". Поне аз така мисля (съответните хора да ме поправят ако греша).

Идеята им е примерно един заварчик в Англия и в България да получават еднаква заплата, тъй като имат еднакви умения и вършат еднаква работа. Същия знак за равенство да бъде поставен между счетоводител в България и Франция, коминочистач в Полша и Испания, програмист в Румъния и Швеция и т.н. Тоест не че мияч на тоалетни и директора трябва да получават сходни заплати, а че мияч на тоалетни в дадена държава в ЕС да получава сходна заплата с мияч на тоалетни в друга държава от ЕС.

Еднакви професии = сходно количество свършена работа = сходно заплащане. Мисля, че за такова равенство говорят.

Спокойно, никой не иска да връща комунизма. ;)
"Настане вечер - месец изгрее,
звезди обсипят свода небесен;
гора зашуми, вятър повее -
Балканът пее хайдушка песен!"
0

Какво е това според теб? Как точно ще имаш равенство в заплащането според професия? Приемаш закон според който всеки заварчик получава Х $ ли? :D То дори не е нужно да си в различна държава или различен град за да има разлика. Фирма "Пенчо" плаща Х лв, а фирма "Иванчо" - Y лева. Двете фирми са базирани в един град и една страна, но плащат различна заплата. Нещо нередно?

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Стига глупости, по соц. време нямаше равенство та сега някой се размечтал и то в пазарни икономики.
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог

Преглед на мнениеshahitz, на 29.09.15 - 18:09, каза:

В Ирландия свободно ли се работи? Без work permit?

Напълно. Даже те първи ни пуснаха. Една година преди другите.
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог

Преглед на мнениеImpassionate, на 29.09.15 - 13:26, каза:

Сложих тези, защото все пак се спомена, че едва ли не си неограничен. А всъщност не е точно така. Казвам го не заради друго, а защото имам много приятели на над 30г., които в България учиха и изкараха и магистратури и доктори, а сега по ЕС не могат да работят това, без да им искат един куп допълнителни неща. И си работят по-ниски длъжности. Така че си ограничен. И ако примерно французина трябва да избира между теб спеца с 5 образования (и едно дори там изкарано) и французин с една идея по-нисък ценз... дали ще вземе теб? А защо аз с моята диплома от Австралия да мога без приравняване в Англия да работя маркетинг анализатор или финансов анализатор, а братовчед ми с диплома от УНСС да не може без да се налага още 2 години да учи и да пръска пари? При положение, че той има стаж в тази сфера, а аз си имам частен бизнес и работя по друго направление от ученото. Нищо неограничено няма, всичкото е една голяма пародия.

П.С. Бернар Москени беше шеф на Вивател и БТК навремето, неговото образование беше уж някакво от Англия, дали държа приравняване в България или Румъния? А всякакви цървули, завършили най-смешните колежи и изкарали летни курсове дали държат приравняване в България, или всичките едва ли не се приемат за богопомазани и по default знаят и могат повече? Мен най-много от всичко в България ме дразни нещо друго - не е цигани, чалга, простотия и т.н., а ме дразни това, че кадрите на АМВР са едва ли не най-ценните и можещи от всички хора в страната!!!

Университетите си имат ранглиста. Като повечето от тях се борят за това, дипломата им да важи в много държави. Защото ако тяхната диплома е валидна и университета е добър, то ще има и повече студенти и таксите ще са по - високи.
Вече ти се обясни няколко пъти едно и също нещо и продължаваш да бълваш глупости.

Аз имам приятел АРХИТЕКТ във Франция. Човека си е учил там, изкара си стажовете без пари и сега си бачка и си гушва паричките.
Познавам и счетоводители в Ирландия. Припознали са им дипломата за 2 години и те е трябвало да учат само още 2, а не всичките 4. Изкарал си е дипломата човека, изкарал си е стажовете и сега си работи това.
Има и фармацефт българин също. Даже е мениджър в аптеката.

Учиш - работиш. Елементарно и просто е.

За 3ти път ти се пише вече. Няма как да учиш в УНСС и да идеш после счетоводител, банкер или друга финансова дейност във Франция, Германия или където и да е по света. Самата система им е различна и се изисква да учиш там.

Даваш пример с Австралия и Великобритания. Поне да се беше запитал следното - ЗАЩО ГОВОРЯТ АНГЛИЙСКИ И НА ДВЕТЕ МЕСТА? ЗАЩО ЗНАМЕНАТА ИМ МНОГО ЗДРАВО СИ ПРИЛИЧАТ?

Ако се беше запитал, щеше да си потърсиш отговори и щеше да разбереш някоя и друга истина.

Но е по - лесно да плюеме из форумите по ЕС. Чули сме там нещо в кръчмата и давай.

Та е за това искат хората да си учил при тях, а не в България. Щото ние тука се учим от кръчмата на бай Пешо.
0

Потребителят е неактивен   Impassionate 

• Регистриран: 26-May 13
  • Град:Козлодуй
Аз за особените отношения Австралия-Обединено кралство-Нова Зеландия съм запознат, въпроса е, че и в страни извън тези споразумения също никой не ми иска да доучвам. В Чехия например. Дадох за пример Англия, просто защото беше най-пресен. И не казвам, че няма българи във всяка сфера в чужбина, просто казвам, че са прекалено малко, за да са пример. Има тук един съфорумник от Швеция, нека каже дали Волво наемат българи наравно с шведи, когато са им еднакви квалификациите, или дори шведа е с по-ниска. Много ми е интересно какво ще се каже.
0

Потребителят е неактивен   shemi 

• Регистриран: 23-October 08
  • Град:По света и у нас
Нали осъзнаваш, че населението на България е по-малко от един Лондон или една Москва. От него икономически активното население да е най-много 3 млн. Е как да има много българи във всяка сфера?
0

Потребителят е неактивен   poolooo 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 18-November 10
  • Град:https://goo.gl/maps/7gMc2SzQRPG2
  • Интереси:El Blog Del Narco

по безсмъртен от Космоса?

Преглед на мнениеgregg, на 29.09.15 - 19:25, каза:

Защото двете страни са на практика с еднакви стандарти и са часt от т.нар. British commonwealth, което няма нищо общо да сравняваш нас с тези страни.
Наскоро един мой приятел, който беше преподавател в Техническия замина за Англия. В момента работи там в някакъв рисърч център, каза че досега никой не му е искал дипломата от университета. Каза, че постоянно му звънят разни рикрутъри да му предлагат малко по-добре заплатена работа. Това не е защото той е големият спец по нещо, а защото има глад за такива кадри, така че има голямо значение за каква професия става дума.
Там си имат много силни гилдии и професионални организации, в които дори местните трудно влизат, какво да говорим за нас с гайдите, въпреки че може и в някои случаи да сме по-компетентни от тях.

Французите и те такива - поддържали са режимите на поне двама диктатори канибали - Бокаса и Амин в африка заради добива на ценни метали.
За Англия да пиша ли - геноцид на милиони индуси и пакистанци /убити с оръжие и глад/ , главен организатор на търговията с черни роби за американските колонии. ;)
1

Потребителят е неактивен   cplusplusvisual 

• Регистриран: 07-June 06
  • Интереси:Фотография
    Graphic Design
    Mac OS

Преглед на мнениеshemi, на 29.09.15 - 17:01, каза:

Като не ви изнася - еднопосочен към Пхенян и готово. Какво само мрънкате и следвате опорните точки на Русия?
Преди САЩ се разпадаха, сега ЕС се разпада, а накрая СССР се разпадна :evil2:

Ако това е насочено към мен, може само да ми прочетеш подписа!
-------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------
“In a world of 7 billion people, we, 500 million Europeans, will have to stick together, or European prosperity and values will both go down the drain” A.Merkel
------------------------------------------------------------- ---------------------------------------------------------------
0

Цитат

Французите и те такива...

Май си цитирал не когото трябва. Какво общо има казаното от мен с казаното от теб?
0

Потребителят е неактивен   sh4tr 

• Регистриран: 03-July 13
https://stop-ttip.org/ остават 11 часа, моля гласувайте
0

Преглед на мнениеsh4tr, на 06.10.15 - 13:02, каза:

https://stop-ttip.org/ остават 11 часа, моля гласувайте

Защо?

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   jorkolino 

• Регистриран: 05-January 11
"Разпада ли се Европа? " Само в мокрите сънища на Военните Американски Щати :D Да внимават те да не ги запука бежанска вълна с подобен магнитуд, че да видим за чий разпад ще говорим.

• Кралете не се раждат. Те са продукт на обща халюцинация. /Б.Шоу/
  • Икономистите имат право: капиталът е натрупан труд. Но тъй като човек не може да прави всичко, едни се трудят, а други трупат. /О.Детьоф/
  • Какъв смисъл има да бъдеш милионер, ако не можеш да изядеш повече от обикновения човек. /М.Горки/
  • Боговете трябва да се съжаляват. Какво ли им е било, когато са научили, че са измислени от хората.
Един свят срещу една империя
0

Споделете тази тема чрез:

• (80 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login