Форум

Data.BG Форуми: Поредно ислямистко нападение - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (29 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Поредно ислямистко нападение

Потребителят е активен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви

Преглед на мнениеsouthpole, на 08.01.15 - 00:27, каза:

Ляво и нацоналист в едно изречение ? Ходи се прегледай.

Точно така е, националсоциалистическата партия в Германия е крайно лява. Изявите на нашия "националист" Долен ага и лизането му на руския задник какво е?

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 08.01.15 - 00:53

2

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеgetwoll, на 07.01.15 - 21:24, каза:

Али Баба е само във фанатизираната ти глава.
А "Християнските терористи" ? "Свидетелите на Йехова" дето карат деца в Бургас да се самоубиват какви са ?
Със страх и предразсъдъци ви промиват мозъците, за да могат да ви манипулират по-лесно. По манталитет не се различаваш по нищо от бай Ганя и онези дето изгониха някакви бежанци от селото си.
Много си зле...

Али Баба напоследък е навсякъде по света. Като се почне от Ню Йорк, Бостън, Израел, Лондон, Мадрид, Париж и дори при нас... в Бургас.

Какви христянски терористи бре? 95%+ от всички атентати са извършени от ислямисти.
Ако някой е достатъчно глупав и иска да се самоубива заради някой си бог - ОК. Да прави каквото иска, но да не засяга останалите.

Вече го коментирахме и в другата тема това. Цивилизования свят е в 21 век,а тия диваци са в 12-3. Живеят във времето на кръстоносните походи и се занимават с глупости.
На фона на това се реве на умряло, че в Гуантанамо обработват тези хлебарки и ги изстискват като лимони за да предотвратят такива действия.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   getwoll 

• Регистриран: 28-March 08

Преглед на мнениеHenryi, на 08.01.15 - 01:25, каза:

Али Баба напоследък е навсякъде по света. Като се почне от Ню Йорк, Бостън, Израел, Лондон, Мадрид, Париж и дори при нас... в Бургас.

Какви христянски терористи бре? 95%+ от всички атентати са извършени от ислямисти.

По - точно около 0.00.....%

Публикувано изображение

Цитат

Брой неуспешни, предотвратени и успешни терористични атаки по години и вид, в рамките на Европейския съюз. Източник: Европол

Доста далече си от реалните цифри .. :emote_drinks:
0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
Прав си! Взимам си бележка. Вероятно цифрата е доста по сериозна от 95%.

Принципно избягвам да използвам Уики, но им е най добра таблицата. Един интересен списък с терористичните действия през годината.

http://en.wikipedia....incidents,_2014

Около 250 атентата. Интересно дали можеш да събереш атентати за пръстите на едната си ръка с отсъствието на ислям.

Няма нужда да ми се правите на тарикати и да пускате статистики обхващащи вандализъм, изпращане на брашно до федерални сгради и отделни лица и етк.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

1

Потребителят е неактивен   getwoll 

• Регистриран: 28-March 08
Определението какво е тероризъм е на Европол, твоето едва ли е по-интересно за някого.

Има отделни видове тероризъм. След като те вълнува толкова много "ислямския" можеш да се информираш и за "християнския", защото шансът да си потърпевш и при двата е еднакво малък.

Мнението беше редактирано от getwoll: 08.01.15 - 03:17

0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
Моля ти се... Ислямът не е религия, а идеология за насилие... Ислямистите оправдават действията си с Исляма или по-точно някаква негова радикална разновидност...

Публикувано изображение

Всъщност, ако направим една кратка ретроспекция ще стигнем до извода, че най-големите зверства в историята са извършени на религиозна основа:

1) Инквизицията, за която християнската църква написва ръководство за убийство на хора - Malleus maleficarum.
2) Кръстоносните походи.
3) Нацистите се бият също в името на Бог, също както днешните терористи.

на униформите на нацистите пише Gott mit uns - С нами Бог (Бог е с нас).
Публикувано изображение

Публикувано изображение
Предизборен плакат на Волен - С нами Бог...

Въобще всички побъркани фанатици преписват зверствата си на името на Бог. Така оправдават действията си и изчистват болната си съвест.

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 08.01.15 - 09:46

1

Потребителят е неактивен   gunnerz 

• Регистриран: 14-May 06
Далеч съм от мисълта да защитавам разни талибани,промити мозъци и всякакви други нехора,но във времена на ислямски държави,обезглавявания и световен тероризъм да тръгнеш да се гавриш с религията им насред мегаполис като Париж си е чиста проба самоубийство.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   vojvodata 

• Регистриран: 15-November 14
Getwoll как шанса да е еднакъв за ислямистки и християнски тероризъм ? Обясни? България е в проекта на ИДИЛ за калифат,има повишена опасност от атентати особено в " Западния свят" ...
За мене има някви елементарни грешки които правиме по отношението на ислямизма.Ама елементарни.Какво казват в джамиите за радикалния ислям, за шариата....Защо се говори за " всички мюсюлмани" които били съпричастни към еди какво си което се случва на хиляди километри, в друга държава, с друга култура и история.Гетата в Европа,саудитските фондации в Европа, кривата толерантност дето се налага и толкова много.Всеки мюсюлманин, който е прозападно настроен трябва да е Супермен за да живее като нормален гражданин на съответната страна и да бъде приет от обществото, но ако е ислямист закона го гали с перце...
Не знам.Има няква диктатура на коректното говорене....
Ако не искат някои националистките движения да станат по- силни е крайно време някои неща да се променят и то не само на думи.
Има училища където момичета са наричани к**ви защото носят поли или не носят забратки, разни тийнита с миграционен произход крещят по улиците на миновачи и се държат като бейове.Нямат и никакъв проблем да пребият някой докато са под 18. Тва е реалността на много места.И е тренд, който се разраства.И вие се притеснявате за опасния национализъм ?
Аз следя тая дискусия и кво ми прави впечатление, разни мюсюлмански фондации тазправят винаги като стане нещо такова, че мюсюлманските общностти се страхуват.Винаги.Добре от какво да се страхуват, не сме ли всички на една страна? И тогава се започва с колко били клети и нещастни ислямистите, как им трябвало помощ, как критиката над исляма ги тласкала към радикализъм, как те не знаели какво правят.Имаше една защитничка в Германия дето каза: " Това са нашите момчета, израстнали с нас, учили в нашите училища" демек философски погледнато- ние всички имаме някакъв генерален имагинерен проблем.

Мнението беше редактирано от vojvodata: 08.01.15 - 12:00

Тихо се сипе снегът, тихо си правим евро проектите и се правим, че не забелязваме, че най-често от тия проекти полза има само Турция. Не Гърция, Турция.
0

Потребителят е неактивен   mav 

• Регистриран: 03-August 08
Е като си дошъл в цивилизована държава, трябва да си спазваш нейните закони , морал и навици.
Щом ти като отидеш в Дубай или СА не можеш да пиеш алкохол, могат да те обесят за какви ли не дребни провинения, то реципрочно - трябва и те да спазват тукашния морал и сатира включително.

Щом законите са такива, и можеш да се шегуваш с "богове" , какъв ти е проблема ?
1

• God Gave Rock 'N Roll
getwoll Дебилизма ти е безграничен, дори когато са загинали хора не спираш с трола, на черното викаш бяло дори когато е видно за слепец.
Слагам те на одобрение от тук нататък за всеки пост. Всеки нов акаунт ще бъде анулиран безвъзвратно и така докато не напишеш нещо смислено.
3

Потребителят е неактивен   southpole 

• Регистриран: 03-October 05

Преглед на мнениеHardrockMan, на 08.01.15 - 00:53, каза:

Точно така е, националсоциалистическата партия в Германия е крайно лява. Изявите на нашия "националист" Долен ага и лизането му на руския задник какво е?

Като лижеш чужд задник как може да бъдеш определян като националист. Волен си е комунистическо джудже, и е пълен абсурд да бъде смятан за десен националист.

Крайно лява , но твърдо против повечето от водещите идеали в лявата политика ... Прочети малко за идеологията на лявата политика, че да разбереш, че национализъм в ляво не може да има. Сами вкарвате в едно изречение думи които са съвсем противоположни - интерноциализъм и национализъм , драги ми американчета.
Единственото общо между двете е, че са диктатури и че демокрация липсва, но с това приключват допирните точки

@bntbntbnt - пак си в грешка, Вермахта се бие за Германия. Вярата служи като подържане на бойният дух и подтискане на страха от сигурна смърт. Вярата в божества по време на война е била от голямо значение много преди да се поевят християнството и исляма. И как можеш да сравняваш мисленето на хората преди 800 години с мисленето сега ?

Мнението беше редактирано от southpole: 08.01.15 - 13:09

“Баьо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгурско? Ако туй е тъй то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.“ - В. Лъвский

Цитат

"Когато някой живее четвърт век в тъмно и мрачно подземие, и газовата лампа ще му се стори слънце. А когато някой почти двадесет и пет години е бил гражданин на така наречения Съветски съюз, тогава и най-мизерното жилище ще му се струва палат, парчето сух хляб - божествено ястие, още повече, че всекидневно се втълпява в главата му, че в другите, неболшевишки страни, хората въобще нямат какво да ядат. Москва бе превърната в един затворен свят. Догматични партийни доктринери, ловки евреи и алчни държавни капиталисти обсебиха и завладяха посредством безподобно лукав заговор намиращите се в Съветския съюз народи. Онези, които още си спомняха времето преди болшевизма, бяха избити. Хората в Съветския съюз не виждаха и не познаваха други страни и затова не беше кой знае колко трудно да се излъжат, че животът им е бил рай, когато той беше ад. Това е най-голямата и най-рафинираната измама, извършена спрямо някой народ, която историята познава." Х.Гьоринг
0

Потребителят е неактивен   NextG 

• Регистриран: 03-March 04
  • Град:Не знам ама е тъмно...

Преглед на мнениеHardrockMan, на 08.01.15 - 11:53, каза:

getwoll Дебилизма ти е безграничен, дори когато са загинали хора не спираш с трола, на черното викаш бяло дори когато е видно за слепец.
Слагам те на одобрение от тук нататък за всеки пост. Всеки нов акаунт ще бъде анулиран безвъзвратно и така докато не напишеш нещо смислено.

Статистиката му по-горе е абсолютно точна, аз пуснах сходна в другата тема от сайта на ФБР.
Хенри дава някаква хронология от уикипедия, която по никакъв начин не разделя терористичните атаки на радикални ислямисти от тези на сепаратисти, други религиозни групи и тн. А ако някой дори бегло си направи труда да прегледа таблицата ще разбере, че атентатите от сепаратиски групи са много повече.
Много е гадно като невежи хора с власт я използват срещу един вид опонентите си като няма какво да им кажат.
Напомня ми практитките на един строй срещу който по ирония тука всеки се надпреварва да плюе. :chuckle:

А по темата - най-тъпата възможна реакция на тази и която и да е друга терористична атака от радикални ислямисти е да се вкара обществото в страх и да се провокира ненавист към мюсюлманите.
Именно това е основната цел на ислямизираните фанатици - разделение между хората на "ние срещу тях" като по този начин приобщават все повече членове към организацията им. Защото ако един умерен мюсюлманин бива гаврен и зле третиран от обществото в което живее само заради това че е мюсюлманин няма ли да си помисли дали пък тия от ИДИЛ и ал'Кайда не са прави като казват, че запада мрази Исляма?
На подобни терористични атаки не се отговаря като подтискаш хората заради религията им, а с разбиране и знание, че радикалния ислям няма нищо общо с умерения такъв.
Дадох го и преди този пример с реакцията на австралийското общество след атентата в Сидни: http://www.bbc.com/n...ending-30479306

Ето това е адекватна реакция и се надявам инициативата да се разпространи и във Франция.

Мнението беше редактирано от NextG: 08.01.15 - 13:23

1

Потребителят е неактивен   mav 

• Регистриран: 03-August 08

Цитат

Напомня ми практитките на един строй срещу който по ирония тука всеки се надпреварва да плюе.

Да осъзнаеш и да се изправиш пред фактите на който и да е строй, особенно когато всичко е било забулено секретно и цензурирано, не е ПЛЮЕНЕ.

Цитат

Именно това е основната цел на ислямизираните фанатици - разделение между хората на "ние срещу тях"

Глупости. всичките призиви на радикални ислямисти е че именно те са оръдието на "аллах" , и целите им са срещу "неверниците" които ги обиждат дори само да дишат.
Целта на този и всички други атентати НЕСА "ние срещу тях" било то срещу останалите мирни мюсюлмани, а целта е наказване на неверниците .
Които неверници са разбира се, всички останали религии, и най вече американците не като религия а като нация и водеща сила.
мюсюлмани - да, но само правилните.

Айде , няма да кажа че както винаги за пореден път хронологията, анализите и разбиранията ти са тотално сбъркани. :)
0

Потребителят е неактивен   vojvodata 

• Регистриран: 15-November 14
Че има дискриминация на мюсюлмани има,но няма ли дискриминация над други групи? Над негри, над хора от Балканите, над цигани, над кой ли не.Но към никоя друга дискриминирана група няма разбиране ако се радикализира и започне да убива.Над никоя.
А тука ние трябва да покажем разбиране.Не.Аз не третирам никой по- различно заради религията му, заради цвета на кожата и се ангажирам да направя всичко възможно и другите около мен да не го правят.Но никой не прегръщам и не разбирам, защото иначе сакън ще се радикализира.Напротив, очаквам от мюсюлманите, че каквито и проблеми да имат тази граница няма да я преминат.Дискриминацията не е извинение за радикализацията, не е извинение за насилие.Има репортажи за семейства които живеят в гетата във Франция, майките са нещастни от изолираността и че са дошли във Франция, но не си и помислят да обвиняват никой.Децата говорят, че като пораснат големи ще се бият за джихада.Това се говори открито в семейството.
И на мен ми се обяснява, че трябва да имам разбиране.Не.Нямам.И преди и след атентати аз не се държа различно с никой, но очаквам, че след като не се държа различно с никой, той няма да допусне децата му да ходят на джихад.
Значи тъй да се каже,като нещо се случи в Палестина или Газа, всички мюсюлмани се обединяват, там има мюсюлманска общност, като се случи нещо такова няма мюсюлманска общност, там има една идеология, която е няква имагинерна, нищо общо няма с обикновените мюсюлмани( каквото и да значи това), няма имами, които поемат отговорност, няма джамии, в които тайно се радикализира, няма пасажи в корана, които да приканват към насилие ( не че при други религии също няма насилие, ама аз като християнка съм осведомена за тях и имам правото да задавам въпроси, да се съмнявам, да не съм съгласна).Не го говоря това, защото съм ислямофоб, а защото усещам опасни тенденции.Питайте някой умерен, но вярващ мюсюлманин за отношението му към шарията, за живота в Саудитска Арабия, разкажете им за журналиста, дето получи хиляда удара с камшик, за момичетата през шейсетте ,които са били изнасилвани и после убивани с камъни след раждане с окови.Те не просто не знаят, те не вярват че се е случило.Или казват " това за мене не са истински мюсюлмани".Което е хубаво де.Но кое е исляма тогава? Всеки имам има право сам да си тълкува корана.Тоя така казва, ония иначе.Ние гониме вятърни мелници, гоним няква идея, тука има, тука нема.

Мнението беше редактирано от vojvodata: 08.01.15 - 14:06

Тихо се сипе снегът, тихо си правим евро проектите и се правим, че не забелязваме, че най-често от тия проекти полза има само Турция. Не Гърция, Турция.
1

• God Gave Rock 'N Roll

Преглед на мнениеsouthpole, на 08.01.15 - 12:32, каза:

Като лижеш чужд задник как може да бъдеш определян като националист. Волен си е комунистическо джудже, и е пълен абсурд да бъде смятан за десен националист.

Крайно лява , но твърдо против повечето от водещите идеали в лявата политика ... Прочети малко за идеологията на лявата политика, че да разбереш, че национализъм в ляво не може да има. Сами вкарвате в едно изречение думи които са съвсем противоположни - интерноциализъм и национализъм , драги ми американчета.
Единственото общо между двете е, че са диктатури и че демокрация липсва, но с това приключват допирните точки

@bntbntbnt - пак си в грешка, Вермахта се бие за Германия. Вярата служи като подържане на бойният дух и подтискане на страха от сигурна смърт. Вярата в божества по време на война е била от голямо значение много преди да се поевят християнството и исляма. И как можеш да сравняваш мисленето на хората преди 800 години с мисленето сега ?

Това си е проблем на Долен, който явно не му пречи. Като е комунистическо джудже си противоречиш тогава и ти?
Да, национализъм във вляво няма, за сметка на национализацията, но са против отворените граници, глобализацията и прочие противоречия в лявата идеология.
Дай ми определение за "крайно ляв".

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 08.01.15 - 14:22

0

Потребителят е неактивен   southpole 

• Регистриран: 03-October 05
Комуняга най-вероятно и чифут, който слага личните и интересите на партията пред националните. С кое си противореча ? Волен ако каже, че е супермен, като такъв ли ще го определим ? На Волен от километри си личи, че няма нищо общо с национализма, само вие си го определяте като такъв. За каква националзация говорим по време на националсоциализма по-точно ?

Мнението беше редактирано от southpole: 08.01.15 - 13:57

“Баьо Либене, дочувам, че ти и оная лудетина Ботьова сте решили да докарате миризливият казашки бутуш в Булгурско? Ако туй е тъй то аз с моите кунки ще ви отрежа чепките.“ - В. Лъвский

Цитат

"Когато някой живее четвърт век в тъмно и мрачно подземие, и газовата лампа ще му се стори слънце. А когато някой почти двадесет и пет години е бил гражданин на така наречения Съветски съюз, тогава и най-мизерното жилище ще му се струва палат, парчето сух хляб - божествено ястие, още повече, че всекидневно се втълпява в главата му, че в другите, неболшевишки страни, хората въобще нямат какво да ядат. Москва бе превърната в един затворен свят. Догматични партийни доктринери, ловки евреи и алчни държавни капиталисти обсебиха и завладяха посредством безподобно лукав заговор намиращите се в Съветския съюз народи. Онези, които още си спомняха времето преди болшевизма, бяха избити. Хората в Съветския съюз не виждаха и не познаваха други страни и затова не беше кой знае колко трудно да се излъжат, че животът им е бил рай, когато той беше ад. Това е най-голямата и най-рафинираната измама, извършена спрямо някой народ, която историята познава." Х.Гьоринг
0

Guest_morandis_*

• Група: Guests
Имаше една сценка в "Шогун" , доколкото помня, дето си избира охрана и ги изпитва кандидатите да не са шпиони на враговете-християни като ги кара да стъпчат библия. Та вместо скъпата охрана и ограда по южната граница - да се нареди една полоса-мозайка от евтини имитации на корана, тората и евангелията и така разни религиозни екстремисти да се шкартират, пък хубави хора като: атеисти-комунисти-националисти-русофили, евроатлантици-соросоиди-гейове-русофоби, както и дивите животинки мечки, вълци и т.н. свободно ще си преминават. Само не знам дали това ще ги спре, ако са тръгнали на джихад. :emote_focus:

0

Потребителят е неактивен   koko42 

• Регистриран: 16-August 12
  • Град:Бургас

Преглед на мнениеvojvodata, на 08.01.15 - 13:46, каза:

Че има дискриминация на мюсюлмани има,но няма ли дискриминация над други групи? Над негри, над хора от Балканите, над цигани, над кой ли не.Но към никоя друга дискриминирана група няма разбиране ако се радикализира и започне да убива.Над никоя.
А тука ние трябва да покажем разбиране.Не.Аз не третирам никой по- различно заради религията му, заради цвета на кожата и се ангажирам да направя всичко възможно и другите около мен да не го правят.Но никой не прегръщам и не разбирам, защото иначе сакън ще се радикализира.Напротив, очаквам от мюсюлманите, че каквито и проблеми да имат тази граница няма да я преминат.Дискриминацията не е извинение за радикализацията, не е извинение за насилие.Има репортажи за семейства които живеят в гетата във Франция, майките са нещастни от изолираността и че са дошли във Франция, но не си и помислят да обвиняват никой.Децата говорят, че като пораснат големи ще се бият за джихада.Това се говори открито в семейството.
И на мен ми се обяснява, че трябва да имам разбиране.Не.Нямам.И преди и след атентати аз не се държа различно с никой, но очаквам, че след като не се държа различно с никой, той няма да допусне децата му да ходят на джихад.

С какво групата на радикалните мюсулмани се различава от тази на фашистите? И двете групи са неуки, бедни и безперспективни и биват използвани за чужди цели. И двете групи са опасни. И двете групи обвиняват други хора за собствената си некадърност.
There is a life, before death!
1

• God Gave Rock 'N Roll

Преглед на мнениеNextG, на 08.01.15 - 13:19, каза:

Статистиката му по-горе е абсолютно точна, аз пуснах сходна в другата тема от сайта на ФБР.
Хенри дава някаква хронология от уикипедия, която по никакъв начин не разделя терористичните атаки на радикални ислямисти от тези на сепаратисти, други религиозни групи и тн. А ако някой дори бегло си направи труда да прегледа таблицата ще разбере, че атентатите от сепаратиски групи са много повече.
Много е гадно като невежи хора с власт я използват срещу един вид опонентите си като няма какво да им кажат.
Напомня ми практитките на един строй срещу който по ирония тука всеки се надпреварва да плюе. :chuckle:

...

Г'син литерат може да добавиш, кога сепаратисти правят атентати в чужди държави. Може би "други религиозни групи" будистки, юдеистки или шинтониски държат палмата на терора? По медиите умишлено се пропускат и само лошите ислямисти обвиняват. Знам така е промиват ни мозъците, нали?
Г'син червен адвокат/литерат, прегрешенията на колегата ви не са от тази тема (за сведение пред уваажаемите заседатели). Иначе хубав аватар, смени само филца с каскет. ;)
0

Потребителят е неактивен   koko42 

• Регистриран: 16-August 12
  • Град:Бургас

Преглед на мнениеHardrockMan, на 08.01.15 - 14:07, каза:

Г'син литерат може да добавиш, кога сепаратисти правят атентати в чужди държави. Може би "други религиозни групи" будистки, юдеистки или шинтониски държат палмата на терора? По медиите умишлено се пропускат и само лошите ислямисти обвиняват. Знам така е промиват ни мозъците, нали?
Г'син червен адвокат/литерат, прегрешенията на колегата ви не са от тази тема (за сведение пред уваажаемите заседатели). Иначе хубав аватар, смени само филца с каскет. ;)

Hardrock, за тебе има ли разлика кой луд ще реши да те шляпа по дупето?
There is a life, before death!
0

Споделете тази тема чрез:

• (29 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login