Форум

Data.BG Форуми: Израел - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Израел арабско-израелския конфликт

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf
Напоследък забелязвам, че доста често "другарите" се опитват да отклоняват темите от руската терористична дейност в Украйна. Използват конфликтите в Газа за "димна завеса". Предлагам тук да се коментира всичко свързано с израелците и да не смесваме нещата с темите за Украйна и ко.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Хубаво е да има тема за арабско еврейския конфликт, но това надали ще ги накара да пищат в нея. Въпреки, че се "интересуват" от събитията целта е да се омаскарява истината, а не да се води смислена дискусия. В основата винаги ще е "америкаците защо бият негрите".
0

Потребителят е неактивен   fiftyyy 

• Регистриран: 30-May 05
Предлагам на темата да й се смени името на "кофликти в близкият изток" или нещо от сорта, в която да се обсъждат събията от всички северно африкански страни + близкият изток.
Dealing with the devil I only know as myself!
0

Tо уж имаше такава, но нещо не я намерих за да я ъпна?

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   NextG 

• Регистриран: 03-March 04
  • Град:Не знам ама е тъмно...
Копирам си поста тука от Сирийската тема. Не я видях тази навреме.

Преглед на мнениеfightcska, на 12.08.14 - 16:27, каза:

Не.Тия дават дом и убежище на тия ,които се гаврят с деца,поругават,убиват,самоубиват се и стрелят по 200 ракети на ден.

Членовете на Хамас са част от месното население. Какво, очакваш хората да не дават убежище на близките си ли?
И нито от тия неща не са се случили в близките 7 години освен ракетния обстрел, който не прави нищо. Всеки ден повече евреи измират от автомобилни катастрофи, натравяне с храна и какво ли още не отколкото от палестинските ракети. На 1 километър оттам обаче - се случва това. Едва ли не трябва да ми е жал за горките евреи, че не могат да излязат от домовете си. Айде няма нужда.

И Фатах развяваше лозунги как иска заличаването на Израел и тн. Дойде обаче един свестен евреин (Рабин) и се разбраха. И кой го ликвидира Рабин заради това, че сключи мир с арабите? Май не бяха палестинците.

Преглед на мнениеHenryi, на 12.08.14 - 15:34, каза:

Напоследък забелязвам, че доста често "другарите" се опитват да отклоняват темите от руската терористична дейност в Украйна. Използват конфликтите в Газа за "димна завеса". Предлагам тук да се коментира всичко свързано с израелците и да не смесваме нещата с темите за Украйна и ко.

За Украйна има 2 теми, а за Русия в частност има още 2 официални, но кажи речи във всяка втора тема тука се пише колко е лош Путин. Таз "димна завеса" май ще трябва да е някаква рекордна мъгла, че да покрие всичко. :chuckle:
1

Потребителят е неактивен   mikeshinoda 

• Регистриран: 07-April 03
  • Град:City of London
  • Интереси:Essentially British
Не знам какво се е коментирало, но това си струва да се прочете: http://www.huffingto..._b_5602701.html
You know how the Beach Boys didn't really surf?
0

Преглед на мнениеNextG, на 13.08.14 - 00:34, каза:

Членовете на Хамас са част от месното население. Какво, очакваш хората да не дават убежище на близките си ли?

:emote_wacko:

Я да видим дали съм разбрал...
Утре идва един братовчед до вас и ти казва, че е взривил 1/2 бомби, отвлякъл една и му трябва място да се скрие, че да не го хване лошата полиция. Ти му даваш мазето, а онзи почва даже да си копае бункер и да си организира действията от мазето ти. В един момент попадаш под кръстосан огън между полицията и бандитчето/роднина.

Накрая ти с нищо не си виновен и си направил това което се "очаква" от теб, а органите на реда са виновни, че гонят един терорист и ти като негов съучастник си пострадал?

Осъзнаваш ли колко налудничаво звучи?

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Преглед на мнениеHenryi, на 13.08.14 - 01:51, каза:

Я да видим дали съм разбрал...

Очевидно нищо не си разбрал.
Това е война, а не някакви реднеци от Алабама, които взривяват нещо в свободното си време.
Налудничево е да очакваш от цивилното население на една от страните в конфликта да подрепя тези, които им взривяват къщите и избиват децата им, често без особена причина (като ония бомби отпреди 2 седмици дето паднаха в училището превърнато в убежище на ООН и избиха 30 души, сигурно и там е имало терористи). Ако утре, примерно руснаците, ти взривят къщата и избият децата ти понеже си чеченец и шансовете са да имаш братчет - чеченски терорист, който евентуално, може би, сигурно се крие в мазето ти, ще идеш ли да им благодариш за добре свършената работа?

Мнението беше редактирано от NextG: 13.08.14 - 02:50

0

Преглед на мнениеNextG, на 13.08.14 - 02:47, каза:

Очевидно нищо не си разбрал.
Това е война, а не някакви реднеци от Алабама, които взривяват нещо в свободното си време.
Налудничево е да очакваш от цивилното население на една от страните в конфликта да подрепя тези, които им взривяват къщите и избиват децата им, често без особена причина (като ония бомби отпреди 2 седмици дето паднаха в училището превърнато в убежище на ООН и избиха 30 души, сигурно и там е имало терористи). Ако утре, примерно руснаците, ти взривят къщата и избият децата ти понеже си чеченец и шансовете са да имаш братчет - чеченски терорист, който евентуално, може би, сигурно се крие в мазето ти, ще идеш ли да им благодариш за добре свършената работа?

Щом е налудничаво да очакваме.. ще търпят и така докато не стане НЕ налудничаво и започнат да се държат като бели хора. Или ще се адаптират или ще изчезнат. Друга опция - няма.

Всичко е много просто. Палестинците спират да изстрелват ракети и да се занимава с терористични дейности и всички могат да си живеят мирно и тихо. Това е единствената възможност за мирно съвместно съжителство.

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Преглед на мнениеHenryi, на 13.08.14 - 05:39, каза:

Щом е налудничаво да очакваме.. ще търпят и така докато не стане НЕ налудничаво и започнат да се държат като бели хора. Или ще се адаптират или ще изчезнат. Друга опция - няма.

Всичко е много просто. Палестинците спират да изстрелват ракети и да се занимава с терористични дейности и всички могат да си живеят мирно и тихо. Това е единствената възможност за мирно съвместно съжителство.

Айде ти пробвай да се адаптираш към това.

Процесът е откакто Израел е създаден като държава не е спирал, само е имал известни забавяния или поради военни дейности или заради разни неудобни политици като Рабин (убит от ционистите).

Публикувано изображение

Не бих окачествил цялата тая работа като "мирно и съвмесно съжителство". По-скоро ми прилича на окупация с периодично асимилиране на територия и избиване/делокализиране на арабите, които живеят в нея. Иначе казано - етническо прочистване.

Ако сериозно си мислиш, че който и да е народ може да живее в тези условия без да организира някакъв вид съпротива значи много си се объркал.
3

Потребителят е неактивен   gregg 

• Регистриран: 07-February 05
Ако на наякой не му е ясно, че Палестина е в състояние на окупация от ционистката държава Израел не виждам никакъв смисъл да се водят каквито и да било разговори по тази тема. На същото основание каквото Израел има да се намира там, където е в момента, и ние можем да си поискаме обширни части от Русия или от съседите. Още повече последните генетични изследвания (направени от еврейски учени) доказаха за пореден път, че евреите не са един народ с една кръв, така че всичките им претенции за "собственост" и "принадлежност" падат в канала. Остналото е си е чист тероризъм и расизъм, за което има и резолюция на ООН отпреди години.

Мнението беше редактирано от gregg: 13.08.14 - 11:10

5

Преглед на мнениеNextG, на 13.08.14 - 07:31, каза:

Айде ти пробвай да се адаптираш към това.

Процесът е откакто Израел е създаден като държава не е спирал, само е имал известни забавяния или поради военни дейности или заради разни неудобни политици като Рабин (убит от ционистите).

Публикувано изображение

Не бих окачествил цялата тая работа като "мирно и съвмесно съжителство". По-скоро ми прилича на окупация с периодично асимилиране на територия и избиване/делокализиране на арабите, които живеят в нея. Иначе казано - етническо прочистване.

Ако сериозно си мислиш, че който и да е народ може да живее в тези условия без да организира някакъв вид съпротива значи много си се объркал.

Границите на Израел кога се увеличават?
- Когато ги нападат.
Адаптация или елиминация. Рано или късно ще трябва да направят своя избор.
Ако някой е очаквал, че Израел ще спре да се защитава и поема крошетата... по сериозно.

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Границите на Израел се увеличават периодично от 70 години насам независимо дали са нападани от някой или не.
Пак ще попитам как се адаптираш при ситуация на етническо прочистване? Дори опцията да се предадеш, да си събереш парцалките и да си заминеш не е опция, защото Газа и обградена от север и изток от евреи, Египет е на юг (отново затворена граница), а на запад е морето. На практика е затвор под открито небе.
Така, че няма какво да залъгваш никой с някакво измислено право на избор.

Мнението беше редактирано от NextG: 13.08.14 - 14:50

0

Потребителят е неактивен   bgzulunation 

• Регистриран: 24-April 07
  • Град:New York - New Jersey
  • Интереси:Пуснал съм петиция до Белия Дом защо нямам приятелка, споко!
Двама турци си пишат нон стоп и се окуражашат един друг :chuckle:
Защо си нямам приятелка? Обаждайте се с отговори и предложения на гореща линия +12127348734, Отговорете правилно на въпроса сега и ще спечелите чисто нова маратонка на Naik ! Офертата е валидна до 28-ми февруари 2014, количествата са ограничени, звъннете сега!
0

Потребителят е неактивен   operator 

• Регистриран: 16-May 03
  • Град:една малка планета в околностите на Бетелгейзе
  • Интереси:Всичкология

Преглед на мнениеbgzulunation, на 13.08.14 - 02:51, каза:

кокло сте прости личи че растет в саксия

Е, явно на мен ще се падне "честта".
Менче, кога ще осъзнаеш, че на всички ни писна от малоумните ти опити за спам? Нито си забавен, нито си интересен, нито нищо. Спамът ти просто е ТЪП. Във форума има далеч по-кадърни спамери от тебе, вземи понаучи нещо от тях.
DON'T PANIC !!!

BG12CBUN91951000395524
Дари панда, спаси Мана!
Благодаря!
0

какъш спам, аз съм сериозен в момента

Ниамаше да пиша ако можех да се сдържа

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 13.08.14 - 17:59

Защо си нямам приятелка? Обаждайте се с отговори и предложения на гореща линия +12127348734, Отговорете правилно на въпроса сега и ще спечелите чисто нова маратонка на Naik ! Офертата е валидна до 28-ми февруари 2014, количествата са ограничени, звъннете сега!
0

Преглед на мнениеNextG, на 13.08.14 - 14:49, каза:

Границите на Израел се увеличават периодично от 70 години насам независимо дали са нападани от някой или не.
Пак ще попитам как се адаптираш при ситуация на етническо прочистване? Дори опцията да се предадеш, да си събереш парцалките и да си заминеш не е опция, защото Газа и обградена от север и изток от евреи, Египет е на юг (отново затворена граница), а на запад е морето. На практика е затвор под открито небе.
Така, че няма какво да залъгваш никой с някакво измислено право на избор.

Те не са спирали да бъдат атакувани от създаването си.
Няма нужда да се предават, бягат или каквото и да е друго. Просто трябва да си живеят живота, но без да изстрелват ракети, правят бомби и отвличат хора.
Друга опция за мир - няма.

Предполагам не си толкова наивен, че да вярваш как израелците ще се махнат или ще изчезнат.

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
Добавям ,че ционистите са виновни до ХАРП,Кемтрейлс,Масоните и Ран Ът.
1

И американците също ! Американците спонсорират заедно със ционистите ISIS и са си унищожили кулите за да могат да шоиушат на изток (на президентите им харесва да са спобелели коси)
0

Преглед на мнениеHenryi, на 13.08.14 - 15:56, каза:

Те не са спирали да бъдат атакувани от създаването си.
Няма нужда да се предават, бягат или каквото и да е друго. Просто трябва да си живеят живота...

Писна ми да пиша едно и също.
За последен път - как може човек "да си живее живота" в условия на етническо прочистване?
Това че не са спирали да бъдат атакувани не е вярно. За сметка на това обаче е вярно, че са в постоянен процес на застрояване на Западния бряг и Газа, независимо от това кой живее там в момента.

Никъде не съм написал, че евреите трябва просто да изчезнат. Напротив, аз напълно разбирам и оправдавам тяхното право да живеят там в рамките установени от резолюциите на ООН. Рамки, нарушени още в годината на установяването им и които продължават да бъдат нарушавани и до днес.
Също така разбирам и оправдавам правото на палестинците да живеят там и да имат своя държава. Това право обаче им е отказано по най-брутален начин познай от кой.
1

Споделете тази тема чрез:

• (33 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login