Форум

Data.BG Форуми: Движение Zeitgeist България - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Движение Zeitgeist България bgZeitgeist.com

Потребителят е неактивен   mrmario 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 11-December 05
  • Град:София
мисля, че globetrotter нямаше предвид теб, vip...

а може и да греша, не знам, както и да е :lol:

...

Мнението беше редактирано от mrmario: 08.04.09 - 13:18

0

Потребителят е неактивен   globetrotter 

• *fap fap fap*
  • Регистриран: 31-December 03
  • Град:Virgin Gorda, Virgin Islands
Нещо умря темата. А толкова се забавлявах. :(

Продължавайте момчета, разплетете поредната конспирация. :lol: Ако не друго, поне конспирацийките във филмите бяха интересни. :lol:
За да не съм съвсем офтопик: идеята "ресурсно-ориентирана политическа (!?) система" е интересна, но опитите да убедите безпристрастния наблюдател в порочността на сегашната система, нуждата (!?) от промяна и в преимуществата на вашето предложение (пред комунизма например) са най-малко погрешни.

Преглед на мнениеmrmario, на Apr 8 2009, 13:16, каза:

мисля, че globetrotter нямаше предвид теб, vip...

а може и да греша, не знам, както и да е :lol:
И него имах предвид, демократос вече е освидетелстван и ходи на прегледи ежеседмично. :lol:

П.П. Алф е адски жалък, момчета. След последния си коментар в темата получих "Предупреждение"с коментар "Не ме кефи!!!!!!!!!!! !!!!!!!!" (точен цитат). ;) Кажете, как да ви взема насериозно сега? :lol:
data.bg мижитурка:

Публикувано изображение (:
0

Потребителят е неактивен   vip 

• Регистриран: 20-May 02

Преглед на мнениеglobetrotter, на Apr 10 2009, 10:34, каза:

...най-малко погрешни.
Можеш ли да се обосновеш?
0

Потребителят е неактивен   ALf 

• Мелмак Power
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 22-April 02

Преглед на мнениеglobetrotter, на Apr 10 2009, 11:34, каза:

Нещо умря темата. А толкова се забавлявах. :(

Продължавайте момчета, разплетете поредната конспирация. :lol: Ако не друго, поне конспирацийките във филмите бяха интересни. :lol:
За да не съм съвсем офтопик: идеята "ресурсно-ориентирана политическа (!?) система" е интересна, но опитите да убедите безпристрастния наблюдател в порочността на сегашната система, нуждата (!?) от промяна и в преимуществата на вашето предложение (пред комунизма например) са най-малко погрешни.

И него имах предвид, демократос вече е освидетелстван и ходи на прегледи ежеседмично. :lol:

П.П. Алф е адски жалък, момчета. След последния си коментар в темата получих "Предупреждение"с коментар "Не ме кефи!!!!!!!!!!! !!!!!!!!" (точен цитат). ;) Кажете, как да ви взема насериозно сега? :lol:

Преглед на мнениеglobetrotter, на Apr 7 2009, 18:22, каза:

Направете си и среща най-добре, тъкмо по-лесно да ви съберат момчетата от санаториума... :lol:

Не виждам какво ми е жалкото!? Пищиш си ня'кви неща в ефира, просто вятър да става. Да, не ме кефиш!!!
Вече и на мнение ли нямам право? Макар че като гледам, в моето има повече смисъл.

Мнението беше редактирано от ALf: 10.04.09 - 19:59

• Wisdom begins in wonder •
0

Потребителят е неактивен   Rapsio 

• Регистриран: 19-February 03
  • Интереси:Компютърни мрежи, to take over the world, жени, конспирации,
Ей на днеска учените след дълги години изследване, разбрали, че веществата с които чистят водата в басейните водят до болести сред хората. Щот учените дъъъъъъълги години се чудили какво причинява кожни болести на професионалните плувци дет висят по 1 ден във водата и чак сега се усетили и установили, че тва се дължало на отровите които изливат във водата.
Да не се окаже, че някои лекарства водят до пристрастяване и минимален ефект при продължитено приемане.
Щот на път е и това да стане.
Стоте неща които ще направя, ако някога стана Зъл Повелител
http://eviloverlordlist.net63.net/

1-2 мнения за няколко филма
http://thatstrangemo...e.blogspot.com/
0

Естествено, че ще се окаже - дори отдавна вече се е оказало!
Има редица изследвания, които установяват връзката между някои много разпространени болести и лекарствата, които ги "лекуват". Доказано е например, че антибиотиците помагат на вирусите да се модифицират и усложняват. Преди няколко десетилетия не е имало такова понятие като "грип", а сега почти всеки от нас почти всяка зима лепва един или повече. Доказано е, че флуорът разрушава костната система (включително и зъбите), но това не пречи той да е основна избелваща съставка в почти вкички пасти за зъби. И редица други неща са доказани отдавна, но паричният стимул не пречи "федерацията на стоматолозите" да ви препоръчва "ежедневно почистване с флуор" - "за здрава и ослепителна усмивка"!!!
0

Потребителят е неактивен   abysslord 

• Регистриран: 21-February 05

Преглед на мнениеvip, на Apr 10 2009, 19:02, каза:

Доказано е например, че антибиотиците помагат на вирусите да се модифицират и усложняват. Преди няколко десетилетия не е имало такова понятие като "грип", а сега почти всеки от нас почти всяка зима лепва един или повече.

http://en.wikipedia....fluenza#History
http://en.wikipedia....onal_variations

P.S. А в тази връзка какво е отношението на Цаитгайст обществото към хомеопатията?
0

По принцип "движението Zeitgeist" не е някаква монолитна структура, в която е задължително да изповядваш определени от "началството" гледни точки. Началство въобще няма. Ето защо, ако аз ти говоря за отношение към хомеопатията, то ще бъде моето собствено отношение, а не това на някаква обща група, която да мисли еднакво. По принцип във филмите Zeitgeist не се пропуска фактът на ужасното отношение в съвременното общество към природата и към естествения начин на живот. Хората в Zeitgeist са по принцип будни и не се кефят на установените "main streams" в консуматорското ни общество. Поради това до голяма степен мога да допусна, че отношението към хомеопатията ще бъде по-скоро положително. Друг е въпросът, че поне хората, които аз познавам, са с по-ограничени научно-материалистични възгледи и може би няма да се съгласят с някои от по-метафизичните аспекти на хомеопатичните способи...
0

Потребителят е неактивен   abysslord 

• Регистриран: 21-February 05
Понеже ми се мерна някакъв микробиолог във вашия форум, та затова питах. Иначе метафизиката е ясна.
0

Потребителят е неактивен   lordmegatron 

• Регистриран: 27-September 07
  • Град:Варна
Съпротивата отстрана на банките и корпорациите, при заплаха тяхната власт да пропадне, ще бъде по-голяма от съветската по време на Втората световна война. Те биха използвали всякакви средства, за да ви спрат.
Внимавай много за размерите на картинката в подписа, за справка прочети правилата.
barut
0

Да, има един молекулярен биолог при нас... За съжаление е само един и аз се надявам скоро да се появят още специалисти - не само по биология, но и по други науки и въобще сектори от човешкото знание, за да се заформят екипи и да се работи по съответните теми.
А що се отнася до метафизиката - всъщност тя май е една от най-неясните :lol:
Банките - те и сега оказват своята съпротива... Но реално не притежават никаква друга власт, освен Твоето съгласие да ги търпиш, като им признаваш парите!

Мнението беше редактирано от vip: 12.04.09 - 19:42

0

Потребителят е неактивен   edindve 

• Регистриран: 09-December 04

Преглед на мнениеNextG, на Apr 5 2009, 08:30, каза:

democratos тоя anti-Zeitgeist клуб дето членуваш има ли си сайт или форум или ти си one-man-club? :lol:

Неговият клуб има меки стени, яки санитари и ризи със специфични ръкави :lol:

П.П. Съгласен съм с @Алф.

Мнението беше редактирано от edindve: 13.04.09 - 00:38

0

Потребителят е неактивен   mitakasf 

• Регистриран: 21-February 03
Очаквайте много сериозен отпор на идеята Venus и Zeitgeist, като цяло. Именно защото бърка във севластието на този 1% хора. Точно преди няколко дена правих проучване за нов вид основа за асфалта, която се прави изцяло от природни ресурси. Тя е напълно водоустойчива и дори не много качествен асфалт може да издържи без цепнатина върху и много време. За пример асфалтът, който се полага на познатата ни основа има нужда от подновяване на 4 години и постоянни кърпежи, докато на тази еко основа има нужда от съвсем малка подръжка и леко обновяване на 10 години. Както и да е, идеята ми е, че естествено това не се харесва на тези, които подържат пътната инфраструктура, защото на всместо да наливат пусто в празно може да се направи нещо, много по- евтино и издръжливо.
След, като разберем за т. нар. икономически убийци ни става ясно, какво става не само с нашата държава 90-те, но и с целия източен блок. Ето така сега ресурсите на земята не са на хората - те са на корпорациите. Обяснението което дава Zeitgeist за нашата парична система е много точно ... парите фактически са едно нищо... измислица от въздуха... дълг. Нелепо е как всички виждаме, как нарочно се създават различни "нужди" и "недостиг" на суровини. Например ако цената на петрола е ниска, да намалим производството, така ще създадем недостиг и ще повишим цената. Нека затворим рудници за добив на полезни изкопаеми и ще вдигнем цената на медта, въглищата, рудата, други метали и т.н. Парите не са основното, към което се стремят, те са техният инструмент, те ги измислят, печатат, намляват - боравят с тях както им харесва. С една единствена цел - власт над света, така ние си оставаме заложници и роби на статуквото на паричната система. Продаване се ба банките, които си измислят пари от въздуха отпускайки заеми, които не се знае как ще се връщат... тъй като парите с които трябва да ги върнем трябва да дойдат от същата система... от където идват естествено пак с лихва и дълг.

Казват, че демокрацията и тази икономика далеч не са най- доброто, но по-добро не било измислено? WTF? Не е измислено или не искано да бъде измислено и дори да е измислено не се допуска да бъде приложено. Откакто съществуват МВФ и Световната банка светът само затъва във все повече дългове. Защитниците на статуквото имат тежката задача да оборят тези аргументи, няма как това да стане. Обикновенно като защитаваш тезата, че черното е бяло се проваляш. Защо? Защото истината е само една, че бялото си е бяло, а черното си е черно... сега навсякъде се опитват да изкарат обратното.

Не уважаеми атни Zeitgeist-ове... тук няма никаква конспирация. Всичко е толкова явно, системата е пре****а, а пре*****те сме ние.

Така, че и идеята Zeitgeist ще срещне мощният отпор на корпорациите и правителствата, които си партнират с тях.
0

Потребителят е неактивен   globetrotter 

• *fap fap fap*
  • Регистриран: 31-December 03
  • Град:Virgin Gorda, Virgin Islands

"mitakasf" каза:

Нелепо е как всички виждаме, как нарочно се създават различни "нужди" и "недостиг" на суровини. Например ако цената на петрола е ниска, да намалим производството, така ще създадем недостиг и ще повишим цената. Нека затворим рудници за добив на полезни изкопаеми и ще вдигнем цената на медта, въглищата, рудата, други метали и т.н.
http://en.wikipedia...._law_on_cartels В тази връзка - как смяташ да отнемеш газовите и петролните запаси на малката сладка държавка Иран например?

А за асфалта: защо набързо не се събереш с две-три приятелчета, ако си толкова сигурен, че ще е по-евтино, и не започнеш да участваш из обществени поръчки? Страхотна печалба ще направиш, a и ще е изгодно за цялото общество! Или очакваш "големите" спонтанно да решат да ползват един изцяло нов продукт? :lol:

Преглед на мнениеALf, на Apr 10 2009, 19:42, каза:

Не виждам какво ми е жалкото!? Пищиш си ня'кви неща в ефира, просто вятър да става. Да, не ме кефиш!!!
Вече и на мнение ли нямам право? Макар че като гледам, в моето има повече смисъл.
* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * ** * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Мнението беше редактирано от ALf: 13.04.09 - 18:22

data.bg мижитурка:

Публикувано изображение (:
0

Потребителят е неактивен   mitakasf 

• Регистриран: 21-February 03

Преглед на мнениеglobetrotter, на Apr 13 2009, 12:38, каза:

http://en.wikipedia...._law_on_cartels В тази връзка - как смяташ да отнемеш газовите и петролните запаси на малката сладка държавка Иран например?

А за асфалта: защо набързо не се събереш с две-три приятелчета, ако си толкова сигурен, че ще е по-евтино, и не започнеш да участваш из обществени поръчки? Страхотна печалба ще направиш, a и ще е изгодно за цялото общество! Или очакваш "големите" спонтанно да решат да ползват един изцяло нов продукт? :lol:

Аз да отнемам? Малко ме надценявате... относно "Иран" наблюдавайте и ще видите как ще стане.

Защото за разлика от Вас аз съм запознат с механизма на действие на обществените поръчки. Случайни хора не ги печелят. Колкото до технологията аз не разполагам с нужните финансови средства за направата на фирма, закупуването на техника и лицензии. Още повече, че тези работи няма как да станат ей така на бързо. За съжаление аз не съм централната банка и не мога да си напечатам пари от нищото.

Мнението беше редактирано от mitakasf: 13.04.09 - 14:33

0

Потребителят е неактивен   vondutch 

• Регистриран: 11-December 08
гледал съм и двете части има много истини там.. но имам еидн въпрос.. към създателите на тая организация
в последния филм се казва
Спрете да работите да с еподчинявате и т.н. много съм съгласен с вас.. обаче исам да питам знаете ли колко хора масово ще измрът ако това се лсучи отведнъж а всички знаем че това няма как да стане отведнъж следователно както е в живота нуждата натделява над разума.. според мен няма да има някакъв съществен резултат от цялата тази история.. иначе звучи доста добре като и дея да живеем живот без пари и да си гледаме екзотични птички без да плащаме данаци за тях дето се казва.
0

Това, че много хора щели да измрат, ако ние спрем да подкрепяме институциите на нашите потисници, е нагла лъжа, с която те се опитват да ни придържат към нашето доброволно робство...

НИКОЙ ЧОВЕК НА ЗЕМЯТА НЯМА НУЖДА ОТ:
- банкова система, която да го смуче за лихви;
- армия и полиция, които да го заплашват с физическа разправа;
- маркетингови тръстове, които да го форсират да купува...

Най-смешното във всичко това е, че тези потискащи и изопачаващи институции реално нямат никаква власт, освен ако ние доброволно не им я предоставим и осигурим чрез подчинението си. Редовият полицай например също е човек, който ви бие на екологичните митинги, но само заради това, че е избрал да се подчинява на нарежданията на МВР; ако се откаже да го прави, МВР няма да има никаква сила да ви разгони и ще се окаже една куха абстракция в структурираната безсмисленост! Не е такъв случаят обаче при лекаря, художника, хлебаря: всички те, сами по себе си ви принасят дарове, с които правят вашия живот по-богат, по-добър, по-смислен. Изброените по-горе обаче не правят такива неща, защото единствената им функция е да ви лъжат и върху основите на лъжата да обезпечават собственото си положение; на ваш гръб.
0

вие разчитате на вродената доброта у човека? вие сте изгубени...
0

Потребителят е неактивен   Rapsio 

• Регистриран: 19-February 03
  • Интереси:Компютърни мрежи, to take over the world, жени, конспирации,

Преглед на мнениеmrmario, на Apr 17 2009, 23:15, каза:

вие разчитате на вродената доброта у човека? вие сте изгубени...

Председателя на Парламента как разчита на съвестта на депутатите за да спрат сами да гласуват с чужди карти без да им се налагат каквито и да било пречки :lol:
Стоте неща които ще направя, ако някога стана Зъл Повелител
http://eviloverlordlist.net63.net/

1-2 мнения за няколко филма
http://thatstrangemo...e.blogspot.com/
0

Преглед на мнениеRapsio, на Apr 17 2009, 23:26, каза:

Председателя на Парламента как разчита на съвестта на депутатите за да спрат сами да гласуват с чужди карти без да им се налагат каквито и да било пречки :lol:

добър пример.
ако предположим, че един ден бъде въведен един нов световен ред, основан на идеите, които автора на темата излага, той няма да просъществува дълго. защо? ами защото ще се появят отново такива, които ще поискат да имат, за сметка на други, и вие няма да имате силата да ги спрете. с две думи ще стане един голям батак.
0

Споделете тази тема чрез:

• (30 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login