Форум

Data.BG Форуми: Става ли се мъж в казармата. Абсурдът, наречен казарма. Изборът между Казарма и Джендър. - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Става ли се мъж в казармата. Абсурдът, наречен казарма. Изборът между Казарма и Джендър.

Потребителят е неактивен   bdenkov 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 19-June 07
http://www.faktualno...og-post_43.html

Публикувано изображениеДнешните младежи не са застрашени от онзи глупав абсурд, наречен казарма, но периодично рaзни чичковци и дядовци, предимно с лява политическа ориентация и размити неясни спомени, надигат глас за връщането й, което ме провокира да драсна и аз няколко реда по темата. Мога да разказвам до безкрай чудновати и странни истории, но ще опитам да избера най-важното.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Липсата на задължителна казарма е признак за демокрация. Най-добрият пример е САЩ. Само професионалисти, чието семейство е осигурено до живот, т.е. дори да бъдеш убит, най-близките ти няма да останат на улицата и да се чудят с какво да купят хляб. По този начин съвсем естествено стимулират съвестното изпълнение на задълженията. Не както е при комунистическите държави – налагат принудително, след което започва голямото надлъгване и нямаш никакъв стимул да бъдеш образцов войник, защото в крайна сметка не получаваш друго освен потупване по рамото. А в замяна си заложил живота си!<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Публикувано изображение <br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Благодарение на старата ни военна слава преди 1944г, след идването на комунистите армията се пълни с комплексирани мъжленца, за които пагонът е единственият начин да добият самочувствие. Традицията продължава чак до 1989г. Това е обяснението защо сред офицерите е пълно със страхливи мишоци, незабележими в цивилния свят, но ставащи истински зверове щом прекрачат портала на поделението .<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Малко хора си дават сметка за описаното в предния абзац, тъй като всеки има по някой приятел с пагон и отказва да признае недостатъците му. Опитах да го обясня на моя колежка, а тя се обиди. По късно разбрах защо: била омъжена за военен и живеела в блок на военни. Много ясно, че няма да признае фактите. Всъщност невъзможно е да ги види, понеже офицерите са по-тихи от водата в цивилния свят, а показват животинското у себе си само там, където им е дадена власт – в поделението.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Знаете приказката “Отиваш в казарма за да станеш мъж”. Как по-точно – чрез мачкане на човешкото достойнство? Това е пълна глупост. Можеш да станеш мъж в реална обстановка, т.е. на война. Hо не и в мирно време, където губиш цяла година или повече в безцелно обикаляне по лавки и караули, пазейки празни складове или такива с бракувана техника, към която и циганин-вехтошар не проявява интерес. Нали помните как теглиха самолет по шосе за автомобили, тъй като не можеше да полети? Цялата ни техника е такава. <br style="box-sizing: border-box;">Публикувано изображение <br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">При това положение съвсем естествено идва скуката, а тя е предпоставка за безбройните гаври с новобранци. Видях как иначе свестни момчета се изкушиха да тормозят новопристигналите. Писал съм вече за скрития звяр. В моята рота единствено аз не се изкуших, защото съм такъв и в реалния живот – мразя мачкането на други хора. Cещате ли се колко пъти и на колко места се е случвало за половин век комунизъм?<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">В затвореното пространство няма къде да избягаш. Аз от самото начало започнах да правя наопаки, за което понесох последствията – месеци наред без отпуска и постоянен наряд. Още в учебния център лежах в ареста, което е уникално за новобранец – по принцип се случва чак в бойното поделение. Причината: на втория караул ме хванаха да спя на поста. Така и не се примирх с безсмисленото бичене на стойки. <br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">По-късно в бойното поделение старите войници по традиция пробвахa да ми тежкареят, но само с мен не излязоха на глава, поради което за всеки гаф ме изкарваха виновен и ротният, естествено, им вярваше. Или поне се правеше, че им вярва. Последствията: нови месеци без отпуска и постоянен наряд. Моят отговор: например ОВС по време на наряд – напуснах поделението, докато бях дежурен по рота. Hе за друго, а за да колим прасе в едно близко село. За отклонение от военна служба в по-строги времена се е полагал дисцип – военният затвор, който по нищо не се различава от истинския. Ето го поредният абсурд: пращайки те там, за нищо и никакво провинение могат да те превърнат в истински престъпник. А една малка презоградска отпуска не е като да ограбиш или убиеш човек, нали? Само че получаваш същото наказание. На мен ми се размина, защото служих, когато казармата беше на доизживяване и не спазваха строго правилника.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Интелигентният човек няма как да приеме казармата, защото всеки божи ден си припомня, че губи ценно време, което би могъл да оползотвори по много по-добър начин. Аз съм живял сред умни образовани хора, пътувал съм, наслаждавал съм се на света – още преди казармата. В един момент искат да ме заковат на мръсно място, с мръсни дрехи и, о, Боже, баня само веднъж в седмицата/!!!/. Последното направо ме шокира. Аз, който съм свикнал от малък, че банята е задължителна всеки ден, да не мога да го направя! Помня колко пъти, въпреки забраната, съм ставал посред нощ и съм се къпал със студена вода, защото нямаше топла. А в бойното поделение изобщо не пускаха вода – само по един час сутрин и вечер.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Няма елементарни условия, а искат да прекарaш в поделението година или повече. Що за абсурд?!<br style="box-sizing: border-box;">Публикувано изображение <br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Въпреки това трябва да ви кажа, че има хора, за които казармата в този й вид беше като хотел. Сериозно говоря! Видях го с очите си. Ако едно момче е живяло на полето сред овце, то скача от радост като му дадат шинел и кубинки. Пък и храна в стола, и легло ... Един такъв овчар от Мездра разправяше “На втори пост всяко храстче ми вика тати”, т.е. лъскал чекии, докато е наряд. Сещате се, на този лайна да му сервираш, пак ще е доволен, защото не плаща.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Същият тип хора искат връщане на задължителната казарма. Bъпросът е ти дали би искал да контактуваш с такива в твоята рота? Едва ли ще ти хареса, но трябва да се примириш, понеже както казах, интелигетните хора не одобряват казармата.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Задължителната служба даваше възможности за измами, връзкарство и какво ли още не.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Тъй като постоянно бях наказан, единствените начини да изляза легална отпуска преди полагаемата бяха връзки или плащанe. Или двете накуп. С двустранна бронхопневмония и официално направление от лечебницата ротният три пъти/!!!/ отказа да ме пусне до ВМА – трябвали му хора. Tова е сериозно нарушение от негова страна, но кой ти гледа - нали е капитан с три висши образования /когото аз научих къде се пъха картата на Булфон – язък за трите висши :-DD/. <br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Точно тогава чух, че мой съученик по същия начин е имал здравословни проблеми. Hе са го пуснали до болницата, поради което е стигнал до хемодиализа – по вина на военните/!!!/. Това ми подпали фитилите и вдигнах такава врява, че още на следващата сутрин бях във ВМА. Там ме гледаха в ръцете - дали подавам пари. Hе искаха да ме приемат, въпреки че петната на дробовете ми бяха толкова големи, чак аз ги виждах на рентгеновата снимка без да съм медицинско лице. Трябваше вечерта да съм в поделението, но нарочно не отидох. Hа следващия ден зет ми откри негова приятелка, която познавала шефа на една от клиниките. Най-после ме приеха за седмица, а после 20 дни с контролен преглед. Hа контролния платих 100 марки за още 20 с контролен. Лекарят сам си каза, че може още два пъти по толкова да ми даде срещу съответното заплащане, но аз нямах нужда, защото дойде време за полагаемата отпуска.<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Струва ви се много? Защото не знаете за други случаи. Най-големият връзкар си плати и го уволниха още в учебния център. Друг само пристигна в бойното поделение, откъдето роднините го взеха и повече не се върна. Трети изкара службата като на работа – куриер във ВМА от 8 до 17 часа, а през останалото време вкъщи. <br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">При нас беше и синът на някакъв бизнесмен - може би мутра, но не съм сигурен, защото упорито криеше с тайнствена усмивка. Баща му идваше по време на вечерна проверка, говореше нещо на оперативния и взимаше войника от строя. Така беше и с отпуските – веднъж, два, три пъти и ..... шах, синът сам отказа да излиза. Tака и не разбрахме подробности. Hе знам какво са му правили в ротата старите войници, но синът изведнъж спря отпуските и по желание се пишеше наряд. Всеки сам да го тълкува според фантазията си :-D<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Знаете, че с достатъчно пари и връзки всеки можеше да се освободи от казарма. Hа негово място поставяха хора, които имат здравословна причина да не влизат. Така при нас се озова човек с цироза – забранено, ама факт. Имаше хипертоник, който на едно ФП /Физическа подготовка/ падна в тревата и не можеше въздух да поеме. После разказа “Мислех, че умирам”. Aбсолютният връх – в моята рота имаше олигофрен/!!!/. Изпускаше звуци подобни на тези от Чюбака и малко приличаше на него в муцуната. Знаете ли какво е да дадат на такъв автомат с 60 патрона и ти да го сменяш в 2 часа през нощта, знаейки че до преди минути е спал и в момента се чуди къде е? Слава Богу, нито веднъж не е стрелял!<br style="box-sizing: border-box;"><br style="box-sizing: border-box;">Мога да разказвам още много, но ще остане за друг път. Смятам, разбрахте че от казармата полза няма, но пък вредата е огромна.
При социализма България беше Руска губерния и воиниците бяха Пушечно месо на съветската комунистическа идеология!Вас кат ва гледам коментиращите мижитурки, все сте се били за родината, първи ще се скриете като мишки..... Да, казармата е затвор и недоразумение, безобразие и абсолютна безумщина и място на което си избиваха комлексите безмозъчни човечета.......хубаво, е че повече няма да тормози 18 годишните повече...аре Амин.Казармата е най- голямата простотия в Бг историята. Верно си е. Който е служил и не е излязъл еднакво тъп с останалите (според поговорката- различно умни влизат, еднакво тъпи излизат) -знае отлично това. И не знам, защо нямаше осъдени за всички престъпления правени там от офицери и подофицери. За извращенията няма да говорим. Елхово-Грудово-Звездец са достатъчни. Само мал**оу*мен т**ъ*п гов**ед**ар може да защитава бг казармата, а както виждаме, коментиращите повече са такива-ма**ло**ум*ници. Явно те не са виждали пръснати човешки мозъци, след самоубийство на караулен. Момче на 20 години... Едва ли се е самоубил от щастие там... Но мал**оу*мн****икът ще каже- този не е станал мъж... На чужд гръб и сто тояги са малко... На ку**ха кр**ату*на,доказателства не и трябват.Аз съм служил в Болярово 27 месеца, Грудово му викахме пансион за девици. Който е бил в Болярово знае за какво говоря. Извра**щен*ия бо**ища само**убий**ства, и безкрайни военни маневри из полетата, такава казарма аз видях.По- скоро бих казал, че в казармата влизаха ТЕ**Л**ЕТ*А и след две години излизаха ГО**ВЕ**Д*А и В**ОЛ**ОВ*Е. Излизаха роб**че*та, които викаха "слушам" на началството и нямаха никаква инициатива, никакво самостоятелно мислене, никакво желание да направят нещо по своя идея. Излизаха м**ага**ре*та, които само знаят как да кръшкат и да се измъкват, да се оправдават, да пробутват на някой друг работата, която трябва да се свърши. Вършиха всичко от страх, някой да не ги накаже. Един от основните "лозунги" на войниците беше: "Проспаното време в казармата не е изгубено!"<br style="color: rgb(28, 30, 33); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; text-align: start;">Истински мъж е този който решава сам, действа, носи отговорност за това което върши, който не чака някой да му нареди, някой да му заповяда. Който не вика "слушам" и "тъй вярно" а казва "аз мога" и "аз ще направя".При съвременната неокомплектовка на армията с професионални войници, чудя се, къде сте всички тези безаргументни ругателчета на автора и хвалители на казармата? Или сте същите, които са готови и дец*ата си да из*яд*ат, само да сте си добре и на спокойничко, защото нито род, нито родина могат да ви развълнуват!?! Само п****сти са ви в главите, защото нивото е такова...Драги ******, хвалителите на казармата са вече на почтена възраст и за жалост, не стават за казарма. А тези, които биха станали за казарма, НЕ СТА*В*АТ ЗА НИ*ЩО.Г-жо *******, родете си син, възпитайте си го да става за нещо и го изпратете после в казармата, та верне нищо да не стане! Ако хвалителите са само фосили, да си приберат фосилните мнения и да гледат внуци! Или вие изпращате в казарма само чуждите деца, точно като комунистите тогава!?! Е, моите двама сина няма да ходят казарма - лично и категорично ще се погрижа, именно защото аз съм ходил и знам какъв е смисълът от нея!!! Но диктатурата фалира, а с нея и казармените изстъп**ления - сори мрако**бе**сници! Научете се да издържате професионална армия, вместо да издевателствате над чуждите деца!В статията има много истини! След 90-та година вече не беше казарма, а м*ъка! Някои хора бъркат израстването и възмажаването с ма*зох**изма и идиот**щ**ината! Абсолютно съм съгласен със статията- ми*зерия, изв**ращения, уни*жения, потъпк*ване на човешкото до*стойнство, не*прик*р*ита к*ору**пци**я на всички нива, всякакви м*ал**оум**ници и по**лугр**амо**тни ин**ди**види, признати за "Годен за военна служба" :)),<br style="color: rgb(28, 30, 33); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; text-align: start;">редовно пи**я**ни ста*ршини, комп**ле**кс***ирани оф*ицери,<br style="color: rgb(28, 30, 33); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; text-align: start;">които ла*зят пр*ез жените си, но като сложат паг*оните и влязат в поде*лението изведнъж стават много важни;<br style="color: rgb(28, 30, 33); font-family: Helvetica, Arial, sans-serif; font-size: 14px; text-align: start;">Какво ми давате за пример Швейцария?? Знаете ли какво представлява швейцарската казарма? СТО ПРОЦЕНТА от времето тактически занятия и бойни стрелби, няма караули през ден, няма и*ди**отс**ко наб*иване на крак по плаца по цял ден (строева подготовка), няма работни групи в столовата и където се сетиш- по ст***рое**жите на ви**ли на нач**ални*ци, изобщо всяка несвойствена работа е изключена априори, за екипировката, снаряжението и битовите условия няма смисъл за говорим- швейцарският военен бюджет е ДЕСЕТ пъти по-голям от българския, затова нашите ш**апк**ар*и плачат за казармата- няма кой вече да им работи на ан*гар*ия, трябва да се плаща :))))))))))Подпис на Автора. хахах, намерил кой да ми казва, виж себе си = то само май на Бог се разчита, както се вижда по събитията, от тази година. Даа, именно тези физзарядки победиха НАТО, вкараха Турция и Гърция във Варшавския договор и доведоха до масовата свръхграмотност- когато в някое заглавие можеш да прочетеш "физарядка".
1

Потребителят е неактивен   donmarley 

• Регистриран: 14-April 07
Прочетох само първото ти изречение и отгоре отгоре това, което някой е повърнал и ти си го копирал. Пропагандна статия обслужваща интересите на чужда държава и заблуждаваща
Не е глупав абсурд, беше необходимост, защото имаше реална опасност и трябваше държавата да бъде защитена при необходимост. Също така момчетата след две години или година и половина възмъжаваха. Да вярно, е че се става мъж.
в момента въоръжаването е в сила, само че на времето имахме много бойна техника, много самолети. В момента сме в положението на глупавия абсурд да купуваме самолети, като продавача определя цената, не се знае колко струват е и кога ще бъдат произведени. Знае се, че ще бъдем обвързани с безумни договори от американските ни господари.

гигабитов лан?
1

Потребителят е неактивен   electriccc 

• Регистриран: 15-September 07
  • Град:Madrid

Преглед на мнениеdonmarley, на 26.05.19 - 17:49, каза:

Прочетох само първото ти изречение и отгоре отгоре това, което някой е повърнал и ти си го копирал. Пропагандна статия обслужваща интересите на чужда държава и заблуждаваща
Не е глупав абсурд, беше необходимост, защото имаше реална опасност и трябваше държавата да бъде защитена при необходимост. Също така момчетата след две години или година и половина възмъжаваха. Да вярно, е че се става мъж.
в момента въоръжаването е в сила, само че на времето имахме много бойна техника, много самолети. В момента сме в положението на глупавия абсурд да купуваме самолети, като продавача определя цената, не се знае колко струват е и кога ще бъдат произведени. Знае се, че ще бъдем обвързани с безумни договори от американските ни господари.

Ето от такива умници, където с едно изречение са разбрали всичко, бягайте с 200. Естествено, няма как да не се говори за казарма и веднага да не дойдат "американските господари". Мизерия на духовно и физическо ниво, стара техника, прости, необразовани синове и внуци на хора, обирали мандри, за да получат пагон, изведнъж ще правят от тебе мъж. Да се чудим в един период от 20 години през миналия век как се е справила Майка България без казармата да поглъща момчета и да плюе мъже. Най-простите, противни или добри, но заблудени хора, които познавам, са привържениците на казармата и комунистическия строй. Много хубава била казармата, станали мъже там, ала всички истории, които слушаш са или за гаври между войници, или за крадене или за гавра от старшинката, който задължително е пиян. Аз наистина излезнах мъж от казармата - мъж, убеден в това какво е хубаво и какво не, какво е правилно и кое е абсурдно. Благодаря ти, казармо!
"My mother never saw the irony in calling me a son-of-a-bitch."
1

Потребителят е активен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
панацея ли беше термина :lol2: :lol2: :lol2:
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е неактивен   superivan 

• Регистриран: 20-March 15
  • Град:Велико Търново

Преглед на мнениеdonmarley, на 26.05.19 - 17:49, каза:

Статията не е пропагандна.
Хората, които хвалят най-много казармата са били на високи постове и са се гаврили с младите войници.
Казармата е произвеждала роби а не мъже. Целта е била мъжете да са със робско самосъзнание и с някакво изкуствено самочувствие придобито от това, че са служили уж в полза на България и така тези мъже не са се борили за човешки права. На всички и е ясно, че не са се зачитали човешките права по това време.
0

Потребителят е неактивен   bitchass 

• Регистриран: 27-June 05
Много писане и само загуба на време за автора и за тези, които го четат!
От собствен опит, ще изкажа моето мнение.
Не знам, дали казармата те прави мъж/в поделението, където служих, нямаше "жени". Да не говорим за другите с неориентирана сексуалност/. Но е сигурно, че казармата те прави отговорен, дисциплиниран, уважаващ по-големите/по възраст, позиция и т.н./ и изгражда характер. Да, имало е гаври. Но дали в квартала, в училище или в близкото заведение не сте срещали от същото? В казармата, поне не сме се клали, пребивали, убивали...
Ако някой ме попита, дали да се върне задължителната военна наборна служба, ще отговоря с "да". 9-12 месеца е напълно достатъчно време, за тази служба.
Не искам да ангажирам, когото и да е с моето мнение!
Поздрави!
0

• Скаузър
според "положителното" й е че осигурява работа на хора, които иначе просто няма къде да работят.

0

Потребителят е неактивен   bdenkov 

• Регистриран: 19-June 07
Официална страница с коментари: http://www.otizvora.com/2016/03/7520
Резюме: В първия сегмент прилежно и надлежно се изтъква и защитава позицията, че конскриптната (наборна) армия като цяло, не само българската, е съвременна форма на робство, която по същество не се различава от узаконените практики на варварски общества в античността и по-новата история. Втората част, образно казано, подлага на обстрел всички аргументи, изтъквани в наши дни от защитниците на актуалната идея за връщане на военната повинност в България. Прави се анализ за мястото на България по този показател сред останалите европейски държави, като се отбелязват икономически, демографски, социално-културни и други прилики или различия. Заключителната част елиминира и най-отчаяните аргументи за наборното робство. На критика са подложени както нискообразованите застъпници на тази човеконенавистна идея, така и манипулациите на министри, целящи военното задължаване дори на жените. Специално внимание се обръща на широко разпространения и често повтарян „сериозен аргумент“ за връщането на военно-медицинските комисии, като той неоснователно се поставя в контекста на „грижи за общественото здравеопазване“. Епилогът повдига неудобни въпроси и би трябвало да накара всеки зрител да се замисли върху темата за връщането на наборната армия — даже ако се лъже, че тази тема (вече) не го засяга.
https://www.youtube....h?v=yZ6g9gDgGPs

0

• Скаузър
на мен ми е супер интересно как въобще би съществувал индивид, който да не разбира, че това е робство и лишаване от свобода.
освен тези, за които отваря работни места, в които не само не се прави нищо, но даже, за бонус, може да се разполагаш с живота на робчетата.

0

Потребителят е неактивен   sh4tr 

• Регистриран: 03-July 13
оправи си форматирането или търси психична помощ
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login