Форум

Data.BG Форуми: Хомосексуализъм - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Хомосексуализъм

Потребителят е неактивен   nikolov757 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 26-January 15
  • Град:Нова Загора
Какво мислите за хомосексуалността главно, както и за бисексуалността и асексуалността? Смятате ли, че това е болест? Как бихте го определили? Как бихте групирали и класифицирали по важност причините, водещи до това състояние? Смятате ли че е вродено в гените ни? Искам да водя дискусия с интелигентни хора, защото започна ли с някой хомосексуалист се стига до великите им човешки права, правят се на жертви и т.н.
0

Потребителят е неактивен   zemonti 

• Регистриран: 12-January 03
  • Град:Монреал
Хомосексуалистите също се делят на "интелигентни хора" и "тъпи кучки".

Хомосексуализмът бива наричан "болест" само от незнание. Приемайки, че хетеросексуалността е "нормална" можем да кажем, че хомосексуалноста е "аномалия" , или "отклонение".

Нито се придобива, нито се лекува. Заблудата идва от наблюдения когато някой скрит гей/би решава да излезе от килера, вдъхновен от даден фактор. Този фактор често бива грешно определен като "изпедерастяващ". Всъщност той нито променя, нито отключва гейските наклонности. Само ги разкрива.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.

Zemonti
1

Потребителят е неактивен   SadoLindaaaa 

• Dominatrix / Department of BDSM
  • Регистриран: 16-March 12
  • Град:София
  • Интереси:BDSM/Femdom
Като за начало мисля, че темата е за раздела 18+ :8)
0

Toчно това, че се приема за нормално, не е много нормално. Според мен главната цел в живота на един организъм е да набави опит, да се репродуцира и да придаде наученото, а с хомосексуалността това се нарушава, сиреч това си е отклонение. Защо темата да е за 18+? Много ще е интересно ако се включат хомосексуалисти и разкажат за средата, в която са растяли, за родителите и приятелите си, за травмиращи преживявания и т.н. Четох някъде, че според Фройд, хомосексуалността е етап от психосексуалното развитие на човека, и че всеки е имал гейско преживяване. Разкажете нещо.
0

Преглед на мнениеnikolov757, на 11.05.15 - 00:25, каза:

Toчно това, че се приема за нормално, не е много нормално.

"Мнозинството винаги е нормално", а твърдите хомосексуалисти са към 10% малцинство.
Може да се нарекат "често срещано явление", но "нормалните" са хетеро и би.

Zemonti
0

Потребителят е неактивен   fluti 

• Регистриран: 26-March 04
На първо място, теб, лично, какво те засяга? Човешката сексуалност не е въпрос на избор. Просто се замисли, ти кога точно избра да бъдеш хетеросексуален? Точно така, никога не си го избирал, просто си си такъв. Същото е и с хомосексуалните. Освен това, човешката сексуалност е спектър, а не само двуполюсна. Хомосексуалност има и при много животински видове. При хората хомосексуалните индивиди са си около 10% и този процент не се променя особено. Т.е. нито нещо ги кара да се увеличават, нито да намаляват. Хомосексуални се раждат предимно в хетеросексуални семейства. Сигурно има някакъв минимален процент, при които хомосексуалността да е резултат от насилие или някакви психични травми, но мнозинството просто са си родени така. И не, не мисля, че трябва да им се ограничават правата и да имат по-малко права от останалите. Мисля, че хората трябва да понамалят нездравия си интерес към сексуалността на другите.
Light travels faster than sound. This is why some people appear bright until you hear them speak.
2

Щом пускам тема, значи ме засяга. Никой не говори за избор, а за причините. При голям процент от хомосексуалните животински видове, тя се обяснява с намаляването на агресията или просто доминиране, но при тях по-лесно се променя ориентацията, доказано е с овце. Вярно е, че човешката сексуалност е спектър и много малка част от обявилите се за хомосексуални всъщност са такива, около 4%, но аз говоря точно и само за тях, а не за останалите, които са имали хетеросексуални връзки, които са им докарали оргазъм. А относно хетеросексуалните семейства, особено за момчетата, е по-опасно, защото голямо влияние за развиването на тая аномалия има майката. Естествено, че гейовете и лесбийките трябва да имат равни права, нали са хора, а интереса е чисто научен.
0

Една от възможните причини е избор, но повечето изследвания сочат, че не е избор, нито се дължи на развитието и средата след раждането, а е вродено и съществува генетично предразположение, освен това се влияе от хормоналния баланс при развитието на зародиша. Изследвания показват, че колкото повече по-големи братя има един мъж, толкова е по-голяма вероятността да е гей. Ето няколко статии по въпроса, които успях да намеря набързо:
http://www.telegraph...arch-finds.html
https://www.psycholo...s-homosexuality

Има деца, на които просто им личи, че ще бъдат хомосексуални.

Мнението беше редактирано от fluti: 11.05.15 - 10:24

Light travels faster than sound. This is why some people appear bright until you hear them speak.
0

Ти значи трябва да се чувстваш късметлия, че не си попаднал на някои от тези променящи фактори, защото сега иначе щеше да заспиваш в нечии космати прегръдки. ;)

Zemonti
2

Потребителят е неактивен   Impassionate 

• Регистриран: 26-May 13
  • Град:Козлодуй

Преглед на мнениеfluti, на 11.05.15 - 04:30, каза:

На първо място, теб, лично, какво те засяга? Човешката сексуалност не е въпрос на избор. Просто се замисли, ти кога точно избра да бъдеш хетеросексуален? Точно така, никога не си го избирал, просто си си такъв. Същото е и с хомосексуалните. Освен това, човешката сексуалност е спектър, а не само двуполюсна. Хомосексуалност има и при много животински видове. При хората хомосексуалните индивиди са си около 10% и този процент не се променя особено. Т.е. нито нещо ги кара да се увеличават, нито да намаляват. Хомосексуални се раждат предимно в хетеросексуални семейства. Сигурно има някакъв минимален процент, при които хомосексуалността да е резултат от насилие или някакви психични травми, но мнозинството просто са си родени така. И не, не мисля, че трябва да им се ограничават правата и да имат по-малко права от останалите. Мисля, че хората трябва да понамалят нездравия си интерес към сексуалността на другите.

То затова в Австралия хетеросексуалните със свещ да ги търсиш. Положението е толкова зле, че на 1 хетеросексуален се падат 2.5 жени. А жените им не са никак грозни. Прекалено много хомота има там, както и по западна Европа и Скандинавието. Баш нещата не са нормални вече. В САЩ също чувам било тежко положението.
0

Ако си законодателен орган е въпрос на политика (идват нови избори рано, или късно) къде ще теглиш чертата за позволено осиновяване:

Гей-двойки.
Цигани.
Самотни жени.
Бездетни семейства.
Млади бездетни семейства.
Млади бездетни семейства неможещи да имат деца.
Млади бездетни семейства неможещи да имат деца, опитали вече 2 пъти ин-витро.

Където и да теглиш чертата ще бъдеш атакуван. По добре за теб да няма забрани.

Zemonti
1

Преглед на мнениеImpassionate, на 11.05.15 - 13:01, каза:

То затова в Австралия хетеросексуалните със свещ да ги търсиш. Положението е толкова зле, че на 1 хетеросексуален се падат 2.5 жени. А жените им не са никак грозни. Прекалено много хомота има там, както и по западна Европа и Скандинавието. Баш нещата не са нормални вече. В САЩ също чувам било тежко положението.

Ако обичаш, цитирай източниците си на тази информация. В противен случай тя не е нищо повече от изсмукана от пръстите глупост.

Все пак разделът се казва "Наука", не "На раздумка в кръчмата".

nosoft и за теб се отнася същото. Бълваш глупости без никаква реална обосновка и по-лошото - без да мислиш. Я кажи, теб, лично, какво би те накарало да обърнеш резбата?

Мнението беше редактирано от fluti: 11.05.15 - 14:55

0

Преглед на мнениеfluti, на 11.05.15 - 14:44, каза:

Ако обичаш, цитирай източниците си на тази информация. В противен случай тя не е нищо повече от изсмукана от пръстите глупост.

Все пак разделът се казва "Наука", не "На раздумка в кръчмата".

nosoft и за теб се отнася същото. Бълваш глупости без никаква реална обосновка и по-лошото - без да мислиш. Я кажи, теб, лично, какво би те накарало да обърнеш резбата?

Източника съм аз, достатъчно дълго бях, че да видя с очите си това! В университета, в кампуса, в клубовете по Speed Dates... и т.н. 12 години живот там са достатъчно, за да разбера, не смяташ ли? И не гледам статистиките, защото много от чужденците изобщо не ги засягат в извадките.

П.С. В автосервиза, в който работехме, сигурно стотици пъти сме обсъждали това, почти всеки 4-ти клиент беше с партньора си от същия пол като идваха с розовите си Холдени и Битъли.
0

Не, не смятам. Може просто ти да си избирал да се движиш в такива среди, откъде да те знам?. :) А и хетеросексуалните мъже сами ремонтират колите си. :)

Не можеш да докажеш твърдението си, значи нямаш аргумент. Говориш празни приказки. Не се съмнявам в твърдението ти, че си виждал много хомосексуални, но това не значи, че като цяло "в Австралия хетеросексуалните със свещ да ги търсиш. Положението е толкова зле, че на 1 хетеросексуален се падат 2.5 жени" и т.н.

Мнението беше редактирано от fluti: 11.05.15 - 15:46

0

Преглед на мнениеfluti, на 11.05.15 - 15:39, каза:

Не, не смятам. Може просто ти да си избирал да се движиш в такива среди, откъде да те знам?. :) А и хетеросексуалните мъже сами ремонтират колите си. :)

Не можеш да докажеш твърдението си, значи нямаш аргумент. Говориш празни приказки. Не се съмнявам в твърдението ти, че си виждал много хомосексуални, но това не значи, че като цяло "в Австралия хетеросексуалните със свещ да ги търсиш. Положението е толкова зле, че на 1 хетеросексуален се падат 2.5 жени" и т.н.

ОК, пожелавам ти сам да се убедиш някой ден в това. И там не си ремонтират колите сами, просто за всеки има работа, както и нещата не са като в България. Правиш ли нещо, което е извън указани места, винаги някой звъни на органите по контрол и като дойдат ти искат всякакви документи за това дали си сертифициран да правиш това, което правиш. В списъците с най-търсени професии може и да видиш къде са автомеханиците. Както и да е, но гейовете определено са над 30%
0

Impassionate,
И друг път съм те засичал да правиш хумористично крайни изказвания за Австралия. Вече не знам дали наистина си вярваш, дали драматично украсяваш нещата, или просто ни тролиш.

Zemonti
0

Потребителят е неактивен   usaeagle 

• Регистриран: 17-August 14
Психично болни хора. Държавата да ги изпраща на принудително лечение!
2

Преглед на мнениеzemonti, на 11.05.15 - 17:01, каза:

Impassionate,
И друг път съм те засичал да правиш хумористично крайни изказвания за Австралия. Вече не знам дали наистина си вярваш, дали драматично украсяваш нещата, или просто ни тролиш.

Не бе, казвам това, което съм видял за немалкото време, прекарано там. И много неща са си просто по-различни. Впрочем там много повече може да видиш мъже с деца примерно по детските площадки, отколкото жени. И специално в Брисбейн двойките хомо са най-честата гледка, много повече от другите. Сигурно хетеро двойките не излизат навън, нямам друго обяснение според това, което се обсъжда тук. По официалната им статистика, дето тогава даваха, беше нещо от рода н 3%, но много хора не бяха съгласни с това. Надявам се и някой друг да влезе тук, който е живял там по-дълго и да сподели своите наблюдения. Но според мен хомотата са доста повече от 10%. Чувал съм и за Скандинавието, че било голям проблем, но нека колегата тук от Швеция да сподели дали е така.
0

Потребителят е неактивен   chapaev 

• Регистриран: 09-April 05
Аз лично съм силно убеден от това, което съм чел и чувал като разкази от първа ръка, че хомосексуализмът по-скоро се развива, а не е генетично вроден. Не вярвам на политически мотивирани изследвания от сферата на охо-бохо науките. Но честно казано не ми се води този спор, това си е просто моето мнение и го споделям, на който не му харесва да си остане със своето. Нямам намерение да "лекувам" гейовете, да са живи и здрави - повече обратни, повече жени за нас.
0

Потребителят е неактивен   SadoLindaaaa 

• Dominatrix / Department of BDSM
  • Регистриран: 16-March 12
  • Интереси:BDSM/Femdom
Аз смятам, че хомосексуализма е вроден, и че няма как момче с влечение към собствения си пол да стане хетеро. И семейството, и обществото трябва да приемат, че този човек е гей, вместо да го пращат да се лекува.

Нямам нищо против гейовете и тяхната сексуална ориентация, но тази показност и парадност откровено ме дразнят. Нека си се женят гей двойките, където това е разрешено от закона, обаче да осиновяват и отглеждат деца ми идва в повече.

Бисексуалните и асексуалните са други групи. За тях приемам, че външни фактори са причината да станат такива.
2

Споделете тази тема чрез:

• (15 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login