Форум

Data.BG Форуми: Тема за дребни въпроси - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (84 Страници) +
  • « Първа
  • 82
  • 83
  • 84
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Тема за дребни въпроси Въпроси, които не заслужават собствена тема

Потребителят е неактивен   raze79 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-September 19
  • Град:София
Като гледам монитора и какво пише на екрана, най-вероятно става въпрос за доста стар хардуер. Заминала ти е батерията на BIOS, както пише колегата по-горе и най-вероятно в BIOS се е сменил реда на зареждане на дисковете/дяловете. Влез в BIOS и задай друг диск/дял за стартиране, купи нова батерия и я смени.
Case Thermaltake Versa N21, MB Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 , CPU AMD Ryzen 7 5800X, Cooler Arctic Freezer 34 eSports, RAM 4x8 GB Crucial Ballistix Sport LT Red DDR4 @3200 MHz, PSU Thermaltake Smart DPS G750W, SSD ADATA SX8200P 512 GB, Samsung 850 EVO 500 GB, WD Green 240 GB, Seagate ST3000DM008 3 TB, WDC WD4003FFBX 4 TB, GPU NVIDIA Gigabyte AORUS MASTER GeForce RTX™ 3070, MONITORS LG 34WK650 + LG OLED 55B13LA
Laptop: Asus G551JM - CPU I7 4710HQ, RAM 8 + 4 GB DDR3 1600, GPU NVIDIA GTX 860M with unlocked BIOS, SSD Micron 1100 256 GB, HDD HGST 1TB WD 7200 RPM
Публикувано изображение
2

Потребителят е неактивен   petarcheto 

• Регистриран: 18-December 06
E чи 99 лева не е ли скъпо?

Някой може ли да каже каква точно е батерията, преди да съм отворил компютъра?

Аз да попитам. За втори път ми се появява това съобщение на немски, при положение, че ЕСЕТа ми е на английски: Публикувано изображение

Да не е някакъв вирус от някой сайт?

0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12
cr2032 energizer или Renata, или Sony. 3v (2.50лв)

бе боклуци от 1лв не вземай. и гледай скрока на годност! там да пише че има нещо 6-8години до края. а не 2г.

някаква тъпотия от Нода. :emote_focus: голяма треска за вируси ви тресе. последните вируси дето Avast Free ми е блокирал са Миньори дето се опитват да се натресат в компа и да копат на аванта от някой сайт :)

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 24.03.22 - 20:57

Публикувано изображение

Илюзията за свобода, която убива съзнанието https://www.youtube....h?v=eJq3UozsMhQ
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19
Изтекъл ти е лиценза на антивирусната.
Case Thermaltake Versa N21, MB Asrock Fatal1ty B450 Gaming K4 , CPU AMD Ryzen 7 5800X, Cooler Arctic Freezer 34 eSports, RAM 4x8 GB Crucial Ballistix Sport LT Red DDR4 @3200 MHz, PSU Thermaltake Smart DPS G750W, SSD ADATA SX8200P 512 GB, Samsung 850 EVO 500 GB, WD Green 240 GB, Seagate ST3000DM008 3 TB, WDC WD4003FFBX 4 TB, GPU NVIDIA Gigabyte AORUS MASTER GeForce RTX™ 3070, MONITORS LG 34WK650 + LG OLED 55B13LA
Laptop: Asus G551JM - CPU I7 4710HQ, RAM 8 + 4 GB DDR3 1600, GPU NVIDIA GTX 860M with unlocked BIOS, SSD Micron 1100 256 GB, HDD HGST 1TB WD 7200 RPM
Публикувано изображение
1

Как се радвам, че оправиха форума и мога да питам компетентни хора за моите проблеми. Иначе щях да се мъча да чета в гугъл.

Днешния проблем е от няколко дена. Обичайно IP адреса ми започва със сто и нещо, ама от няколко дена започва с 45. Според сайта ip-adress.com доставчика ми си е все същия. Според доставчика е невъзможно да ми е сменен IP адреса, защото ако бил сменен, нямало да имам интернет. В рутера ми е съвсем различен адреса. Как мога да променя на ip-adress да ми показва пак старото IP - дето започваше със сто и нещо?

0

Потребителят е неактивен   pky 

• Регистриран: 15-January 07
  • Град:Варна
  • Интереси:Софтуер, хардуер
Най-вероятно IP-то ти е динамично, при всяко свързване на рутера с доставчика получаваш различно такова. Ако е имало спиране на ток или поради някаква причина е рестартиран рутера - той си е взел ново IP. Няма как да го "върнеш". При следващо рестартиране на рутера - пак ще се промени.
1

Аз може да съм споменал вече, че си търся абонати и гледания за канала в ю туп и в тая връзка реших да кача техно микс за наркоманите да слушат. Доста се затрудних първо да го изтегля, после да го обработя така, че тубата да го хареса ( искаше да има картинка и да е в някакъв си формат ). И накрая изписа, че повечето песни в микса били с авторски права и няма да печеля.

Как става отбелязването на автори в допълнителната информация под клипа? Примерно тук https://www.youtube....h?v=Dj1d_XOjftI

Цитат

Информацията в "Научи повече" не обяснява как се изписват тези

Цитат

Песен
Magic Order
Изпълнител
Argy
Албум
Tataki
Лиценз в полза на YouTube от
[Merlin] MTN Muting The Noise GmbH (от името на Afterlife); Polaris Hub AB и 1 сдружения за музикални права
Песен
Sandstorm (Extended Mix)
Изпълнител
Tryger
Албум
Parseltongue
Лиценз в полза на YouTube от
Proton LLC (от името на Siona Records); Proton LLC (Music Publishing) и 2 сдружения за музикални права
и т.н. надолу. А именно те ме интересуват как да ги изписвам.

0

Не разбирате от youtube. Друго да питам. На компа на мама изписало тая грешка Публикувано изображение Публикувано изображение

През task manager опитах да го пусна, ама не става. Каквото и да опитам през него, не става - повтаря тая грешка.

Рестартирах и му дадох да поправя компа. После от някъде му дадох команден ред chkdsk или нещо такова и то зе, че тръгна. Само че при следващо стартиране на Windows 7, в task manager имаше explorer.exe, но не след дълго грешката пак се появи, докато иконите все още не бяха се появили.

Гледах интернета и пробвах sfc /scannow . Писа ми, че на следващо рестартиране нещо ще направи, ама единствено ме пита дали искам сега или после да активирам windows 7. Дадох му после и пак изкара грешката, че спира explorer.exe.

И не на последно място - при safe mode положението е същото - explorer не се стартира, а вместо него е грешката.

При нормалното зареждане и при safe mode много време отделя на логването и на Welcome надписа.

Мнението беше редактирано от petarcheto: 11.05.22 - 22:30

0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12

Преглед на мнениеpetarcheto, на 11.05.22 - 18:44, каза:

През task manager опитах да го пусна, ама не става. Каквото и да опитам през него, не става - повтаря тая грешка.

Или проблем с рам паметта или хард диска или вирус или некоя програма прави тия мизерии.
Гледам на кафето в момента ама не ми говори нищо.
Публикувано изображение

Илюзията за свобода, която убива съзнанието https://www.youtube....h?v=eJq3UozsMhQ
1

Публикувано изображение Публикувано изображение

Ами добре, ще опитам да отворя компа и да разместя кабелите на харда и да вадя и чистя RAM. Дано помогне, макар, че скоро сменях батерия на дъно.

0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
Какъв е тоя Х именуван дял ?!
Да буташ кабели полза няма! Моята топка казва, че диска е проблемен.
1

Ами не знам какво му има на дяла. Като се стартира компа натискам F8 и ми дава черно-бяло меню, от което избирам repair computer. Прай кот прай и ми дава един прозорец, в който има system restore, нещо image... и най-долу имам нещо от рода на command prompt. В него писах командите.
0

Споделете тази тема чрез:

• (84 Страници) +
  • « Първа
  • 82
  • 83
  • 84
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login