Форум

Data.BG Форуми: Какъв HDD/SSD да си купя? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (289 Страници) +
  • « Първа
  • 287
  • 288
  • 289
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какъв HDD/SSD да си купя?

Потребителят е активен   jossbomon 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-February 07
Ти па, сякаш жена за цял живот избираш... Който умее да чупи, ще счупи и самсунг про.
4

Потребителят е неактивен   marto7 

• Регистриран: 10-December 08
Не бе от чисто любопитсвто питам.Интересно ми е къде са разликите.Явно никой незнае щом 2 дена няма кой да отговори ...
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Разлики определено има! Има си най-често спецификации, макар че при някои марки ги крият малко. ;)
То даже в един модел ССДта най-често има разлики, примерно в модела контролер.
Може 120 ГБ, 240 ГБ моделите да са с един, а тези от 480 ГБ, 720 ГБ - с друг.
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19
  • Град:София

Преглед на мнениеmarto7, на 19.09.19 - 21:03, каза:

Как са като марка тия Teclast ? И ще питам за 3ти път, но никой нищо не казва, а ми е интересно. Между Адата, Кинкстън и Самсунг разлика ще се усети ли при ползване? Или разликите са другаде ? Издръжливост и т.н. ?

Бюджетни боклуци, бях чел някъде, че ги правят от рециклирани части. Аз такова дори и за експерименти не бих си взел. Иначе ползвам Samsung 850 EVO 500 GB от 4+ години и още си работи перфектно, а компютъра работи нонстоп по цял ден, единствено го спирам понякога през нощта. Има записани над 38 TB и още е на 95% оставащ живот, работно време 1175 дена общо. Скоростите са перфектни на четене/запис - максималните почти, които позволява SATA3 порта. Диска има 512 мегабайта вградена буферна памет.
1

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12

Преглед на мнениеmarto7, на 19.09.19 - 21:03, каза:

...И ще питам за 3ти път, но никой нищо не казва, а ми е интересно..... ?

А аз ще ти отговоря за 3-ти път, че са като всички останали ССД-ита!!!! :) Работят нон-стоп, 24/7 без забележки!!!
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
3

Преглед на мнениеraze79, на 19.09.19 - 22:37, каза:

Бюджетни боклуци, бях чел някъде, че ги правят от рециклирани части. Аз такова дори и за експерименти не бих си взел. Иначе ползвам Samsung 850 EVO 500 GB от 4+ години и още си работи перфектно, а компютъра работи нонстоп по цял ден, единствено го спирам понякога през нощта. Има записани над 38 TB и още е на 95% оставащ живот, работно време 1175 дена общо. Скоростите са перфектни на четене/запис - максималните почти, които позволява SATA3 порта. Диска има 512 мегабайта вградена буферна памет.

Пак започна да се цепиш с класификациите! Не само ти имаш ево и няма нужда от хвалби на всяка страница. Като направи 10+ години /на колкото е интелския ми диск/, тогава го давай за пример. Започни да се съобразяваш с изискванията на питащите, а не да си пееш една и съща мантра - "мерцедес са най-убавите". Това за "рециклираните части" го дай да го видим и ние, та да преценим, защото не съм чувал за рециклирани чипове, нито за рециклирани елементи по схемите, но е факт, че кутийката му е много по-добре изглеждаща от останалите 2.5" дискове. Тук дават, че е с интелски контролер и предвид обема и цената си не са за пренебрегване.
3

Това си е мое мнение, не те карам да се съобразяваш с него. Автора пита, аз му отговарям. Като искаш и ти му дай отговор, всеки е свободен да пише каквото си иска. Аз си казвам моя опит за samsung, мога да дам подобен и за един още по-стар диск adata 120 GB, който още работи, както и за едни по-нов micron 1100, на около 2 години. На най-бюджетната техника почти никога не може да се разчита, въпреки че никой не е застрахован от нищо на 100%. Ето едно ревю, в мрежата има и много други, на който му се чете и рови:

https://androidpctv....clast-s500-ssd/
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

Преглед на мнениеjossbomon, на 20.09.19 - 13:00, каза:

...дават, че е с интелски контролер ...

Това пък къде го видя?

Почти съм сигурен, че контролерът е Silicon Motion. Има обаче и нещо като менте/измама - на официалния сайт на фирмата няма точно такъв модел?

0

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 21.09.19 - 07:09, каза:

Това пък къде го видя?

Почти съм сигурен, че контролерът е Silicon Motion. Има обаче и нещо като менте/измама - на официалния сайт на фирмата няма точно такъв модел?

Видял съм в линка който съм дал, а такава бира, като "официален сайт" за тази марка аз лично не съм пил... В линка на raze пък дават дори че е с MLC памет.

Преглед на мнениеraze79, на 20.09.19 - 17:37, каза:

Това си е мое мнение, не те карам да се съобразяваш с него. Автора пита, аз му отговарям. Като искаш и ти му дай отговор, всеки е свободен да пише каквото си иска. Аз си казвам моя опит за samsung, мога да дам подобен и за един още по-стар диск adata 120 GB, който още работи, както и за едни по-нов micron 1100, на около 2 години. На най-бюджетната техника почти никога не може да се разчита, въпреки че никой не е застрахован от нищо на 100%. Ето едно ревю, в мрежата има и много други, на който му се чете и рови:

Добре че се появи, та да ми дадеш линк, който съм прегледал много преди тебе. От него става видно, че писаниците за "рециклирани части" отпадат, защото в линка ти никъде не пише подобно нещо, а единствено суперлативи за диска.
Това, че всички останали марки са на по-ниски цени цени от самсунга, автоматично ги прави ненадеждни, така ли?
Че има неясноти покрай тази марка и конкретни модели, има, но пък не съм чел някой да се оплаква /сигурно защото се купува единствено самсунг/.
2

Потребителят е активен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03

Преглед на мнениеmarto7, на 19.09.19 - 21:26, каза:

Не бе от чисто любопитсвто питам.Интересно ми е къде са разликите.Явно никой незнае щом 2 дена няма кой да отговори ...

За марката и моделите има изписано достатъчно тук във форума от около година насам. Явно някой няма представа как да използва търсачката, щом пита 3 пъти едно и също нещо. Първите устройства от този тип бяха със същия контролер като на ADATA SU650. За адатите хвърчаха суперлативи и прочие, за тези устройства преобладаваха негативните коментари. На практика обаче много голям процент от адатите изгърмяха, а от текласт далеч по-малко. Сега в момента цената на текласт на практика е съвсем малко по-ниска от най-бюджетните модели на кингстън и тъй като кингстън се продават с една година гаранция повече (в България) са по-удачния избор. Навън обаче цената на текласт е доста по-добра и се продават по-новите им модели, т.е. там са чуден избор за бюджетно решение. В края на миналата година цените им бяха доста по-ниски от на останалите ссд-та, така че повечето от нас тук си закупиха по няколко модела и броя. Аз лично съм закупил около 20 броя общо за мен и за познати и досега нямам проблем с тях. От закупените SU650 почти половината дотук са ми фира.
1

Controller Silicon Motion SM2246XT
в моята връзка го пише.
Освен проблемната адата su650, за която има много теми по форумите за повреди, също така търговец, от който реших да поръчам ми каза да не я вземам, че много я връщат, съм си патил и от "Patriot Burst". Бях взел такова SSD, понеже ми трябваше бюджетен диск за експерименти. След 2-3 дена почти никакво ползване забелязах, че работи много бавно. След тест установих, че скоростите на четене/запис са много ниски и варират постоянно. Върнах го към търговеца, като се бях набутал и с куриер при получаването (идеята беше да е евтино). След това се оказа че нямат бройки и трябва да ми върнат сумата или да доплатя за друга марка/модел. Взех WD GREEN 240 GB, който вече няколко месеца работи перфектно засега, но почти не го ползвам. Проблема е липсата на буферна памет, което си проличава при запис на големи файлове - при копиране на голям файл от другото SSD, след 3-4 GB скоростта на запис спада до 70 мегабайта. Такава памет липсва при бюджетните SSD дискове.

Мнението беше редактирано от raze79: 21.09.19 - 10:08

0

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
Teclast Flare SSD ....такова ссд ще си купя за новата кутия!
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

http://www.teclast.c...cts.html?page=1
0

Потребителят е неактивен   apartamenti 

• Регистриран: 11-September 19
  • Град:Варна

Преглед на мнениеjossbomon, на 12.09.19 - 12:40, каза:

Честито! Иначе:
84лв. 480GB
157лв. 960GB

Този сайт не се зарежда :) по сигурно от емаг да малко по скъпичко е но поне всичко е точно :)
0

Преглед на мнениеapartamenti, на 07.10.19 - 20:36, каза:

Този сайт не се зарежда :) по сигурно от емаг да малко по скъпичко е но поне всичко е точно :)

Един месец по-късно, може да се случи какво ли не. След като това място е отпаднало, ще се намери друго.
2

Не виждам да е отпаднало, преработват го.

Вероятно и свалят цените!Публикувано изображение

0

Споделете тази тема чрез:

• (289 Страници) +
  • « Първа
  • 287
  • 288
  • 289
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login