Форум

Data.BG Форуми: Избор между 2 захранвания - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Избор между 2 захранвания

Потребителят е неактивен   aalesund 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-June 07
Здравейте, първо да уточня, че избора НЕ е кое да закупя, а е кое от двете които имам при мен ще стане за компютъра.

Компютъра е с видео карта GTX 660, която ако правилно отчита GPU-Z по време на стрес тест и бенчове използва около 120-130W мощност.
Процесора е Intel Xeon X3470 с дъно GA-P55-US3L, процесора на стокова честота от 2,93Ghz би трябвало да е 95W според Интел, но процесора е клокнат на 4,20Ghz и сигурно ползва поне 120-150W, нямам си и идея де, не знам колко ползва тоя процесор. Процесора е с волтаж 1,375 ако това има значение колко консумира. Като цяло компютъра не знам колко консумира, не съм го мерил. Но при натоварване сигурно има поне 300-350W.

Ето двете захранвания, които ги имам налични. От долу има и снимка със статистиките ми. Кажете кое от тези двете е по-добрия вариант за компютъра.

Значи първото е Inter-tech SL-450.
За тази марка Inter-tech мога само добри неща да кажа, защото 6 години имам едно Inter-tech Energon 750W и до преди няколко месеца дори бе на моя личен компютър, но го смених с едно Corsair RM850X. А пък един приятел вече 5 години ползва SL-700 и не се е оплакал от проблеми. Освен това знам че тези захранвания се правят по немски лиценз и почти всички са 80+, нищо че на по-старите модели не пише това, но в сайта на Inter-Tech го пише.
Обаче странното в това захранване е, че SL-450 от самото име би трябвало да бъде 450W, как тогава от схемата от долу има 500W на 12-те волта, а общо е 700W, нещо ми се струва странна тази схема.

Другото захранване е Makki ATX-500W.
Това захранване на пръв поглед ми се струва някакъв китайски боклук, но пък е най-продаваното захранване в Desktop.bg и щом хората го купуват би трябвало да е поне малко качествено. Тук обаче ме съмнява пак 12-те волта. Според мен тези 45А на 12-те волта не са реални, според мен едва ли има повече от 25А на тези 12 волта. Нещо ми се струва съмнителна тая схема. Захранвания с реални 45А са скъпи, няма как такова евтино захранване да има реални 45А според мен. Но пък от друга страна захранването си има свой 6 пин кабел за видео карти, така че би трябвало да може да носи на видео карти.

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   slimini 

• Регистриран: 15-February 11
Никое не вдъхва доверие, но щом си останал с добри впечатления от интертеч-а, слагай него. Аз лично не бих. 80+ не е гаранция за качество. Не намирам инфо за конкретното, но намерих два модела от СЛ-серията, които са произведени от Solytech, което също нищо не ми говори и не ми звучи ОК. Но поне виждам 30-тина % разлика между етикетната и отдаванта мощност на 12 волта за тях, което също не е добра атестация.

Мнението беше редактирано от slimini: 25.07.19 - 18:49

"Под име Франсоа живях сред вас,
роден съм във Париж, край Понтоаз.
Вратът ми във въже след час,
ще разбере, че задник имах аз."
Ф. Вийон

...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

...аз ли да кажа, какво искаш да кажеш или ти ще ми кажеш какво да кажа, че искаш да кажеш...
1

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
За компютъра ти трябва "истинско" 450-ватово захранване, но никое от тези които имаш не е такова.

Като минимум като цена, ново и с гаранция ти предлагам това.

Ако искаш по-качествени -> тези.
1

Потребителят е неактивен   themad 

• Регистриран: 16-September 03
И двете са боклук, ама за такива дърти чаркове изобщо не трябва да те бърка. Теоретичния ти максимален товар е около 400 реални вата, и двете захранвания би трябвало да могат да го подадат. Карай спокойно и това е.
1

Потребителят е активен   slavigeorgiev 

• Регистриран: 16-September 05
Маки си е възможно най евтиният кенеф...
ИнтелТеч и те са си бюджетна марка, аз също не бих им се довериш, защото по спомени 660 -тката си в много голяма лямя от към консумация по пълен товар, 200 -250 w си ги яде като нищо и грее на куче в малко клок...
Бюджетен вариант ти е NJoy Aorus мисля че бяха , говорим за 500 550 с активно охлаждане,с пасивно не е оферта...
За качество ако търсиш от Стоянка Мутафова нагоре... всички други са си нескопосана китайска струпотина.
Публикувано изображение

Публикувано изображение
1

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login