Форум

Data.BG Форуми: Съветник: Какви тонколони/аудио карта да си купя? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (121 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Съветник: Какви тонколони/аудио карта да си купя?

Потребителят е неактивен   monzooo 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 30-September 06
  • Град:Бургас
Мерси за отговора Hollyshit. Мм не мога да отделя толкова пари за хубав Ресивър + хубави Колонки (не че не ми се иска :)) и да искам супер качество... Аз повечето гледам филми и малко музичка така през свободното време (което хич не е много)... За това и се насочвам към по-евтините вариянти... Вярно че не ходи на такава карта да вържеш 2 колонки и да се кефиш, но смятам че този Logitech е достоен за тях :) Или бъркам :) Добре има и друг вариянт: Да взема само колонки и да си остана с вградената аудио карта и да взема да кажем G500 (прекалено скъпи ми са но да кажем примерно)... Просто не искам Големи колони (искам си ги на стената всичките), големи дървени тупаци по 1 метър високи да няма къде да ги сложа... Смятам че за моите потребности G51 ще ми е прекалено даже, а пък да не говорим за повече... И все пак съм хвърлил уко на тази карта, така де да стане завършена историята и да вади добро и качествено звукче :) Писна ми с гаргаджийницата (така да се изразя), достатъчно тормоз изядоха старите креативки, искам нещо качествено и да знам че като поканя накой да изгледаме едно филмче, да мога и да се насладя добре на него :lol: Абе най-вече парите са проблемка, събирам за плазма (аквариум бие :)) и така не мога да хвърля всичко за колони :) Те така де смятам че до 380лв е добре за карта + колони и да не се занимавам повече с глупости... :)
А ако имаш по-добро предложение до тези пари за колонки дай насам но за 380-400лв нищо свястно не може да се сглоби както казах...
P35-DS3P, E6600 cooled by Scythe Infinity, G94, 4GB DDR2 Validation
0

Потребителят е неактивен   baywatchbobby 

• Регистриран: 14-September 05
  • Град:на Морето
  • Интереси:baywatch
.flac файловете са компресирани .wav файлове. :) :lol: Но истински, пълноценни и страшно качествени wav-ове, извлечени от оригинален CDDA носител. И за да се предодврати факта, че песента ти става 300МВ .wav файл - се налага компресия с .flac. Tакава е процедурата. :) Лека нощ. :)
0

Потребителят е неактивен   sersem 

• Регистриран: 03-August 03
  • Град:Свиленградъ
  • Интереси:интересни
/Off
Живот и здраве да се опарича и ще си купя CD Player и рисийвър някакъв с дистанционно и си местя музикалната колекция към квартирата.
И някакви хубави колони де, за да върна на Пехоко неговите :)

Определено купуването на усилвател е един от най-добрите ъпгрейди които съм правил :lol:
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   Hollyshit 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 18-January 05
  • Град:Старата София
  • Интереси:High-End Audio
    Hardware/Software

baywatchbobby каза:

.flac файловете са компресирани .wav файлове. :) :lol: Но истински, пълноценни и страшно качествени wav-ове, извлечени от оригинален CDDA носител. И за да се предодврати факта, че песента ти става 300МВ .wav файл - се налага компресия с .flac. Tакава е процедурата. :) Лека нощ. :)

Не съм чувал някой да компресира .wav във .flac , всички албуми, които си свалям си пише, че са сд-рип направо във .flac формат.
ето прочетете какво пише навсякъде по сайтовете за качеството, пък може и да греша - знам ли :)

http://flac.sourceforge.net/

MonzOOO, не съм много добре запознат с музикалните многоканални системи за компютър и не се наемам да ти препоръчвам точно определени модели.слушал съм няколко модела на logitech и creative и дотам.преди време много добро впечатление също ми направиха онези българските, но както писах май вече не се произвеждат.
принчипно съм привърженик на стерео усилвателите и големите и качественни тонколони.
0

Aми да, така ти се струва, защото това е процес, който протича наведнъж, така да се каже.
Примерно програмата ЕAC, която най-често се ползва за рипване на CD-та едно към едно, първоначално извлича съдържанието на данните в .wav и след това (без да прекъсва процеса) преобразува .wav-овете в .flac. Toва става в един и същи процес на програмата .. демек, пускаш я - тя си прави конвертирането, после преконвертирaнето без да я пипаш.

Иначе няма как форматът на музикалните дискове .cda (май беше) да го извлече директно в .flac. :lol:
Предварителната настрйка на програмата обаче е много пипкава ..

Ако те интересува мога да ти дам линкове да попрочетеш нещо.

Аз ти казвам най-общо какво става. А иначе хубаво е, че си теглиш флак-ове и .ape-та, защото има много хора, които въобще не намират разлика между 128kbit MP3 и .АPE и се чудят каква е тази простотия, която не може да си я пуснеш отведнъж. (МНого плеъри не ги поддържат тези формати.) :) :)
0

Потребителят е неактивен   alecto 

• Регистриран: 24-March 05
  • Град:Anfield Road, The KOP
  • Интереси:Liverpool, Liverpool, Liverpool...
Взех си Creative Sound Blaster Audiogy SE 24Bit 7.1... Картата си е перфектна :lol: Разликата със старата(тази от дъното) е огромна :) Много по-чист звук, без пръщене и без гадния пищящ звук, когато не е пусната песен :) Само останаха колонките, но няма да бързам с избора :)
0

Потребителят е неактивен   oooooooooox 

• Регистриран: 08-March 04
Добре де, защо твърдо си решил да набутваш толкова много пари за звукова карта, при положение, че нямаш 1000лв за озвучение например? :lol: Имам един приятел който е с няк'ва Chaintech саундка, но с адските усилвател, разни други шидз и 2х Cerwin Vega и направо изкъртва.. :) Взимай си като мен една Audigy 2-ка за 50лв и с другите си вземи няк'ъв читав стерео усилвател 2ра ръка и 2 колонки :) Това ако искаш качествена музика де.. ако искаш да се размазваш на филми и игри си вземи съраунд :)

@baywatchbobby - ти си единственият, различаващ mp3 от Lossless сигурно... то има огромна разлика между 128kbit,256kbit и 320kbit mp3, пък к'во остава за Lossless форматите....
PC: [Hard Modded ASUS P5K Deluxe WiFi @ Premium] [QX9650@4.5ghz+ Phase-Change Cooled] [EN9800GX2 WaterCooled] [2x2GB G.Skill PC2-8500] [WD640AAKS] [PoV Tagan 650W] [CM Cosmos S]
0

Потребителят е неактивен   PenyoGrozev 

• Регистриран: 11-April 06
  • Град:Казанлък
Майни ги тея сервин вега. JBL е истината :lol:
Gigabyte P35-DS3P (2.1)
Core2Duo E8400 3.0GHz+Xigmatek S1283
NVIDIA 8800GT 512MB DDR3 256bit
2x2GB DDR2 G.SKILL PC2 8000 1000 MHz
WD 640GB SATA3 64MB cache
DVDRW LG GSA-H42L
CM SILENT PRO M700
Windows 7 Professional x64
0

Потребителят е неактивен   oooooooooox 

• Регистриран: 08-March 04
Продължавай да си го повтаряш :lol:
PC: [Hard Modded ASUS P5K Deluxe WiFi @ Premium] [QX9650@4.5ghz+ Phase-Change Cooled] [EN9800GX2 WaterCooled] [2x2GB G.Skill PC2-8500] [WD640AAKS] [PoV Tagan 650W] [CM Cosmos S]
0

Потребителят е неактивен   glizan 

• Регистриран: 16-December 05
  • Град:Бакърената
MonzOOO според мен ако имаш Logitech G51 или нещо подобно няма смисъл да си взимаш тая карта X-Fi Xtreme Music на creative.
Една най-обикновена creative 5.1 за 30, 40лв. ще ти свърши работа.
Иначе според мен баса на logitech е много по-добър от този на creative.
Поне това си е лично мнение.
2.1 Подписите могат да съдържат до 5 реда (има ограничение от 255 символа) текст (малък или нормален шрифт) и/или една картинка. Размера на текста трябва да е между 9 и 12 (малък и нормален). Големината на картинката не трябва да е по-голяма от 60 Кб. Помислете за хората, които са с по-бавна Интернет връзка, или си плащат Интернета на трафик.
0

Потребителят е неактивен   beron 

• Регистриран: 03-January 02
  • Град:Котленския Балкан

Hollyshit каза:

пък може и да греша - знам ли ...

Ами не грешиш.
Това, че младежа споделя с нас знанията си не е лошо. :lol:
То си и нямаме тема за качестмената музика от комп де.
Аз му предлагам да качи един ASIO плъгин на Foobar2000 и да усети разликите в музиката.
0

oooooooooox каза:

@baywatchbobby - ти си единственият, различаващ mp3 от Lossless сигурно... то има огромна разлика между 128kbit,256kbit и 320kbit mp3, пък к'во остава за Lossless форматите....

Taka e, ама друг е въпросът дали я чуваш. :lol:
0

Потребителят е неактивен   rustyblade 

• Регистриран: 08-May 04
  • Град:София

Цитат

Аз му предлагам да качи един ASIO плъгин на Foobar2000 и да усети разликите в музиката.

Може ли малко по-подробно
0

Потребителят е неактивен   rowny 

• Регистриран: 13-July 06
  • Град:София

rustyblade каза:

Цитат

Може ли малко по-подробно

http://www.bgaudio.org/modules.php?name=Fo...asc&start=0
Е зависи каква ти е картата де,моята с драйверите от диска май си вкарва асио и няма разлика ест. :lol:
0

Потребителят е неактивен   bluereidon 

• Регистриран: 17-February 05
  • Град:Burj Al Arab
  • Интереси:Fucking
Няма да е лошо и като една от добрите марки да се добави Алтек Лансинг.
[ASrock Z77 Extreme 6 |Intel Core i7 2600К 4,7Ghz|2x4GB DDR3 1600 A-DATA Premier Pro Dual Channel|Sapphire HD7950 Vapor X OC|1xSeagate 2TB Sata 3 64mb Corsair SSD 128GB|Thermaltake SwordM|ZM-MFC2|Chieftec 560W LED|Logitech Z-5500 500W RMS][[Asus Xonar STX][System Cooled by Zalman & Thermaltake[Razer Mamba 4G]Sound by Technics & Harman Kardon
0

glizan каза:

MonzOOO според мен ако имаш Logitech G51 или нещо подобно няма смисъл да си взимаш тая карта X-Fi Xtreme Music на creative.
Една най-обикновена creative 5.1 за 30, 40лв. ще ти свърши работа.
Иначе според мен баса на logitech е много по-добър от този на creative.
Поне това си е лично мнение.
ММ добре то не ми пречи да остана и с тази аудио карта (вградената), но пък 1 път се купува аудио карта и защо да спестя 50-60лв и после да ме е яд :)

А по другия отговор, да взема стар усилвател и 2 колони... Ам не мисля аз си гледам филми и както казах отвреме на време по някоя мп3... :)

И така на кратко ако имам парите и искам компютърни колони (5.1) и карта да взема ли Logitech G51 + X-Fi Xtreme Music ?? Това ще е покупка поне за 3 години напред, а картата смятам и доста повече да изкара :lol:
0

MonzOOO каза:

[ММ добре то не ми пречи да остана и с тази аудио карта (вградената), но пък 1 път се купува аудио карта и защо да спестя 50-60лв и после да ме е яд :lol:

Ако имаш път към Приморско, ела да чуеш Креатив при мен и тогава решавай.
0

beron каза:

Ако имаш път към Приморско, ела да чуеш Креатив при мен и тогава решавай.
Какъв креатив ?? Нямам път но мога да дойда принципно ако е нещо интересно :) Но кажи какъв все пак :lol:
0

Ами тази карта, която си харесал. Само че на слушалки AKG K240. :lol:
Току виж си размислил по въпросите на звука.
0

beron каза:

Ами тази карта, която си харесал. Само че на слушалки AKG K240. :)
Току виж си размислил по въпросите на звука.

ЪъЪ кфо искаш да кажеш ?? Не си заслужава така ли кфо :lol: Или нещо не те разбрах :)
0

Споделете тази тема чрез:

• (121 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login