Форум

Data.BG Форуми: Мъжки Женски Черти? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Мъжки Женски Черти?

Потребителят е неактивен   fofome 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 03-April 15
  • Град:Силистра
Здравейте!Има ли някой биолог да ми обясни една за мен загадка.Половите белези на отделен човек мъж и жена защо не са само от един тип тоест мъжът да има голям нос , малки очи , здраво чийне и т.н , а е смесица тоест не би ли трябвало когато тестостерона подейства да действа на цялото тяло и да се развият всички качества а не да има мъже с силно изразени мъжки черти , но примерно тялото му да е с тесни рамена и лека неразвита мускулатура.Другото което е води се примерно че жена с големи очи и малък нос е женствена и съответно би трябвало да е доста харесвана , но примерно да кажем приятелката на Jason Statham е точно обратното малки очи и голям нос но е супер женствена и незнам кой би и казал че прилича на мъж или не е красива защото е 10 от 10 точки перфектна жена.Това са ми въпросите малко разбъркано може да съм го обяснил но ще съм много благодарен ако някой ми обясни тези неща.

Мнението беше редактирано от fofome: 30.01.16 - 23:16

0

Потребителят е неактивен   cabrone 

• Регистриран: 08-April 05
  • Интереси:like to hate
все пак тялото търпи промяна според заобикалящата го среда... другото е ген и еволюция
0

търпи но не е ли общо прието да има отлчителни ясни полови белези , и защо когато жената има типичните мъжки голям нос и малки очи примерно което е мъжко тя е уникална красавица Топ Модел в света.Не би ли трябвало да е непривлекателна по пътя на логиката?
0

Потребителят е неактивен   cabrone 

• Регистриран: 08-April 05
  • Интереси:like to hate
и коя е тази привлекателна с големия нос и малки очи? тва е абсурд някакъв...
1

качил съм снимката.Не е абсурд защото е точно такава , мисля че и симетрията играе голяма роля не толкова големия малкия нос или очите.Незнам ако може някой подробничко да обясни ще е много интересно.
0

Потребителят е неактивен   rdimit 

• Регистриран: 06-May 06

Цитат

Вторичните полови белези са органи или екстремно изменени органи, които външно отличават двата пола на един биологичен вид, но не са част от половата система и не играят роля при размножаването. Като понятие вторичните полови белези се противопоставят на първичните полови белези - половите органи, които служат за размножение.

Вторичните полови белези обуславят половия диморфизъм и играят важна роля при половия отбор.

Вторичните полови белези нямат практическо значение за живота на индивида . Дори напротив - правят индивида лесно забележим за враговете му. Ярка окраска на опашката при риби, разноцветни, блестящи пера при птиците, правят мъжкия забележим отдалече за хищници. А за самката такива вторични мъжки полови белези, се оказват особено привлекателни: След като самецът е успял да оцелее при такава издаващо го за хищниците външност, значи е особено успешен.

0

Добре като е така примерно повечето мъже са с по големи носове , но най големите плейбой na Hollywood примерно са с малки носове.Не би ли трябвало жените да харесат по оцеляващия вид който е с по-големия нос мъж примерно , а те харесват обратното.Сложно мисля че стана вече:D:DD
0

Потребителят е неактивен   QWERIT 

• Регистриран: 05-August 14
  • Град:София
fofome, не знам на колко години си, но с времето сигурно ще осъзнаеш, че една голяма част от това, което са постигнали хората се дължи на комплекси и на тяхното избиване :D
0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
Не че нещо, но белези като голям нос, малки очи и подобни няма отношение по способността на един вид да оцелее...

Вторичните полови белези са също детерминирани от родителите. Окосмяването например. Ако баща ти е бил космат като горила, то вероятно и ти ще бъдеш такъв...

Експресията на хормоните контролира ескпресията на гените. В зависимост от количеството и времето, за което един хормон се задържи в една тъкан, толкова по-силна ще е нейната диференциация и промяна. То дори не се наричат хормони, а фактори. Един фактор може да активира група от гени, може да спре тяхното действие, може да го засили, може да го намали. Регулацията е много сложен процес.

И да, установено е, че красотата е симетрия. Дори ако се наложат определен брой лица като едно, се получава едно универсално симетрично лице. Всичко приличащо на него е красиво.

Науката зад физическото привличане
0

Потребителят е неактивен   farcheeza 

• Регистриран: 18-May 15
Красота е 1, привличане - друго. Хората се привличат от хора, които приличат на самите тях. Това е доказано и научно.

https://www.psycholo...ple-who-look-us

Веднъж гледах 1 аниме - момче и момиче, близнаци, разделени за дълго време. Като се срещнаха и заживяха заедно без родителите си, почнаха да стават разни неща и най-накрая се влюбиха един в друг и избягаха от там, където ги познават да се наслаждават на любовта си. Умеят ги тия сюжети японците. Пък и кой ли, особено ако е красив, не би се влюбил в отражението си от другия пол. Ако намериш правилното момиче, и с Лив Тейлър не би я заменил.

Мнението беше редактирано от farcheeza: 01.02.16 - 02:44

0

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски
един човек е красив когато гена му е качествен, а дали ще се родиш мъж или жена шанса ти е 50/50 т.е. късмет. Типично женски и типично мъжки нос за първи път чувам. Който си е алфа мъжкар ако се е родил жена ще е фаталната жена и обратното. От тестостерона ти се разширяват раменете, ставаш агресивен, самоуверен но не ти се променя големината на носа. Тоест ако си грозник с крив нос, ще си такъв независимо от пола ти.
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login