Форум

Data.BG Форуми: Windows Vista и всичко свързано с него vol.4 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (95 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Windows Vista и всичко свързано с него vol.4

Потребителят е неактивен   LoLoN 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 27-September 05
  • Град:Варна

bosscho каза:

Случайно да се вижда в: десно копче на Computer > Manage > disk management като ънлокейт спейс или нещо от сорта?
Да така е... Unallocated или нещо такова пише...
Едит: Брат ми го оправи... благодаря много... :lol:
0

Потребителят е неактивен   sasukechun 

• Регистриран: 18-September 04
Само не разбрах как да активирам Vista-ta :cry:
0

Потребителят е неактивен   etsoPC 

• Регистриран: 06-January 06
  • Град:Стара Загора

sasukechun каза:

Само не разбрах как да активирам Vista-ta :cry:
http://etsopc.data.bg/Software/Vista/MS_Wi..._Activation.exe
24/7 EP35-DS4 | E6300 @ 9.5x400 ~1.312v AC Freezer7 AS5 | 4x1 A-Data800 | ECS GTS250 512Mb | Audigy 2 ZS Retail | SamsungF1 750 Sata2/32 | Hitachi T7K500 320 Sata2/16 | FSP 350PNF | Philips 221v2AB | Win7x64
0

Потребителят е неактивен   mrmario 

• Регистриран: 11-December 05
  • Град:София

Цитат

All you have to do is access cmd via Start, then enter cmd in the search bar and make sure you run it with administrative privileges. Next simply type "BCDEdit /set PAE forceenable" and hit enter. This command will enable Physical Address Extension (PAE) in 32-bit Windows Vista, and the operating system will be able to address memory larger than 4 GB.

някой пробвал ли го е това и работи ли? смисъл 32 битовата виста си "чете", или там какъвто е термина, 4 ГБ и повече, така ли?

и един друг въпрос - дефрагментаторът на вистата добър ли е? ако има нещо по-добро, препоръчайте :lol: а и на колко време е добре да се дефрагментира диска с ОС, защото аз не съм го дефрагментирал, откакто съм сложил вистата (преди месец), и всеки път когато тръгна да дефрагментирам, вистата ми "подсказва", че не е необходима дефрагментация в момента. :lol:
0

Потребителят е неактивен   batjivko 

• Регистриран: 01-January 05
  • Град:Русе

lolon каза:

Брат ми преди няколко дена си сложи Виста, но преди да я инсталира е разделил харда на 3 партишъна (преди това бяха 2 партишъна, като единия беше 20GB другия 130GB) и е разделил по-големия на два по 65, но сега вижда само единия от тях двата, тоест единия 20GB и един 65GB... третия който трябва да е също 65 не го вижда като отвори My Computer :lol:
Та има ли начин да се оправи да се вижда и третия партишън на харда без да се преинсталира на ново уиндоуса ? :lol:

и аз го имах тоя проблем - целта е да сложи пак xp-то, който със сигурност ще оправи харда и ще разчете партишъна, след което да качи пак вистата и тогава 100% всичко ще е разделено както си го е направил. Успех! :lol:
0

Потребителят е неактивен   neandertaletsa 

• Регистриран: 22-December 04
  • Град:София Хоби: Байк

batjivko каза:

lolon каза:

Брат ми преди няколко дена си сложи Виста, но преди да я инсталира е разделил харда на 3 партишъна (преди това бяха 2 партишъна, като единия беше 20GB другия 130GB) и е разделил по-големия на два по 65, но сега вижда само единия от тях двата, тоест единия 20GB и един 65GB... третия който трябва да е също 65 не го вижда като отвори My Computer :lol:
Та има ли начин да се оправи да се вижда и третия партишън на харда без да се преинсталира на ново уиндоуса ? :lol:

и аз го имах тоя проблем - целта е да сложи пак xp-то, който със сигурност ще оправи харда и ще разчете партишъна, след което да качи пак вистата и тогава 100% всичко ще е разделено както си го е направил. Успех! :lol:

Нека първо влезе в диск мениджмънта и да го форматира :lol:
0

Потребителят е неактивен   dahkooo 

• Регистриран: 24-September 05
здравейте, с ХР съм но искам да си сложа виста... каква е разликата м/у х64 и х86? и някакво има ли значение при условие, че конфигурацията ми е:

AMD Athlon 64X2 Dual Core 4800+
2,51 GHz, 2 GB RAM
NVIDIA Ge Force 8500 GT

мерси
0

Потребителят е неактивен   Bosscho 

• Регистриран: 14-April 06
  • Град:София
Във vol. 3 има на дълго и на широко какви са разликите. Също за инфо може да пираш и уикипедия. Инече слагай 32 битова. :lol:
Asus p5q-e | Q8300 @ 6x450 | 4x1Gb Corsair 667@900Mhz | Palit GTX650 Ti 1Gb DDR5 | LG GH22NS40 | WD CB 640x2 RAID 0 + Seagate 250Gb Sata2/16Mb | Chieftec 550W

0

Потребителят е неактивен   vmastera 

• Регистриран: 12-May 05
  • Град:Шопландия
  • Интереси:LAmErZ MuSt DiE
След 6 часа се оправих сам :lol: моля коментара ми да бъде изтрит .
0

Потребителят е неактивен   hardtokill 

• Регистриран: 22-September 04
здравейте с виста хом премиум съм днеска исках да направя асс, който да не е админ и да не може да трие а само да чете.. та наприх един такъв акоун и като почнах да гледам по пермишаните уж оправих нещо но явно съм го направил за всички акоунти и сега дори и аз с моя асс имам ограничения (дадох и отметка deny и на Change permissions) пробвах да се логна като админ от скритият ацц, но така и не можах под сеиф мод, а в manage даже ми го няма това local users ... Някакви идеи ? и ако пусна диска за поправяне ще го оправи ли това ?
0

Потребителят е неактивен   dahkooo 

• Регистриран: 24-September 05

bosscho каза:

Във vol. 3 има на дълго и на широко какви са разликите. Също за инфо може да пираш и уикипедия. Инече слагай 32 битова. :lol:

защо? нали процесора ми е 64 битов?
0

Потребителят е неактивен   viiipeer 

• Регистриран: 29-December 05
Паметта ти е 2 GB за това.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Asus M4A77TD Pro | AMD Phenon II X2 545 | Cooler Master Hyper 212 Plus | 2 x 2GB DDR3-1333 A-DATA | WD 640 GB Caviar Black 7200 SATA II 32 MB Cache | SAPPHIRE HD 4770 512 MB GDDR5 | Foxconn 420W |

0

Потребителят е неактивен   hov 

• Регистриран: 19-August 06
за виста има ли програми като обикновените за xp word и другите и от къде да ги взема ?
0

Потребителят е неактивен   hardtokill 

• Регистриран: 22-September 04
[quote="hov"]за виста има ли програми като обикновените за xp word и другите и от къде да ги взема ?[/quo
няма специален за хп и специален за виста просто си слагаш този, който ти хареса
0

Потребителят е неактивен   zepar 

• Регистриран: 09-November 07
  • Град:чужбина

hardtokill каза:

здравейте с виста хом премиум съм днеска исках да направя асс, който да не е админ и да не може да трие а само да чете.. та наприх един такъв акоун и като почнах да гледам по пермишаните уж оправих нещо но явно съм го направил за всички акоунти и сега дори и аз с моя асс имам ограничения (дадох и отметка deny и на Change permissions) пробвах да се логна като админ от скритият ацц, но така и не можах под сеиф мод, а в manage даже ми го няма това local users ... Някакви идеи ? и ако пусна диска за поправяне ще го оправи ли това ?

не man преинсталирай

Една беда нигога не може да буде решена с начина на мислене който я е породил
Libera te tutemet ex inferis
0

Потребителят е неактивен   hov 

• Регистриран: 19-August 06
как да си настроя hdmi кабела от компа към tv-то на лаптопа има настроики където на компа ги нямъм къжете от къде и как да го настроя
като дам да излиза звук от тв-то не излиза нищо а съм го настроел на това Публикувано изображение и нещата много малки ги вади
0

Потребителят е неактивен   sickdog 

• Регистриран: 20-August 04
  • Град:Свищов
Как може да се оптимизаира интернет връзката понеща свалям с емуле и проблема е, че прекалено бавно сваля, когато мина хр емуле се кънектва много по бързо. Хп си спомням, че резервираше 20% от интернета, но Виста дали е така?
0

Потребителят е неактивен   dannete 

• Регистриран: 15-March 08
  • Град:Добрич
  • Интереси:Футбол
сега имам 2гб рам.. струва ли си да сложа още 2 и да слагам Виста :lol:
0

Потребителят е неактивен   hppavilion 

• Регистриран: 07-April 06
  • Град:742, Evergreen Terrace
и на 2 също върви добре, но в по-дългосрочен план си струва (дори е необходимо)
cat /dev/zero > /dev/null
.::Ab Alio Exspectes, Alteri Quod Feceris!!!::.
0

Потребителят е неактивен   mapkyca 

• Регистриран: 19-March 06
предложете ми решение не ми тръгва BS Player-а... само дава грешки и като му вкарам кодовете да го регистирам пак дава грешка :lol:
0

Споделете тази тема чрез:

• (95 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login