Форум

Data.BG Форуми: Какво четете в момента? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (51 Страници) +
  • « Първа
  • 49
  • 50
  • 51
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какво четете в момента?

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Я! ИчВилл, какво праЙм тука? :D Познавам те от един друг форум, гачели! :8) Не знаех, че те има и тука. ;) Как беше "Сянката на вятъра"? Или не я дочете? :-)

Аз сега чета, ама много, много бавно, тези 2те:
Публикувано изображение

Публикувано изображение
(на английски е таз - не е издавана на български. Силно препоръчвам, много е добра! ;) )
0

Потребителят е неактивен   IchWill 

• Регистриран: 11-January 06
  • Град:извън България
Нака, Сянката на вятъра отдавна е прочетена и след нея още две на Сафон :emote_drinks: Чакам да ми дойде музата за продължението ѝ, но хич не се нагърбвам с високи очаквания, защото очарованието от първата книга се губи. Единственото изключение от правилото е Ресторант "На края на Вселената" на Дъглас Адамс, но за сметка на това третата книга от поредицата едвам я дочетох.
В момента съм се захванала с това:
Публикувано изображение

Като гледам в каква посока е тръгнала, това ще е последната ми среща с автора. Има тук-там свежи моменти, но те са почти незабележими на фона на цялата лигавщина и сладникавост, струящи от този роман. Направо ме заболяват зъбите, докато я чета :chuckle:
1

Потребителят е неактивен   miri220 

• Регистриран: 19-August 15
  • Град:Видин
В момента чета 3-тата част на Песен за огън и лед.
0

Потребителят е неактивен   shemi 

• Регистриран: 23-October 08
  • Град:По света и у нас
Почнах отново експанзията, щото бях прочел само първите 2 тома преди година, а 3 и 4 ги нямаше тогава.
http://knigolandia.i...n-se-probuzhda/
от времето на Хиперион на Дан Симънс не бях чел толкова добра научна фантастика.

Мнението беше редактирано от shemi: 25.02.17 - 08:40

0

Потребителят е неактивен   IchWill 

• Регистриран: 11-January 06
  • Град:извън България
Хиперион ми е в списъка за четене, но преди това искам да дам шанс на Песента на Кали и Кухият човек. Харесва ми как пише Симънс, макар че в началото имах сериозни затрудения с творчеството ми. Започнах с Ужас, прочетох 1/3 от книгата и се предадох, много ми доскуча. Веднага след това захванах Петата купа, която вървеше добре... преди отново да зацикля. Оставих я и нея и през септември се върнах отново на Ужас. Този път я докарах докрай и усилията си заслужаваха. Постепенно започваше да ме хваща за гърлото и да ме стиска здраво и си помислих, че съм прочела най-мрачната и потискаща книга... преди да захвана Ние на Евгений Замятин, която ми разказа играта и преобърна представата ми за антиутопия. После прочетох Куфарът, която ми отне доста време въпреки малкия си обем. В началото тръгна добре, но към средата започна да ми става досадна и добре, че бяха последните десет глави, за да не я сложа в графата "изгубено време". В началото на тази година отново захванах Петата купа. За разлика от предишните си книги, тук Дан Симънс е прекалил с многословието и имаше глави, които се четяха с мъка. За щастие това беше само през първата половина. Втората се четеше далеч по-гладко и имаше къде къде по-малко досадни отклонения.
Сега съм на тази:
Публикувано изображение

Много хубава и зловеща корица, дано и книгата е такава.

Мнението беше редактирано от IchWill: 25.02.17 - 22:53

0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Публикувано изображение

Цитат

Уил Роби е най-опитният и безпогрешен убиец на служба в американското правителство. Той прониква във вражески страни и ликвидира заплахите, преди да са достигнали бреговете на САЩ.
В един момент обаче тези умения му изневеряват. Изпратен на важна мисия в чужбина, Роби не успява да натисне спусъка – привижда му се дете до мишената. Специалният агент на ЦРУ се превръща в човек без цел и без бъдеще. За да си върне изгубеното, той трябва да се изправи очи в очи с онова, което се е опитвал да забрави цели двайсет и две години: своето минало.
Уил Роби е избягал от родния си град в щата Мисисипи веднага след като е завършил гимназия, и е скъсал всякакви връзки със семейството си. Но сега трябва да се върне у дома. Защото баща му, съдия Дан Роби, е арестуван по обвинение в убийство. Целият град е настроен против него. Възможно ли е съдията наистина да е виновен?
Подпомогнат от своята партньорка Джесика, Роби започва собствено отчаяно разследване.

Тази я прочетох и почвам долната.

Публикувано изображение

Цитат

Хари Бош е най-новият частен детектив в Калифорния. Не се рекламира, няма офис и е много придирчив към клиентите си, но това няма значение. Трийсетте години в полицейското управление на Лос Анджелис говорят сами за себе си.

Не след дълго към него се обръща един от най-големите магнати на Южна Калифорния. Отчаяно желаещ да научи дали има наследник, умиращият магнат наема единствения човек, на когото може да се довери – Бош. Залогът е огромно богатство!

Бърз, непредсказуем и завладяващ, романът показва, че Майкъл Конъли продължава да изумява с постоянното си майсторство и талант.

1

Потребителят е неактивен   miri220 

• Регистриран: 19-August 15
  • Град:Видин
Някой може ли да ми препоръча някой хубав исторически роман?
0

Потребителят е неактивен   m1TeT0 

• Регистриран: 26-July 09
Последните години много нашумяха книгите на Торгаз Исто - български писател с псевдоним:

http://www.dadao.org...ooks/category/3

Погледни ги, ако искаш.

Иначе:

https://chitanka.inf.../historic-novel

https://chitanka.inf...adventure-novel

Мнението беше редактирано от m1TeT0: 03.03.17 - 23:40

Публикувано изображение
0

• God Gave Rock 'N Roll
Публикувано изображение

Цитат

Забавен съдебен трилър в стил „Флорида“...
Адвокатът от Маями Джейк Ласитър се е сблъсквал с лъжливи клиенти, мръсни прокурори и правна система, която не работи. Това е достатъчно, за да го накара да мечтае да се махне от Флорида и повече да не поглежда назад... Докато не му се обажда Виктория Лорд, по-добрата половинка от юридическия екип „Соломон & Лорд“. Партньорът на Виктория в живота и професията е арестуван за убийство. А и единствената свидетелка – умопомрачително красива „бар-дама“, – която би могла да го оневини, е избягала. Джейк и Виктория трябва да я открият, преди да я приберат федералните... или да я елиминира руската мафия.
Джейк знае, че ако не се добере до свидетелката пръв, клиентът му ще загуби делото.

0

Потребителят е неактивен   erwesag 

• Регистриран: 17-June 06
В момента чета мотивационна литература и съм се насочил конкретно към Робър Кийосаки - Богат татко, беден татко. Ако някой има впечатление от тази книга нека ги сподели, вчера я започнах и смятам, че не съм направил грешка.
0

Потребителят е неактивен   asdasdq 

• Регистриран: 17-May 15
  • Град:София
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   asentmv 

• Регистриран: 25-April 16
Възвишение/Милен Русков - Изненадващо добра.
0

Потребителят е неактивен   Joanna99 

• Регистриран: 02-March 17
В момента чета "Любов по време на холера" и това наистина е уникален роман! Препоръчвам :)
0

Потребителят е неактивен   nero13 

• Регистриран: 01-December 16
  • Град:Враца
Почна един сериал по книгата и нямам търпение да разбера какво става и почнах книгата :)

Нийл Геймън
Американски богове
0

• God Gave Rock 'N Roll
Публикувано изображение

Цитат

Аз, легионер номер 187992, реших да ви разкажа за всичко, което преживях и научих по време на службата си в легендарния Френски чуждестранен легион. Той беше мое семейство в продължение на няколко години и точно това време оказа най-силно влияние върху живота ми. Повечето от имената в тази книга отговарят на имена на наистина съществували лeгионери, но това не е исторически документ, а роман. Роман, в който съм събрал историите на моите бойни другари – с различен цвят на кожата, религия и националност, но обединени от идеали и морал, каквито рядко могат да се срещнат в днешния свят. Защото в Легиона понятия като смелост, чест и жертвоготовност все още имат истинска стойност.
Но това е и роман за приятелството, за следването на мечтите и безкрайното пътешествие. Защото въпреки опасностите, тежкия режим и желязната дисциплина, винаги успявах да се насладя на приключенията и новите хоризонти, които откривах, благодарение на Легиона. Осъзнах, че пътят е моят живот.

0

Потребителят е неактивен   yzyrpator 

• Регистриран: 23-August 06
  • Град:Пловдив

Преглед на мнениеnero13, на 21.05.17 - 19:15, каза:

Почна един сериал по книгата и нямам търпение да разбера какво става и почнах книгата :)

Нийл Геймън
Американски богове

Кажи как е книгата, че сериала е малко муден на моменти и се чудя дали да не си я взема и аз.
0

Споделете тази тема чрез:

• (51 Страници) +
  • « Първа
  • 49
  • 50
  • 51
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login