Форум

Data.BG Форуми: Първа Професионална Лига - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Първа Професионална Лига Сезон 2018-2019

Потребителят е неактивен   hactalavicta 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-October 08
Три метра засада, ама затова после идва Вадуц и кой откъде е
1

Потребителят е неактивен   shatich 

• Регистриран: 21-August 08

Преглед на мнениеhactalavicta, на 21.07.18 - 22:52, каза:

Внимавай да не се задавиш чапайка.

На такива гнусни отбори като вас и тея жълтури, всеки мач си пожелавам все вътрешно да ви влиза.

Гледай хубаво повторенията, ако не си се задавил.

Преглед на мнениеczar, на 01.09.16 - 19:21, каза:

Гриша Ганчев и Юлиян Инджов са бизнесмени от висока класа.
0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 02-January 05

Преглед на мнениеhactalavicta, на 21.07.18 - 22:52, каза:

Та има ли засада или не, та ако ще да е 30 санта?

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   anaqhsd 

• Регистриран: 18-October 07
  • Град:Варна
златните медали за съдите. Перфектно почват.
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
Чудех се дали да пиша тук или в лафчето, но мисля, че тук е точно.

Питането ми е, какво се случи с ЦСКА? Не се майтапя и не искам да стават спорове. Просто един приятел ми твърди, че емблеми и т.н. дългове са погасени от Ганчев. Не съм наясно и не съм следил отдавна тази тема. Платени ли са нещата и купи ли се там... емблема ли или каквото бе запорирано? И дали от УЕФА ги признаха за наследни на ЦСКА, литекс или е нов клуб?

Моля не се дърляйте. Искам малко кратко някой да разясни или някакъв линк да прочета. Не знам къде да ровя назад и е много инфо. Ако може някой да драсне 2 - 3 реда.
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Публикувано изображение

Нито от УЕФА са ги признали, нито са платили, нито са Цска. Това си е ребрандирания Литекс и колкото да се напъват и тук да им минава номера до някъде, си остават Микренски покривки.

https://www.uefa.com...91_DOWNLOAD.pdf :evil2:

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 22.07.18 - 16:50

0

Потребителят е неактивен   clarkkentisreal 

• Регистриран: 25-August 12
  • Град:Благоевград

Преглед на мнениеCHOSI, на 22.07.18 - 15:45, каза:

Чудех се дали да пиша тук или в лафчето, но мисля, че тук е точно.

Питането ми е, какво се случи с ЦСКА? Не се майтапя и не искам да стават спорове. Просто един приятел ми твърди, че емблеми и т.н. дългове са погасени от Ганчев. Не съм наясно и не съм следил отдавна тази тема. Платени ли са нещата и купи ли се там... емблема ли или каквото бе запорирано? И дали от УЕФА ги признаха за наследни на ЦСКА, литекс или е нов клуб?

Моля не се дърляйте. Искам малко кратко някой да разясни или някакъв линк да прочета. Не знам къде да ровя назад и е много инфо. Ако може някой да драсне 2 - 3 реда.

Дългове няма тъй като това е нов клуб/ново дружество. Емблемата мисля че не е купена още. Но УЕФА ги признаха за нов клуб по това, което виждам в сайта им. Пише че това им е първо участие в клубните турнири.

Appearances in UEFA Europa League: 1 - https://www.uefa.com...file/index.html

За другите БГ клубове си пише участията им от 70-те и т.н.

Така че по-скоро не е Литекс а нов отбор, защото щеше да пише и техните участия в евротурнирите.
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Емблемата не е купувана и само е спечелен търга, но пари не са внасяни и няма и да внесат, защото е България.
Това в друга държава до сега по закон след като не са дадени никакви пари е редно да се проведе нов търг и май имаше и някакъв срок, ама пак казвам това е у нас и всеки се прави в момента на не видял, не чул и не разбрал.

Ето тук се правят едни врътки, за да не се плаща нищо и такова решение е безумно - за неопределено време.

Съдът реши: Плащането за емблемата на ЦСКА се отлага за... неопределено време
https://topsport.bg/...leno-vreme.html

Мнението беше редактирано от Pacetoo: 22.07.18 - 19:20

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Накратко, това отборче няма нищо общо с цска, а е пръкнал се бизнес проект на дребен тарикат. Има една продажна пасмина, на която викaт фенска маса и се мъчат да убедят всички, че са цска. Готови да продадат и майките си.

Тумор в българският футбол.

Мнението беше редактирано от shatich: 22.07.18 - 20:43

3

• Madridist
Хората още миналата година си го казаха точно, кратко и ясно, а който иска нека да вярва и във феите на зъбките това си е техен проблем. :)

За БФС "ЦСКА - София" е правоприемник на "Литекс", а за УЕФА е нов клуб, заяви Михайлов

ЦСКА - София" не е допуснат до Лига Европа заради това, че УЕФА го възприема за нов клуб, заяви президентът на БФС Борислав Михайлов.

Той обясни, че това не е наказание, а ограничение спрямо разпоредбите на европейския футболен съюз. В основата е т.нар. тригодишно правило, което не позволява на новосъздадени клубове да участват в евротурнирите.

Михайлов посочи, че лицензът на "ЦСКА - София" е издаден на 29 май, когато е дошло и писмото от УЕФА, че клубът не може да играе в Европа. И уточни, че разминаването идва от това, че за БФС клубът е правоприемник на "Литекс", а за УЕФА е нов клуб.

Президентът на БФС отново каза, че е направил всичко възможно, за да помогне на "ЦСКА - София". "Аз съм президент на всички клубове. Каквото мога, помагам на всички по различен начин. Нашите усилия бяха тази санкция от три години за ЦСКА да не бъде налагана или поне да бъде намалена."

"Темата с ЦСКА е на УЕФА, а не на БФС. Аз знам това, което знаете и вие. Дванадесет минути преди жребия получихме писмо, че отборът не се допуска. Това е. Доколкото знам, от ЦСКА ще обжалват. Казусът е много сложен. Не знам дали обжалването ще даде резултат", каза Михайлов.

Той не очаква футболният съюз да получи санкции заради работата си около казуса. Михайлов оправда решението "Левски" и "Верея" да играят бараж в Първа лига, тъй като това се е оказало "правилното решение".

Вместо червените в Лига Европа ще играе "Дунав". Още в края на май УЕФА изпрати писмо, с което предупреди, че приема "ЦСКА - София" за нов клуб, който няма да може да играе в евротурнирите до сезон 2019-20.

Наскоро заместник-изпълнителният директор на БФС Павел Колев заяви пред "Дневник", че ако придобие емблемата и останалите активи на ПФК ЦСКА АД, "ЦСКА - София" може да се бори за правоприемство с фалиралия клуб и да опита да получи право да играе в Европа преди 2019-20 г.

И две години по рано.

БФС: ЦСКА София има 4 титли, да мислят за емблема

Изпълнителният директор на Българския футболен съюз Борислав Попов обяви, че новото дружество ПФК ЦСКА София, което ще участва в обновената Първа професионална лига, е пряк наследник на Литекс, а не на старото дружество на ПФК ЦСКА АД, което е в производство по несъстоятелност. По този начин новият клуб ще има само 4 шампионски титли на сметката си, а на всичкото отгоре ще трябва да мисли и за нова емблема, тъй като старата е под запор.

От Футболния съюз обясниха, че промяната на име и седалище, която беше извършена съвсем наскоро, отговаря на всичкиу условия за законовото й и извършване и те не могат да я отхвърлят. " Правото на име е право на всеки. Дори физическо лице има право да промени името си. Правилата, които следва БФС и са в унисон с нормите на УЕФА, допускат три типа промени при клубовете - на име, на седалище и на клубни цветове. Ако такива промени отговарят на посочените условия, съдът не може да не ги приеме. Единственото изключение е в случая на промяна, която цели придобиването на предимство при участието в турнири, което не е извоювано по спортен път. Ако има такава, то отборът се спира от участие, но седалището и името му не се зачеркват", поясни Попов.

"Изложението по промяната на Литекс в ЦСКА София е по-дълго. Първата промяна е при Чавдар Етрополе, който променя името си на ПФК ЦСКА 1948 и мести седалището си в София. После този клуб изкупува акциите на ПФК Литекс АД и го преобразува в ПФК ЦСКА София, като също променя седалището му. Тези промени са възпрети от съда и не противоречат на законите. Така че Футболният съюз няма как да ги отхвърли."

"Онези 31 титли, победите над Нотингам и Ливърпул - те остават на старото ЦСКА. Това, което е в производство по несъстоятелност. Не сме казвали, че друг може да ги притежава."

"Името ЦСКА е уникално, до този момент само един клуб се беше казвал по този начин. Родителите определят името, после от човека зависи дали ще го смени. ПФК ЦСКА София е заявил Националния стадион "Васил Левски" за домакинските си мачове в Първа професионална лига. Ще трябва да помислят и за нова емблема, понеже старата е на ПФК ЦСКА АД."

„Ако по някаква причина не може да ползва Васил Левски, дружеството може да заяви друг стадион, лицензиран, но трябва да е в София. „Българска армия" в момента мисля, че има договор с ПФК ЦСКА АД, което в производство по несъстоятелност“.

"Реално е възможно два клуба да се казват ЦСКА. Само за справка - в българския футбол има 32 отбора, които се казват Ботев. Това са 5 процента от всички клубове. Има 15, които носят Локомотив в името си, а Левски - 24. За съжаление футболните ръководители избират имена, които са масово срещани и не можем да ги спрем. Дали текстът от Лицензионната наредба е бил променен? Не, няма промяна при него. Единствено за по-голямо удобство е копиран в Наредбата за първенствата, която се разпространява по-масово."

"Юношеският тим на Литекс до 19 години е добил право на участие в Младежката шампионската лига. Утре ще изпратим писмо до УЕФА, в което да ги уведомим за смяната на клубното наименование. После те трябва да се произнесат. Това ще е големият тест дали ЦСКА София ще има правото да участва в евротурнирите."

"Към момента са внесени два оздравителни плана за ПФК ЦСКА АД. Съдът трябва да ги разгледа в следващия месец. Той не се интересува от цифри и конкретика, а следи дали те отговарят на законовите белези. След това ще бъде насрочено общо събрание на кредиторите, където те ще са разпреелени по класове. Те гласуват кой план да се следва и така. Министърът на финансите се явява кредитор от трети клас. Ако той подпише и одобри оздравителен план, БФС няма да оспорва."

Публикувано изображение

Така, че Чоска твоят приятел се опитва да повтаря една лъжа, за да може да стане истина, ама истина само в неговата глава и да убеди ей такива като теб, които не са запознати с нещата. :) Кажи му да се прегледа някъде и да отиде на очен и на ушен, защото ако не може да чете и да чува това, което му се говори значи има проблеми с тях. :Д

Мнението беше редактирано от Pacetoo: 22.07.18 - 19:58

Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
2

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Регистриран: 02-January 05
Пловдивските отбори са пълна пародия.
0

• Madridist
То да са само те пак добре, ама уви не са.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

• God Gave Rock 'N Roll
Има предвид и за това измислено първенство, какъвто е футбола ни изцяло. С такива собственици и футболен съюз толкова.
0

Втори мач, втора несвирена дузпа. Браво на Киро и компания, поредният шампионски сезон ;)

1

• Madridist
Берое ще се пречупят по някое време.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
знаем. дано МОЛ Види издържат само.
"Fool me once shame on you, but teach a man to fool me and i will be fooled for the rest of my life."
0

• Madridist
Може и да успеят да измъкнах равният така като гледам.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   johnnybet 

• Регистриран: 17-May 12
Берое е сила, докато делиорманци за пореден мач нищо не играха в доста слаба форма са в началото на сезона и няма да е изненада ако Види ги хлъзне.
0

• God Gave Rock 'N Roll
То щото останалите сме една сила и форма ...
0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Славия са в яка форма.
"Fool me once shame on you, but teach a man to fool me and i will be fooled for the rest of my life."
0

Споделете тази тема чрез:

• (28 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login