Форум

Data.BG Форуми: Малко политика в раздел спорт - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (199 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Малко политика в раздел спорт В спора се раждала истрината :)

Потребителят е неактивен   Erland 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 02-April 04
  • Град:София
Това какво сме усвоили от еврофондовете си е изцяло и само наш проблем. Кой ни е виновен, че програмите са мега тромави и даже и за най - малките суми минава около година преди да получиш одобрение. Отделно от това ако си честен и не си някоя голяма риба е супер трудно да издържиш финансово, защото през първите 6 месеца всички разходи , които правиш си ги даваш единствено от собствения джоб.
Когато всички мислят еднакво - никой не мисли достатъчно!
0

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07

Преглед на мнениеGalacomGR, на 12.05.14 - 17:51, каза:

Членския внос е 1% от БВП или около 600 милиона годишно.
7 години * 600 = 4,2 млрд., колко сме усвоили всеки може да провери на сайта на Министерството на финансите.

Да не отварям дума за квотните принципи и редица простотии, които утрепаха земеделието ни.

Не ме интересува Русия нито пък ЕС, яд ме е, че България е като курва и се крачи на всеки който й покаже нещо готино и временно, в дългосрочен план си остава употребена и изоставена.

За 1 година субсидиите за земеделците са 1 милиард.Тоест само от земеделски субсидии получаваме 400 милиона отгоре на година без да усвоим 1 лев от фондовете.
+ че търгуваме безмитно.Ти може да продаваш краставици и домати на пазара и тва да не те интересува ,ама тея ,които ги пуват вероятно работят в някои фирма която изнася на запад.А 80% от износа ни е за Европа.

Направо ни утрепаха земеделието с 1 милиард на година.Ти влизал ли си в земедески двор ? Половината им трактори са чисто нови с пари от ЕС.
А квотните принципиви и след 10 години няма да можем да ги запълним.Квотата ни за мляко е два пъти по-голяма отколкото произвеждаме.

А и любимите ти твои селяни ,които работят във Франция за 10евро на час ,ако не беше ЕС щяла да си седят на село да мизеруват.

Преглед на мнениеGalacomGR, на 12.05.14 - 18:10, каза:

Толкова ли сме некадърни, че енергодружествата са чужди компании - да бе да.

Очевидно сме некадърни.Предлагам държавата да ти национализира фирмата за да "работи за благото на народа"

Мнението беше редактирано от fightcska: 12.05.14 - 19:14

0

Потребителят е неактивен   nbss 

• Регистриран: 19-June 04
http://www.theguardi...-european-union

Представителна извадка - за 2012 Бългaрия допринася с 346 млн евра, а получава 1 милиярд и 100 милиона или 219% отгоре, ама не бе на минус сме иначе :D
0

Потребителят е неактивен   dazinera 

• Регистриран: 20-June 06
  • Интереси:Левски
От сега знам какъв ще е следващия коментар Анти-ЕС. Да, ние сме получили Х сума от еврофондовете, но другите страни са получили повече :D
Васил Левски - "Всичко се състои в нашите задружни сили."
0

Ние да почнем първо тези да усвояваме, пък после нека да искаме повече. От всички доводи най ме дразни тоя, че ЕС е убил дребния бизнес. Пълен шит е това, да - въведоха се изисквания ( което е напълно нормално в европейска държава ). Основния проблем обаче е, че отново, типично по български, имаше връзкари, които продължиха да работят без да отговарят на изискванията, щото някой от комисиите си затворил очите. Не ЕС, а тъпата ни държава убива бизнеса и конкуренията с тази нелечеми копупция , от която явно няма отърване. Ама на нас, типично по български, все друг ни е виновен.
1

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски

Преглед на мнениеmigs, на 12.05.14 - 19:57, каза:

Ами явно както казах ще играем с лиценза на ЦСКА.
Макар че предпочитам Черно море да играят в Европа.Мисля си че ще се справят много по-добре...

И току виж и тях ни ги спрял лошия ЕС,защото само се възползва от нас...
А не уе всъщност било,защото на българина си му било заложено да краде.Те дават субсидии на земеделците, а една част тарикати имитират дейност като само засаждат и после така си го оставят, а останалите пари си ги вкарват в джобчетата.За такива май впоследствие направиха да се плаща на готова реколта. Други пък разни обират нивите на разни хора дето не са си ги потърсили докато евентуално не си ги потърсят за да цоцат и от тях. Ако се сетят да си ги потърсят предлагат да им дадът там някаква аренда и да продължат да си цоцкат.
Алеле колко е лош тоя ЕС, как така нагло ще ни използва и ще ни спира пари и няма да ни дава на корем да си харчим. :emote_blush:

Толкова ли не ти е ясно че се краде щото хората нямат пари? Или пък в държави като Гърция, Португалия и Испания не се краде и всичко е кристално чисто? Значи на тях може да се налеят пари(и то пари е меко казано), а на България и Румъния и още няколко държави не може. Ето заради такова загубеняшко мислене няма да се оправим скоро.
0

Белов, наивен си да мислиш, че крадат тези които нямат пари. Мутрите с поршетата ли нямат пари?
0

Потребителят е активен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Преглед на мнениеBelovV, на 12.05.14 - 20:05, каза:

Толкова ли не ти е ясно че се краде щото хората нямат пари? Или пък в държави като Гърция, Португалия и Испания не се краде и всичко е кристално чисто? Значи на тях може да се налеят пари(и то пари е меко казано), а на България и Румъния и още няколко държави не може. Ето заради такова загубеняшко мислене няма да се оправим скоро.

Краде се защото няма закони, съд и полиция. Точно защото гледаш когато никой не гледа и хоп да направиш някоя беля... Е за тва е.

Вие едно нещо не може да проумеете. НИКОЙ НЕ ВИ Е ДЛЪЖЕН. Нищо не ви се дължи. Никой не е длъжен да ви издържа, да ви дава нещо. Аман от хора които вярват, че държавата е длъжна да се грижи за тях, че ЕС е длъжен, че господ е длъжен. Все някой им е длъжен и те никога не са виновни за нищо.

Мнението беше редактирано от Henryi: 12.05.14 - 20:10

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

1

Преглед на мнениеErland, на 12.05.14 - 20:08, каза:

Белов, наивен си да мислиш, че крадат тези които нямат пари. Мутрите с поршетата ли нямат пари?

Ти пък къде се включваш с тва изречение, ние за какво говорим ти къде отиде :D Мутрите са съвсем отделна тема. Не съм видял мутра да се занимава с животновъдство, земеделие и т.н.

Преглед на мнениеHenryi, на 12.05.14 - 20:10, каза:

Вие едно нещо не може да проумеете. НИКОЙ НЕ ВИ Е ДЛЪЖЕН. Нищо не ви се дължи. Никой не е длъжен да ви издържа, да ви дава нещо. Аман от хора които вярват, че държавата е длъжна да се грижи за тях, че ЕС е длъжен, че господ е длъжен. Все някой им е длъжен и те никога не са виновни за нищо.

И тва щеше да важи ако и в другите държави от великия ЕС работеха за по 200-300 евро на месец, сигурно щеше да има и случаи на канибализъм даже :evil2: ама с такива като теб няма да се оправим скоро, нека да си ни мачкат и да ни третират за хора трета ръка, а такива като теб да ги защитават и дори да им дават още по-навътре да ти го вкарат :evil2:

Мнението беше редактирано от BelovV: 12.05.14 - 20:15

0

Потребителят е неактивен   taquillaaa 

• Регистриран: 16-May 06

Преглед на мнениеBelovV, на 12.05.14 - 20:11, каза:

Ти пък къде се включваш с тва изречение, ние за какво говорим ти къде отиде :D Мутрите са съвсем отделна тема. Не съм видял мутра да се занимава с животновъдство, земеделие и т.н.

Тук си в голяма грешка.
0

Толкова ли не ти е ясно че се краде щото хората нямат пари?

Кои хора крадат, че нямат пари хахаха :lol: Нали разбираш, че тези кражби са от хора на високите етажи, от политици и мутри, а не от бедните баба Пенка и дядо Гошо.

Или пък в държави като Гърция, Португалия и Испания не се краде и всичко е кристално чисто? Значи на тях може да се налеят пари(и то пари е меко казано), а на България и Румъния и още няколко държави не може. Ето заради такова загубеняшко мислене няма да се оправим скоро.

Преглед на мнениеdazinera, на 12.05.14 - 19:28, каза:

От сега знам какъв ще е следващия коментар Анти-ЕС. Да, ние сме получили Х сума от еврофондовете, но другите страни са получили повече :D

И като някакъв магьосник познах, че ще попиташ безумния въпрос как всички получават повече пари от нас. Ами е така - просто внасят в пъти повече от нас, затова получават повече от нас. Никой не ни е длъжен да ни дава пари, колкото вземат Германия, Франция и компания. В крайна сметка те внасят дори повече, отколкото вземат. Ти правиш ли разликата между приход и печалба в смисъла на ЕС в случая?

И тва щеше да важи ако и в другите държави от великия ЕС работеха за по 200-300 евро на месец, сигурно щеше да има и случаи на канибализъм даже :evil2: ама с такива като теб няма да се оправим скоро, нека да си ни мачкат и да ни третират за хора трета ръка, а такива като теб да ги защитават и дори да им дават още по-навътре да ти го вкарат :evil2:

Момче, теб не те слуша главата. Разсъжаваш като 12 годишен. Точно с такива като теб държава ще продължи да стои в лайната. С хора като теб, които се мислят за над законите и после обвиняват всичко друго, но не и себе си. Как ЕС те е смачкал? Като ти дава в пъти повече пари, отколкото ти си внесал. Говорим за милиарди повече, а не за жълти стотинки. С това, че се опитва да ни вкара в правия път да спазваме закони ли? Ти си уникален случай... Направо да излизаме в ЕС и не 30%, ами 100% от икономиката ни да е зависима от Русия и да се свършва с тази държава.

Мнението беше редактирано от dazinera: 12.05.14 - 20:38

0

Потребителят е активен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

Някой кара ли те да работиш за 200 евро бре? Кой ти е виновен, че си некадърен? А да.. някой трябва да се грижи за теб и да ти даде работа, добра заплата и ако може и да работи вместо теб, а ти да не си мръднеш пръста.
Иначе ако някой ти го вкара ... това си е твой личен проблем. Можеш да търсиш причините в себе си.

Иначе можеш и да гласуваш за болен, бсп и тн и да чакаш някой да се грижи за теб, после да ревеш колко си зле и как някой друг ти е виновен, че живееш като прошляк. Никога не търси проблема в теб, а винаги в другите. Найс.. точно това е пътя към "оправянето". После се чуди защо е на тоя хал.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

0

Преглед на мнениеdazinera, на 12.05.14 - 20:32, каза:

Кой хора крадат, че нямат пари хахаха :lol: Нали разбираш, че тези кражби са от хора на високите етажи, от политици и мутри, а не от бедните баба Пенка и дядо Гошо. И като някакъв магьосник познах, че ще попиташ безумния въпрос как всички получават повече пари от нас. Ами е така - просто внасят в пъти повече от нас, затова получават повече от нас. Никой не ни е длъжен да ни дава пари, колкото вземат Германия, Франция и компания. В крайна сметка те внасят дори повече, отколкото вземат. Ти правиш ли разликата между приход и печалба в смисъла на ЕС в случая?

дай си адреса да ти пратя някакви други очила, че очевидно си за по-голям диоптър. Сравняваш ни с Германия?!? Да се смея ли тук не знам.. не няма то даже не е и смешно. Първо ЕС до голяма степен си е тези две държави Германия и Франция, щото без тях ЕС ще има някой друг път. Англичаните и те както са наполовина в ЕС и дори мислеха да излизат миналата година, допринасят в пъти по-малко от тези 2 държави. Въпроса ми беше как в останалите държави стандарта може да е в пъти по-висок от тук. Ми ето я една Чехия или пък дори една Полша са на светлинни години от нас. Дори в момента поляците се изтеглят от Англия и се връщат в Полша просто щото там вече им е по-добре финансово. Или и те са в ЕС отпреди 100 години, както е любимото ти оправдание за Гърция и Португалия? А да, в другите държави не се краде, ние българите сме измислили кражбите :lol2:

Преглед на мнениеdazinera, на 12.05.14 - 20:32, каза:

Момче, теб не те слуша главата. Разсъжаваш като 12 годишен. Точно с такива като теб държава ще продължи да стои в лайната. С хора като теб, които се мислят за над законите и после обвиняват всичко друго, но не и себе си. Как ЕС те е смачкал? Като ти дава в пъти повече пари, отколкото ти си внесал. Говорим за милиарди повече, а не за жълти стотинки. С това, че се опитва да ни вкара в правия път да спазваме закони ли? Ти си уникален случай... Направо да излизаме в ЕС и не 30%, ами 100% от икономиката ни да е зависима от Русия и да се свършва с тази държава.

Какви пари ми дава ЕС бе пич? Тези статистики най-спокойно може да си ги завреш в г*за. Само погледни какви са цените в магазините и ги сравни с тези отпреди да влезнем в ЕС. Всичко скача не с месеци, а ежедневно. И как така ЕС ни дава много пари, и според теб сме по-богата държава отколкото преди да влезнем, пък народа става все по-беден и чупим всякакви статистики? Нещо не ми се връзват нещата тук.
0

Потребителят е неактивен   migs 

• Регистриран: 20-February 05

Това е най-доброто оправдание за българина както казах и преди. Включително и за теб.Сигурно и политиците нямат пари та се оплакват от старите си возила.И банкерите няма пари. И митничарите нямат пари и т. н. И т.н. Както се казва в една фраза на шопа: "И да ми направат бензина 4 лева я па че се возим,и да ми направат бензина 4 стотинки я пак,че го краднем"
Наивен си.
И ооо изненада.Не се краде само в България както бяхме говорили преди така че взаимният контрол е хубаво нещо.Пък и в по-развитите държави знаят как да крадът по-умерено и скришно.И не ми сравнявай Гърция,Португалия,Испания,страни които са в тоя съюз почти откато се е създал с България и Румъния дето сме се присъединили преди 7 години и влечем ЕС назад.Добре че им трябваше външна граница с мюсюлманският свят.

Още по наивен си.Мутрите са там където са големите пари.Без значение дали ще е животновъдство,земеделие,смет,строежи и т.н и т.н.
В нашата малка община има двама трима по-големи,които са си завзели различни части и не си ги пускат, а някои припари от другите или някой друг дето земята не е негова ще се изколят и избесят.Хванали са го като питбул кокал и при невнимание на другият не пропускат да се разстрастнат едвали не рискувайки живота превръщайки се в монополи, за хората,чиито места са завзели.Почти нямаш избор,даже нямаш ако искаш да си дадеш мястото под аренда.На твоят участък е този и точка.Иначе може да си го обработваш сам ако ти се занимава.Има и дребни тарикатчета,но бързо и по неведоми пътища приключват с тоя бизнес :)

Мнението беше редактирано от migs: 12.05.14 - 20:54

ГОТИН ПИЧ СЪМ А? В мазата имам самолет,
само че е тясна вратата,
и опират крилата, не мога да го изкарам...!!!

0

Преглед на мнениеBelovV, на 12.05.14 - 20:47, каза:

дай си адреса да ти пратя някакви други очила, че очевидно си за по-голям диоптър. Сравняваш ни с Германия?!? Да се смея ли тук не знам.. не няма то даже не е и смешно. Първо ЕС до голяма степен си е тези две държави Германия и Франция, щото без тях ЕС ще има някой друг път. Англичаните и те както са наполовина в ЕС и дори мислеха да излизат миналата година, допринасят в пъти по-малко от тези 2 държави. Въпроса ми беше как в останалите държави стандарта може да е в пъти по-висок от тук. Ми ето я една Чехия или пък дори една Полша са на светлинни години от нас. Дори в момента поляците се изтеглят от Англия и се връщат в Полша просто щото там вече им е по-добре финансово. Или и те са в ЕС отпреди 100 години, както е любимото ти оправдание за Гърция и Португалия? А да, в другите държави не се краде, ние българите сме измислили кражбите :lol2:

ТИ четеш ли какво пиша. Всяка страна внася сума Х и получава сума У. Аз ти казвам, че ние получаваме повече, отколкото внасяме. Няма как ние да внасяме 500млн, а страната Х да внася 5 млрд и накрая и двете страни да получат равна сума пари? Толкова ли е трудно да го проумееш?!?

Преглед на мнениеBelovV, на 12.05.14 - 20:47, каза:

Какви пари ми дава ЕС бе пич? Тези статистики най-спокойно може да си ги завреш в г*за. Само погледни какви са цените в магазините и ги сравни с тези отпреди да влезнем в ЕС. Всичко скача не с месеци, а ежедневно. И как така ЕС ни дава много пари, и според теб сме по-богата държава отколкото преди да влезнем, пък народа става все по-беден и чупим всякакви статистики? Нещо не ми се връзват нещата тук.

ЕС ни дава повече пари, отколкото внасяме. Ние сме на плюс чисто математически. Това, че не сме усвоили дори повече е наш проблем. Това как ние си управляваме страната е наш проблем. Нас не ни управлява ЕС. Нас ни управляват комунисти и бивши агенти на ДС. Сега разбираш ли?
0

Потребителят е неактивен   taquillaaa 

• Регистриран: 16-May 06

Преглед на мнениеHenryi, на 12.05.14 - 20:41, каза:

Някой кара ли те да работиш за 200 евро бре? Кой ти е виновен, че си некадърен? А да.. някой трябва да се грижи за теб и да ти даде работа, добра заплата и ако може и да работи вместо теб, а ти да не си мръднеш пръста.
Иначе ако някой ти го вкара ... това си е твой личен проблем. Можеш да търсиш причините в себе си.

Тук не си прав. Да, оплакваме се за всичко, но си има хора, които учат, правят всичко възможно да имат добра работа, но не става. То ако всичко беше наред - учиш-работиш-развиваш се-взимаш добри пари и се пенсионираш с добра пенсия нямаше да сме на това дередже. Шуробаджанащината е навсякъде. Ако не си на някои човек - загиваш. Това важи изцяло за работещите в държавния сектор.
0

Доста експерти по икономика гледам се събраха. Сега можете да си размените координатите и да си довършите експертния анализ в кварталната кръчма :emote_sarcastic:
0

Преглед на мнениеBelovV, на 12.05.14 - 21:00, каза:

Доста експерти по икономика гледам се събраха. Сега можете да си размените координатите и да си довършите експертния анализ в кварталната кръчма :emote_sarcastic:

Абсолютно нормален завършен на дискусията. Аз ти казвам факти, надявам се знаеш какво значи думата факт, а ти само разтягаш локуми с теза, че ЕС има само вреди без нито един факт. Само ми кажи за кого ще гласуваш на изборите, последен въпрос...

Мнението беше редактирано от dazinera: 12.05.14 - 21:03

0

Потребителят е неактивен   fightcska 

• Регистриран: 08-June 07
Белов е типичният избирател на Атака и БСП.Не знам още как не им е почнала агитационната кампания във форума.Рабела гледам не е сложил още номер 15 за аватар.
1

Преглед на мнениеtaquillaaa, на 12.05.14 - 21:00, каза:

Тук не си прав. Да, оплакваме се за всичко, но си има хора, които учат, правят всичко възможно да имат добра работа, но не става. То ако всичко беше наред - учиш-работиш-развиваш се-взимаш добри пари и се пенсионираш с добра пенсия нямаше да сме на това дередже. Шуробаджанащината е навсякъде. Ако не си на някои човек - загиваш. Това важи изцяло за работещите в държавния сектор.

И не само. Има много кадърни хора, които просто няма къде да работят, защото много от секторите са тотално занемарени при нас. И според мен корупцията и кражбите на високо ниво са най - големия ни проблем. Въртим едни и същи политици, оядени до немай къде, ама убеждаващи ни , че видиш ли те са единствения разумен избор. И какво става накрая - ония си пълнят джобовете , а за хората остава мизерията.
От 20 години нищо не се е променило кой знае колко, имаше само един светъл лъч, а именно правителството на Костов, но и той угасна поради простотията на хората..
4

Споделете тази тема чрез:

• (199 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login