Форум

Data.BG Форуми: Малко политика в раздел спорт - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (199 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Малко политика в раздел спорт В спора се раждала истрината :)

Потребителят е неактивен   mza 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 13-July 05
Не влезнахме ли в ЕС, за да сме в някакъв съюз, който ще ни предпази от евентуално нашествие в нашите граници на друга дръжава... като Македония например? :lol2:
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   mrVainn 

• Регистриран: 22-June 05
  • Град:Philadelphia

Преглед на мнениеmza, на 11.05.14 - 11:33, каза:

Не влезнахме ли в ЕС, за да сме в някакъв съюз, който ще ни предпази от евентуално нашествие в нашите граници на друга дръжава... като Македония например? :lol2:

не
затова влезнахме в НАТО :8)
Публикувано изображение
http://www.facebook....ICE.Hockey.TIPS - прогнози за хокейни мачове
0

Потребителят е неактивен   Henryi 

• Регистриран: 21-February 05
  • Град:София
  • Интереси:Belmondo, Mireille Mathieu, Frederick Forsyth, football & Golf

ЕС е политически и икономически съюз, а НАТО е организация за военно сътрудничество. Ако помня правилно сме членове на НАТО от 2004, а на ЕС от 2007. Общото естествено е главния виновник за влизането ни там. Онзи дето е виновен за всичко.

Публикувано изображение
Sometimes democracy must be bathed in blood.
A.Pinochet

1

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог

Преглед на мнениеxaxaxa, на 11.05.14 - 05:46, каза:

Маняци за едно нещо е прав Белов, колкото и глупости да пише. Колкото файда има от ЕС , 2 пъти повече вреда. Специално за стоките е точно така както го пише. БГ стоките вече са деликатес в България. Ако един ден пък въведем еврото, това ще е последния пирон в ковчега на производителите ни. Ако погледнете по отгоре какви страни влизат в ЕС , страни които са се развили вече. Тук таме има по някои изключение и това сме ние. Турция сега също много се бутат за тоя ЕС, но не осъзнават какъв хуй ще си вкарат в гъза. Едно 80 процента от заведенията им не покриват повече от 1-2 точки от изискванията :D ЕС създава почва точно за не точно монопол, но дава предимство на големите.

Коя българска стока ти е изчезнала от пазара и защо е виновен ЕС? Специално за храни са даже повече от преди ЕС. Пък ако за друго пишеш вече не знам. Сигурно ЕС е виновен, че всичко е от Китай и съседна Турция.

Хеххх....
Това даже не е и за бисерите.

Мнението беше редактирано от CHOSI: 11.05.14 - 12:04

0

Потребителят е неактивен   mza 

• Регистриран: 13-July 05
Въпроса беше шеговит. :D

Спасявайте кожите, ако имате възможност. Посока -> Изток! :8)
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   xaxaxa 

• Регистриран: 15-November 03
  • Град:Бургас

Преглед на мнениеCHOSI, на 11.05.14 - 12:02, каза:

Коя българска стока ти е изчезнала от пазара и защо е виновен ЕС? Специално за храни са даже повече от преди ЕС. Пък ако за друго пишеш вече не знам. Сигурно ЕС е виновен, че всичко е от Китай и съседна Турция.

Говоря за хранителната промишленост ,където потреблението е най-голямо. Тъй като с това се занимавам и съм навътре с нещата и виждам какво става. Преди се вкарваха само качествени меса отвънка, те идваха малко по-скъпи от нашите. Тогава никой не искаше да чуе за вносно месо и всички по черноморието работиха с българско включително и хотелите. Сега отиди да ги видиш, всеки втори работи с вносно месо. Цените вече се изравниха, дори и цените на вноса са по-евтини, а качеството е едно и също на дадените продукти дори при някои нашите изостават. Като няма бариери за внос така се получава. Вече се вкарват всевъзможни боклуци на по 2-3лв килото и се продават като топъл хляб по черноморието. Редица кланници затвориха точно поради падането на тези бариери и засилването на вноса. А ако въведем еврото ще стане весело. Както казах бг месото ще стане деликатес. В момента например купуват на 3 евро пилешко филе от Бразилия. С транспорта им идва 4 евро - 8лв. Толкова върви и нашето чисто филе без да е шприцовано. Сменим ли валутата ще утрепем още един отрасъл.
Да не говорим пък и колко складове окапаха. Останаха на пазара само вносителите,които хващат цена. Другите се борят с вятъра. Вноса ебава мамата на икономиката.
0

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски

Преглед на мнениеdazinera, на 12.05.14 - 16:59, каза:

Не, мерси. Дано те си играят в Европа.

абе то и аз не искам ние да им вземаме мястото, ако имаше вариант Черно Море примерно или Локото щеше да е перфектно :chuckle: ама въпроса е да им вземат лиценза че да гледаме сеир пак :evil2:

ПП. и нали толкова напираше да продължим дискусията за ЕС, защо се покриваш като Томов след отнет лиценз :lol:

Мнението беше редактирано от BelovV: 12.05.14 - 17:29

0

Потребителят е неактивен   dazinera 

• Регистриран: 20-June 06
  • Интереси:Левски

Преглед на мнениеBelovV, на 12.05.14 - 17:28, каза:

ПП. и нали толкова напираше да продължим дискусията за ЕС, защо се покриваш като Томов след отнет лиценз :lol:

Не съм се покрил. Просто ти повтаряш едно и също и не виждам смисъл да споря. Обясняваш ми за някакви минуси на ЕС, които само ти и симпатизантите на партията майка виждате. Не ми отговаряш на въпросите като за Лафка например. Ти сам написа, че ЕС е подпомогнал монопола на Лафка, но не ми отговаряш на въпроса как и кой прие закона, който гарантира понопола на Лафка и т.н. За плюсове можеш и сам да се сетиш - еврофондове, свободно пътуване, липса на такси, следене под лупа на страната и ограничаване на простотиите на БКП и производните му и т.н.
Васил Левски - "Всичко се състои в нашите задружни сили."
0

Къде си е писал глупостите за ЕС?

---
Иначе и на мен не ми отговаря: 0 Питах го защо ползва за основа управлението на Костов и от него смята развитието. Нали е най черния?

Мнението беше редактирано от Henryi: 12.05.14 - 17:43

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Преглед на мнениеHenryi, на 12.05.14 - 17:40, каза:

Къде си е писал глупостите за ЕС?

В темата за световното го бях питал и ми беше отговорил пак. След тоя пост се отказах вече, щото не виждам смисъл да спорим.
0

Потребителят е неактивен   GalacomGR 

• Дупето на форумО
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 02-January 05

Преглед на мнениеdazinera, на 12.05.14 - 17:33, каза:

За плюсове можеш и сам да се сетиш - еврофондове, свободно пътуване, липса на такси, следене под лупа на страната и ограничаване на простотиите на БКП и производните му и т.н.

Това с еврофондовете е мижи да те лъжа, тъй като това са си наши пари, че дори плащаме повече, отколкото получаваме.
Единствения плюс до момента е свободното пътуване и нищо повече.
0

Преглед на мнениеGalacomGR, на 12.05.14 - 17:44, каза:

Това с еврофондовете е мижи да те лъжа, тъй като това са си наши пари, че дори плащаме повече, отколкото получаваме.
Единствения плюс до момента е свободното пътуване и нищо повече.

Добре. Кажи сега колко ни е членския внос. Кажи и колко пари трябваше да усвоим и пак ще си говорим. Колко сме усвоили е друг въпрос и това не е проблем на ЕС. Иначе малко ли е дори да има контрол върху България? Колко реформи направихме под натиска на ЕС и колко още се опитват да ни накарат да направим? Ако не беше ЕС отдавна да сме напред в строежа на Южен Поток. За ядрената ни политика направо да не говорим, че това ми е болна тема.

Мнението беше редактирано от dazinera: 12.05.14 - 17:49

0

• Дупето на форумО
Членския внос е 1% от БВП или около 600 милиона годишно.
7 години * 600 = 4,2 млрд., колко сме усвоили всеки може да провери на сайта на Министерството на финансите.

Да не отварям дума за квотните принципи и редица простотии, които утрепаха земеделието ни.

Не ме интересува Русия нито пък ЕС, яд ме е, че България е като курва и се крачи на всеки който й покаже нещо готино и временно, в дългосрочен план си остава употребена и изоставена.

Мнението беше редактирано от GalacomGR: 12.05.14 - 17:54

1

Преглед на мнениеGalacomGR, на 12.05.14 - 17:51, каза:

Членския внос е 1% от БВП или около 600 милиона годишно.
7 години * 600 = 4,2 млрд., колко сме усвоили всеки може да провери на сайта на Министерството на финансите

Отново не ми отговаряш на въпроса. Колко трябваше да усвоим и защо сме усвоили по-малко?
0

• Дупето на форумО
Няма да преразказвам, ето ти едно материалче по темата http://alterinformat...06/87530361335/

Ивайло Петев отново е вариант за треньор на Левски, това споделиха преди минутка по Дарик в Спортно шоу Гонг

Мнението беше редактирано от GalacomGR: 12.05.14 - 17:57

0

http://www.eu-oplysn...en/spsv/all/79/

--

Иначе единствено в-к Капитал от БГ е относително приличен за подобни статии и теории.

Мнението беше редактирано от Henryi: 12.05.14 - 18:04

Публикувано изображение
A.Pinochet

0

Освен да и се изсмея на тази статия, по друг начин не мога да я коментирам. Това кой комуняга го е писал? Само като прочета за пропуснатите загуби от затварянето на 3 и 4 блок и ще падна от смях :lol:

Мнението беше редактирано от dazinera: 12.05.14 - 18:00

0

• Дупето на форумО
Е смей се колкото искаш, всеки сам преценява нещата и ситуацията.
Относно блоковете на АЕЦ е дълга тема, но е факт, че затворихме нещо работещо и с още период на експлоатация за да угодим на други.
Толкова ли сме некадърни, че енергодружествата са чужди компании - да бе да.
0

Интересно е да сравним печалбата на АЕК Козлодуй с тези блокове с компенсацията, която получихме и да видим дали сме на плюс или не. Сега остава да ми кажеш, че си "ЗА" Белене и 7-и блок на Козлодуй и да приключвам спора.
0

• Дупето на форумО
Не съм за Белене, не съм и за нов блок на в Козлодуй.
Много време мина от затварянето и няма как да се прави аналог, но факт е, че печалбата на АЕЦ е намалял с 74%, причините са много
0

Споделете тази тема чрез:

• (199 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login