Форум

Data.BG Форуми: Спамърска тема за хардуер - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (430 Страници) +
  • « Първа
  • 428
  • 429
  • 430
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Спамърска тема за хардуер Всичко което има бегла връзка с хардуер или технологии

Потребителят е неактивен   Tarvilian 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 30-September 10

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 12:00, каза:

И тогава е било едно нищо.
Ако е било нещо,е щяло да се наложи над целия свят - както европейската цивилизация го е направила.

Сигурно си доста самотен с този манталитет :evil2: Сам си противоречиш.След като сега Гърция не е нищо особенно,значи древна Гърция също така,а?След като в момента Египет е една отходна яма,значи и преди хилядолетия е била такава.Защото не са се наложили,че да са актуални и до днес като "световни величия"?Те въпросните цивилизации за времето си са си били наложени,не ги мисли,ами вземи си намери подходящия специалист,да се пробва да те извади от самотната дупка :lol2:
3

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеFRESKID, на 18.04.19 - 23:03, каза:

Много ми хареса Джоса как се възмути ама съвсем на място. :) Това дето написа и абсолютната истина. ...

Затова и си изтрих поста, защото предвидих, че с него ще драсна клечката и ще се развихри точно такъв спор, който пък от друга страна няма нищо общо с хардуера... та затова. :emote_fool:
3

Потребителят е неактивен   En2 

• Регистриран: 25-July 18
  • Град:София

Преглед на мнениеTarvilian, на 19.04.19 - 13:06, каза:

Сигурно си доста самотен с този манталитет :evil2: Сам си противоречиш.След като сега Гърция не е нищо особенно,значи древна Гърция също така,а?След като в момента Египет е една отходна яма,значи и преди хилядолетия е била такава.Защото не са се наложили,че да са актуални и до днес като "световни величия"?Те въпросните цивилизации за времето си са си били наложени,не ги мисли,ами вземи си намери подходящия специалист,да се пробва да те извади от самотната дупка :lol2:

Египет е най старата държава в света - 5 000 години.Това че сега е дупка се дължи само на едно - религията.Или по точно - избора на грешната религия.

Гърция - държава с това име преди 1830-а не е съществувала.Гърците като народ са били част от османската държава и византия.Народа който е обитавал днешна гърция преди 3 000 години сам се е наричал елини а държавата си елада.Не гърци и гърция.Днешните гърци нямат нищо общо с елините,само са си приписали тяхната история.

Колкото и да търсиш,никъде няма да намериш исторически документ за държава с име гърция преди 1830-а.
0

Потребителят е активен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 11:29, каза:

А ти ще ме светнеш ли за научни открития от арабския свят за,да кажем последните 5 години?

Толкова си неграмотен, че чак е плашещо на фона на самочувствието, което демонстрираш. Но това всъщност е съвсем нормално, като се замисля... Публикувано изображение
Най-значимите открития през последните 5 години са направени от китайци, тези дето са измислили компаса и барута и което според теб не е нищо кой знае какво. Оставям те да поровиш и да научиш това-онова за тях и кои са те. Всъщност Китай е единствената империя в света, която е преживяла своя възход и упадък и успява отново да осъществи подем в днешно време. Напредъкът и прогресът се осъществява от гладните и жадните за знания, а не от презадоволените и тънещи в самодоволство люде. И докато има такива като теб, които смятат че водещите позиции принадлежат на група от хора с определен цвят на кожата и една ужасно агресивна религия, нищо няма да стане, ама нищичко.
Ето ти един пример: Сингапур. Страна взела най-доброто от европейската цивилизация и обединяваща най-доброто от религиите и постиженията на другите цивилизации. Страна в непрекъснат подем във всяко едно отношение. Над 98% хора с висше образование, безкомпромисна здравна политика и абсолютна поносимост между различните религии. Страна, в която ако си по-беден и болен се лекуваш за сметка на по-богатите и ако проявяваш религиозна непоносимост ти се посочва "вратата" без право на връщане. За има-няма 60 години се превръща от един кален кей с няколко рибарски лодки в една от най-стабилните и водещи икономики в света. А колкото до населението, познай - китайци, малайци, индуси и араби - 98%. Останалите 2% са европейци и други националности.

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 12:00, каза:

И тогава е било едно нищо.
Ако е било нещо,е щяло да се наложи над целия свят - както европейската цивилизация го е направила.

Ми тя се е наложила бе. Арабската империя във възхода си надхвърля размерите на римската империя. И като всяка такава преживява и своя упадък. Също като римската и елинската. Ти сериозно ли мислиш, че в момента европата кара влака и че е във възход? Публикувано изображение

Я ми кажи ти точно по какво се различаваш от онези, които бият 5 пъти челото на ден в рогозката и които даваш за пример? По нищо. Ако му паднеш на един такъв, жив ще те одере. И обратно - вижда се точно същото отношение от твоя страна към тях. Същата работа, че и по-лошо щото ти, за разлика от него поне имаш възможност да се образоваш, но не го правиш, щото си от "белия елит" и "войник на Бога".

Мнението беше редактирано от kaspy: Днес, 14:03

5

Всъщност като се поровиш малко ще видиш че последните "открития" на китайците са измислени от НЕкитайски учени :lol2: .Какво да очакваш от хора измислили барута за фоерверки,но не за оръжие?

Сингапур щеше ли да е това което е ако не бяха европейците?

Иначе си прав - до втората световна Европа караше световния влак,единствената супер сила.След това дойдоха 50 милиона мъртви европейци,цял континент сринат със земята и последствие разделен на зони.Няма страшно,в средата на века обединена европа отново ще си върне водещото място,неизбежно е.Щатите вече се клатят,руснаците направо изчезват с края на петролната ера а китай става това което беше през 80-е - последната дупка на кавала.Това ще се случи след 30-40 години.

Да не мислиш че европейските държави владяли света векове наред са се обединили в съюз (както никога досега) ей така - напълно случайно?

Европа управляваше целия свят,и пак ще стане.

Мнението беше редактирано от En2: Днес, 14:11

0

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 14:09, каза:

Какво да очакваш от хора измислили барута за фоерверки,но не за оръжие?

Нале, къде-къде е по-добре и по-правилно барута да се използва за трепане, както съвсем правилно изобретяват да го ползват "наште" хора. Всъщност единствено и само нашата "бяла" цивилизация първо се опитва да внедри научните открития най-напред във военната индустрия и чак след това другаде... Публикувано изображение

Сингапур щеше ли да е това което е ако не бяха европейците?

Ми същият въпрос. Европа щеше ли да е това, което е, ако не бяха арабелите, китайците и индусите преди "това"-то?

Да не мислиш че европейските държави владяли света векове наред са се обединили в съюз (както никога досега) ей така - напълно случайно?

Европа управляваше целия свят,и пак ще стане.

Управлението от сегашно време отиде в минало свършено, където му е и мястото всъщност... Публикувано изображение
Европа ако не се обедини, заминава на кино, както е исторически обусловено след времето на възход.

А колкото до прогнозите, само времето ще покаже. Аз пък предполагам, че в следващите 30-40 години Китай отново може да бъде водеща сила. И руснаците не са за мислене, вярно е, че си живеят върху и от петрола, но пък са доказали едно - могат да оцеляват в екстремни условия и да стават дори когато изглежда невъзможно. А Щатите що ги отделяш и ги ръгаш при Китай и Русия? Те нали са част от англосаксонската раса?

И на мен не ми е приятно, защото представлявам същата тази раса и култура, но за едно съм сигурен. Без промяна в този начин на мислене (като твоя) и реални действия в тази посока, може съвсем резонно да се стигне до конфликт от световен мащаб, вследствие на който няма да има никакво значение кой и какво е постигнал досега.

Мнението беше редактирано от kaspy: Днес, 14:55

1

Преглед на мнениеkaspy, на 19.04.19 - 14:42, каза:

Нале, къде-къде е по-добре и по-правилно барута да се използва за трепане, както съвсем правилно изобретяват да го ползват "наште" хора. Всъщност единствено и само нашата "бяла" цивилизация първо се опитва да внедри научните открития най-напред във военната индустрия и чак след това другаде... Публикувано изображение

Забелязваш ли че ти си тоя който непрекъснато споменава някаква "бяла" раса а не аз?

Ми същият въпрос. Европа щеше ли да е това, което е, ако не бяха арабелите, китайците и индусите преди "това"-то?

Бъркаш,европа има цивилизация и наука преди тях

Управлението от сегашно време отиде в минало свършено, където му е и мястото всъщност... Публикувано изображение
Европа ако не се обедини, заминава на кино, както е исторически обусловено след времето на възход.

А колкото до прогнозите, само времето ще покаже. Аз пък предполагам, че в следващите 30-40 години Китай отново може да бъде водеща сила. И руснаците не са за мислене, вярно е, че си живеят върху и от петрола, но пък са доказали едно - могат да оцеляват в екстремни условия и да стават дори когато изглежда невъзможно. А Щатите що ги отделяш и ги ръгаш при Китай и Русия? Те нали са част от англосаксонската раса?

И на мен не ми е приятно, защото представлявам същата тази раса и култура, но за едно съм сигурен. Без промяна в този начин на мислене (като твоя) и реални действия в тази посока, може съвсем резонно да се стигне до конфликт от световен мащаб, вследствие на който няма да има никакво значение кой и какво е постигнал досега.

Сегашните световни сили са точно китай,русия и сащ -затова ги споменавам.
Както и как ще се сринат следващите 30-40 години.
А това че мразиш себе си и обществото в което си се родил си е лично твое извращение.
0

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 16:18, каза:

Марш в първи клас веднага!Тебе кой ти е дал диплома?Ако изобщо я имаш де...
3

Потребителят е неактивен   slimini 

• Регистриран: 15-February 11
@ En2, предполагам че вече си се уредил като платен трол в някои новинарски сайотове, но ако не си, опитай. Мисля че ще се справиш чудесно, а и сега идват избори и ще има търсене.
"Под име Франсоа живях сред вас,
роден съм във Париж, край Понтоаз.
Вратът ми във въже след час,
ще разбере, че задник имах аз."
Ф. Вийон

...от друга страна, ако беше така, можеше да бъде и ако беше - щеше. Но не е така и след като не е, няма и да бъде.

...аз ли да кажа, какво искаш да кажеш или ти ще ми кажеш какво да кажа, че искаш да кажеш...
4

#земятаеплоска !
2

Забелязваш ли че ти си тоя който непрекъснато споменава някаква "бяла" раса а не аз?
А това че мразиш себе си и обществото в което си се родил си е лично твое извращение.

Дали? Толко си залюхан, че дори не се усещаш. Когато пишеш, че няма негър, който да е световноизвестен скулптор, това си е чиста сепарация на расова основа, ма на теб явно много не ти достига да го схванеш. Или когато пишеш, че ако не са били "белите европейци - християни", всичко останали и досега са щели да са в каменната ера. Поне да вземеш да се пробваш да помниш какви глупости пишеш и да пробваш някак да ги вържеш...

Верно некой бърка. Ми ора и цивилизация има преди европата бе. Баш у африка-та. Другата ти огромна грешка е, че свързваш напредъка и прогреса с "правилната" религия. Че и поддържаш тази теза постоянно. Всъщност религиите са най-голямата спирачка по пътя напред. Това е прост исторически факт, а не някаква теория. Както е и прост факт, че в най-религиозните държави е най-висок и процентът на неграмотност сред населението. Обаче не разбирам какво е твоето извинение да си неграмотен до такава степен, ти поне не живееш в така държава...

Приписваш ми личните си чувства. Требе да си много прост и да си сляп, за да не виждаш недъзите на обществото, в което живееш и в което си се родил. Както и да го идеализираш, докато то сигурно ти смила и малкото останали мозъчни клетки. Това не е омраза, а критичност. Самият факт, че не правиш разлика между тях е показателен изобщо за развитието ти и желанието да се образоваш, или поне да се информираш.

Но пък в едно нещо те бива и там си недостижим. Подобно на твоите любими европейци, които се опитват да си припишат заслугите за почти всички значими постижения примерно в областта на медицината, така и ти си приписваш заслуги в една област, в която повечето тук имат значителен опит. И тропаш с краче като обидена малка лигла, че не ти минават номерцата.

Сегашните световни сили са точно китай,русия и сащ -затова ги споменавам.
Както и как ще се сринат следващите 30-40 години.

Сега па Русия, Китай и Щатите били световните сили. Ма нали през последните 500 години Европа-та "владее"? Ти го каза това, не аз...
Тази категоричност по отношение на силите през следващите 30-40 години от това, дет звездите ти говорят ли го разбра? Публикувано изображение

Преглед на мнениеslimini, на 19.04.19 - 17:07, каза:

@ En2, предполагам че вече си се уредил като платен трол в някои новинарски сайотове, но ако не си, опитай. Мисля че ще се справиш чудесно, а и сега идват избори и ще има търсене.

Няма как да стане това, за тази цел се изисква елементарна грамотност.

Мнението беше редактирано от kaspy: Днес, 17:53

1

Преглед на мнениеTarvilian, на 19.04.19 - 16:58, каза:

Марш в първи клас веднага!Тебе кой ти е дал диплома?Ако изобщо я имаш де...

Цивилизация в европа има поне 1500 години преди новата ера - поне 3500 години.Само египет е по стар.
Ама кой да знае като не е отварял учебник по история.

Преглед на мнениеkaspy, на 19.04.19 - 17:46, каза:

Дали? Толко си залюхан, че дори не се усещаш. Когато пишеш, че няма негър, който да е световноизвестен скулптор, това си е чиста сепарация на расова основа, ма на теб явно много не ти достига да го схванеш. Или когато пишеш, че ако не са били "белите европейци - християни", всичко останали и досега са щели да са в каменната ера. Поне да вземеш да се пробваш да помниш какви глупости пишеш и да пробваш някак да ги вържеш...

Верно некой бърка. Ми ора и цивилизация има преди европата бе. Баш у африка-та. Другата ти огромна грешка е, че свързваш напредъка и прогреса с "правилната" религия. Че и поддържаш тази теза постоянно. Всъщност религиите са най-голямата спирачка по пътя напред. Това е прост исторически факт, а не някаква теория. Както е и прост факт, че в най-религиозните държави е най-висок и процентът на неграмотност сред населението. Обаче не разбирам какво е твоето извинение да си неграмотен до такава степен, ти поне не живееш в така държава...

Приписваш ми личните си чувства. Требе да си много прост и да си сляп, за да не виждаш недъзите на обществото, в което живееш и в което си се родил. Както и да го идеализираш, докато то сигурно ти смила и малкото останали мозъчни клетки. Това не е омраза, а критичност. Самият факт, че не правиш разлика между тях е показателен изобщо за развитието ти и желанието да се образоваш, или поне да се информираш.

Но пък в едно нещо те бива и там си недостижим. Подобно на твоите любими европейци, които се опитват да си припишат заслугите за почти всички значими постижения примерно в областта на медицината, така и ти си приписваш заслуги в една област, в която повечето тук имат значителен опит. И тропаш с краче като обидена малка лигла, че не ти минават номерцата.

Сега па Русия, Китай и Щатите били световните сили. Ма нали през последните 500 години Европа-та "владее"? Ти го каза това, не аз...
Тази категоричност по отношение на силите през следващите 30-40 години от това, дет звездите ти говорят ли го разбра? Публикувано изображение

Няма как да стане това, за тази цел се изисква елементарна грамотност.

Като пиша че няма световно известен художник негър,това е факт,и означава че просто няма световно известен художник негър - и нищо повече.

Знаеш ли че когато "белите европейци - християни" стъпиха в австралия аборигените са били в каменния век?

Коя е правилната религия може да се досетиш и сам - гледай християнските и мюсулманските държави по света и виж кой е по напред.И защо самите мюсулмани бягат с 200 от страните си,за да се докопат до християнските.

Гарантирам ти че обществото ни е много по добро от другите.Всъщност каквото и да ви дрънкат изтрещелите либерали - някои общества,раси и религии са по напред от други.Факт

Видя ли мюсулманите как се смеят и радват на горящата нотр дам? Тях ли ще ми даваш за пример?
Ето ти пример че ги превъзхождаме поне морално.Ако изгори най голямата джамия в мека - колко европейци познаваш които ще си правят селфи пред нея и ще скачат от радост с усмивка до ушите?
0

Потребителят е неактивен   danifilthy 

• Регистриран: 08-July 08
  • Град:Асеновград

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 19:25, каза:

Знаеш ли от къде тръгва Исляма?Предполагам си много учен и би трябвало да го знаеш...И всяка религия има различно тълкуване но ти едва ли ще го знаеш.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12

...

Пич, изместил си темата в крайно неправилна посока! Няма никаква нужда да коментираш, религии, раси...даже го има в правилника на форума...камо ли да даваш публични оценки и квалификации на расова основа. Има си ред и закони във всяка една държава и всеки пребиваващ там, било то по работа, на екскурзия, или роднинска линия, трябва да се спазват.

Аз визирах просто един факт...Набраните за нула време на над 1 милиард евро за нещо, което по никакъв начин не ни касае пряко. А във същото време има милиона хора по света, които глада ги касае пряко.

Мнението беше редактирано от FRESKID: Днес, 20:08

Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение Vcore 1.544 V

Публикувано изображение
1

Видя ли мюсулманите как се смеят и радват на горящата нотр дам? Тях ли ще ми даваш за пример?
Ето ти пример че ги превъзхождаме поне морално.Ако изгори най голямата джамия в мека - колко европейци познаваш които ще си правят селфи пред нея и ще скачат от радост с усмивка до ушите?

Видях. Но аз през цялото време ти давам за пример един друг тип мюсюлмани. И не само мюсюлмани.
Ти си този, който дава за пример купчина идиотизирани екземпляри, не аз. И ние си имаме такива. Всички ги имат. Чувстваш ли се извисен, осъзнавайки моралното си превъзходство над подобен тип индивиди? Ма много ниска летва... Публикувано изображение

Преглед на мнениеFRESKID, на 19.04.19 - 20:07, каза:

Аз визирах просто един факт...Набраните за нула време на над 1 милиард евро за нещо, което по никакъв начин не ни касае пряко. А във същото време има милиона хора по света, които глада ги касае пряко.

Остави гладуващите по света, такива има предостатъчно и в собствената им държава и не дават пет пари за тях. Както някой писа по-горе, демагогия и популизъм навсякъде и във всичко.

Мнението беше редактирано от kaspy: Днес, 21:56

0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Ката стана дума за Сингапур ето какви машини си имат. :)
Това с храната, която се готви + напитките мисля, че е доста добра идея, но долу за пиците нещо не съм сигурен дали е добре.

Интересно измислено, но пак има доста недодялани неща особено чекирането се бави доста и има ефект ако си напазарувал доста неща.

Тази пица тук нещо не ми изглежда вкусна или по точно самото тесто.

https://www.youtube....h?v=gm2Zs6tMvvo
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеkaspy, на 19.04.19 - 21:48, каза:

Видях. Но аз през цялото време ти давам за пример един друг тип мюсюлмани. И не само мюсюлмани.
Ти си този, който дава за пример купчина идиотизирани екземпляри, не аз. И ние си имаме такива. Всички ги имат. Чувстваш ли се извисен, осъзнавайки моралното си превъзходство над подобен тип индивиди? Ма много ниска летва... Публикувано изображение

Остави гладуващите по света, такива има предостатъчно и в собствената им държава и не дават пет пари за тях. Както някой писа по-горе, демагогия и популизъм навсякъде и във всичко.

Идиотизирани екземпляри има навсякъде,но в една определена религия са мнозинство - само 98%.

За гладуващите по света ми пука колкото и на тях за мен.
0

В Сингапур е налице истинска мания по отношение на храната и на чистотата. Страната е с най-нисък процент от хора с наднормено тегло в света благодарение на нея и на държавната политика в това отношение. Тези филмчета с пицата и опакованите храни (може би с изключение на нудълите) не спадат съвсем точно към описаното. Принципно добрата, вкусна, прясна и здравословна храна освен в официалните заведения (където е и доста скъпо за нашите стандарти) се намира по улиците в множество концентрирани хранителни центрове. И това под изключителен санитарен и хигиенен контрол. В общи линии, доколкото съм чувал в тези центрове "плющят" всички, не само туристите. А разнообразието от храна е убийствено, превид смесицата от множество култури. Отдавна съм се наканил да направя едно посещение, има какво да се види в тази страна.

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 22:19, каза:

Идиотизирани екземпляри има навсякъде,но в една определена религия са мнозинство - само 98%.
За гладуващите по света ми пука колкото и на тях за мен.

Убаво, кат каиш. Щом се приравняваш с тях, добре.

Мнението беше редактирано от kaspy: Днес, 22:33

0

С кой?
0

Преглед на мнениеEn2, на 19.04.19 - 22:43, каза:

С кой?

"С кого?". Ми с гладуващите. Нали не ти пука за тях и на тях за теб, какво има да декларираш по темата?
Когато правиш подобно сравнение ти на практика се поставяш съзнателно или не в тази група и демонстрираш ментална зависимост... Публикувано изображение
Щеше да е съвсем различно ако беше казал просто, че гладуващите не те интересуват, тогава демонстрираш елементарно, макар и отвратително човешко отношение към една немалка група от хора без да съществува обратна връзка.
0

Споделете тази тема чрез:

• (430 Страници) +
  • « Първа
  • 428
  • 429
  • 430
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login