Форум

Data.BG Форуми: Top Eleven - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Top Eleven Be a Football Manager

Потребителят е неактивен   slavigeorgiev 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 16-September 05
Top Eleven е онлайн футболен мениджър която може да се играе както на самия сайт http://www.topeleven.com/
така и в фейсбук. До момента играта е преведена на 41 езика включително и Български.
Ако желаете да станете шампиони за няколко часа или дни това не вашата игра.
Накратко започвате от мениджър на малък отбор и го развивате както отбора така и стадиона
всяка победа ви носи точки за морал, всяка победа без жълти картони ви дават точки за лечение а при смяна на поне 1 играч по време на мач ви генерира 1 точка за почивка.
В играта важна роля играят токените с тях купувате нови играчи екипи или емблема. При подписване на договор за ТВ права имате опции да изберете дали можете да влизате всеки ден които ви носи 1 бонус токен на всеки 4 дни или по 1 токен всеки ден без значение дали влизате или не.
Не се залъгвайте хакове няма макар да пише в нета че има всичко е измама. Най много да си изкарате някой бан ако се занимавате с подобни неща или да си качите вирус на компа.
Най доброто време за търсене на нови играчи в трасферния лист(аукциона) е рано сутрин през останалото време търговете са доста оспорвани и риска да загубите токените си е доста голям понеже изисква по 1 токен за всяко натдаване.
Вземайте само млади играчи до 24-25 г макс другите трудно вземат опит и имат ниска стойност.
Това колко бързо един играч печели опит е ключов фактор колко бързо ще подобри своите умения.

На ден можете да имате до няколко мача в зависимост от нивото ви и това в колко турнира участвате.
Добра формация няма. Всички са добри с течение на времето всеки избира най подходящите за него тактики и фомрация. Оценката след мача е много важна, ако един футболист има оценки 4-5-6 в мач то този футболист е слаб и няма да ви е максимално полезен без значение какво качество е и какви умения има .

Накратко това е за играта.

Темата я правя с цел дискусия на тактики споделяне на опит
и запознаването на играчи с тази изключително интересна игра

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 16.03.14 - 21:23

Публикувано изображение
1

Потребителят е неактивен   sixtynine 

• Регистриран: 11-January 09
  • Град:София
  • Интереси:Сестри
На по-високи нива играта може да се обезмисли от всеки, който инвестира едни 50 евра (например) и събере купешки отбор
..била си имала приятел, аз да не съм ѝ враг?

A thousand thoughts of you
0

Не съм много съгласен аз купувам само играчи до 22 г в момента средната възраст на отбора ми е 21.2 г и всички играчи вдигат доста опит което им качва и цената.
Най добрите и най бързо развиващите се с големи оценки оставям играчите с по ниски оценки и с опит които е изостанал примерно сега съм 3 ниво ако даден играч е под 30 качество се продава задължително в края на сезона защото е следващия ще му падна и цената и качеството спрямо играчите в другите отбори.
Така винаги футболистите ми са с 4-5 звезди и ако се налага търся още няколко нови да заместят продадените и отбора ми е конкурентен на останалите. Всеки които е в твоята лига или турнир е горе долу равностоен на останалите така че за победата ти е нужна правилна тактика.
Аз успях да победя играч 6-то ниво при положение че съм 3-то така всичко зависи от теб

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 16.03.14 - 22:37

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   BelovV 

• Регистриран: 02-July 08
  • Интереси:ПФК Левски
Само не съм съгласен защо не трябва да взимам играчи над 24-25 години. Примерно играчи на 28-29-30 години има по-малко интерес към тях и ги взимам само с 1 токен, разбира се говорим с уговорката че са класни футболисти, които ще вдигнат нивото на отбора. Ако са на средното или под средното ниво на отбора няма смисъл от тях. Млади играчи се взимат трудно и там най-много да си изгуби човек токените. Там трябва да си събрал 30-40 токена че да си спокоен и пак един играч може да ти излезе едно 15 токена. Аз гледам колко човека са сложили на търга, обикновено слагам секунди преди края ако още няма никой. Другото което е, търся играчи примерно с качество 24/29 тоест на ръба, все което значи че все още са 4 или 5 звезди но само след няколко мача ще вдигнат още една звезда. Много хора гледат само звездите(и аз бях така преди) и ако е примерно 4 не им хваща изобщо окото и можеш да го вземеш такъв играч без проблем :) Абе интересна е играта, аз сега съм второ ниво скоро я почнах, преди бях стигнал до 5 ама спрях. По-нагоре не знам как е. Единственото което ме дразни е това че има възможност да си купуваш токени и всякакви други неща с пари, а мен тва ме дразни щото примерно аз никога няма да го направя, но има некви лапета дето така си купуват ебати играчите. Според мен трябва такива хора дето са вкарали пари да играят в отделна лига, а не при другите. Не е честно. Иначе първия сезон станах шампион, сега втория също се глася да стана, в ШЛ мачкам засега в групите :)
0

Потребителят е неактивен   Jorkata1978 

• Регистриран: 11-February 11

Преглед на мнениеslavigeorgiev, на 16.03.14 - 22:36, каза:

Не съм много съгласен аз купувам само играчи до 22 г в момента средната възраст на отбора ми е 21.2 г и всички играчи вдигат доста опит което им качва и цената.
Най добрите и най бързо развиващите се с големи оценки оставям играчите с по ниски оценки и с опит които е изостанал примерно сега съм 3 ниво ако даден играч е под 30 качество се продава задължително в края на сезона защото е следващия ще му падна и цената и качеството спрямо играчите в другите отбори.
Така винаги футболистите ми са с 4-5 звезди и ако се налага търся още няколко нови да заместят продадените и отбора ми е конкурентен на останалите. Всеки които е в твоята лига или турнир е горе долу равностоен на останалите така че за победата ти е нужна правилна тактика.
Аз успях да победя играч 6-то ниво при положение че съм 3-то така всичко зависи от теб

Съгласен. Също може да се добави и, че могат да се играят приятески мачове, в които контузии и нак. картони на госта НЕ СЕ отразяват на отбора след края на мач. Само този, който кани има риск да му се контузят играчи. Относно покупките на играчи, освен годините е и важно да взимате такива с опит от 5 звезди. На 27 годишна възраст ги продавайте докато все още могат да бъдат купени от друг отбор. По-старите играчи са трудно, дори невъзможно да бъдат продадени.
Сърце... Душа... За ЛЕВСКИ София!
0

От една страна стратегията на Белов е интересна но по старите играчи аз ги наричам "гюлета" демек не мърдат от към опит.
В началните нива могат да се следят играчи които са с свободен агент и висока цена.
На тях можете да платите само заплатата без да заплащате стойността на играча, след това можете да го продадете или задържите, но рискувате с търговете, затова само рано сутрин изпадат играчи дето се вземат без пари или при ниска актвиност на останалите :) Сутрин преди да станете за училище или за работа :)

За играчите 1во ниво в менюто мениджър добавиха нова опция да поемете нов отбор.
Не съм сигурен дали може но ако става можете да поемете директно друг отбор като ще се наложи да напуснете предишния но за сметка на това ще имате стадион 1-во които иска 16 дни за строеж 1-во ниво комунални услуги и 1-во ниво мишени за обучаване на млади таланти ( до тук е безполезен според мен)
Но печелите сгради които са построени и ще ви отнеме 21 дена за тях.
Тревната настилка и лечебницата винаги трябва да са ви на макс ниво . По добрата трева намалява шанса за контузии а лечебницата намалява времето за лекуване на травмите .

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 16.03.14 - 23:42

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   ilindend 

• Регистриран: 04-December 06
Аз играя TopEleven от 2010г. и в момента съм 47-ми сезон (един сезон отнема към 28 дена), 30-то ниво, и съм все още зарибен към играта. Имам 5 шампионски титли и 8 купи, както и доста калъфки :D. Досега единствено титлата от Шампионската лига ми липсва във витрината. Играта е изключително опростена и човек бързо влиза в материята. Освен това играеш срещу реални хора в реално време и е забавно, и мачовете са доста непредсказуеми.
Първенството е съставено от 14 отбора, като се играе всеки срещу всеки на разменено гостуване (общо 26 кръга). 7-те най-добри отбора печелят промоция, като първите 4 клуба печелят правото да участват в групите на Шампионската лига. Купата се играе на принципа на елиминациите чрез разменено гостуване, а Шампионската лига включва първо групова фаза: 8 групи по 4 отбора, като първите 2 от всяка отиват в елиминационната фаза с разменени гостувания.
Общо взето както можеш да биеш по-силен от теб противник, така и да загубиш от по-слаб. Тактиката за различните мачове играе също голяма роля.
Аз бих ви посъветвал да внимавате как изразходвате токените си, защото като нищо може да си ги прахосате по търговете, а както е обяснено по-горе играта ви дава по 1 безплатен токен на ден и докато ги съберете на ново ще ви отнеме доста време. Моята тактика е да поддържам ниска средна възраст в отбора, като купувам 18-23 годишни играчи, тъй като те се развиват по-бързо, но ако нямам възможност, купувам и по-възрасни, особено ако са 5 звезди и/или имат специални умения. Препоръчвам ви също така винаги, когато от школата ви пуска млади таланти, да подписвате с този, който струва 0 токена (нищо че има 1 или 2 звезди) и след това да го продадете на търг, като така ще можете да получите свежи пари в бюджета.
Успешна игра :)

Мнението беше редактирано от ilindend: 17.03.14 - 17:00

0

Дайте съвет коя е най добрата схема за игра за разбиване на 4-3-3
Имам мач за купата утре и тая формация ми е доста трудна за игра
Понеже 1-вия мач ме победиха с 2:0 целта е да не допусна гол :)
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   ilindend 

• Регистриран: 04-December 06
Разгледай форума на играта. Там има тема за контраформации и други интересни съвети. Иначе аз не съм най-добрия тактик, но бих предложил срещу формация 4-3-3 да ползваш 4-1-4-1 с изтеглени напред крила като АМL и АМR. Винаги когато съперника ти играе с повече от 1 централен нападател е добре да имаш поставен 1 DMC пред четворката защитници. Поне аз така съм чувал и знам.

Мнението беше редактирано от ilindend: 17.03.14 - 19:37

0

Аз играя с 4-3-3 и схемата много ми допада. Играя с DMC, ML, MC, MR, AMC, ST. Като цяло схемата е доста стабилна и много рядко получавам над 1 гол, а често запазвам суха мрежа. Разчитам на добри играчи в защита плюс много силни DMC и MC и в центъра съм бетон. Куцат ми леко крайните халфове + AMC-то ама като посъбера токени ще помисля за повече класа и на тези позиции. Последния мач за купата ме биха некви марули с 3:1 като гост като те играха с 3-5-2, сега втория мач ще видя как ще им противодействам, но съм сигурен че ще ги отстраня тъй като отбора им е с 2 звезди по-слаб от моя, а и тази загуба си беше доста изненадваща.
0

Ще видя но проблема е че тоя феноменален вратар скаут които му вади всички мачове
1-вия мач играх с 5-4-1 и загубих с 2:0 която е много подобна но вратаря им пак спаси 2 гола
С-у подобен корав вратар не знам трябва да разчитам на чудо май

Преглед на мнениеBelovV, на 17.03.14 - 19:42, каза:

Аз играя с 4-3-3 и схемата много ми допада. Играя с DMC, ML, MC, MR, AMC, ST. Като цяло схемата е доста стабилна и много рядко получавам над 1 гол, а често запазвам суха мрежа. Разчитам на добри играчи в защита плюс много силни DMC и MC и в центъра съм бетон. Куцат ми леко крайните халфове + AMC-то ама като посъбера токени ще помисля за повече класа и на тези позиции. Последния мач за купата ме биха некви марули с 3:1 като гост като те играха с 3-5-2, сега втория мач ще видя как ще им противодействам, но съм сигурен че ще ги отстраня тъй като отбора им е с 2 звезди по-слаб от моя, а и тази загуба си беше доста изненадваща.

Аз бих ти препоръчал 3 1 4 1 1 или 3 1 3 (MC ML И МR) 1 2

Използвай бутона Публикувано изображение , за в бъдеще.
И се запознай с правилата на форума.
cerealkiller

Мнението беше редактирано от CerealKiller: 17.03.14 - 20:45

Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеslavigeorgiev, на 17.03.14 - 19:22, каза:

Дайте съвет коя е най добрата схема за игра за разбиване на 4-3-3
Имам мач за купата утре и тая формация ми е доста трудна за игра
Понеже 1-вия мач ме победиха с 2:0 целта е да не допусна гол :)

Пробвай с 3-5/в линия/-2 и редуване на нормални/груби единоборства. Контра-атака по крилата. Задължително давай най-високата премия на играчите си за да ги стимулираш максимално. Все пак най-важният компонент е късметът. Липсва ли ти той, каквото и да правиш шанса за успех ще е малък :)
0

Преглед на мнениеJorkata1978, на 17.03.14 - 21:01, каза:

Пробвай с 3-5/в линия/-2 и редуване на нормални/груби единоборства. Контра-атака по крилата. Задължително давай най-високата премия на играчите си за да ги стимулираш максимално. Все пак най-важният компонент е късметът. Липсва ли ти той, каквото и да правиш шанса за успех ще е малък :)

3-5-2 е самоубийствена формация при положение че изоставам с 2 гола и трябва да не допусна гол

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 17.03.14 - 21:30

Публикувано изображение
0

мдам да играеш с 3ма защитника срещу трима нападатели си е самоубийство. Според мен пресирай по целия терен и играй с по-груби единоборства, така ще го накараш да бърка, а също пусни и един DMC. Ама ти като видиш как се развива мача ще си прецениш де. Сега ако примерно е 60та минута и още е 0:0 вече трябва да рискуваш и да хвърлиш всичко в атака пък каквото стане ;)
0

Ами не знам пробвах 2 формации с 3-1-2-3-1 победих с 3-0 и отбора на противника направи няколко много силни контра атаки което не реализира.
В форума на топ елевън дадоха като 4-1-2-1-2 с атаки по фланговете с дълги пасове и имах 12 удара към вратата 3 спасени и 0:0 краен резултат.
От друга страна моя опонент е закупил 2-ри скаут защитник и не знам ще разчитам на чудо
Контролите ми бяха с доста силни опоненти , като истинския Миньор в домакинските мачове съм правим доста чудеса.

От друга страна продадох един полузащитник за 1.1 млн които се контузи днес а и изостана малко спрямо целия отбор така днес ще потърся нов играч нападател или атакуващо крило за около 2 млн пък да видим :)

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 17.03.14 - 22:21

Публикувано изображение
0

А аз да питам има ли нещо по което се познава дали един млад играч ще се развие бързо или не? Всеки млад играч ли бързо вдига атрибути или си е до късмет? Че съм го закъсал откъм финанси, и ще сменям политиката, искам да изградя един отбор за в бъдеще, щото така всеки сезон трябва да сменям играчите си след като ключовите ми футболисти са на по 26-27 години, а някои са и над 30. А като минеш в следващо ниво и им пада по една звезда.
0

Преглед на мнениеBelovV, на 17.03.14 - 22:28, каза:

А аз да питам има ли нещо по което се познава дали един млад играч ще се развие бързо или не? Всеки млад играч ли бързо вдига атрибути или си е до късмет? Че съм го закъсал откъм финанси, и ще сменям политиката, искам да изградя един отбор за в бъдеще, щото така всеки сезон трябва да сменям играчите си след като ключовите ми футболисти са на по 26-27 години, а някои са и над 30. А като минеш в следващо ниво и им пада по една звезда.

Аз купувам винаги по скъпи футболисти по скъпите могат да печелят много опит, ако обаче един играч има 4-5 звезди и струва евтино може или да ти дава слаби резултати или да качва бавно опита.
Примерно моя топ нападател Тhomas Balijon съм го купил в сезон 1 още на 19 г сега на 21 но като цяло за 86 мача общо 55 гола и цената му винаги си е била около 500-600 000 но по всичко личи че може би ще бъде сменен този или най късно другия сезон понеже към момента е 26 качество при положение че се продават с 33-34 качество за приемлива сума от 1,5 до 3 млн има доста добри.

Парички се печелят най много от мачовете за купата в момента аз печеля по 445к от мач за купата ако го победя утре ще печеля по 579к на мач и т.н. за купата наградният фонд е много голям 1.2 млн е ако стигна до финала но тъй като играя с доста силни опоненти над моето ниво заради моята висока средна класа мачовете са доста трудни.

Шампионската лига е пак е добър източник на доходи но там играя само с-у играчи от моето ниво и наградният фонд там е на половина.

Най добре стани някоя сутрин около 5-6 и ако има играчи с свободен агент и висока цена купи тях.
Те са добра цел ако играча няма пари за скъпи футболисти или може да ги купи и продаде след това
там можеш да изкараш чиста печалба но ще жертваш токени.

Мнението беше редактирано от slavigeorgiev: 17.03.14 - 23:31

Публикувано изображение
0

А къде ги търсиш тия свободни агенти? Аз като дам на трансфери и ми излизат само такива с трансферни суми :unsure:
0

Потребителят е неактивен   anthrax 

• Data.BG Футболист
  • Регистриран: 28-July 03
Като цяло ми е много странна тази игра. Един сезон завършвам на 11то място като повечето отбори са по-слаби от мен, следващия сезон със същите играчи, същата схема газя и ставам първи.

ШЛ също беше ебати цирка миналия сезон - като домакин паднах на полуфинала с 1-3, като гост бих с 3-0 :D и отидох на финал, където загубих от някъв с 5 точки по-висока средна оценка след дузпи.

Странна игра, на която още не мога да и хвана логиката, но и затова е интересна. Понякога биеш, понякога падаш.

Единстевното, което съм открил като контра тактика е как да играя срещу схема тесен ромб - 4-1-2-1-2 и тя е 4-4-2 с дълги подавания по крилата и груби влизания.
Относно за лапетиите, които набиват пари в играта ... за да си постоянно добър играч трябва да набиваш всеки месец пари за да си купуваш добри играчи. В противен случай след няколко сезона стават слаби и трябва да ги сменяш.
Също важно е според мен да даваш добри премии на играчите иначе нямат много мотивация да играят. Грижете се винаги морала и физическото състояние да им е отлично за да се представят добре по мачовете.

Иначе повечето играчи, които съм си купувал с токъни са между 5-6 токена средно. Рекорда ми 60 токъна за един играч - но тогава бях вкарал 20 лева за 180 токъна и ме болеше фара.

Свободните агенти са маркирани с ©. И обикновено във високите нива са разни пенсии. В ниските нива може да изскочи нещо свежо и добро. На мен ми се е случвало.

Мнението беше редактирано от anthrax: 18.03.14 - 01:11

0

Преглед на мнениеBelovV, на 18.03.14 - 00:43, каза:

А къде ги търсиш тия свободни агенти? Аз като дам на трансфери и ми излизат само такива с трансферни суми :unsure:

Свободен агент на 18-19г НЯМА! Отивай си на търгове, харесай си играч до 19г с 5 звезди и чакай до последните 3 сек. за наддаване. Имал съм случаи, в които цакам по над 50 токена за играч/това е в краен случай, когато неистово се нуждая от играч на позицията/, но повечето са такива, че си ги взимам само с едно наддаване. Ако пък все пак се включат и други отбори, можеш да им погледнеш набързо състава и бюджета и да прецениш дали същият мениджър бо продължил цакането или и той се е надавял на 1 наддаване. Защото има такива, които не разполагат с пари и е голям риска да останеш на минус с парите, защото в последствие ръководството на отбора ти продава автоматично играч. Аз пиша само от собствен опит. Избрал съм си стратегия, която ми е печеливша до момента. Ако някой желае, бих я споделил!
0

Споделете тази тема чрез:

• (13 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login