Форум

Data.BG Форуми: Internet Sharing -Router How to - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Internet Sharing -Router How to

Потребителят е активен   shahitz 

• Скаузър
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Как да се свържа към комшията въпреки router password? :D
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е неактивен   Digimon 

• Регистриран: 02-October 12
  • Град:Попово

Преглед на мнениеshahitz, на 25.11.16 - 10:26, каза:

Как да се свържа към комшията въпреки router password? :D

Като го помолиш най-учтиво да си поделяте сумата за нета!!!
Публикувано изображение

Това че пишем във един форум, не ни прави колеги!
2

Потребителят е неактивен   sinfen 

• Регистриран: 08-November 04
  • Град:Обеляя

Преглед на мнениеpgm, на 22.11.16 - 14:33, каза:

Тогава по-скоро нещо такова - http://www.technopol...A4010P/p/565852

Преглед на мнениеsinfen, на 22.11.16 - 15:31, каза:

Не подозирах, че съществува нещо подобно, определено ще свърши работа. Да видим дали сличайно в петък няма да го понамалят като цена, иначе директно го взимам.

Дали попаднах на лоша бройка, не знам, поръчах от Техмарт, ползвах около 30 минути, за да тествам и го върнах.

На пръв поглед всичко изглеждаше точно, върза се без проблем(с pair и без pair), настроих ги набързо, вързаха се помежду си на 180 Mbit/s, но в крайна сметка скоростта си остана 50 мегабита(speedtest, torrent, magnet), а на всичкото отгоре през 10-тина минути най-много се "губеха" взаимно устройствата и ставаше само с физически рестарт, понеже при ново сканиране не се откриваха.
Не ми се занимава, защото ми е гаранционен лаптопа, иначе в моя случай най-доброто решение ще е просто да сменя wifi картата с някаква читава, съвместима с Win10 и linksys.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 29-December 03

Преглед на мнениеsinfen, на 05.12.16 - 16:16, каза:

.... но в крайна сметка скоростта си остана 50 мегабита(speedtest, torrent, magnet),....

И каква скорост от доставчика имаш, че 50 мегабита примерно на speedtest са малко ?
Прекъсването също ми се вижда странно с оглед на това, че такива у-ва колеги използват и за гледане и запис на IP телевизия. А там мигне ли за момент, всичко заминава много бързо......
0

Точно заради прекъсването смятам, че е възможно и самите устройства да са били с някакъв проблем. Просто се губеше връзката между тях и дори с Utility-то при сканиране не се "откриваха".

Скоростта, която очаквам е 100 Мегабита, толкова имам по кабел след рутера, толкова имам и на 12,13 канал безжично.
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеsinfen, на 05.12.16 - 17:38, каза:

Скоростта, която очаквам е 100 Мегабита, толкова имам по кабел след рутера, толкова имам и на 12,13 канал безжично.

По кабела след рутера до рутера, с кабел - да. Ако отчиташ инфото отчетено на мрежовата карта е едно, реалната скорост като трафик е съвсем друго.
Но след него, към интернет пространството, надали може да разчиташ на 100 МЕГАБИТА.
Ако дадената мрежова карта се е свързала на 100 Mbps, не означава че реалния трафик ще е 100 Mbps.
Гледай скоростите на трафичните данни.
0

Напълно наясно съм с това, скоростта не е гарантирана в никакъв случай, а и са малко доставчиците, които биха ти доставили гарантирана такава скорост и то най-вече се случва при бизнес интернет.
Но все пак картата е гигабитова и въпреки, че портовете на рутера са си 10/100, то при директна връзка няма проблем да си поддържа 100 мегабита. В интерес на истината цялото това нещо не е голям проблем, защото доста рядко се занимавам да свалям нещо от интернет, но реша ли да сваля филм(да кажем), бих искал дори и 5-7 ГБ да ги свали със средна скорост 10-11 МБ/сек. Удобство търся общо взето. Може би се "разглезих" с PON мрежата на Булсатком, която ползвах последните 5-6 години на старото място, на което живеех и съм свикнал, че нищо не се сваля за повече от 5-10 минути.

Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеsinfen, на 06.12.16 - 11:43, каза:

.... да ги свали със средна скорост 10-11 МБ/сек. ....

10-11 надали. По-скоро 7-8.
Пробвай с кабел каква е скоростта на сваляне. След това безжично, но не същото нещо. Да речем нещо друго от същото място.
И така може да направиш картинката по-ясна.
0

Именно това бях обяснил в първия си пост - с кабел през рутера скоростта се залепя между 11 и 12 МБ/сек.
За безжично:

Преглед на мнениеsinfen, на 22.11.16 - 14:19, каза:

Рутера ми е Linksys e900, а използвам такъв лаптоп с Win10. Когато рутера е настроен на канали 1-10, връзката е добра, но скоростта ми не надвишава 40-50 мегабита. Ако настроя рутера на 11-13 канал, скоростта ми се покачва до 100-те мегабита, които трябва да е, но лаптопа губи връзка от време на време(достатъчно често, че да пречи) и се налага или да изчакам 2-3 минути или да забраня/разреша картата, за да се върже отново. Драйвери, ъпдейти, всякакви къстъм и некъстъм фърмуери на рутера, нищо не помага. Проблема очевидно е в тъпия Атерос, който лаптопа има, защото други устройства, включително и телефона ми, нямат такъв проблем(а дори телефона има по-висока скорост при всички канали от лаптопа).

Скростите, които съм описал са при сваляне/speedtest/т.н. и не зависят от разстоянието, на което съм спрямо рутера, поне в рамките на апартамента. При канали 1-10ти, самата карта се връзва дори на 72 мбит/с, което предполага скорост от 30-32 мегабита безжично. При 11,12,13 канал не съм гледал скоростта на свързване, но тогава при сваляне/тестове стига 10-11 МБ/сек, което предполага, че скоростта на свързване е около 170 мегабита поне, но тогава ми дропва връзката на 10-15 минути.
Публикувано изображение
0

Да, прочетох внимателно първия пост. И смятам, че е напълно логично безжичната връзка да бъде по-бавна от жичната.

Преглед на мнениеsinfen, на 06.12.16 - 12:20, каза:

Скростите, които съм описал са при сваляне/speedtest/т.н. и не зависят от разстоянието, на което съм спрямо рутера, поне в рамките на апартамента.

Няма начин да е така, защото има освен естествено затихване от металите в преградните стени, има и възможни смущения от околни безжични устройства.

Преглед на мнениеsinfen, на 06.12.16 - 12:20, каза:

При канали 1-10ти, самата карта се връзва дори на 72 мбит/с, което предполага скорост от 30-32 мегабита безжично. При 11,12,13 канал не съм гледал скоростта на свързване, но тогава при сваляне/тестове стига 10-11 МБ/сек, което предполага, че скоростта на свързване е около 170 мегабита поне, но тогава ми дропва връзката на 10-15 минути.

Това също е нормално, защото се отива в крайните честотни граници на картата.
При мен също е така. Да не говоря, че има редица у-ва (най-фрапиращите са WiFi IP камерите), които в много от случаите, не "виждат" изобщо мрежа, която е на тези канали.
0

Преглед на мнениеpgm, на 06.12.16 - 12:28, каза:

Няма начин да е така, защото има освен естествено затихване от металите в преградните стени, има и възможни смущения от околни безжични устройства.

Да кажем, че не живея в най-големия апартамент и съм сравнително близо до рутера почти винаги, смущенията са ясни, а дори между рутера и лаптопа ползвам soundbar, който очевидно се връзва с безжичния буфер на честота след 11-ти канал, понеже когато сменя канала на рутера временно се разпада връзката между колоните(тествал съм при изключени колони, за да изключа възможността те да пречат и правят смущения при високите канали).

Разбираемо е да е по-ниска скоростта безжично, както и че повечето устройства са си заложени стандартно да работят на първите 11 канала, защото поне по спомени е стандарт в САЩ да се използва по-широка честотна лента и съответно каналите след 11-ти. Но както казах, досадно е че скоростта е наполовина в общия случай. За сравнение, идва ми ъпдейт на телефона и го пускам едновременно да се сваля през телефона и на компютъра през itunes. Телефона го сваля, ъпдейтва се, рестартира се и тръгва, а на лаптопа през това време още не е приключило със свалянето на ъпдейта(беше около 1.1ГБ, когато го тествах това). С други лаптопи скоростта си е нормална, само на този е проблем и за това виня безжичната карта и търсех алтернативно, сравнително бюджетно решение, което не включва опъване на кабел. Случая е частен, а не общ проблем, при който мога да виня рутер, смущения и т.н.
Публикувано изображение
0

Преглед на мнениеsinfen, на 06.12.16 - 12:45, каза:

..... С други лаптопи скоростта си е нормална, само на този е проблем и за това виня безжичната карта и търсех алтернативно, сравнително бюджетно решение, което не включва опъване на кабел.

Ето това е странното.
От една страна бежичната карта прави слаб трафик, а от друга - и устройство неизползващо безжична мрежа, не работи добре със жичната карта. А пък жичната карта, директно свързана към рутера, си работи нормално. Излиза, че само жична свързаност е възможна.
Ако трябва да обобщя - нямам други идеи.
0

Потребителят е неактивен   Diananet 

• Регистриран: 04-November 06
Евентуално да се смени безжичната карта на лаптопа?
В България, вече и китайските стоки са менте. Правят ги във Виетнам.
0

Потребителят е активен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Как точно съм свалил firmware за V10 след като няма такъв избор на сайта? :chuckle:
https://www.tp-link....9.html#Firmware
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Имало го е, видели са камара (a bunch of) грешки и са го махналиПубликувано изображение
0

Споделете тази тема чрез:

• (22 Страници) +
  • « Първа
  • 20
  • 21
  • 22
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Recent blog entries on this topic

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login