Форум

Data.BG Форуми: Internet Sharing -Router How to - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Internet Sharing -Router How to

Потребителят е неактивен   tolostoi 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 25-May 06
  • Град:Варна
Поправи ми схемата ако е грешна
ISP-->lan1 XP(твоята машина) lan2 --> тука не знам къде отива ти ще кажеш. Ако на lan2 си го сложил и на автоматик и няма dhcp сървър в мрежата му (физическата мрежа имам предвид) то би трябвало да си взема адрес 169 нещо си, това е нормално. От това което си написал не виждам кое е проблема.
0

Потребителят е неактивен   mcfara 

• Регистриран: 01-May 06
  • Град:Червен Бряг
  • Интереси:rap , piramyd , mummys
Просто слагам кабела от lan1 на lan2 - това е цялата схема :lol:
0

mcfara каза:

Просто слагам кабела от lan1 на lan2 - това е цялата схема :lol:
Така значи - доставчикът ти дава адрес чрез dhcp сървър и всичко е наред, но когато боднеш във вградената ланка не си взема адрес. Ако така стои проблема, предполагам кабела на доставчика е много дълъг и/или некачествен и вградената не успява - имал съм същият проблем (ама кабела съм си го опъвал сам, беше малко над 100 м) проблема си го реших като сложих switch преди машината ми и от свича до компа друг кабел, хем имам още 7 дупки :) - чиста работа.
0

Потребителят е неактивен   simovigh 

• Регистриран: 29-January 08

moonlord каза:

Конфигурация на рутер модел - LINKSYS WRT54GS с ISP - БТК

1. Публикувано изображение

Основно това върши работа за да работи просто рутера има прекалено много опции за да ги скрийнна и тях но по тях общо взето нищо не се пипа. Само за безжичния нет да се ограничи но моя е отпушен за ползване.

Пробвах с тези настройки и нещо не мога да подкарам нет-а дори на настолния компютър, който е свързан в LAN порта на рутера ( модел Linksys WRT150N), нета е БТК ADSL, firmware на рутера е default-ския ( version 1.51.3) . След като му задам адресите, както са показани на снимката, натискам save settings, дава ми, че настройките са запаметени и като дам continue не ми отваря повече web настройките на рутера докато не го рестартирам от копчето. :) Някакви идеи къде може да е проблема ? :lol:
P.S. : Имам инсталиран Sygate Personal Firewall Pro (може той да прави някакви мизерии :) )
0

RRT каза:

И аз имам няколко въпроса. Значи:
На моя комп съм с 2 ланки. Чрез swich свързал още 2 компа. Начина по който го направих е малко по различен от останалите, понеже връзката не зависи от моя комп, а всеки комп си ползва своя собствена. Иначе настройките са стандартни, просто доставчика ми дава VPN връзка и от там имаше малко играчка за останалите 2 компа. ОБАЧЕ - моя комп като е изключен и другите 2 нямат нет.
Та въпроса ми е може ли по някакъв начин това да се премахне?
И още нещо - може ли по някакъв начин (програма или...?) да спирам нета на който и да е от комповете?
Машините са с XP SP2
Трябва ти рутер за да стане това което искаш, дали ще си купиш готов (сапунерка) или ще си направиш от някоя стара машина (около 400 мегахерца процесор става) вече ти си решаваш.
0

simovigh каза:

moonlord каза:

Конфигурация на рутер модел - LINKSYS WRT54GS с ISP - БТК

1. Публикувано изображение

Основно това върши работа за да работи просто рутера има прекалено много опции за да ги скрийнна и тях но по тях общо взето нищо не се пипа. Само за безжичния нет да се ограничи но моя е отпушен за ползване.

Пробвах с тези настройки и нещо не мога да подкарам нет-а дори на настолния компютър, който е свързан в LAN порта на рутера ( модел Linksys WRT150N), нета е БТК ADSL, firmware на рутера е default-ския ( version 1.51.3) . След като му задам адресите, както са показани на снимката, натискам save settings, дава ми, че настройките са запаметени и като дам continue не ми отваря повече web настройките на рутера докато не го рестартирам от копчето. :) Някакви идеи къде може да е проблема ? :lol:
P.S. : Имам инсталиран Sygate Personal Firewall Pro (може той да прави някакви мизерии :) )

Забравил си да напишеш днс-ите, static dns 192.168.1.1, външните на БТК не ги помня, някой ще ти ги даде, но и само с този на модема трябва да работи. След това от твоя комп (първо го рестартирай) start-->run-->cmd тука в черния прозорец напиши

ping data.bg

ping 195.149.248.130
и дай да видим какво ти отговаря.
0

Потребителят е неактивен   maniacar 

• Seek And Destroy
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 20-May 03

tolostoi каза:

...Забравил си да напишеш днс-ите, static dns 192.168.1.1, външните на БТК не ги помня, някой ще ти ги даде, но и само с този на модема трябва да работи....

Тези са:
212.39.90.42
212.39.90.43
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   simovigh 

• Регистриран: 29-January 08
Благодаря Ви много !!! Написах DNS-ите, рестартирах компютъра и всичко тръгна.
P.S. : Имам още един въпрос (засега). Как мога да си задам User name за администраторския таб - в прозореца Administration има само полета Router Password и след това re-enter ?
0

Потребителят е неактивен   maniacar 

• Seek And Destroy
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 20-May 03
Смени си паролата просто, вероятно няма предвидена възможност за смяна на името.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   nervozo 

• ofstream out_data;bg
  • Регистриран: 03-February 06
  • Град:Мъртво роден! po uoʇ ɔouɟnsǝ ɟılǝsɥɐɹıuƃ ʍıʇɥ dıɹɐɔʎ˙

KMAGIARSKIi каза:

Публикувано изображение
Купих си този рутер !!!
даден ми е диск кам него даден ми е кабел син кам него и рутера !!!
Имам лаптоп имам и компутар искам на компутара да имам нет и на лапропа като го движа из целия апартамент !!! на всякаде в килера в кенефа хола спалнята в моита стая но немога да го наглася казват че трябвало да сложа кабела за нета в рутера да го сложа в тока
:lol: да зема синия кабел да го свържа кам компутара и имам нет !!! но на лаптопа как да имам немога да се оправя !!! моляви кажете

Ще ти бъде от полза.
http://dimodi.com/?open=140
http://www.comelsoft...WRT54GL_TTL.pdf
ʞъде ɯи и3чезнɐ подпиɔɐ
Don Diego
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   piponewtf 

• Регистриран: 03-October 04
стандартния firmware sux :lol:
едно доматче или dd-wrt залепва :)
0

Потребителят е неактивен   nervozo 

• ofstream out_data;bg
  • Регистриран: 03-February 06
  • Град:Мъртво роден! po uoʇ ɔouɟnsǝ ɟılǝsɥɐɹıuƃ ʍıʇɥ dıɹɐɔʎ˙

PiponeWTF каза:

стандартния firmware sux :)
едно доматче или dd-wrt залепва :)

С dd-wrt-то се изприщих,понеже някои редове с интернет експлорера не се виждаха,и реших че всичко е загубено след смяната на фърмуеъра, та се сетих да влезна с операта и всичко се виждаше и успях да си настроя нета. :lol:
ʞъде ɯи и3чезнɐ подпиɔɐ
Don Diego
Публикувано изображение
0

so true, никой нормален няма ползва IE
0

Потребителят е неактивен   bobisky 

• Регистриран: 08-September 05
  • Град:гр. София
Здравейте на всички! Поздравления за темата! Е разбрах колко малко знам но това е друга.... Имам безжичен рутер Buffalo WHR-G125, доставчик БТК, ползвам нет на два компютъра - лаптоп и натолен. От БТК ми дадоха настройки и всичко е наред - имам нет и на двата. Но нещо не успявам от единия да виждам другия и обратно. Единия е с Виста а другия с ХР и са в една група. И на двата настройките са да търсят автоматично. Ще съм благодарен за всяка помощ.
0

Потребителят е неактивен   DigitalGhost 

• Регистриран: 28-December 04
  • Град:Sliven

bobisky каза:

Здравейте на всички! Поздравления за темата! Е разбрах колко малко знам но това е друга.... Имам безжичен рутер Buffalo WHR-G125, доставчик БТК, ползвам нет на два компютъра - лаптоп и натолен. От БТК ми дадоха настройки и всичко е наред - имам нет и на двата. Но нещо не успявам от единия да виждам другия и обратно. Единия е с Виста а другия с ХР и са в една група. И на двата настройките са да търсят автоматично. Ще съм благодарен за всяка помощ.

Шарни (Share) някоя папка и пак пробвай.
The only real valuable thing is intuition.
Albert Einstein
0

digitalghost каза:

bobisky каза:

не е там проблема. шернати са целите дялове но не се виждат
0

bobisky каза:

digitalghost каза:

bobisky каза:

не е там проблема. шернати са целите дялове но не се виждат

в един work group ли са?
Бтв имах подобрен проблем vista не виждаше XP-to а от линукс се виждаха и двата без проблем... Микромека му история..
check this out
http://support.microsoft.com/kb/922120
0

да в една група са. мисля че го бях написал някъде. въпроса ми е необходими ли са някакви допълнителни настройки?
Това са настройки на рутера дадени ми от БТК.
IP 192.168.1.2
Mask 255.255.255.0
Gateway 192.168.1.1
DNS 212.39.90.42 & 212.90.39.43
на компютрите съм го оставил на "obtain an IP address automatically"
0

Потребителят е неактивен   DigitalGhost 

• Регистриран: 28-December 04
  • Град:Sliven
Я намери и изтегли Borgchat, инсталирай го и на двата и виж дали ще се видят.
The only real valuable thing is intuition.
Albert Einstein
0

какво е това? и на двата ли го инсталирам?
0

Споделете тази тема чрез:

• (22 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Recent blog entries on this topic

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login