Форум

Data.BG Форуми: Полезни съвети относно: Компютъра ми се рестартира! - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Полезни съвети относно: Компютъра ми се рестартира!

Потребителят е неактивен   iavorjj 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 14-May 05
  • Град:Аксаково
При мен пък PC се стартира след Turn OFF някакви идеи?:)
0

Потребителят е неактивен   pomorieca 

• Регистриран: 03-May 05
  • Град:-=СОФИЯ СИТИ=- Левски-В
  • Интереси:���,��������,����� � ����������
При мене от днеска започна да ми се рестартира пц-то.Откакто почнах да uploadvam по цял ден,започна да ми се рестартира пц-то.Може ли да се рества от това.Рества ми се на около 2 часа горе-долу
0

Мерси за полезния сайт който си направил.Прочетох го подробно и си мисля че проблема ми е софтуерен и за тва прочетох всичко за тоя проблем и видях само една нередност(нз дали е такава щото неразбирам).Значи влезнах в Administrative tools :) Event viewer и забелязах няколко грешки които не ми са се случвали преди.
Значи пише ми:
Type			date		   Source	

Error		   ......			DCOM

Всъщност той е същият пример който си дал обаче като дам Event properties ми пише
:DCOM got error "This service cannot be started in Safe Mode" attempting to start the service EventSystem with arguments"""in order to run the server:

{1BE.............................}

0

Сори че имам вече 3 поста ама продължава да ми се рестартира и в event viewer 2 сек. преди да ми се рестне компа ми пише
Source
eventlog и цъкам на него и ми пише:Microsoft Windows 5.01 2600 Uniprocessor Free
и 2 сек след това момента в който ми се рества ми пише
Source
Save Dump цъкам на него и пише Тhe computer has rebooted from a bugcheck was.A dump was saved in C:WindowsMinidumpmini.111205-02.dmp
0

Потребителят е неактивен   pakodelucia 

• Регистриран: 21-March 04
  • Град:София

pomorieca каза:

Сори че имам вече 3 поста ама продължава да ми се рестартира и в event viewer 2 сек. преди да ми се рестне компа ми пише
Source
eventlog и цъкам на него и ми пише:Microsoft Windows 5.01 2600 Uniprocessor Free
и 2 сек след това момента в който ми се рества ми пише
Source
Save Dump цъкам на него и пише Тhe computer has rebooted from a bugcheck was.A dump was saved in C:WindowsMinidumpmini.111205-02.dmp

Здрасти,
Не мога да ти кажа с точност какво ти и ма на компютъра, поради причина че трябва да видя, но ти сам можеш да се справиш. Проблема за който спомена може да е предизвикан почти от всичко, но не се отчайвай. Провери първо "буквалните" симптоми, а именно програма с която уплоудваш, към къде, лан картата и т.н. След това навлез по нататък, защото ако симптома не е предизвикан от нещо свързано с интернета, то може да е от всичко. Тези неща дето ги пише горе са само информация, че компютъра се е рестартирал.
Щом смяташ че е софтуерен проблема, преинсталирай според правилата, качи най-нужното и опитай. Ако и така има проблем то посъветвай се със твоите доставчици, може и те нещо да са сбъркали!
Айде успех и ще се опитам да ти помогна с каквото мога.
0

Много ти благодаря че помагаш.Единственото което ми остана е да си преинсталирам windows-a защото пробвах всичко,и касперски непомага и spyware непомага,оставих го включен компа без нет обаче отново се рества и отпада причината да е интернета(според мен).Освен ако съм изтрил нещо което е нужно на windows-a за да върви нормално и това да е причината.
Ще пробвам с преинстал та да видиме.
Благодаря ти за хубавата тема която помага на много хора.
0

pomorieca каза:

Благодаря ти за хубавата тема която помага на много хора.

Силно се надявам да помага :) И аз благодаря.
0

Добре аз ще си преинстална windows-а обаче само да те питам дали е възмовно рестарта да е от t на процесора, защото като се рестартне компа ми и влизам в Биоса и гледам каква е т на процесора и обикновенно е около 40
0

pomorieca каза:

Добре аз ще си преинстална windows-а обаче само да те питам дали е възмовно рестарта да е от t на процесора, защото като се рестартне компа ми и влизам в Биоса и гледам каква е т на процесора и обикновенно е около 40

Не мисля, че може да е от температура. При висока температура компютъра блокира, освен ако не е направена настройка при някакъв прага да се рестартира машината - но това силно ме съмнява. 40' е добра температура. Не се притеснявай. Преинсталирай и внимателно слагай една по една програмите за да намериш палавника :)
0

Потребителят е неактивен   crazysasho 

• Звездата
  • Регистриран: 22-June 05
В кой от тези сайтове има за Спин ! Намерих в един от тях , но ми излиза на некви ??????????????????!!?!?!?!?!?!?! вместо с букви !
СеСеКа това си ти!
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   valiotonev 

• Регистриран: 06-June 04
Много яка тема мерси !!!

И аз да допълня нещо- инамх се проблем който ми отне доста време докато го отстраним. Компютара ми се рестартираше или веднага или след 20-30 мин работа. В същата мрежа имах приятел на който почна да му дава същия проблем. Но накрая се оказа че рамта в биоса е с по големи стойности от колкото може да си ги позволя. А на моя приятел му е греел харда(Теновите HDD греят малко повече) и тъй като не сложи охлажадане на време отиде в кофата за боклук.

Извод:
- Слагайте разумни стойности на RAM, CPU , VGA в биоса.
- Проверявайте дали ви грее харда и ако греее му сложете охлаждане.
- Захранването тртибва да ви е силно 350W минимум за да не ви изгарми харда
0

Потребителят е неактивен   kkozmo 

• Регистриран: 01-February 05
Много добра тема браво :)
Обаче аз имах един проблем с реса на РС-то :(
Значи докато беше нов компа нещо RAM-та и дъното не съответстваха и компа се ресваше ама после сложих друга рам и се оправи :)
0

Потребителят е неактивен   kkozmo 

• Регистриран: 01-February 05
Значи преди докато компютъра беше нов имаше проблем с рестарта ама после се оказа от RAM паметта.Нещо не "общуваше" с Дъното.Взех нова A-Data 256 и вече нямаше проблеми!Взех си преди 1-2 месеца още една A-Data 256 абсолютно същата!От начало нямаше проблеми но сега пак започна компютъра да се рестартира!И то само вечер от към 20:00 до сутринта :( Може ли да е нещо токови удари или незнам какво.
0

Потребителят е неактивен   armed 

• Регистриран: 14-September 05
Значи при мен се рестартира пц само при една игра:
War Craft 3

Компютъра е стар и е слаб...

1000Ghz.
512Ram
128 Video Karta NVIAD 5500 маи беше.

А играта иска много по малки изисквания.
Значи посъветвах се и другаде те казаха че е от това че играта товари АДСКИ МНОГО.

Смених вентилатора и пак същото.

От съветите на 1-вия пост.
Само не съм сигорен за напрежението.

Но имам фр с малко по-слабо пц а при него няма рестартиране...

Идеи :)
0

Потребителят е неактивен   postscriptum 

• Регистриран: 23-July 04
  • Град:Варна
мисля, че бях писал някъде в началото на темата с подобен проблем. при мен се оказа, че е от вградената аудиокарта и по-специално от CreativeEAX опцията. смени режима с нещо друго и пробвай как се държи.
0

Потребителят е неактивен   armed 

• Регистриран: 14-September 05

postscriptum каза:

мисля, че бях писал някъде в началото на темата с подобен проблем. при мен се оказа, че е от вградената аудиокарта и по-специално от CreativeEAX опцията. смени режима с нещо друго и пробвай как се държи.

:)
Малко по-подробно и по-точно като за новак :)

Да същото е при мен....
С синият прозорец..
Или просто забива..
0

Потребителят е неактивен   bufera 

• Регистриран: 14-September 03
  • Град:Пловдив
Значи моя проблем е следния на скоро си упграднах пц-то купих си ножо дано Soltek 75frn3 нова рам 2x256 dual kit supertalent 400mhz
ново видео ATI Radeon 9550GE 256ddr и след като ги сложих компонентите от тогава започна да ми се рестартира компютъра чат пат докато преди на стария никога не ми се беше случвало хиляди пати сам преинсталирал форматирал и т.н и не става и не става.Рестартирането се получава секи пат различно но примерно отварям си mIRC и хоп рестарт сарфирам в интернет и хоп рестарт Другото странно е че като играя на игри този проблем го няма (смисал пренатоварване на RAMA).И въпроса ми е следния дали може някой от новите компоненти да са в комфликт с други.Аз предполагам че това може да е от картата защото чипсета мие nvidia a картата е АTI вазможно ли е.Или другото което се съмнявам е дали не е нещо от RAMA .. или евентуално захранването защото то е на 2 3 годинки някаде и е от тези за по 20 лв.И евентуално възможно ли е това да е и някой софтуерен проблем нямам кой знаи какви програми антивирусна Kasperski Ofiice ,Daemon tools ,skype winamp общо взето общи програми .Моля ако може някой да даде някой съвет с какво да опитам .Ако знае някоя програма която може да го прави това или ако е на хардуеарно ниво. Благодаря предварително
0

Потребителят е неактивен   burtonm 

• Регистриран: 30-May 04
  • Град:НАВСЯКАДЕ
Тема е все още жива,това е хубаво,но на мен все още ми се рестартира компа! Предишният ми пост както виждате беше много отдавна и все още имам същия проблем.Смених си интернет доставчика и тегля с до 1600KB от арената ( :) ) и от голямата скорост забива биткомета и ми се рестартира компа .Пробвах формат, реинстал на уиндоуса, проверявах програми, хардуер и пак нищо!!! Наистина съм се отчаял, ако някой има идеи, моля да казва.
0

Потребителят е неактивен   cupuli 

• Регистриран: 30-December 05
Имах следния проблем : ПС-то се рестартираше когато си иска. Без да дава грешка, без нищо, просто рестарт. Един ден може да е 1 път, на следващия - 15. Оказа се че проблема е в BitComet. Версии 0,58 0,59 0,60 0,61. С версия 0,57 и с версия 0,68 проблема изчезна.
0

Потребителят е неактивен   kapaaata 

• Регистриран: 05-February 06
Моят проблем е следният: Когато рестартирам XP не се включва SCANDISK. Някой може ли да ми каже, от къде да го оправя тази настройка???????
0

Споделете тази тема чрез:

• (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login