Форум

Data.BG Форуми: Аз ли ми се струва или всичко, като цени е нагоре? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Аз ли ми се струва или всичко, като цени е нагоре?

Потребителят е неактивен   rigid 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-March 18
  • Град:София
И мен много ме е яд за дизела. Да си го оставят пак на 2 лева. Така си беше супер. Нито много висок, нито нисък.
0

Потребителят е неактивен   realityman 

• Регистриран: 29-September 06
А до колкото се сещам барела от порядъка на 125 долара, падна на 45 за няколко години, следователно, ако се гледа това, би трябвало бензина и дизела да паднат с 3 пъти, само,че нещо не се получи, както каза човека по-горе, където е писал, при спад, купили на скъпо, да изчакаме няколко месеца, при вдигане, веднага вдигат, е нали сте купили на по-евтино, ащо пак не се чака с месеци. :unsure:
0

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Никой не е твърдял, че рафинериите ще работят за минимална печалба, колкото могат да дерат - ще дерат. Една част от цената на горивата е акциз и не зависи от цената на нефта, т.е. нефта и без пари да го взимат, бензина ще струва поне колкото е акциза + преработката на нефта + разходите по дистрибуция + ДДС.
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   ValeryVasylev 

• Регистриран: 13-December 10
Много лекарства от Англия се вдигат заради Брексит. Други лекарства се вдигат, защото има боклуци тарикати, които искат да правят пари като изкупуват евтините лекарства и ги продават на по-висока цена, защото държавата няма реално контрол...

Много стоки поскъпват, защото "свободният пазар" на тока всъщност не е свободен а жестоко манипулиран. Тока се повишава изкуствено супер много и минималната заплата и други неща като се покачат това оказва инфлация върху цялата икономика. Плюс това от АЕЦ Козлодуй изнасят повечето ток за чужбина и така тока от Марицата винаги държи висока цена (нищо, че въглищата ни тровят и плащаме такси на ЕС за замърсяване).

Общо взето неетичните ни съграждани започнаха да изкарват пари от такива неща, които щавят цялата нация а политиьите не правят нищи по въпроса, защото и те са със същите цели. Или са много прости да въведат решения, които реално да се справят с проблема. Ето закона за кучетата - местната власт не може да контролира хората, които държат агресивни кучета и от Народното Събрание правят закон за всички сибственици да ходят с кучета с каишки, въпреки че 80% от собствениците на кучета не отглеждат агресивно кучета тоест не произвеждат агресивни кучета. Това не е демокрация. Това е разтурен двор.
0

Потребителят е неактивен   realityman 

• Регистриран: 29-September 06
Е, вече наистина са мнооого нагоре. Скоро говорих с кварталната магазинерка, даже тя се учудва, че доставчиците вдигат цените през няколко дни със стотинки, но всичко нагоре. Наскоро дори в ресторант, квартален сервират бира за 3.60 БГ бира, картофи по 7-чка, ненормална история. Всичко лети, ма със супер темпове нагоре. Производители дигат, промишлен ток нагоре, прекупвачи вдигат, търговци, накрая потребителя какво да дигне? Който има бизнес вдига нагоре и казва, еми виждаш обезценяват се парите трябва да избия и всеки избива за сметка на друг и накрая, потребителите с фиксиран доход и пенсионерите какво да сторят?
0

Потребителят е неактивен   KlientaDomakin 

• Регистриран: 17-April 15
  • Град:от село съм !
А приемем ли Еврото те тогава ще стане мазало ...............
0

Потребителят е неактивен   erwesag 

• Регистриран: 17-June 06
Не съм от хората, които критикуват правителството или политиците, тъй като това ми се струва банално... въпреки всичко и на мен ми се струва, че на база заплати, разходи и цени в магазините нещата са плачевни. Вдигат заплатите и с тях вдигат цените, което е нормално от икономическа гледна точка, но нещо куца. Какъв е смисълът да се тупаме в гърдите, че получаваме 100 лева повече, като в същото време тези пари са готови. Не съм специалист по икономика, но колкото и да се опитвам да пестя усещам ударите на повишението на цените върху джоба си.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login