Форум

Data.BG Форуми: Съвет: "Каква кола да си купя" - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (371 Страници) +
  • « Първа
  • 369
  • 370
  • 371
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Съвет: "Каква кола да си купя" Дискусии и Въпроси.

Потребителят е неактивен   bdenkov 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 19-June 07
Извинявам се за поредният си коментар. Това ми привлече вниманието, но ме много плаши изтърбушената шофьорска седалка, която е уникално сплескана и вдлъбната. Джип на 14 години на 140 000 км. Дали е възможно. Ето я е и самата обява. Моля за Вашите мнения. Благодаря.
Saab 9-7x

0

Потребителят е неактивен   ltonchev 

• Регистриран: 06-February 06
А що се хвърляш на подобни... как да кажа "ексцентрици"? Минито ако е с прословутия двигател ЕP6 просто го пропусни. Ситроена има само един вариант на бензин с V6 двигател - това е може би най-добрия бензинов шестак... атмосферен мотор с ангренажен ремък, отделни бобини на всеки цилиндър, супер евтино обслужване, икономичен, много приятен звук. Слагаш полска газова за 1000 лв. и караш на цената на 1,6 HDi. С6 са скъпи за обслужване като окачване и др. Автоматикът убива двигателя. Пежото има ако не се лъжа и 2,2 бензинов мотор - също добър избор. И 3,0 V6 са оборудвани с ръчна кутия.
0

Потребителят е неактивен   tihogr 

• Регистриран: 15-February 05
  • Град:София

Преглед на мнениеtihogr, на 14.10.20 - 22:22, каза:

За мазда 3, мазда 5, субару импреза около 2010г. с двигатели 2.0 някакво мнение как са като здравина, поддръжка, ламарини и т.н. неща с които би трябвало да се съобрази човек?

Ето и някои критерии, на които държа:
1. немска или японска бензинова кола в краен случай дизел, ако се намери запазен на по-малко километри (в което се съмнявам).
2. семейна що годе комфортна кола и за градско, и за дълги пътувания от време на време с две думи по универсална.
3. двигател не по малък от 1.8 до 2 и нещо.
4. конски сили от 90 до 170 примерно
5. здравина (доколкото е възможно да има вече)
6. сравнително евтина поддръжка
7. да няма проблеми с ръждата.
8. бюджет до към 8000лв., който може да варира малко нагоре и много надолу
9. може да е хечбег, комби, както и седан (визуално най-ми харесват ама пък не може да се сложи нещо по обемисто като пералня например и за това го писах последно, а колкото до комбитата те са ми най-грозни, но има и изключения.

Моята колица поостаря доста и я налази ръждата та затова се налага да се оглеждам за нещо по ново, въпреки че няма да открия тази здравина в новите.

Заглеждах и пасати около 2008г, Шкода Октавия, както и Мерцедеси от Ц класите (W203 и W204) и направо не знам вече тотално се оплетох.

Някои по моята дилема да сподели мнение?
0

Потребителят е неактивен   ltonchev 

• Регистриран: 06-February 06
За Субару май ще трябва да четеш много по форумите. Боксерните двигатели са специфични и не са за всеки. Скъпо обслужване.
Станно е защо през 21 век японците не поцинковат купетата. Другите посочени са ръждилници, освен ако не са италиански внос.
0

Потребителят е неактивен   tihogr 

• Регистриран: 15-February 05
  • Град:София

Преглед на мнениеltonchev, на 22.10.20 - 16:57, каза:

За Субару май ще трябва да четеш много по форумите. Боксерните двигатели са специфични и не са за всеки. Скъпо обслужване.
Станно е защо през 21 век японците не поцинковат купетата. Другите посочени са ръждилници, освен ако не са италиански внос.

Значи Субаруто и Маздите отпадат, а за останалите за всички ли имаш предвид, че са проблемни с ръждата. По принцип ми е хванал окото Мерцедеса C клас (W204) от 2008г. нагоре поне на външен вид ме кефи както седана, така и комбито, ама не знам как е като здравина, поддръжка и т.н.

Това с подцинковането за повечето японки ли важи?
0

Потребителят е неактивен   GTRR 

• Регистриран: 31-October 09
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Main leadership on V.A.G Group/Das Auto.

Преглед на мнениеtihogr, на 22.10.20 - 18:55, каза:

Значи Субаруто и Маздите отпадат, а за останалите за всички ли имаш предвид, че са проблемни с ръждата. По принцип ми е хванал окото Мерцедеса C клас (W204) от 2008г. нагоре поне на външен вид ме кефи както седана, така и комбито, ама не знам как е като здравина, поддръжка и т.н.

Това с подцинковането за повечето японки ли важи?

Като хванеш Японки и корейки всичките имат проблем с ръждата.За съжаление е ФАКТ.Иначе относно W204 много добър избор---Здрава машина,както бензиновите агрегати,така и дизеловите.Вече сам си прецени.
0

Потребителят е неактивен   zerotosuccess 

• Регистриран: Вчера, 10:48
  • Град:Шумен

Преглед на мнениеGTRR, на 23.10.20 - 05:43, каза:

Като хванеш Японки и корейки всичките имат проблем с ръждата.За съжаление е ФАКТ.Иначе относно W204 много добър избор---Здрава машина,както бензиновите агрегати,така и дизеловите.Вече сам си прецени.

Подкрепям!
Мерцедес W204 е доста здрав!
0

Споделете тази тема чрез:

• (371 Страници) +
  • « Първа
  • 369
  • 370
  • 371
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login