Форум

Data.BG Форуми: Хитлер - виновен ли е изобщо за нещо? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Хитлер - виновен ли е изобщо за нещо? Победителите са прави, или измиване на ръцете.

Потребителят е неактивен   turbotobg 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 12-September 14
  • Град:Пловдив
Какво бъркане ? Едно е да знаеш точна дата на нападение , съвсем друго е да очакваш да те нападнат някой си ден просто не мислиш ли ? В случая говорим за някъв развален телефон който се е получавал , защото е имало много различна информация. Ти ако знаеш , че ще те нападнат , ще оставиш ли 400-500 км незащитени ?
0

Потребителят е неактивен   zemonti 

• Регистриран: 12-January 03
  • Град:Монреал
@ turbotobg,

Това за "точната дата" в която Хитлер щял да нападне Сталин ти го вкара в дискусията и спориш сам със себе си.

За Сталин не е имало съмнение относно предстоящ сблъсък с Германия, но надеждите му са били, че Англо-Германска война ще отслаби достатъчно източния фронт на Хитлер и ще позволи успешна офанзива за Сталин.

През май 1941 сред червената армия усилено се е разпространявала пропаганда за предстоящ смъртоносен удар срещу Гемания и е започнала усилена подготовка и мобилизация. Когато обаче юни месец немците атакуват става ясно, че съветските сили са абсолютно неспособни да се противопоставят на немските. Почти 2/3 от армията на СССР е била от пълни новобранци, които до деня на атаката не са произвели дори един тренировъчен изстрел, а танкистите имали по няколко часа опит в управлението.

Освен това е била драстично подценена скоростта на придвижване на моторизираната немска армия - вместо очакваните 10-15 дена те са завзели съветските позиции за часове. Пълен крах за СССР на полска територия.

Мнението беше редактирано от zemonti: 10.02.18 - 16:39

Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.

Zemonti
0

По какъв начин споря със себе си ? Не мисля , че съм шизофреник , че да споря със себе си. И тия неща където ги пишеш съм ги написал и аз , не виждам кво променят обаче ? Но приключвам да споря по темата, понеже няма смисъл.
0

Потребителят е неактивен   electriccc 

• Регистриран: 15-September 07
  • Град:Madrid
Хубава дискусия се е получила. Нека чуем мнението... на единия от двамата.

Хитлер обяснява защо напада СССР
"My mother never saw the irony in calling me a son-of-a-bitch."
0

Потребителят е неактивен   shahitz 

• Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
Надъхва ме де*а и пича.
"Fool me once shame on you, but teach a man to fool me and i will be fooled for the rest of my life."
0

Аз като върл подръжник на райха да кажа - то в днешно време на такива технологии и прочие , пропагандата е толкова мощна пък представи си преди 80 години какво нещо е било. Те не случайно германците са били известни най вече със своята пропаганда , а и министър са имали за това даже.

Каква Финландия ? Хитлер го боли гъза за Финландия , а руснаците какви летища са строяли и какви 22 дивизии са имали не ми е ясно , след като не са успели една малка Финландия да превземат и то с числено превъзходство. Отделно че с чистката с която Сталин е избил към 40 000 офицери , генерали и прочие , руснаците изобщо не са имали военни командири по това време. И едно че армията му е била жестоко осакатена именно във войната с Финландия и точно заради това не е искал да предприема нищо срещу Германия поне докато не свърши битката с Британия.
0

С такива изказвания "Хитлер го боли гъза за Финландия" е много трудно да се води дискусия. Оставям настрани това, че е пълен абсурд да се говори, че Хитлер не държи на скандинавската държава или на съседките й въобще. Във войната, която е била неизбежна, всеки затворен "проход" за комунистите е добре дошъл. Ето един текст , който не е свързан с конкретната тема, но все пак искам да сложа тук.

Цитат

За това колко брутален е бил „Народния съд“ авторът разказва следната история от процеса срещу човек на преклонна възраст Димитър Търлянов, от село Гърмен, Гоцеделчевско.

– Ти, фашист ли си бай Димитре?

Изправяйки се прав и гледайки Кръстю Андонов право в очите, той каза високо и ясно:

– Да! Щом всички тук, които съдите вие са фашисти и аз съм такъв! Аз се гордея, че в този момент се намирам между тях, а не между вас! Всички, които сега съдите вие са добри и честни хора! Аз съм честен човек, целият ми живот премина в труд, помагайки на всеки нуждаещ се, никого не съм убил или ограбил, по Божите заповеди съм живял не само аз, но и семейството ми.

В залата настъпи оживление, а съдиите свъсиха вежди, след този провокаторски отговор, и започнаха да шушукат помежду си. За да разсеят впечатлението, което направи казаното от бай Димитър в залата, неговият съселянин Иван Гулев в качеството си на съдия го запита:

-Ти, бай Димитре, какво разбираш под думата фашист?

– До момента на моето арестуване аз не я знаех тази дума каква е и откъде е дошла, и никога не бях я чувал. Преди да дойдете вие на власт никой на никого не викаше фашист. Но когато дойде на власт вашата партия разбрах, че аз и много други хора сме фашисти, така ни именуваха онези, които казваха за себе си, че са комунисти. Те ни се заканваха, че ще ни изтребят, биеха и псуваха на фашистка майка. Вие, откакто взехте властта, започнахте да делите хората на фашисти и комунисти, а аз след като не съм комунист – значи съм фашист. Толкова разбирате вие, толкова разбирам и аз. Според вашите разбирания фашисти са тези, които са добри стопани, не пиянстват, не крадат, не пребиват хората за нищо, не закачат чуждите жени, а работят от тъмно до тъмно. А комунистите са тия, дето не им се работи, които крадат, които пребиват имотните, за да им вземат имота, а нямат нищо, защото никога през живота си не са работили. Те са тези, които псуват, бият, пиянстват и викат, заканвайки се: „Смърт на фашистите!“. Ето това разбирам аз под думата „фашист“.

С тези думи бай Димитър си подписа присъдата, но неговото прочувствено слово предизвика такава ярост сред състава на съда, че всички започнаха да жестикулират срещу него, а пияния прокурор Стайков, след кратко колебание, изрева стандартната фраза:

– Смърт за това Михайловистко куче!

При такава „делова“ обстановка се провеждаха заседанията на „народните“ съдилища и се установяваше виновността на подсъдимите. А че виновни са всички преминали през съда, това красноречиво се доказва от издадените присъди.

1

Що да е трудно ? Не ти харесват цветущи описания ли ? Щото това е самата истина , а пък и си се хванал точно за това от нещата които съм написал.
0

Потребителят е неактивен   poolooo 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 18-November 10
  • Град:https://goo.gl/maps/7gMc2SzQRPG2
  • Интереси:El Blog Del Narco

по безсмъртен от Космоса?
Какво му се радвате на фюрера, той е бил психопат с власт, от който са загинали хиляди хора без причина. Медията го представи, като някакъв върховен герой, а всъщност е бил долен егоцентрик, който не е оценявал човешкия живот, а е гонил само личните си интереси, които са да владее света. Заблудил се е че е Бог и решил, че ще може да владее всичко.
0

Преглед на мнениеpoolooo, на 01.05.18 - 21:45, каза:

Какво му се радвате на фюрера, той е бил психопат с власт, от който са загинали хиляди хора без причина. Медията го представи, като някакъв върховен герой, а всъщност е бил долен егоцентрик, който не е оценявал човешкия живот, а е гонил само личните си интереси, които са да владее света. Заблудил се е че е Бог и решил, че ще може да владее всичко.

Медията представя Хитлер за върховен герой? Коя медия? :chuckle: Ти наясно ли си коя раса държи масовите медии по света и как германците са демонизирани до такава степен, че ги е срам да се нарекат германци в днешно време?

Кажи кой от съвременниците на Хитлер(световни лидери) е ценил човешкия живот, за да ти докажа колко заблудена овчица си.

Сталин? :evil2:
Може би Чърчил? :evil2: Който иска да изравни София със земята заради срама и боя, който нанасяме на англичаните през ПСВ , единствено заради реваншизъм. България не участва с войски на нито един фронт докато е на страната на Пакта. Който извършва един от най-кървавите геноциди в историята в Бенгал?
А какво ще кажем за американците? Които се включват във войната , когато тя практически е свършила и жертва момчета само и единствено заради политическо влияние, а по-късно изтребват сума си японци само и само да демонстрират на руснаците и света кой е абсолютният нов господар към момента?
Може би Франко?

Кажи, кой е този лидер, който е такъв страхотен пацифист и невероятен ценител на човешкия живот... либералните простотии на съвремието са ви изпили мозъците, говорите за ера, в която ценностите, моралът и възгледите на хората са били коренно различни от днес. Хитлер идва на власт, защото народът вярва и иска да дойде на власт, защото неговите виждания пряко се припокриват с тези на обикновения германец. Да, не всеки е съгласен и да, може би това не е най-демократичният начин да дойдеш на власт, но ето, днес, 70 години по-късно имаш демокрация в България. Как мислиш, имаш нужда от демократично избран Бойко или някоя червена гнида, или силен лидер, който да изтреби политически всички гниди? Защото лошият Хитлер за 5 години постига повече и вътрешнополитически и външнополитически от мекошавите водачи на Германия в най-тежкия й период от новата история и я превръща в най-силната държава в Европа напук на нечовешки репарации и ограничения от "демократичните, хуманни и добри лидери" на победителите от ПСВ. Понякога просто се иска твърда ръка. Ето, Европа е пълна с демократични и евроатлантически ценности днес, лявото е на върха на силите си.

Харесва ли ти?
5

https://www.natgeotv...tler-the-junkie
"Fool me once shame on you, but teach a man to fool me and i will be fooled for the rest of my life."
0

https://nationalpost...ght-study-finds
0

Потребителят е неактивен   bailando 

• Регистриран: 13-June 15
  • Град:София
Това са пълни глупости. Недоказани твърдения и измислени факти. Холокост не е имало, това е гнусна еврейска пропаганда.

На фона всичките жертви през ВСВ евреите бледнеят и на никой не му пука за тях.

Мнението беше редактирано от bailando: 05.01.19 - 22:05

1

пробабли.

хората просто знаят че бая евреи са изтребени нехуманно, по незнайни причини. с това приключва цялото знание на обикновения човек за ВСВ, която логично е да има по-важни елементи от некви концентрационни лагери.
0

Потребителят е неактивен   bailando 

• Регистриран: 13-June 15
  • Град:София
Всичко е лъжа, измама и гнусна пропаганда.
0

Потребителят е неактивен   Pacetoo 

• Madridist
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 27-July 06
  • Град:Los Angeles, California
Със сигурност е така.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
1

само 5' в уикипедия и се прекланям пред тоя изверг.

бирения пуч - неуспешен опит за преврат (негов). -> 5 г. затвор му носи (излежани 8 м.).

взимане на властта. за 1 ден другите партии стават незаконни :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

разправата със СА, които реално му помагат, ама нещо проявяват признаци на нехаресване на действията му.

т'ва е баси амбициозното пишлеме.

Мнението беше редактирано от shahitz: 12.01.19 - 11:56

0

Потребителят е неактивен   quartermaster 

• Регистриран: 29-August 07

Преглед на мнениеshahitz, на 07.01.19 - 20:10, каза:

пробабли.

хората просто знаят че бая евреи са изтребени нехуманно, по незнайни причини. с това приключва цялото знание на обикновения човек за ВСВ, която логично е да има по-важни елементи от некви концентрационни лагери.

Как така незнайни причини? Майн Кампф е издадена в милионни тиражи и е подарък за всяка новобрачна двойка, и ощи там Хитлер пише "докато повечето хоеа се питаха дали евреите са германци, аз се питах дали евреите са хора."
0

Потребителят е неактивен   sh4tr 

• Регистриран: 03-July 13

Преглед на мнениеJollyRoger2, на 06.09.16 - 22:27, каза:

Виновен е,в глупостта си да тръгне срещу СССР...

и ко? да чака сесесере да дойди?

грешката е може би че не са се върнали обратно и на пролет пак

Преглед на мнениеelectriccc, на 09.09.16 - 02:35, каза:

Ще напиша още едно мнение,защото върху Хитлер се хвърля така една 'сянка' на кръвожадния експанзионист,което също е...абсолютна глупост.

този кръвожадния в действителност е бил не кой да е друг, а чърчил - дебелото безбожно пиянде

Преглед на мнениеelectriccc, на 09.09.16 - 02:35, каза:

Само да вметна - а какви са причините за нахлуванията на Сталин освен експанзия към Европа? Една добра причина има ли за което и да е военно действие на Сталин? Защо въобще ги прави и какво според вас го е спирало да продължи да го прави в цяла Европа? Защо Англия и Франция не обявяват война на СССР,след като и той участва в завладяването на Полша? Просто малко въпроси,на които да си отговорите вие.

и сталин и чърчил и рузвелт и оня дето пусна бомбата са масони

Преглед на мнениеchervengenii, на 15.09.16 - 23:58, каза:

Виновен е за започване на Втората Световна война и за гибелта на милиони цивилни и воени хора.

ако комунистическата ти кратуна беше прочела 1 пост пред твоя щеше да видиш кой започва войната
а цивилни (и евреи в последствие) са убивани главно от съюзници - преди, по време И след войната

Мнението беше редактирано от sh4tr: 09.02.19 - 15:43

0

Споделете тази тема чрез:

• (5 Страници) +
  • « Първа
  • 3
  • 4
  • 5
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login