Форум

Data.BG Форуми: Ножове - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Ножове За любителите на тия мъжки играчки

Потребителят е неактивен   borgir 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 15-September 08
Това е чичко Томпсън - главата на Cold Steel - голем "хуманист". Размахва нож кукри. Това е, ужким непалски нож, но е дошъл там навярно по времето на Александр Македонски, като е взет за основа древно-гръцкия меч копис
Публикувано изображение
Аз все се глася да си купя също нещо такова, но все още нямам. Обаче имам такъв сгъваем нож - Cold Steel - Spartan
Публикувано изображение
Публикувано изображение
115мм острие, дебело 4 мм, в отворено положение около 267 мм

1

Потребителят е неактивен   ikalvachev 

• Регистриран: 05-April 05
borgir попаднах на нещо интересно относно луксозните ножове Кизляр - знаеш ги,тези авторските от дамаска стомана,сребро и бивна от морж.както подозирах при нас цените са силно завишени / направо не мога да повярвам :chuckle: / ,ето и пример
цена в България

http://www.sportcity...0%BB%D0%B0.html

цена от чужбина

както виждаш се получава една хубава разлика от 1800лв само за удоволствието да си го купиш от бг.за другите модели дори не искам да коментирам .
ето ги и на германски он лайн магазин

та въпроса е имаш ли някаква информация каква е цената на тези ножове в Русия,да знаем колко надуват българските търговци.на фирмената страница на Кизляр няма никаква информация за цената на моделите,сигурно ще е по евтина и от линковете който съм ти дал

п.п егати далаверата-купуват ги по 1000 до 2000 долара,а на нас ги предлагат от 4 до 8000 ЛЕВА :evil2:

Мнението беше редактирано от ikalvachev: 17.01.14 - 15:08

0

Преглед на мнениеikalvachev, на 15.01.14 - 14:30, каза:

borgir попаднах на нещо интересно относно луксозните ножове Кизляр - знаеш ги,тези авторските от дамаска стомана,сребро и бивна от морж.както подозирах при нас цените са силно завишени / направо не мога да повярвам :chuckle: / ,ето и пример
цена в България

http://www.sportcity...0%BB%D0%B0.html

цена от чужбина

http://www.kizlyarkn...roducts_id=1326

както виждаш се получава една хубава разлика от 1800лв само за удоволствието да си го купиш от бг.за другите модели дори не искам да коментирам .
ето ги и на германски он лайн магазин

http://www.empire-kn...e/Damastmesser/

та въпроса е имаш ли някаква информация каква е цената на тези ножове в Русия,да знаем колко надуват българските търговци.на фирмената страница на Кизляр няма никаква информация за цената на моделите,сигурно ще е по евтина и от линковете който съм ти дал

п.п егати далаверата-купуват ги по 1000 до 2000 долара,а на нас ги предлагат от 4 до 8000 ЛЕВА :evil2:

На такива ножове е трудно да им се съди за цената. Това са еденични екземпляри и там много зависи от конкретните материали, които са използвани и пр.
Ето колко струват примерно такива в Русия
Или пък въобще около 3000 долара
Но аз от такива неща малко какво разбирам. Това са сувенирно-подаръчни ножове, да си ги сложиш някъде за украшение, и повечето от тях за нищо друго и не стават. Тука цената не е особенно важна, защото това не е някакъв работен инструмент, а гъзария.
Както казват руснаците: "Понты дороже денег" - демек "Гъзарията е по-скъпа от парите"
0

Потребителят е неактивен   IvanIliev1 

• Регистриран: 16-January 14
  • Град:София
икалвачев?,
регистрирах се само за да ти отговоря!Да уточня, че съм най обикновен клиент и нямам общо и не защитавам БГ търговците. Понятието ти е малко изкривено, сравняваш несравними неща. Освен, че са ножове нищо друго общо нямат, за да ме разбереш по-добре ти давам примерче - Мерцедес А-класа колкото S-класа ли струва и всички S-класи на една и съща цена ли са? Имам що годе прилична колекция от ножчета, 27 /двадесет и седем/ са Руски и има от тези, който цитираш " луксозните ножове Кизляр" и няколко Златоуста, за други марки,"дамаски" и стоманените няма да споменавам за да не излезе, че ти се хваля. Шест - 6 бр. съм си купил от въпросните Спорт сити, цените, който ми предложиха бяха с около 25 - 30 % по-НИСКИ от тези на руснаците, отделно, ако не си наясно (а явно не си) при внос от Русия се плаща на митницата - мито, такси (няколко различни) и ДДС в/у сбора на всичко това барабар с транспортните разходи и моя внос ги превърна от сребърни в златни по ценовите ти критерии. Недей да гледаш само картинки от нета, купи си, порадвай му се на живо, тогава ще откриеш "10-те" разлики и сам ще се убедиш за заблуждението си. Поздрави от Бате Ваньо.
АДМИРАЦИИ на "borgir" за мненията и представянията, явно добре са ти повлияли братушките, пътувам 2 - 3 пъти годишно до Петербург и Москва, когато имам възможност посещавам оръжейните изложения и ще се радвам да се запознаем, ако имаш такова желание.
0

Нема проблем, Бате Ваньо! Обади се, като си събереш багажа към Русия, ще си наточим някъде заедно ножовете за компания...

Иначе аз тия кизлярските ножове нещо хич не ги обичам, може би затова, че не обичам въобще всичките тия кавказски работи ... Но и реално погледнато повечето от тия кизлярски ножове са доста груба. лошо закалена и въобще некачественна работа.
От друга страна пък, на последната ножарска изложба, която посетих в ноември ми хареса фактически само един от ножовете на Kizlyar Supreme. Но тоя Kizlyar Supreme не е същия завод в Кизляр, а нова фирма, която наема и чуждестранни дизайнери и част от ножовете също се произвежда в чужбина.
Става въпрос за тоя нож - градски нож Urban
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Това е такъв компактен градски нож - острието около 94 мм, дебело 3,2 мм, обща дължина 200-202 мм. Много удобна ръкохватка направена от микарта, острието от стоманата D2, монтирано през цялата дръжка. Повърхността на острието обработена много симпатично - така наречения stonewach - и камуфлира и драскотините скрива. Закалено е напълно прилично - рекорди по рязане не прави, но реже както трябва и когато трябва, без олсобенни проблеми и капризи.
Публикувано изображение
Канията от кайдекс, клипса се монтира в разни положения за вертикално и хоризонтално носене, под лява или дясна ръка.
Въобще много компактен, удобен и практичен нож за разумни пари. Вчера вечерта с него отворих две консервни кутии с фасул, а преди час нарязах на тънко около 15 см сух брауншвейгски салам, пармезан и една краставица. Аз кухненски ножове и разни отварачки не признавам...
Публикувано изображение

Мнението беше редактирано от borgir: 16.01.14 - 21:02

0

Преглед на мнениеIvanIliev1, на 16.01.14 - 19:00, каза:

икалвачев?,
регистрирах се само за да ти отговоря!Да уточня, че съм най обикновен клиент и нямам общо и не защитавам БГ търговците. Понятието ти е малко изкривено, сравняваш несравними неща. Освен, че са ножове нищо друго общо нямат, за да ме разбереш по-добре ти давам примерче - Мерцедес А-класа колкото S-класа ли струва и всички S-класи на една и съща цена ли са? Имам що годе прилична колекция от ножчета, 27 /двадесет и седем/ са Руски и има от тези, който цитираш " луксозните ножове Кизляр" и няколко Златоуста, за други марки,"дамаски" и стоманените няма да споменавам за да не излезе, че ти се хваля. Шест - 6 бр. съм си купил от въпросните Спорт сити, цените, който ми предложиха бяха с около 25 - 30 % по-НИСКИ от тези на руснаците, отделно, ако не си наясно (а явно не си) при внос от Русия се плаща на митницата - мито, такси (няколко различни) и ДДС в/у сбора на всичко това барабар с транспортните разходи и моя внос ги превърна от сребърни в златни по ценовите ти критерии. Недей да гледаш само картинки от нета, купи си, порадвай му се на живо, тогава ще откриеш "10-те" разлики и сам ще се убедиш за заблуждението си. Поздрави от Бате Ваньо.
АДМИРАЦИИ на "borgir" за мненията и представянията, явно добре са ти повлияли братушките, пътувам 2 - 3 пъти годишно до Петербург и Москва, когато имам възможност посещавам оръжейните изложения и ще се радвам да се запознаем, ако имаш такова желание.

в много голяма грешка си,може би съжаляваш че толкова си се набутал но какво да се прави - такъв е живота
хайде да си поговорим с 2 примера,за да разбереш грешката си.да започнем с този модел

http://www.sportcity...0%BE%D0%B3.html
цена в бг 5000лв

същия от русия

цена по днешния курс на рублата - 1721лв

Кизляр Черепаха
http://www.sportcity...1%85%D0%B0.html
цена в бг 3800лв

същия от русия

цена в бг 1063лв

същия от германия

цена 2223лв
цифрите сами говорят за себе си.да не споменавам и ловните ножове с гравюра който в русия са 100-150лв а тук цената им 250-325лв.каквото и ддс и доставка да има - тези цени при нас НЕ СА РЕАЛНИ.и какво ще ме спре мен да си ги поръчам от руснаците или германците,като доставката ще е едни 50-100лв.
дори от австралия да си поръчам нож от дамаска стомана - доставката е смешните 38 долара :lol2:

http://pics.data.bg/...%B8%D0%BC%D0%B5

ама ти продължавай да вярваш че си направил добра сделка ;)

веднага са сменили цените :D

Мнението беше редактирано от ikalvachev: 20.01.14 - 09:48

0

Преглед на мнениеikalvachev, на 16.01.14 - 22:23, каза:

в много голяма грешка си,може би съжаляваш че толкова си се набутал но какво да се прави - такъв е живота
хайде да си поговорим с 2 примера,за да разбереш грешката си.да започнем с този модел

http://www.sportcity...0%BE%D0%B3.html
цена в бг 5000лв

същия от русия
http://www.kizlyarex...y/nozh-nosorogh
цена по днешния курс на рублата - 1721лв

Кизляр Черепаха
http://www.sportcity...1%85%D0%B0.html
цена в бг 3800лв

същия от русия
http://www.kizlyarex...zh-chieriepakha
цена в бг 1063лв

същия от германия
http://www.empire-kn.../Cherepaha.html

цена 2223лв
цифрите сами говорят за себе си.да не споменавам и ловните ножове с гравюра който в русия са 100-150лв а тук цената им 250-325лв.каквото и ддс и доставка да има - тези цени при нас НЕ СА РЕАЛНИ.и какво ще ме спре мен да си ги поръчам от руснаците или германците,като доставката ще е едни 50-100лв.
дори от австралия да си поръчам нож от дамаска стомана - доставката е смешните 38 долара :lol2:

http://pics.data.bg/...%B8%D0%BC%D0%B5

ама ти продължавай да вярваш че си направил добра сделка ;)

За такива ножове не може да си сигурен за цената, без да имаш подробно описание за използваните материали. В описанието на българския сайт за материалите е написано "черно дърво и кост". На сайта на Северна корона обясняват, че дръжките ги правят от черно дърво или от "бивен мамонта" - демек от бивни на мамут. Само това, има ли мамутски зъб или не, може силно да измени цената на ножа. Какъв е точно дамаска на острието - от какво и как точно е направен и пр. Но даже без тия неща, това са еденични авторски екземпляри, а не серийно произведени ножове. Майстора прави тая седмица два броя и ги оценява в 300 долара, след месец може да направи още два-три и да ги оцени в 500 долара.
Освен това, хич не съм сигурен, че тия от Кизляр ще се вземат да ти изпращат нещо в България, а няма да те посъветват просто да си го купиш от местния дилър.
0

хайде сега пък тръгна и ти да ги защитаваш,сякаш не виждаш че са едно към едно - а цената тройна ;)
въобще усещам че имаш някакво предубеждение към Кизляр и дамаските ножове,и колкото и да се опитваш не може да ме убедиш че видиш ли кухнеските ножове са със по добра стомана и изработка- няма как да стане.
достатъчно са остри и твърди например да си заколиш прасето :evil2: /не че някой идиот ще го направи де /
относно доставката - найстина е малко по сложно.от любопитство им писах и виж какво отговориха

Здравствуйте!
Обратитесь на данный сайт. http://www.e-knives.com
С России отправка холодного оружия затруднительна.

С Уважением,
Империя Ножей
www.eknives.ru
8 812 406 77 79
8 812 406 78 95

8 904 553 83 44
Юлия Шарипова

което не означава че няма и други начини.например фирмата която ми доставя стоки от англия ;)

Преглед на мнениеborgir, на 17.01.14 - 10:00, каза:

Но даже без тия неща, това са еденични авторски екземпляри, а не серийно произведени ножове. Майстора прави тая седмица два броя и ги оценява в 300 долара, след месец може да направи още два-три и да ги оцени в 500 долара.

500 долара в русия стават 5000 лв в българия - no comment

Мнението беше редактирано от ikalvachev: 17.01.14 - 13:16

0

Добро утро,
99% от отговора вече си получил г-н ikalvachev, не ги разбираш нещата. Както казва Маша "не умеешь ты Мишка прятаться, надо поучится" явно няма и да разбереш, че острие от пакистанска, шведска /damasteel/, немска/Круп/, българска или друга по избор от теб стомана с името "ДАМАСКА" няма как да са с еднакви цени, за бр. слоеве и шарка, зъб или бивна на мамут и т.н. изобщо дума да не става. Твоя воля, живей си в неведението, колкото до цените на спорт сити - от разговорите с тях по изложенията и с продавачите им съм разбрал, че неща дошли при тях на долар 2,5 лв.рледи незнам си колко год. няма как да са с цена от курс 1,4 лв . Въпреки, че съм бил свидетел на изключение от това им правило, правили са ми такива отстъпки, че съм се чудил дали не бъркат в сметките, по мое впечатление шефа им е "бая ларж" и прави добри отстъпки на редовни клиенти. И последна лампа да ти светна, винаги успявам да се сдобия с нещата, които ми харесват независимо от цената, поне за момента мога да си го позволя, а щом мога няма как да съм се "набутал" освен във въображението ти.
"borgir" БЛАГОДАРЯ за поканата, ще разменим тел. по e-mail, колкото до Кизлярците от момчетата от Спорт сити знам, че Кизляр, Северна корона, Баско, АИР златоуст и можеби още една фирма са с един собственик - Кизляр ? Не знам ти дали може да споделиш нещо все пак си вътрешен, пиеш вода от извора така да се каже. А по скъпите ножчета, поне тези в къщи, не ги намирам за грубички, може да са повлияни повече от р.Нева и не толкова много от Терек, в сертификата на всички пише, че са от града на лъвовете. Имам няколко ножчета на Kizlyar Supreme, действително е друга компания и нещата им са по пипнати. В момента съм се запалил по модела Катран но в София го няма, обещават го за април но като ме стърже сега отвътре. В понеделник летя за Германия но ме притеснява да не ми изгубят багажа, случвало ми се е вече и се научих да пътувам само с ръчен такъв. От друга страна може да не го намеря пък и при изобилието на техни марки едва ли е най-разумно да търся руски нож при немците.
ПОЗДРАВИ на ВСИЧКИ ножомани! Антонов и Атанасов ден са празници на ковачите и ножарите!

Прикачен(и) файл(ове)

• Прикачен файл  Katran.jpg (222.99К)
    Брой изтегляния: 27

0

Носорог бе второто ми руско ножче с поръчка от Петербург /в БГ все още го нямаше/ купих го 2004 г. за само 3000$ - преведени на руснаците без раздаванията тук на Софийската митница до ц. гара. и още нещо г-н икалвачев, елементарни бизнес догатки, съдейки по това как гледат на нас българите, напълно възможно е руснаците да дават различни цени на различните държави и търговци. Идва ли ти на ум, че 80милиона германци ще си позволят много повече от 7милиона нашенци, какви обороти им правят местните руснаци или американците или австралия???????? Може ли толкова да ти смята главата?
0

Пак си наруших заръката и купих поредното полументе от руско-китайската Steelclaw.
Публикувано изображение
Тоя път са скопирали дизайна на един от ножовете на Rassenti. Ето как изглежда оригиналния
Публикувано изображение
Ножа е бая голям, в отворено положение 232-233 мм, острието около 100мм, заточената част 98мм, дебело 4 мм.
Оригинала е с много дебели титанови лайнери, тоя е със стоманени, но също бая дебели - поне 2,5 мм.
Публикувано изображение
Много яко скалъпен, а заключването е по-скоро някакъв "скрит" фрейм-лок, отколкото лайнер-лок.
Чирените са от G-10, релефно обработан с много симпатична шарка. Бекеспейсъра, също е от тоя материал, а не както ги правят, даже на фирмени и скъпи ножове, от някаква пластмаса
Публикувано изображение
Отпред чирените излизат малко пред лайнрите и маскират штифта, който се опира при отворено и затворено положеник в лайнерите и фиксира острието. Лайнера е силно надупчен, но при такава дебелина ножа се получава бая масивен и тежък - около 180 грама.
Публикувано изображение
Има ги с кафяви и черни чирени.
Острието на черните, като моя, е с много приятен stonewash, стоманата D2. Засега не съм го напрягал на резане, но по първите впечатления, се държи напъълно прилично. Заточен е практически идеално симетрично и равномерно. Сведението е обаче, бая дебело, около 0,8 и с тия низки скосове, хич не е образцов резач.
Отваря се само с флиппер, но остта е на лагерчета и острието изхвърча, като на въздушна възглавница. Отваря се и с леко тръскане, отлична играчка ... Блокира се "на мъртво" - никакви луфтове, практически монолит.
Публикувано изображение
Отличното впечатление разваля само клипса. Напълно функционален и удобен но прекалено банален. На оригинала е с красив и мощен титанов клипс
За голяма ръка е много удобен. Ръкохватката е сравнително низка, но достатъчно широка отгоре за прилагане на значителни усилия
Публикувано изображение
По качеството, нямам практически никакви забележки. Сглобено е точно и сигурно, острието по средата. Нямам даже желания да го разглобявам и да правя нещо с него.
Струва това удоволствие, по-малко от 30 долара по сегашния курс. Това е с търговската надценка и доставен "на дом" от симпатична куриерка. За сравнение оригиналнните от Rassenti струват от 700 долара и нагоре
0

Потребителят е неактивен   gavrata 

• Регистриран: 19-September 08
Здравейте, да се изфукам - това
Публикувано изображение
е последната ми придобивка. Необикновено кураво джилязо... "GI Tanto" на Cold steel

Мнението беше редактирано от gavrata: 15.04.14 - 17:10

ако съдбата ти обърне гръб - не се отчайвай, а я изчакай да се наведе
0

Пак се издъних с китайски нож, но имам донякъде оправданието, че това е оригинална конструкция. Оригинална, ама до някъде, защото пак много неща са преписали от разни места. Ножа е явно направа от известните китайски ментетаджии Wild Boar. Ето ги и красавците, с два вида остриета, моя е "танто"
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Такива много яки ръгачо-копачи.
Освен острието, пънчетата и вставката на фрейма, там всичко е от титан
Публикувано изображение
Много титан, чирените са поне по 3,5 мм
Публикувано изображение
При това всичко е обработено много деликатно, макар, че като цяло изглежда брутално и първобитно
Публикувано изображение
Острието е от Д2, дълго 95 мм, дебело 3,8-4 мм, с някакво тъмно покритие и stonewash. Сведено е почти по човешки, около 0,6-0,7 мм, и даже реже без особенно напъване. Заточването е напълно прилично и симетрично. Засега не съм рязал нещо достатъчно дълго и упорито, и тия китайци не се отличават с майсторство в термообработката, но разрязах на по 5-6 парчета, четири капачки от буркан. Видими повреди на остието няма, не се виждат и драскотини, а как ги дупчи, това "танто", направо страх да те хване в джоб да го слагаш.
Много здраво скалъпен нож - дебели чирени, титанов спйсър на три винта плюс осевия винт преписан от Страйдер - в отворено положение е направо монолит, не мърда наникъде. Но навярно, затова и тежи бая прилично, въпреки титановото шаси - около 180 грама
Публикувано изображение
Заключващия фрейм е със стоманен накрайник и още един такъв дават за резерва
Публикувано изображение
Отваря се с флиппера, пънчетата са преди всичко за блокиране. Остта е на лагерчета и острието просто лети
От дясната страна присъства "шайбата на Хиндерер", но и без нея тоя фрейм няма как да го отгънеш прекалено.
За моя изненада, клипса се оказа много гъвкав и удобен, от джоба се вади леко и удобно, въпреки, че като цяло ножа изглежда ръбест и чепат
Публикувано изображение
Публикувано изображение

А струва това удоволствие около 80 долара в магазина. Китайците все по-често радват.
0

Поредно върхово достижение на китайските ментетаджии. Тоя път нашите по-малки братя са посегнали на съвместното производсво на Strider и Microtech - Microtech DOC (Death on Contact). При това на кастъмен модел - http://www.bladehq.c...er-Knife--18087, дето струват по 1500-1700 долара.
Ментето е работа на жълтурковците от WildBoar, които иначе не се отличават с особенно качество, но на партията за руснака, от който го купих са положили определени "кастъмни" усилия и даже малко са подобрили оригинала.
Аз съм имал оригинален стандартен Microtech DOC и за него мога да кажа, че това е много красив и харизматичен нож, но абсолютно непрактичен, за което го продадох след седмица ползване. Острието е прекалено сложно и извъртяно за някакво що годе нормалнго използване, а края на клипса е така злобно завит и стърчи над ръкохватката, че ти гарантира мазоли от всяко положение.
Публикувано изображение
Ето го собственно и ментето, снимано с моите криви ръчички и с телефонна камера, така, че извинявайте много ...
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
По принцип това е Strider SMF с флипер, друг клипс и сабфрейм вместо обикновенния.
Изключително яко скалъпен нож, китайците въобще не икономисват титана - плашките са по 4-4,5 мм, спейсъра също е титанов, но със синьо-виолетова анодировка.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Абсолютно сигурно заключване със стоманена вложка, на снимката не се вижда добре, но заключващия фрейм влиза почти точно до средата на своята дебелина и има голям запас
Публикувано изображение
В отворено положение е монолит - даже няма намек на някакви луфтове.
Острието е от Д2, а не от Елмакс, като на оригинала, но е обработено напълно прилично, със симетрично и равно заточване, при това достатъчно остро. Тука е и първото от подобренията - дебелината на острието е 5мм, вместо 4 мм на оригиналния образец. Благодарение на това баланса му е тъкмо пред флипера.
Публикувано изображение
Второто подобрение е, че в края на клипса не е толкова загънат, като на оригинала и затова ножа може да се държи, като нормален Strider и даже в някои отношения по-добре.
Остта е на лагерчета, острието се движи много плавно и приятно. Механиката е практически безупречна - отваря се леко и свободно и с флипера, и с леко тръскане и с помоща на опорните пънчета. И всичко това с много приятно щракане. Въобще, целия тоя процес, е голяма забава и удоволствие, ако си нямаш друга работа и пишка ...
Сглобен е почти идеално, аз нищо не съм въртял, поне защото нямам ключове за тия извратени фирмени винтове. За почти месец използване, непрекъснати манипулации, нищо не е мръднало - обазцово-показателен случай.
Като цяло, всичко е направено на "фирмено" ниво. Мой познат, който търгува с такива ножове, но оригинални, не можа да разпознае, че това е китайско менте, 8-10 пъти по-евтино от оригинала
Единственно лошо, което мога да кажа тука за китайците е, че ножа беше покрит с дебел слой от някаква смръдлива смазка, която гадно ми измаза сакото, дето струва поне, като 5-6 такива ножа...
Наложи се да го натопя и измия с Fairy. Става въпрос за ножа, а не за сакото. Сакото се наложи да го отнеса в химическо чистене, и мадамата там го взе с някаква крайно скептическа гримаса и без 100% гаранции, а таксата за чистене е почти колкото цената на тоя нож. Понякога, евтинията излиза скъпо ...
0

Ето тука някакъв нашенец също се хвали с клона на DOC
http://www.youtube.c...d&v=IiJYW2cc2do

А тука човека се е постарал да направи ревю и на английски
http://www.youtube.c...d&v=FMvVOVm2VnM

Действително много здрав и сигурен нож, нищо, че е китайска направа. И реже напълно прилично. На моя острието е вече силно издраскано и изтъркано в някои места, защото съм отварял консервни кутии, рязъл съм разни жици и кабели и на проба със пробивал 1мм ламарина и монети.
0

Потребителят е неактивен   weech 

• Регистриран: 02-January 05
боргир имам едно не стандартно предложение какво ште кажеш някои път дасе напием да наточим ножчките се сбием с ножове ште е много забавно хаха моят е подобен на този http://www.antiquesn...81122750646.jpg
Според мен динозаврите са измислили древни технологии и са отлетяли с летящи чении когато е дошал прослувутия лешниковия период и сега се завръщат като извънземни за да си възвърнат земята и да я направят влажна папратова биосфера

ама ти си голям баровец бе, за тая кола трябва да работят четирима общаци само за теб да я захранват, че и БМВ ще ми кара, утре ще искаш и танк да караш я питай татя си жигулата още върви ли и вземай да я караш преди да ти почервенее врата ех как ми липсва тоя социализма много се оглези тоя народ а нямал кво да я яде каква оставка бе :evil2:
0

Потребителят е неактивен   cvbx 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 09-June 06
  • Град:Vostro 470 (Mid 2012)разл EKATTE: 10971
Публикувано изображениемога ли да се движа с това без грижи :8)
0

Потребителят е неактивен   illuminati666 

• Регистриран: 08-April 17

Преглед на мнениеborgir, на 05.05.14 - 23:02, каза:

Поредно върхово достижение на китайските ментетаджии. Тоя път нашите по-малки братя са посегнали на съвместното производсво на Strider и Microtech - Microtech DOC (Death on Contact). При това на кастъмен модел - http://www.bladehq.c...er-Knife--18087, дето струват по 1500-1700 долара.
Ментето е работа на жълтурковците от WildBoar, които иначе не се отличават с особенно качество, но на партията за руснака, от който го купих са положили определени "кастъмни" усилия и даже малко са подобрили оригинала.
Аз съм имал оригинален стандартен Microtech DOC и за него мога да кажа, че това е много красив и харизматичен нож, но абсолютно непрактичен, за което го продадох след седмица ползване. Острието е прекалено сложно и извъртяно за някакво що годе нормалнго използване, а края на клипса е така злобно завит и стърчи над ръкохватката, че ти гарантира мазоли от всяко положение.
Публикувано изображение
Ето го собственно и ментето, снимано с моите криви ръчички и с телефонна камера, така, че извинявайте много ...
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Публикувано изображение
По принцип това е Strider SMF с флипер, друг клипс и сабфрейм вместо обикновенния.
Изключително яко скалъпен нож, китайците въобще не икономисват титана - плашките са по 4-4,5 мм, спейсъра също е титанов, но със синьо-виолетова анодировка.
Публикувано изображение
Публикувано изображение
Абсолютно сигурно заключване със стоманена вложка, на снимката не се вижда добре, но заключващия фрейм влиза почти точно до средата на своята дебелина и има голям запас
Публикувано изображение
В отворено положение е монолит - даже няма намек на някакви луфтове.
Острието е от Д2, а не от Елмакс, като на оригинала, но е обработено напълно прилично, със симетрично и равно заточване, при това достатъчно остро. Тука е и първото от подобренията - дебелината на острието е 5мм, вместо 4 мм на оригиналния образец. Благодарение на това баланса му е тъкмо пред флипера.
Публикувано изображение
Второто подобрение е, че в края на клипса не е толкова загънат, като на оригинала и затова ножа може да се държи, като нормален Strider и даже в някои отношения по-добре.
Остта е на лагерчета, острието се движи много плавно и приятно. Механиката е практически безупречна - отваря се леко и свободно и с флипера, и с леко тръскане и с помоща на опорните пънчета. И всичко това с много приятно щракане. Въобще, целия тоя процес, е голяма забава и удоволствие, ако си нямаш друга работа и пишка ...
Сглобен е почти идеално, аз нищо не съм въртял, поне защото нямам ключове за тия извратени фирмени винтове. За почти месец използване, непрекъснати манипулации, нищо не е мръднало - обазцово-показателен случай.
Като цяло, всичко е направено на "фирмено" ниво. Мой познат, който търгува с такива ножове, но оригинални, не можа да разпознае, че това е китайско менте, 8-10 пъти по-евтино от оригинала
Единственно лошо, което мога да кажа тука за китайците е, че ножа беше покрит с дебел слой от някаква смръдлива смазка, която гадно ми измаза сакото, дето струва поне, като 5-6 такива ножа...
Наложи се да го натопя и измия с Fairy. Става въпрос за ножа, а не за сакото. Сакото се наложи да го отнеса в химическо чистене, и мадамата там го взе с някаква крайно скептическа гримаса и без 100% гаранции, а таксата за чистене е почти колкото цената на тоя нож. Понякога, евтинията излиза скъпо ...

Бях си купил няколко от същия китаец, да ги пробвам. Стоманата изглежда наистина беше D2, много добре изработени, но болтчетата се развиха на всички след седмица, трябваше да ги сваля и да им сложа осигурител. Със Cold Steel, Бенч и др. никога не съм имал такъв проблем, те си слагат осигурители. Предполагам тук трябва да кажем - китайска му работа.

Мнението беше редактирано от illuminati666: 08.04.17 - 14:32

0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Да и за това разликата в цената е очевадна. :)
0

Споделете тази тема чрез:

• (7 Страници) +
  • « Първа
  • 5
  • 6
  • 7
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login