Форум

Data.BG Форуми: Accessible website - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Accessible website

Потребителят е неактивен   djteenbg 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 08-April 06
Здравейте,
Мои познати ми казаха, че за целите на сео било много актуално в момента сайтовете да се правят аскесибъл, тоест пригодени за хора с увреждания.
Някой може ли да потвърди, че това нещо работи?
Също така ме интересува какви ПЪРВИ стъпки е най-важно да се преприемат в тази насока за да го види гугъл като такъв, понеже не ми се плаща за изработка на нов сайт с тези функции. Бизнеса ми е прекалено малък.

Мерси за помощта предварително.

P.S. имам минимални познания по html и до там...
0

Потребителят е неактивен   StephenG 

• Регистриран: 25-April 20
  • Град:София
Да, вярно е това с достъпността на сайта. Повишава качеството му и ботовете на гугъл го издърпват по-напред в резултатите. Едно от най-елементарните неща, което може да се направи е описано ТУК но това е само една малка стъпка. Става въпрос за гласовото разпознаване на сайта, когато се търси в търсачката. Освен това има още много неща, които може да се направят, но за тях трябва или специалист, или много учене по темата.
Успех!
1

Потребителят е неактивен   Ivetoseo 

• Регистриран: 26-April 20
  • Град:София
Това с изговарянето в Гугъл е полезно като цяло и в статията е добре обяснено как се прави дори за хора без опит в тази сфера
1

Потребителят е неактивен   djteenbg 

• Регистриран: 08-April 06

Преглед на мнениеStephenG, на 26.04.20 - 17:58, каза:

Да, вярно е това с достъпността на сайта. Повишава качеството му и ботовете на гугъл го издърпват по-напред в резултатите. Едно от най-елементарните неща, което може да се направи е описано ТУК но това е само една малка стъпка. Става въпрос за гласовото разпознаване на сайта, когато се търси в търсачката. Освен това има още много неща, които може да се направят, но за тях трябва или специалист, или много учене по темата.
Успех!

Благодаря за препоръката. Изглежда интересен сайт, та ще разгледам и за други теми по моя въпрос
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login