Форум

Data.BG Форуми: Болки под корема след коремни преси - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Болки под корема след коремни преси

Потребителят е неактивен   nociception 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 11-November 05
Здравейте,
заглавието е ясно, втори ден след тренировка ме наболява областта на пикочния мехур все едно имам газове, но не е това, и по малка нужда чувствам дискомфорт. Не е голяма болка/дискомфорт и в някои пози примерно ако легна на страна въобще не го усещам. Явно съм правил коремни неправилно, помощ?

34 г., 60 преси ми е максимума (старая се да задържам за 1-2 секунди. Правя всяка тренировка защото основно шкембето искам да махам.

Благодаря предварително. :emote_hi_hat:

Мнението беше редактирано от nociception: 25.01.17 - 03:09

1

Потребителят е неактивен   z040 

• Преглед на блога
  • Регистриран: 02-November 13
  • Интереси:Няма проблем, който да е толкова сложен, че да не може да му се намери просто разрешение, ако на него се погледне по правилния начин.
почивка;)
0

Потребителят е неактивен   peecii 

• Регистриран: 17-August 06
  • Град:Севлиево

Преглед на мнениеnociception, на 25.01.17 - 03:04, каза:

Здравейте,
заглавието е ясно, втори ден след тренировка ме наболява областта на пикочния мехур все едно имам газове, но не е това, и по малка нужда чувствам дискомфорт. Не е голяма болка/дискомфорт и в някои пози примерно ако легна на страна въобще не го усещам. Явно съм правил коремни неправилно, помощ?

34 г., 60 преси ми е максимума (старая се да задържам за 1-2 секунди. Правя всяка тренировка защото основно шкембето искам да махам.

Благодаря предварително. :emote_hi_hat:

Само коремни преси ли правиш на тренировката или завършваш силовата тренировка с серия от 60 повторения преси.Освен коремните мускули е нормално да си натоварил и някой спомагателни мускули около тях, но не е нормално това което описваш.Нормалната и поносима болка от мускулната треска трябва да ти е позната-това което описваш говори за друг проблем.Да не би да тренираш с големи тежести и да те наболява хернията?
П.С.Това е казвано хиляди пъти ама да напомня-шкембето се маха с диета и кардио-коремните преси оформят коремната мускулатура.
0

Мерси за отговорите,
коремните преси са ми по 2-3 пъти на тренировка между другите упражнения, примерно веднага след кардиото 60 (всички упражнение ги правя до откат и се старая да задържам секунда -две при най-голямо напрежение), след това каквото правя ръце или крака 1-2 уреда, после още коремни 40 повторения, и преди кардиото в края едни 20. Диетата честно казано не знам какво да правя защото първо точно в момента нямам много средства и после добросъвестно помолих на един от инструктурите да ми напише хранителен режим, платих си и той ми пусна на мейла лист пълен с граматически грешки, с "на обяд един панан" и пр. На кого да вярваш... Това е голям фитнес в София впрочем, не е да кажеш че е някое квартално фитнесче. :emote_focus: Една пилешка пържола след тренировка хапвам и това ми е за цял ден храната. С много вода. Насолете ме :)

Но си ме кефи фитнеса и ходя три пъти на седмица за тренировка и по още 1-2 пъти просто за час на пътечката знам че мускула трябва да почине но се чувствам добре там и не мисля за бившата. :emote_dash: :emote_dash:

Мнението беше редактирано от nociception: 25.01.17 - 10:12

1

Преглед на мнениеnociception, на 25.01.17 - 10:06, каза:

Мерси за отговорите,
коремните преси са ми по 2-3 пъти на тренировка между другите упражнения, примерно веднага след кардиото 60 (всички упражнение ги правя до откат и се старая да задържам секунда -две при най-голямо напрежение), след това каквото правя ръце или крака 1-2 уреда, после още коремни 40 повторения, и преди кардиото в края едни 20. Диетата честно казано не знам какво да правя защото първо точно в момента нямам много средства и после добросъвестно помолих на един от инструктурите да ми напише хранителен режим, платих си и той ми пусна на мейла лист пълен с граматически грешки, с "на обяд един панан" и пр. На кого да вярваш... Това е голям фитнес в София впрочем, не е да кажеш че е някое квартално фитнесче. :emote_focus: Една пилешка пържола след тренировка хапвам и това ми е за цял ден храната. С много вода. Насолете ме :)

Но си ме кефи фитнеса и ходя три пъти на седмица за тренировка и по още 1-2 пъти просто за час на пътечката знам че мускула трябва да почине но се чувствам добре там и не мисля за бившата. :emote_dash: :emote_dash:

Има една книжка "енциклопедия на калориите", в интернет има достатъчно информация за калорийната стоиност на храните-така, че можеш и сам да си направиш хранителния режим.Задържането и изцеждането на мускула е добър похват, но трябва много прецизно да налучкаш тежестите за всяко упражнение.Това, че има граматически грешки не значи,че режима е направен грешно(без да съм го видял не мога да кажа).Точно след тренировка не е най удачно да ядеш пилешка пържола-пробвай с протейнов шейк и някакав бърз въглехидрат а след час/два хапни пържолата.И като цяло едно хранене дори и когато си на диета е огромна грешка-трябват ти поне 5 храненета за денонощие-честия прием на малки количества храна засилва метаболизма и спомага горенето на мазнини.Дай ми малко повече информация за теб и ще се опитам да ти направя франителен режим може и тренировъчна програма free.
0

Pecii,
Това съм аз:
Публикувано изображение

186 см 106 кила (бяха 112), 34 години вече. Винаги съм бил едър освен когато бях тийнейджър. Ендоморф, много лесно пълнея и не толкова лесно качвам муслулна маса, а и целта ми е да стана по-слаб и стегнат а не още по-грамаден. Ако не сваля килограми ще си имам сериозни здравословни проблеми след десетина години, баща ми е на 55 леко по-нисък от мен но ме посъветва да гледам него за да видя какво ще ми бъде... а и да те нарекат "шишо" пред хора не е приятно.

Вече много пъти съм почвал и спирал фитнес, не ме влече, но сега вече стана супер наложително и няма мърдане.

Мнението беше редактирано от nociception: 28.01.17 - 12:16

0

Преглед на мнениеnociception, на 28.01.17 - 12:14, каза:

Pecii,
Това съм аз:
Публикувано изображение

186 см 106 кила (бяха 112), 34 години вече. Винаги съм бил едър освен когато бях тийнейджър. Ендоморф, много лесно пълнея и не толкова лесно качвам муслулна маса, а и целта ми е да стана по-слаб и стегнат а не още по-грамаден. Ако не сваля килограми ще си имам сериозни здравословни проблеми след десетина години, баща ми е на 55 леко по-нисък от мен но ме посъветва да гледам него за да видя какво ще ми бъде... а и да те нарекат "шишо" пред хора не е приятно.

Вече много пъти съм почвал и спирал фитнес, не ме влече, но сега вече стана супер наложително и няма мърдане.

Здравей,
Точно навреме си взел решение да се промениш( в смисъл, че сега са ти нужни -20 кг).В професионалния( пък и в аматьорския) фитнес, нещата преминават във фаза за релеф и фаза за маса.Тренировките са различни, хранителния режим е различен....Зимата не е най удачния период за сваляне на килограми, поради факта, че организма е предразположен към качване на мазнини с цел термогенеза, но е идеален за започване на нов хранителен режим.Започни със задължителните 5/6 храненета за деня(количеството храна да е колкото един юмрук) изключи бял хляб, захар, газирано, колбаси, тлъсти меса, кашкавал и сирене...Основните храни са зеленчуци, от плодовете киви,зелени ябълки, грйпфрут...банан единствено след тежка тренировка, от месата риба, телешко и пилешко филе, картофи (варени не пържени) ориз, пълнозърнест хляб, сурови ядки в умерени количества.Така си разпредели храненията, че последното да е в 18 ч. и да е салата и месо.
По нататък ще говорим за точна диета и тенировъчна програма-увеличи движенията, ходенето пеш, забрави за всякакъв алкохол.УСПЕХ-Ще водим диалога във форума за да сме полезни и на други.
П.С. Отслабването е процес на дисбаланс между приетите и изразходвани калории.Не е необходимо задължително да се занимаваш с фитнес щом не те влече-пробвай с тае бо, пилатес, ако щеш с народни или латино танци, ходи или бягай в парка, карай колело,скачай на въже....важното е да изразходваш колкото може повече калории за сметка на погълнатите.
0

Благодаря за отговора!! :eusa_clap:
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login