Форум

Data.BG Форуми: Какво четете в момента? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (54 Страници) +
  • « Първа
  • 52
  • 53
  • 54
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Какво четете в момента?

Потребителят е неактивен   nit88 

• Фен на Холандеа
  • Група: Потребители
  • Регистриран: 01-August 09
  • Интереси:Холандеа

Преглед на мнениеValeryVasylev, на 03.05.19 - 09:57, каза:

Кажи малко повече за тази книга.

Не е за всеки. Твърде откровена и брутална. Победителите заливали с бензин храна само и само да не я дадат на немците за да не умрат от глад... Трудно след прочит на тази книга ще има русофили, франкофили и американофили. Кара те да се замислиш има ли смисъл в нашата цивилизация и колко гротескно е всичко в което живеем хилядолетия наред.

Едит:

В момента чета
-Войната на буквите => ако се чете с ясното съзнание че е роман, а не историческа книга е доста приятна
-Абатството нортангън => за пръв път чета нещо на остин и като цяло женски тип роман... Бих казал особена тематика, която е по-типична за женски модел на въображение
-кибалион на Аткинсън => типично окултна книга, която на мен като човек с обоствени интереси в жанра много ми допада

Следващи в списъка ми са:
неосъзнатия аз на Юнг(все още не съм чел нищо от него и усещам, че е време) и кафка на плажа на някъв японец (препоръчана от познати и купена от библиотекарка с вълшебни цици)

Мнението беше редактирано от nit88: 31.07.19 - 23:11

0

Потребителят е неактивен   woopoo 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 09-October 05

Преглед на мнениеHardrockMan, на 07.07.19 - 23:34, каза:

Защо да е срамота? Срам те е от езика ни или мислиш, че няма добри преводачи? Все пак не е Шекспир или Алигиери.
Сагата я прочетох още преди сериала.
Да разбирам, че си я чел и на двата езика? Тогава без обосновка изказването ти е смешно.

Това че акъла ти скача към идеята че някой трябва да го е срам от "езика ни", защото чете добра книга на езика на който е написана говори повече от достатъчно за теб и твоите детински (и смешни ;) ) несигурности, но нека да ти отговоря все пак.

Да, няма добри преводачи, но това има малко общо с България. За болшинството от литературата няма добри преводи на чужди, за произведението, езици. Ако най-добрите преводачи за най-популярните езици, да не говорим за учещите определни автори с години, не могат да измъдрят съждевременно добри и точни преводи на най-великите литературни произведения, какво мислиш че е положението за език говорен от я има, но вероятно няма, 15 милиона; особено за фентъзи поредица на 20тина години? А относно Шекспир -- който не са го признавали за толкова велик до сравнително скоро, така че кой знае какво ще стане след стотина-двеста години -- във фентъзи жанра по-близо до него от Мартин няма много хора, пръстите на една ръка ще са ти много ако се опитваш да ги преброиш. "Великите", които са най-продавани, са сравнително посредствени като писачи, а на добрите с интересни идеи в жанровете, повечето творения са им фантастика.

Пак ти казвам, ако си достатъчно голям фен да прочетеш всичките глупости, които е изписал около книгите, си е пълна срамота да не си ги прочел на Английски, ако можеш, и ти си единственият който губи.

@nit88 бих те посъветвал да започнеш с Мураками, но, според ника, клониш към правилната възраст за Юнг. :evil2:

Мнението беше редактирано от woopoo: 12.08.19 - 05:28

The music business is a cruel and shallow money trench, a long plastic hallway where thieves and pimps run free, and good men die like dogs. There's also a negative side.
0

Потребителят е неактивен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Научи българския първо, че ме е срам като те чета.
1

Споделете тази тема чрез:

• (54 Страници) +
  • « Първа
  • 52
  • 53
  • 54
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login