Форум

Data.BG Форуми: Мнения за NUTRILITE - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Мнения за NUTRILITE

Потребителят е неактивен   Walterbg 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 21-September 11
Моля за мнение относно добавките (витамини, минерали и т.н.) с марката NUTRILITE.
Чета из нета адски много хвалби, много доволни хора, почти 8 от 10 писания в нета е с големи хвалби (немски, испански и български писания и форуми).
Прегледах и цените - изобщо не са евтини (някои достигат доста на 100лв за 1-2 месеца употреба).
Споделете мнение.

Виждам и че не се намират по аптеките - споделете и от къде да ги купя най-евтино (може би ebay, но дали там са оригинални).
Изчетох доста материал (поне 400-500 страници) и само позитивни неща чета.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   bntbntbnt 

• Регистриран: 15-September 08
Залагай на естествените източници - плодове, зеленчуци и месо... По-добре си харчи парите за качествена храна отколкото за продукти със съмнително качество.
0

Преглед на мнениеbntbntbnt, на 22.05.14 - 07:51, каза:

Залагай на естествените източници - плодове, зеленчуци и месо... По-добре си харчи парите за качествена храна отколкото за продукти със съмнително качество.

Би ли се основал за "съмнително качество" ?
И подобни добавки се равняват например на... 800 грама грах, 3 яйца, 400 грама ягоди, 4 банан, 8 моркова, 200 грама черен дроб, 1 риба скумрия, 500 грама зеле, 4 големи пиперки, 400 грама грозде и още над 20 вида храни. Аз ако това количество изям през деня след 3 дни ще умра от преяждане !!!

За да набавиш всичко нужно за организма (в 100% на ден) ти трябва да изядеш над 20 храни в количества около 4-5кг. Това освен, че адски много и струва над 40-60лв дневно.

П.П.
жена ми започна да пие Nutrilite B complex plus - пие го 3 дни и всички симптоми изчезнаха (напълно) - имаше голяма липса на витамин B и други елементи, а тя е бременна в 5тия месец - над 20 дни я боляха кошмарно ръцете (изтръпвания и болки) и не може да спи. Нейния доктор и ги даде тези Nutrilite B complex plus (срещу 30лв разбира се) и и каза, че след 4-5 дни всичко ще премине напълно. Дори не минаха и 4 дни!!!
Ето за това се интересувам интензивно от тези продукти.
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   baipacko 

• Регистриран: 26-December 06
  • Интереси:Здравословно хранене, Спорт, Витамини, Минерали
Казваш, че женати е бременна - според мен 1вото към което трябва да се насочиш са сертификатите за натурални продукти т.е. Американския сертификат за органични продукти (USDA Organic), Европейски (Agriculture Biologique), FDA сертификат (х.добавки преминават няколко клинични тестове, като лекарствата т.е. каквото пише на опаковката това има вътре) в допълнение са Канадския серт. за органични продукти Health Canada . Потърсих малко да се запозная с тия продукти и нито в българския нито в американсия сайт видях такъв раздел с награди или сертификати. Това ме навежда на мисълта, че може да са наблъскани с какво ли не. Особенно когато женати е в една така напреднала бременност, трябва много да се внимава с такива продукти, защото докторите изписват това от което им се плаща най-добре. Аз бих ти препоръчал продуктите на Nature's Plus защото, имат тия сертификати които изброих по горе + още 2 3 сертификата + куп награди от състезания. Това е според мен. Поразрови се още малко и кажи ако си открил нещо интересно ;) Успех
PkO10 - Код за 10% отстъпка от сайта за БИО витамини и минерали http://hyrs.bg
0

Не съм запознат с въпросните сертификати но вероятно много марки в аптеката ги имат Walmark например.
Та да уточня - въпросните мултивитамини на Walmark след няколко месечна употреба промяната в изследванията ми беше точно... 0%. А аз си ги пиех точно както им е реда, без да пропускам и ден.
Та това ме навежда на мисълта - тези сертификати какво определят - дали даден продукт е качествен и работи, или просто че някой е дал N-евро на дадена организация да ти издаде един сертификат.

Относно сертификати - ще направя една асоцианция - Microsoft system administrator сертификата го взех с няколко дъмпа от нета, но в момента имам сертификат подписан и брандиран с марката Microsoft - този сертификат какво трябва да означава - че съм спец в Microsoft Windows 2008 или, че съм платил 350лв. Определено залагам на второто !

Та идеята ми - да събера мнения на тествали и опитвали, а не да чета сертификати, защото според мен те просто нямат смисъл, защото е явно, че медицината отрича лечението изцяло с натурални продукти направени само от чисти разтителни и животински продукти (само помисли как един стандартен доктор гледа на един хомеопат).

П.П.
би ли посочил такива продукти отговарящи на горните сертификати в нашата аптечна мрежа ?

Мнението беше редактирано от Walterbg: 22.05.14 - 15:29

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   adelskronen 

• Регистриран: 28-September 12
  • Град:София
Бременните жени имат повишени нужди от всичко, защото поддържат още един живот освен своя собствен, така че да се пият добавки тогава има смисъл. Изглежда, че е имала недостиг и като го е отстранила, състоянието й логично се е нормализирало. Не съм убеден обаче, че си си играл да смяташ количествата на веществата в различните храни, за да стигнеш до 5 кила храна на ден. Очевидно това количество е абсурдно и се изхвърляш. Балансираната диета на един здрав и прав човек прави добавките безсмислени. Освен, разбира се, ако и ти нямаш някакъв дефицит, който искаш да коригираш.
0

Преглед на мнениеadelskronen, на 22.05.14 - 18:53, каза:

Бременните жени имат повишени нужди от всичко, защото поддържат още един живот освен своя собствен, така че да се пият добавки тогава има смисъл. Изглежда, че е имала недостиг и като го е отстранила, състоянието й логично се е нормализирало.

Ами тези Nutrilite са дадени от доктор и доцент, ние не сме ги взимали по наше желание.

Цитат

Не съм убеден обаче, че си си играл да смяташ количествата на веществата в различните храни, за да стигнеш до 5 кила храна на ден. Очевидно това количество е абсурдно и се изхвърляш. Балансираната диета на един здрав и прав човек прави добавките безсмислени. Освен, разбира се, ако и ти нямаш някакъв дефицит, който искаш да коригираш.

Да смятам ??? Че защо да го правя - под всеки продукт на Nutrilite си пише какво има и след това е изброено кой елемент в каква храна се съдържа. Не ми трябва да го смятам, а само да го прочета :)
За балансирани диети всички сме чували, но никъде не ги виждаме. А как да прилагаме нещо което не виждаме :)
А дали добавките са нужни - и още как, такива са използвали преди хиляди години (предполагам си чел, че са дъвкали зелени листа на чая смесени с кафе - същото като днешните, просто качествените днешни добавки съдържат много повече неща, защото се знае как правилно да се комбинират).
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   adelskronen 

• Регистриран: 28-September 12
Не са ги дъвкали, за да си коригират дефицити на хранителни вещестества със сигурност. Нужда от кофеин е разковничето в случая според мен.

Цитат

За балансирани диети всички сме чували, но никъде не ги виждаме. А как да прилагаме нещо което не виждаме

Еми, вижте я. :) Има толкова много вкусни и полезни неща по тази земя, ама опашките са главно пред баничарниците, дюнерджийниците и веригите за бързо хранене.
0

Преглед на мнениеWalterbg, на 22.05.14 - 15:28, каза:

П.П.
би ли посочил такива продукти отговарящи на горните сертификати в нашата аптечна мрежа ?

Ами продуктите на Organic India ии тези на Nature's Plus. На NP мой познат, човек на години използва О 3-6-9 и преди да започне да ги пие си направи изследвания на които показателите му не бяха в норма и след можеби месец пак си ги е направил и каза, че всичко било ОК. Та той ми ги препоръча аз си взех мъжки витамини за тонус, енергия, общи витамини и готиното беше, че като ги отворих имаше сертификат за анализ от някаква независима лаборатория в щатите. Общо взето за това ги препоръчвам, защото от 2 места има полижетен ефект ии така. Другите добри марки на пазара в момента са Solgar и Nowfoods. А за продуктите на Walmark това са всевъзможните боклуци на пазара заедно с тия на Doppleherz. Това са моите наблюдения.
0

Проблемът на всички хранителни добавки, независимо каква марка са, независимо колко пари струват, независимо какво качество са според рекламата е, че НЕ ПОДЛЕЖАТ НА КОНТРОЛ в нито една държава. Това дори е опасно за живота ни, те трябва да се регулират като лекарствата.

Може на опаковката да пише много неща, но това не е гаранция, че това, което приемаш съответства на написаното в съдържанието... Например от личен опит мога да ти дам един пример - приятели бяха изследвали скъп пробиотик, в който се оказа, че няма нито една жива микробна, пробиотична клетка... Просто гълташ празни капсули. Това важи и за много витамини и т.н.

Ти просто не знаеш какво гълташ...

Трябва да се обърне внимание и на други две неща:
1) Количеството на активната субстанция може да е високо, но това не означава, че тялото ще я усвои... Нуждите на тялото от микронутриенти принципно са много ниски...
2) Тези хранителни добавки са синтетични. По-голямата част от тях са резултат на химични технологии, които са много по-слабоусвоими поради ред причини. Другите са биотехнологични, които пак са... Химичните технологии дори нямат стереоспецифичност...

Като цяло организмът ни усвоява много по-добре нутриентите съдържащи се в храните, защото са свързани и със съпътстващи вещества от храната и са със подходяща стереоструктура.

Една богата диета предоставя на организма всичко нужно.

Мнението беше редактирано от bntbntbnt: 23.05.14 - 09:34

0

Потребителят е неактивен   manuk 

• Дата бг приятел
  • Регистриран: 09-December 10
  • Град:Пловдив
  • Интереси:Подводен риболов, ски, гъбарство, народна медицина, музика, фотография, пчеларство
Едно допълнение към казаното от bntbntbnt. Става въпрос за витамините, което ще бъде от полза за всички:
Ето един цитат от книгата на Ф.Е.Будагин " Профилактника на хранителните отравяния"

Цитат

.....Витамините : Когато става въпрос за витамините, може да изглежда удивително, че така необходимите витамини за нормална жизненост на организма, като всички биологически активни вещества, много от витамините при въвеждане с повишени дози в човешкия организъм могат да бъдат опасни за него.
Вместо полза могат да причинят вреда, съществуващото мнение, " колкото повече витамини, толкова по-добре" е голямо заблуждение.
Започваме с витамин А.
Трябва да отбележим, че дневната потребност от витамин А за възрастен човек е 1,5 мг. за децата е: до 3 години – 350-400 мкг; от 4 до 6 години – 500 мкг.
При превишаване на тези дози, особено при децата се получава: повишаване на кръвното налягане, болки в главата, повръщане, загуба на съзнание, проблеми със зрението конвулсии и т.н.
Големи дози на витамин D
Повишава се калция в кръвта, което особено при децата може да доведе до изменение на костите, както и нарушаване тонуса на кръвоносните съдове.
Има случаи на остро отравяне с витамин D на здрави възрастни хора, приели големи дози от спиртен разтвор на витамин D.
Витамин С също не е толкова безобиден, както си мислят много хора.
Препоръчителна доза на витамин С: до 6 месеца - 40 mg, от 7 до 12 месеца - 50 mg, деца от 1 до 3 години - 15 mg, деца от 4 до 8 години - 25 mg, деца от 9 до 13 години - 45 mg, от 14 до 18 години (момчета) - 75 mg, от 14 до 18 години (момичета) - 65 mg, Възрастни (мъже) - 90 mg, Възрастни (жени) - 75mg, бременни - 85 mg, кърмещи - 120 mg.
Има наблюдения, които показват, че при превишаване на еднодневна доза от витамин С до 1 -1,5 г. водят до повишаване на кръвната захар в урината на напълно здрави хора.
При приемане на големи количества от този витамин наблюдават се: безпокойство безсъние, болки в главата, прилив и чувство на топлина, повишено кръвно налягане, разстройство.
При жените се увеличава производството на женски полови хормони (естрогени), големите дози от витамин С могат да повлияят паталогично върху протичане на бременноста, по посока на удължаването на срока и голямо число мъртвородени.
.....В литературата има сведения за заболявания свързани с прекомерна употреба и на другите витамини: В1, В2, В6, РР и Е.
Извода е, че както профилактичното, така и лечебното използване на витамините, трябва да се се съобразяват с установените норми и тяхната нужда в зависимост от възрастта, климатични фактори, пол и т.н......

Всяко нещо си има цена, за да го постигнем, трябва да я платим!
0

Да, абсолютно е вярно. Много хора си мислят, че да гълташ витаминчета е безопасно... Но и там има свръхдози, които са опасни.
0

Потребителят е неактивен   mihaela67 

• Регистриран: 04-July 13

Преглед на мнениеbntbntbnt, на 23.05.14 - 09:27, каза:

Проблемът на всички хранителни добавки, независимо каква марка са, независимо колко пари струват, независимо какво качество са според рекламата е, че НЕ ПОДЛЕЖАТ НА КОНТРОЛ в нито една държава. Това дори е опасно за живота ни, те трябва да се регулират като лекарствата.

Може на опаковката да пише много неща, но това не е гаранция, че това, което приемаш съответства на написаното в съдържанието... Например от личен опит мога да ти дам един пример - приятели бяха изследвали скъп пробиотик, в който се оказа, че няма нито една жива микробна, пробиотична клетка... Просто гълташ празни капсули. Това важи и за много витамини и т.н.

Ти просто не знаеш какво гълташ...

Трябва да се обърне внимание и на други две неща:
1) Количеството на активната субстанция може да е високо, но това не означава, че тялото ще я усвои... Нуждите на тялото от микронутриенти принципно са много ниски...
2) Тези хранителни добавки са синтетични. По-голямата част от тях са резултат на химични технологии, които са много по-слабоусвоими поради ред причини. Другите са биотехнологични, които пак са... Химичните технологии дори нямат стереоспецифичност...

Като цяло организмът ни усвоява много по-добре нутриентите съдържащи се в храните, защото са свързани и със съпътстващи вещества от храната и са със подходяща стереоструктура.

Една богата диета предоставя на организма всичко нужно.

Абсолютно съм съгласна с теб! И най-добрият вариант е когато гълташ разни плацебо, защото може и да е много опасно. Вкъщи си водя този спор, ама няма кой да ме чуе. Наистина няма контрол държавен! А според всякакви ЕС-разпоредби би трябвало да има и на хранителните добавки и на козметичните продукти!

Мнението беше редактирано от mihaela67: 28.05.14 - 17:47

0

Има един парадокст който ме разбива :D

Хората са скепчтични към онлайн пазаруването, не рискуват да купуват техника или дрехи от интернет, защото се страхуват, че може да са повредени, некачествени... Предпочитат да идат лично до магазина.
В същото време обаче масово се пазаруват хранителни добавки с незнаен произход и качество. Те всъщност гълтат Бог знае какво :D
0

Потребителят е неактивен   milena87a 

• Регистриран: 09-May 10
Мисля, че в тази книга има нещо сбъркано. :JC_thinking: Как така нуждата от витамин С на 6 месечно бебе и на 13 годишно дете е една и съща??? Най-масово продавания витамин С в аптеките е 100мг, т.е на 13 годишен трябва да му даваш 1/2 таблетка. Струва ми се нереално. Да не говорим, че има марки като Now Foods, Amix, Natrol, Solgar, Haya който предлагат витамин C po 500mg. Лично съм си купувала разтворим вит.C от аптека 1000мг. Според книгата това е = на отрова. За влиянието в/у естрогена също не мога да се съглася.
Защо не е написано дневната доза на вит. D ???
0

Преглед на мнениеmilena87a, на 29.05.14 - 11:10, каза:

Мисля, че в тази книга има нещо сбъркано. :JC_thinking: Как така нуждата от витамин С на 6 месечно бебе и на 13 годишно дете е една и съща??? Най-масово продавания витамин С в аптеките е 100мг, т.е на 13 годишен трябва да му даваш 1/2 таблетка. Струва ми се нереално. Да не говорим, че има марки като Now Foods, Amix, Natrol, Solgar, Haya който предлагат витамин C po 500mg. Лично съм си купувала разтворим вит.C от аптека 1000мг. Според книгата това е = на отрова. За влиянието в/у естрогена също не мога да се съглася.
Защо не е написано дневната доза на вит. D ???

Това нее така. Ако си вземете витамин Ц примерно на Now Foods от 1000мг. при приема тялото си набавя наобходимите милиграми, и другире се изхвърлят от тялото чрез урината. Това на Now примерно е 1000 пъти по качествено от това което се продава за 1.50лв. :)
0

Ok, витамин C се усвоява точно толкова колкото му е нужно. Но ако 13 годишно дете се нуждае от 50мг на ден тогава защо най-малката създадена таблетка е 100мг. За 1000мг да не говорим.
И във въпросната книга бяха споменати предозиране с вит. D, никъде обаче не пиша каква е дневната доза от него. А и при положение, че 75% от населението страда от недостиг именно на вит.D ми е интересно как пък някой успя да предозира. Пила съм по 5000 IU вит.D на ден на Haya и Now в продължение на 3 месеца и нищо не се промени в негативна посока. Аз съм на принципа, че ако от нещо се чувстваш добре няма никакво значение от марката и сертификатите и и медалите, които така или иначе могат да си ги купят.
0

Преглед на мнениеmilena87a, на 31.05.14 - 17:25, каза:

Ok, витамин C се усвоява точно толкова колкото му е нужно. Но ако 13 годишно дете се нуждае от 50мг на ден тогава защо най-малката създадена таблетка е 100мг. За 1000мг да не говорим.
И във въпросната книга бяха споменати предозиране с вит. D, никъде обаче не пиша каква е дневната доза от него. А и при положение, че 75% от населението страда от недостиг именно на вит.D ми е интересно как пък някой успя да предозира. Пила съм по 5000 IU вит.D на ден на Haya и Now в продължение на 3 месеца и нищо не се промени в негативна посока. Аз съм на принципа, че ако от нещо се чувстваш добре няма никакво значение от марката и сертификатите и и медалите, които така или иначе могат да си ги купят.

ами ако решиш, че се чувстваш добре от болкоуспокояващо, защото те боли глава, а имаш хипертония?
Взе да става страшно, че нацията ни се лекува от фитнесинструктори, а не от лекари!
0

:emote_focus:
Ако съм на 6 би било проблем, но при положение, че си възрастен си свободен да правиш каквото сметнеш за добре. Искаш ли да те зарина със случай в които лекари /забележи ЛЕКАРИ/ предписват такива глупости, с които могат да те вкарат в гроба от воле. Пример мога да ти дам с лекар, който ми предписа нервобекс за плевмония на белия дроб. Та.. да, говори ми за лекари. Не е нужно да си завършил медицина, че да взимаш витамини, май ????? ;)
0

Преглед на мнениеmilena87a, на 01.06.14 - 19:04, каза:

:emote_focus:
Ако съм на 6 би било проблем, но при положение, че си възрастен си свободен да правиш каквото сметнеш за добре. Искаш ли да те зарина със случай в които лекари /забележи ЛЕКАРИ/ предписват такива глупости, с които могат да те вкарат в гроба от воле. Пример мога да ти дам с лекар, който ми предписа нервобекс за плевмония на белия дроб. Та.. да, говори ми за лекари. Не е нужно да си завършил медицина, че да взимаш витамини, май ????? ;)

Ти, когато си болна при врачки ли ходиш от тогава или да ти развалят черни магии? И на базата на каква диагноза ти беше предписан невробекс? Защото, ако си ходила на пулмолог, те нямат навиците да предписват невробекс? Той се предписва обикновено за невралгии, а не се сещам за общи симптоми между тях и плевмонията.....така че сменяй лекаря, който те е насочел в невярна посока за специализирано мнение, а не заклеймявай лекарите като цяло. А плевмония на черен дроб има ли? Извинявай, но здраве не се лекува с обща култура и чужди мнения, а със специализиран съвет и най-страшно е да се втълпява, че видиш ли лекарите ще ни вкарат в гроба.
А витамини например могат да бъдат много опасни при карценом, затова дори и те не се взимат, ей така щот ги рекламират като безвредни!За мен лично е особено опасно и повсеместното промиване на мозъци във фитнесзалите за тъй наречените безвредни хранителни добавки.Ясно е, че става въпрос за печалби и то големи, но се чудя, какво ли трябва да се случи, за да се сети държавата да наложи строг контрол на вноса и разпространението и много се надявам това да се случи в най-скоро време, защото все пак сме в ЕС и би трябвало да има сериозен контрол над такива добавки във фитнеса и козметични продукти в залоните за разкрасяване.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login