Форум

Data.BG Форуми: Сглобяеми къщи - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Сглобяеми къщи майторите да продумат

Потребителят е неактивен   mealder 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-August 08
  • Град:Сандански
Със високите лихви по кредити и супер високите цени на имоти в последните няколко години пазара за недвижимо имущество и пълен шит. Нагледал съм се на сглобяеми къщи или контейнери за живеене който се лепят и режат така че да заприличат на къщи. Оказва се контейнерите за малко по евтини, но пък къщите са малко по луксозни и стават за живеене.

Нещата отиват към купуване на земя и след това поставянето за сглобяема къщи/контейнер върху тази зема. Струва ми се че това е най практичното решение в днешно време

Ако някой който вече и пробвал дадената стратегия нека да сподели. Всеки друг който съгласен или не нека пак да се разпише :)
0

Потребителят е неактивен   eleena 

• Регистриран: 04-July 05
Контейнерите е е---а работа, едно ,че са скъпи за квадратурата, друго, че вътре се чувстваш все едно си строителен работник в действие :D Най- добре е дървена конструкция, олекотена. Има много фирми, само внимавай да не попаднеш на ментета като тези (http://www.къщи-сглобяеми.com/), проверяваш задължително от всякъде реномето им, виж какво реално са построили, ама поне на 2 места и при най- малко съмнение им биеш шута. Самата конструкция е добре да не е готов сандвич панел, а да се затваря на място, щото иначе няма да знаеш какво реално имаш вътре, може и само въздух да е без никаква изолация.

Мнението беше редактирано от eleena: 24.05.13 - 16:07

Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   mealder 

• Регистриран: 06-August 08
  • Град:Сандански
Аз имам приятел който се занимава със строителство (не същия тип (топлоизолации, паркети, зидарии и т.н.)) така че ако се стигне то дам ще се консултирам с него го кои за измамниците.

В момента ме интересува дали си заслужава да се занимавам. Аз мисля нещо по южния склон на Витоша, в случай че направят пътя по Владая скоро време. Другата опция е нещо по близо до София за да не бия толкова много път. Само че, не съм сигурен дали си заслужава парите за парцел + тези за сглобяемите къщи + канализация и ток и вода и т.н.
0

Потребителят е неактивен   eleena 

• Регистриран: 04-July 05
Е, това дали си заслужава само ти можеш да прецениш- колко често ще ходиш там, колко пари можеш да вложиш... Относително е за всеки. Колко струват там парцелите?
Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Потребителят е активен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Определено не си заслужава, крайната цена идва като за монолитно строителство, но живееш в кашон.
Уловките ги разбираш твърде късно. За вила стават, но за постоянно живеене боже опази.
2

Потребителят е неактивен   sbojikravov 

• Регистриран: 03-January 07
  • Град:Варна

Преглед на мнениеHardrockMan, на 24.05.13 - 18:36, каза:

Определено не си заслужава, крайната цена идва като за монолитно строителство, но живееш в кашон.
Уловките ги разбираш твърде късно. За вила стават, но за постоянно живеене боже опази.

И аз така мисля. Реално никога не съм имал пряк досег със сглобяема къща но според мен тухлата си е тухла.
Легендата гласи че колкото по голяма е цифрата срещу "Мнения: " толкова повече пораства пишката!
0

Потребителят е активен   HardrockMan 

• God Gave Rock 'N Roll
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 26-December 05
  • Интереси:Всякакви
Офертите им изглеждат тънки защото са без, ВиК, електро и настилки. Когато ги включат идват като на монолитна къща почти, но живееш в кашон от преградни стени с гипскартон без нормална звукоизолация и дърво което, ако не е обработено както трябва след време дървениците ще го нападнат.
Единственото хубаво нещо на тези къщи е бързото им изграждане в сравнение с нормалните и то, ако фирмата е читава и е монтирала преди.
п.п. Ходенето и скърцането заради гредореда на горния етаж е "екстра" за живеещите.

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 25.05.13 - 11:07

2

Потребителят е неактивен   sarokal 

• Регистриран: 03-January 07
Хората са го казали: ''За каквото платиш, това получаваш!'' На всеки би трябвало да му е ясно, че по-ниската цена, с която тези фирми зарибяват хората е за сметка на качеството. И както казвате тук - всичко се разбира в последствие, когато вече си се набутал и си вложил маса пари, тъй че, умната. :)
0

Потребителят е неактивен   CHOSI 

• Регистриран: 13-June 04
  • Град:Разлог
Идеи за това от какво да си построиш къща има много. Може да е от доста неща.

Важно е самото изпълнение. Важно е и да се знае кое за каква стена или таван/под става.
0

Потребителят е неактивен   Wharfedale 

• Регистриран: 08-February 09
За построяването на подобна сглобяема къща е необходима и се изисква основа, или както го наричат - фундамент. Това правиш ти, те идват и ти сглобяват къщичката.
Повечето фирми, които предлагат сглобяеми къщички, ще ти отрежат главата, някои чак ме изненадват с ценообразуването си. В Самоков имаше завод ( американски ) за такива, по спомени единият модел 135кв м беше 28 000 долара, това 2008-а година. Поразтърси се преди да подписваш с кожодерчетата, дето си мислят, че хората още ядат доматите с колците.
0

Потребителят е неактивен   shovestone 

• Регистриран: 21-May 19
  • Град:София
Да, наистина внимавай при кого ще отидеш и с кого ще подпишеш. Аз като звънях на различните фирми за сглобяеми къщи, получавах оферти за едно и също нещо с отстояние от няколко хилади лева, което от една страна ме наведе на мисълта, че едните ще си свършат по-добре работата, а от друга - че просто са печалбари. Спрях се на по-изгодния вариянт и мисля, че не сбърках.

Мнението беше редактирано от HardrockMan: 26.08.19 - 20:50

0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login