Форум

Data.BG Форуми: Промяна в търсачката на data.bg - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

Промяна в търсачката на data.bg

Потребителят е неактивен   Xpucu 

• Просто very нетипична
  • Преглед на блога
  • Група: Root Admin
  • Регистриран: 15-March 03
  • Град:Neverland
Уважаеми потребители,

както вече сигурно сте забелязали, въведохме изчакване при свалянето на файловете. (45 сек.)

За съжаление се налага тази нова за нас практика (но позната от години в други сайтове) , въпреки че бяхме може би последния сайт, който успяваше да задържи директния даунлоуд, тъй като високата посещаемост на търсачката предизвиква и голямо натоварване на нашите сървъри, и в момента единственият начин да подсигурим качеството на услугата толкова високо, колкото искаме, е да разпределим по-равномерно натоварването и трафика.

За тези от вас, които не желаят да изчакват, сме въвели и ВИП услуга, която ще Ви позволи срещу 2.40 лв. / месечно да сваляте по познатия Ви до момента начин - директно, а приходите от тази ВИП услуга ще вложим в посока хардуерното подсигуряване на търсачката.

Уточнявам, че това по никакъв начин не означава, че търсачката е или ще става изцяло платена. Безплатната услуга (но с изчакване) ще продължим да си я поддържаме и занапред.

С началото на услугата имаше някои бъгове и забележки от Ваша страна и вчера отстранихме:
- Изчакването, когато файлът, който се опитвате да свалите не съществува
- Изчакването за малки файлове (html, txt, jpg, и т.н.)

Забележки, коментари и бъгове можете да описвате в тази тема.

Поздрави,

екипът на Data.BG
We live in an amazing, amazing world, and it's wasted on the crappiest generation of spoiled idiots
Be nice to nerds. Chances are you'll end up working for one.
"I meant," said Ipslore bitterly, "what is there in this world that truly makes living worthwhile?" Death thought about it."Cats," he said eventually. "Cats are nice."
...За един свят без чалга!!!

My Last.FM | My Facebook | Некадърната ми фотография
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 29-December 03
В този вид, на практика става неизползваем изработен сайт в личното пространство:
- При опит за зареждане на "малък файл" от вида html, се получава излишно съобщение - "ВЪЗНИКНА СЛЕДНАТА ГРЕШКА:Уважаеми потребители, желаем да Ви уведомим, че файлът който търсите е преместен на адрес:......".
- При опит да бъде заредена "подстраница", оказаните файлове за подстраницата не могат да бъдат открити и се получава следното :"ВЪЗНИКНА СЛЕДНАТА ГРЕШКА:Няма намерен файл".
- Получава се конфликт между кодовата таблица на рамката на сайта/форума и код, който се визуализира в тази рамка и е с общоприетата за региона кодова таблица 2151. Налага се ръчно превключване на кодовата таблица и този проблем се появява само ня някои от store.
Пробите са правени с pchelp.data.bg

Благодаря.
0

Потребителят е неактивен   decho1 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 14-December 08
да бе "ще поддържаме безплатната услуга и занапред",тея ги говорете на баба ми,едва ли,както се пее в една песен,алчността краси човека,така е и тука,как в чужбина има страници дето сваляш без никъв проблем,без заплащания,и хората успяват да ги поддържат,успяват да поддържат и натоварването,тука не може е може,ама струва пари!!!
0

Още нещо - би трябвало първо да се проверява за наличност на посоченият обект и ако в действителност не може да бъде намерен, би трябвало изобщо да не се стига до брояча.
Това е особено актуално за случаите, когато даден на store се прави профилактика, или даден обект вече не съществува, но не е минало преиндексирането на търсачката и обекта все още е в списъка.

Благодаря.
0

Потребителят е неактивен   Nessun 

• Регистриран: 01-August 09
Платих си и пак ме карате да чакам!?Платих си за търсене - 2.40 и пак чакам като луд?Какво ви се случва със системата? Може ли при наличие на подобен бъг , въпреки , че не сте го отстранили,да няма никъде написано защо като си платиш пак чакаш?Защо ми губите времето???

ED- Или можеби трябва да пратя два смс-а?Ми напишете го бе хора бе,бати циганската работа........

Мнението беше редактирано от Nessun: 01.08.09 - 15:41

0

Преглед на мнениеNessun, на Aug 1 2009, 14:37, каза:

Платих си и пак ме карате да чакам!?Платих си за търсене - 2.40 и пак чакам като луд?......
http://forums.data.bg/index.php?showtopic=. ..&p=13394940
0

защо господи лъжете че и след чакането може да се свали файлът? какви са тези простотии? Не разбирате ли бе хора, че на всички ни писна от глупостите и печелбарството в нашата държава? като с един смс не става , кажете че са нужни два?Или преди да пуснете тази нелепа система - ми изчистете я от малоумни грешки?! Губите ми времето!
0

Потребителят е неактивен   Dust 

• Bad To The Bone
  • Преглед на блога
  • Регистриран: 05-July 04
  • Град:Я да видим... Абе верно къде живея аз? о.О

Преглед на мнениеNessun, на Aug 1 2009, 15:53, каза:

защо господи лъжете че и след чакането може да се свали файлът? какви са тези простотии? Не разбирате ли бе хора, че на всички ни писна от глупостите и печелбарството в нашата държава? като с един смс не става , кажете че са нужни два?Или преди да пуснете тази нелепа система - ми изчистете я от малоумни грешки?! Губите ми времето!

Цитат

Зареждане на сметката ви с SMS
Ако сте решили да заредите DataBG сметка чрез мобилен оператор, тогава от реалната цена на изпратеното SMS съобщение (2.40 лв с ДДС) във Вашата сметката ще влязат 1.32 лв. Цената на SMS съобщението което ще заплатите е 2.40 лв с ДДС.

Услугата ще е активирана след 2 минути.
Ако решите да заплатите през кредитна/дебитна карта или PayPal сумата не се променя при зареждане с 2.40 лв. се зареждат в сметката ви 2.40 лв.

Това какво е? И информацията специално е поместена във жълто поле за да се вижда по добре и шрифта е нормален и четлив.
Публикувано изображение

ПоздраФче: Хриси, BlueSoul & Ани, Деси, tetty, Цвети, elizander , miraset, Heliks, vichy, Frea, framel, Immy, ahriman , julliana , Gatelina , Ива , Trust7 , darkbutterfly , goodfairy , vivacious , cinderellabg , loona , Precious

Публикувано изображениеIl Porcupino Nil Sodomy EstПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   Zeroadhesion 

• Регистриран: 29-March 08
  • Град:София, България
Намерете си спонсор, защо занимавате хората с глупости? Жалко, че сте единствената алтернатива. Спряхте си и DC Hub-a, за да глътнете повечко, нали? Беше най-големия в България, но при вас вече нищо хубаво не се задържа :lol: :lol: :lol:
0

Потребителят е неактивен   mjforever 

• Регистриран: 19-June 07

Преглед на мнениеXpucu, на Aug 1 2009, 10:37, каза:

За тези от вас, които не желаят да изчакват, сме въвели и ВИП услуга, която ще Ви позволи срещу 2.40 лв. / месечно да сваляте по познатия Ви до момента начин

Можеше да кажеш, че срещу 4 и 80 ще можеш да ползваш пълноценно търсачката. Това е подвеждащо и вие много добре го знаете.
0

Потребителят е неактивен   wazaaaaa 

• Регистриран: 22-September 04
  • Град:Стара Загора
Всичко в България се срива. Посещавам сайта от създаването му (регистрация си направих по-късно). Винаги е било Българската свободна зона. През годините сайта се развиваше, но никога не е бил толкова зле, колкото е сега. Грозен и платен (напомня ми за чалгата) . Не мога да ви опиша колко съм разочарован. Не съм го очаквал от вас. Винаги съм знаел, че мога да разчитам на този сайт, а вече е ... един от многото. Превърнахте един легендарен сайт в развалина - сега доволни ли сте ?!
0

Потребителят е неактивен   Dust 

• Bad To The Bone
  • Преглед на блога
  • Регистриран: 05-July 04
  • Град:Я да видим... Абе верно къде живея аз? о.О

Преглед на мнениеmjforever, на Aug 1 2009, 17:43, каза:

Можеше да кажеш, че срещу 4 и 80 ще можеш да ползваш пълноценно търсачката. Това е подвеждащо и вие много добре го знаете.

Има вариант за плащане през Pay Pal. Услугата е на цена 2.40. А това как ще заредиш сметката си зависи изцяло от теб тъй като имаш избор между SMS и Pay Pal.

И отново ще кажа че е ясно написано това че ако се плати чрез SMS в сметката влизат само 1.32 от 2.40 колкото е цената на SMS-a.

И къде тук е подвеждащото?
Публикувано изображение

ПоздраФче: Хриси, BlueSoul & Ани, Деси, tetty, Цвети, elizander , miraset, Heliks, vichy, Frea, framel, Immy, ahriman , julliana , Gatelina , Ива , Trust7 , darkbutterfly , goodfairy , vivacious , cinderellabg , loona , Precious

Публикувано изображениеIl Porcupino Nil Sodomy EstПубликувано изображение
0

Потребителят е неактивен   antoinebaduel 

• Регистриран: 12-March 06
  • Град:Napule
Какво мислиш за функцията изчакай или плати на data.bg?
0

Потребителят е неактивен   hellrazorbg 

• Регистриран: 27-September 06
  • Град:София
къде е подвеждащото.... ще ви кажа... навсякъде пише:

Търсене цена: 2.40 лв / 30 дни

после
зареждане на сметката чрез: SMS (2.40лв)....

M-Tel - Изпратете SMS на номер 1916 със съдържание ххххххххххх

отдолу пише ако искам да си заредя сметката... аз не искам никакви сметки да зареждам... искам да си платя скапаните 2.40 и да си ползвам търсачката.

и ще ви кажа защо. Аз съм на страницата за абонамент за услуга с някаква стойност. имам код и го пращам за да си активирам услугата.... плащам си смс-а и имам услуга. Дотук всичко щеше да е нормално, но дефакто на страницата за активиране на услуга ме кара да си зареждам сметка с безумна и супернеизгодна комисионна...

Да приемем, че съм се прецакал и съм изгорял с 2.40.... сега трябва да изгоря с още толкова или да вкарам 10лв минимум през paypal. демек трябва да ви платя пари които не съм сигурен че желая да изхарча, а вие ми ги вземате. Толкова ли е сложно да интегрирате един тъп epay или ebg където да си платя сумата и да не ме интересува, че триково трябва да платя смси за 5лв за да ползвам 2.40 и да напълня гушата на вашия посредник с мобилните оператори. Това е абсолютно подвеждане и е редно да си коригирате текстовете за да е ясно, че трябват 2 смс-а на стойност 4.80 за да може да се ползва услугата. (или да вземете номер които взима 4.80). Ако сте сериозни и отговорни ще приемете че сте подвели хората, които са избрали този начин и ще им активирате услугата според стойността на заплатения смс/и.

Мнението беше редактирано от hellrazorbg: 01.08.09 - 22:41

0

Потребителят е неактивен   vegetosayajin 

• Регистриран: 03-December 06
  • Град:Анкх-Морпорк
Ясно че е решено и направено,но не може ли да е малко по-малко секунди?
10-20 например?
Публикувано изображениеПубликувано изображение
Loading consciousness Публикувано изображение Click me!
0

Потребителят е неактивен   bellcross 

• Регистриран: 17-September 07

Преглед на мнениеDust, на Aug 1 2009, 17:50, каза:

Има вариант за плащане през Pay Pal. Услугата е на цена 2.40. А това как ще заредиш сметката си зависи изцяло от теб тъй като имаш избор между SMS и Pay Pal.

И отново ще кажа че е ясно написано това че ако се плати чрез SMS в сметката влизат само 1.32 от 2.40 колкото е цената на SMS-a.

И къде тук е подвеждащото?

:>
Плащането от:
SMS = 4.80лв
Pay Pal = 5 евро

Това, че казвате, че има и друг вариант от SMS не значи, че той е по-евтин... Да повече пари ще ми зареди, но ако не искам да ползвам повече тая услуга или каквато и да е услуга ? Зареждам 10лв (даже повече ще излязат за мен), после ви плащам 2.40 на вас и ако реша повече да не ползвам сайта, понеже услугите за нищо не стават, тея 7.60 отиват на вятъра. Това е подвеждащото. Защото плащане за няколко месеца или зареждане на пари си е доказало, че може да изиграе лоша шега. Преди колко пъти даден стор няма място, или не работеше по 2-3 месеца, а тези хора предварително платили за пълен достъп тогава, нямат достъп до мястото си и после нямаше никаква компенсация. Такаче всеки здравомислещ човек тази опция я изключва веднага, особено като ви познава добре.
Услугите ви не са качествени, доста неща не работят. Препраща файловете към store0 и казва, че не съществува файла. Фрашкано е и с изтрити вече файлове, но продължават да се стоят в папките. Преди да почнехте да вкарвате тея екстри можеше да оправите първо сайта си. 7 месеца има едни и същи проблеми и не ги оправихте, жалка работа. И когато тъкмо започна да изглежда, че наистина правите нещо и нещата да се оправят, правите някой глупост и отново се прецаква всичко.

Мнението беше редактирано от bellcross: 01.08.09 - 23:24

0

До момчето с въпроса "кое е подвеждащото?" - Еднозначната думичка "ЕДНОКРАТНО" свързана с плащане на теб какво ти говори!Спри да се излагаш!За смях сте с тая жалка смешка за грабене на пари от млади хора,които разчитат и разчитаха толкова дълго време на ДАТА.БГ ! Вие пикаете на собствените си ръце,на труда на всички хора,заради които дата.бг беше реалност толкова дълги години!
И господи аз ли съм останал назад,но моля ви обяснете ми след тея 4 секунди как се тегли песента? Или само се слуша? На фона на всичко ,което ние младите хора виждаме в нашата държава, всичкото цакане,обирджийство , което ни залива от всякаде, вие се "Ебавате" с нас...
0

Потребителят е неактивен   x3a13s 

• Регистриран: 24-July 09
Простотии измисляхте и с простотии ще ви запомнят!
На ли уж беше "Българска Свободна зона"? Какво стана? "Българска Платена Зона" е може да сте били преди най-добрия сайт за всичко, но вече май няма да сте. С тези простотии по-добре да си върнете тракера и всичко по-старо му. + това дизайна ви е зле. Хайде направете нещо смислено. Когато тръгна да вляза или ще ми пише, че правите нещо по сайта и трябва да опитаме по-късно или някоя друга простотия. ..

http://freedatabg.tk/ Вземете прочетете хората какво пишат! ВСИЧКИ СИ ИСКАМЕ СТАРАТА ДАТА, А НЕ БОМАЩИНАТА, КОЯТО НАПРАВИХТЕ!
0

Потребителят е неактивен   ivanmatin 

• Регистриран: 17-April 04
  • Град:Велико Търново\Варна
  • Интереси:Internet
От много време спрях да използвам услугите на Дата.БГ. Още откакто искахте регистрация за свалянето... Не ви ли се напълниха джобовете от рекламите само които сте пусна ли :lol: Добре че си намерих друг сайт за музика...
_)_
0

Кажи ми кой е! Аз също имам нужда от нов сайт за теглене на музика! И къде отидоха моите 2.40 БЪЛГАРСКИ ЛЕВА? Аман от елементарни печелбари...
ПС> Страницата наистина е невероятно грозна...Отдавна си го мисля..
0

Споделете тази тема чрез:

• (20 Страници) +
  • 1
  • 2
  • 3
  • Последна »
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Тази тема е заключена

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login