Форум

Data.BG Форуми: Смениха ми захранването и бръмчи :( - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Смениха ми захранването и бръмчи :(

Потребителят е неактивен   nbvcxz 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 05-July 04
Старият ми настолен компютър изгасваше ненадейно и го занесох на сервиз. От там ми казаха, че проблемът е в захранването и ми го смениха срещу 50лв. Сега го включвам, работи, но бръмчи - шум издава и не спира, което ме дразни.
Нормално ли е? Какво да правя?
0

Потребителят е неактивен   FRESKID 

• Регистриран: 12-January 12
  • Град:София
За 50 лева с работата е нормално!

Едно сравнително добро маломощно захранване отива към 100 лева. Без труда!!
Колата е като нова, Един собственик роден 1926г

Цитат

99,9% от потребителите си купуват ненужно мощен хардуер

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е активен   shahitz 

• Скаузър
  • Регистриран: 19-November 06
  • Град:Compton
  • Интереси:Предимно асоциални
моето старото, което дефакто беше чисто ново от евтините, тракаше и яко ме успокояваше звука. сегашното, 2-ра ръка, е тихо.
men's brain: work, video game, cars, building an empire, fixing some stuff.

women's brain: cocks.
1

Замяната на захранването не е никаква философия. Но тъй като сервиза има отношение към случая, редно е да им обясниш на тях.
Има захранвания и по 20 лева чисто нови с гаранция...Makki, но при тях всичко е под съмнение! Така че задели пари и си купи нещо около стоте лева и ще го ползваш с години напред.
Какви са компонентите на компа?

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   donmarley 

• Регистриран: 14-April 07

Преглед на мнениеFRESKID, на 13.01.20 - 21:11, каза:

За 50 лева с работата е нормално!

Едно сравнително добро маломощно захранване отива към 100 лева. Без труда!!

къв труд, сложили са му друго старо? някой китаец за 15 лв
0

Как къв? Такъв!! Ти за без пари ли бачкаш?

Мнението беше редактирано от FRESKID: 13.01.20 - 22:54

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   raze79 

• Регистриран: 16-September 19
Зависи от сервиза. Има такива, които ако закупиш части от тях ти ги монтират безплатно. Иначе за това бръмчене аз бих се върнал да го оправят или заменят захранването с ново/друго. А и не е ясно с тези 50 лева какво точно е платено и каква е цената на захранването, както и каква му е марката и модела.
0

Потребителят е неактивен   donmarley 

• Регистриран: 14-April 07

Преглед на мнениеFRESKID, на 13.01.20 - 22:52, каза:

Как къв? Такъв!! Ти за без пари ли бачкаш?

аз нямам сервиз, никога не съм имал. Ама ако иска да дойде до Стара Загора без пари ще му го сменя
0

Потребителят е неактивен   tahumbata 

• Регистриран: 09-August 04
  • Град:Inside® Intel®
Ми не е нормално да бръмчи. Кой знае какъв ментак са ти турили. Рекламирай им го направо, да ти го заменят със същото, но да не бучи ще им искаш.
ASUS Vivobook S510UQ-BQ607 - Core i7-8550U / 8GB DDR4@2400MHz CL10 hynix / nVidia 940MX GDDR5 2GB / Samsung 850EVO 250GB M.2 + 1TB Seagate 5400rpm Sata III

Core i7-2600K@4.7GHz / ASUS P8P67 LE / hyper-X Savage 2x8G DDR3@2133MHz CL10 / ASUS RoG STRIX GTX 1070 / CM Silencio 652 / Enermax MODU87+ 600W Gold / Intel 535 series 120GB + 2x2TB Seagate Barracuda 64MB/7200rpm/SATA III

Core 2 Quad Q9550@4.0GHz / ASUS P5E3 Premium |X48/DDR3 2000| / hyper-X Genesis 2x4GB DDR3 1600 CL9 + Corsair XMS3 DHX 2x2GB DDR3 1600 CL9 / ASUS GTX 560 DirectCU 1GB / Casetek IQ-eye 1020-2a / CM SilentPro 600W Bronze / 2xWD Blue RAID 0
2

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
То такава е стратегията на сервиза. Монтират старо захранване с разбит 80мм. вентилатор за 50 лв. и като се върне горкият човечец с оплакване че е шумен, да му предложат ново "тихо" Makki за 80лв. и да си приберат бръмчалника...
3

Потребителят е активен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12

Преглед на мнениеnbvcxz, на 13.01.20 - 21:06, каза:

Старият ми настолен компютър изгасваше ненадейно и го занесох на сервиз. От там ми казаха, че проблемът е в захранването и ми го смениха срещу 50лв. Сега го включвам, работи, но бръмчи - шум издава и не спира, което ме дразни.

Отивай за рекламация. и толкоз ако кажат че искат още пари ги напсувай и си тръгни! барабар с компа! Точка!
CPU: s.771 Xeon X3323 Quad Core, MB: Lenovo M58p s.775 MTQ45MK, RAM: 2+4: 6GB DDR3-1333 Dual Channel Kingstone Hyper X, HDD: Seagate 750GB SATA-2 7200RPM 16mb, Graphic Card:Onboard Q45 Express Chipset 256mb , PSU: 400W PNF FSP Fortron ,PCI-E Wireless 120Mbps, OS: Windows10 Enterprice 64-bit v.1809
with Disable Automatic win updates! -HardwareMafiaOriginal`s PC
0

Потребителят е неактивен   baldrick 

• Регистриран: 26-July 07

Преглед на мнениеjossbomon, на 14.01.20 - 00:27, каза:

То такава е стратегията на сервиза. Монтират старо захранване с разбит 80мм. вентилатор за 50 лв. и като се върне горкият човечец с оплакване че е шумен, да му предложат ново "тихо" Makki за 80лв. и да си приберат бръмчалника...

Ако са монтирали старо захранване, а са му взели пари за ново, това за мен е много неетично. Иска ми се да вярвам, че повечето компютърни сервизи вече не си позволяват подобни тарикатлъци. Но може да са сложили наистина много евтин китаец без регулиране на оборотите на вентилатора, а в случай, че и кутията е от евтините, с вибриращи ламарини, шумът дори на нов вентилатор работещ с максимални обороти може да е доста неприятен.

Да уточня, че нямам нищо против захранвания втора ръка, стига да са висок клас и да са минали през почистване и профилактика. Имал съм такива, които са надживели три ъпгрейда и определено ги смятам за по-добър вариант от някой нов ефтинджос.
1

Да! Високия клас PSU имат и дълга гаранция. До 10 години, така че дори и втора употреба да е ако има редовна гаранция и не е отваряно е оферта.
Последното захранване, което купих за новия ми комп е втора употреба от другия форум с 10 годишна гаранция към емаг, но на цена доста под пазарната за модела.
В случая човека е дал пари и не може ей така да махне с ръка и да им ги подари! Значи първо със сервиза трябва да се разберат и после всичко останало.
Така и не стана ясно що за комп е това? :)

Цитат

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение
0

Потребителят е активен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03

Преглед на мнениеnbvcxz, на 13.01.20 - 21:06, каза:

Отвори си кутията и виж да не би случайно някое кабелче да опира до перката. Понякога се случва, а понякога и при транспортирането се допира кабелчето. Иначе както ти казаха - рекламация.
3

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Явно не му се ходи в тая мъгла! ;)
0

Споделете тази тема чрез:

Страница 1 от 1
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login