Форум

Data.BG Форуми: Всичко за ЛАПТОПИТЕ II - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (533 Страници) +
  • « Първа
  • 529
  • 530
  • 531
  • 532
  • 533
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Всичко за ЛАПТОПИТЕ II

Потребителят е неактивен   alekp 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 27-February 07
  • Град:София
Здравейте,
имам един лаптоп от 2016 година (лаптопа беше хубав 1350 лв. видео 730 Джи Форс), и се чудя дали да му сложа 1 TB SSD на мястото на HDD то защото предпочитам да няма HDD за около 300 лв.
или направо да го продам и да си взема нов, иска ми се да е много тънък и малък 14-15 инча да си гледам филми на него, музика, интернет и да си го нося насам натам. Как мислите кое е по-добрия вариант?

Мнението беше редактирано от alekp: 14.02.19 - 13:31

Обичам Data.bg
1

Потребителят е неактивен   My7hY 

• Регистриран: 23-March 09

Преглед на мнениеalekp, на 14.02.19 - 13:30, каза:

Здравейте,
имам един лаптоп от 2016 година (лаптопа беше хубав 1350 лв. видео 730 Джи Форс), и се чудя дали да му сложа 1 TB SSD на мястото на HDD то защото предпочитам да няма HDD за около 300 лв.
или направо да го продам и да си взема нов, иска ми се да е много тънък и малък 14-15 инча да си гледам филми на него, музика, интернет и да си го нося насам натам. Как мислите кое е по-добрия вариант?

Тоя дето го имаш е перфектен за нуждите ти,може и да не скачаш чак на 1TB.
Сложи едно SSD 250/500 и си вземи една кутийка за твоя диск,там си слагай само филмите .
1

Потребителят е неактивен   myzrael 

• Регистриран: 01-November 08
  • Град:Пловдив
Хора извинявам се за въпроса,но понеже до сега не съм опитвал и да питам. Трябва ли задължително windows-a да е за лаптоп или стават всички де що ги има в замунда за пц-та. Имам 1 си пише че е за лаптопи от замунда 7-ца, и сега след 3 години може би ми дойде време за голям формат и се чудя пак ли същият или нещо друго да опитам. Причината поради която основно ще е формата е че уин-а не иска да качи някои ъпдейти заради които не ми тръгва Walking dead играта,а и преди 4 месеца някак си съм пипнал крипто вирус и ми казаха че целият хард трябва да форматирам,за да съм сигурен че е изчистено. Мерси предварително.
E51+ Mpman MID74C Android 4.0 Icecream Sandwich +5750G i3 2330 6gb 540M 2gb :)
LG G4 H815 Black Leather
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
Не ползвай такива копия на Windows! По-добре ползвай немодифицирани MSDN копия, а тоз Windows за лаптоп явно е някаква изгъзица, правена в някой китайски/индийски гараж. ;)
Вариант са и читавите update-нати сглобки, където се гарантира, че само новите Windows Update-и да добавени, без друго да е пипано. TeamOS правят такива примерно.
ЕДИТ: Оправен кривопис.

Мнението беше редактирано от nakibest: 25.04.19 - 20:00

Публикувано изображениеПубликувано изображение
0

Преглед на мнениеnakibest, на 25.04.19 - 17:44, каза:

Не ползвай такива копия на Windows! По-добре ползвай немодифицирани MSDN копия, а тоз Windows за лаптоп явно е някаква изгъзица, правена в някой китайски/индийски гараж. ;)
Вариант са и читавите update-нати сглобки, където се гарантира, че само новите Windows Update-и да добавни, без друго да е пипано. TeamOS правят такива примерно.

Това платени ли са или? Може ли някаква препоръка за машината от подписа Aspire 5750G - линк нещо . Стара машинка но още държи.

Мнението беше редактирано от myzrael: 25.04.19 - 17:49

LG G4 H815 Black Leather
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API
https://tb.rg-adguard.net/public.php

Ще те пита за версия, избираш Windows (Final), после 7-ца SP1. За Edition ти препоръчвам да избереш Pro или Ultimate.
1

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеmyzrael, на 25.04.19 - 17:49, каза:

Това платени ли са или? Може ли някаква препоръка за машината от подписа Aspire 5750G - линк нещо . Стара машинка но още държи.

Имаш официална поддръжка на драйвери за 7 и 8, и по всяка вероятност можеш да подкараш и 10.
Щом си имал криптовирус, наистина е по-добре да форматираш целия диск.
Аз бих се спрял отново на Windows 7 SP1 64-бит.
Зависи и коя точно версия на въпросната игра искаш да подкараш, защото за някои от последните, лаптопа ти не отговаря и на минималните изисквания откъм хардуер /процесор, видео, памет/.
Линка от горния пост е добър за изтегляне на читав Windows, но ако е 7 SP1 не те съветвам да включваш ъпдейтите, а точно обратното - да ги спреш още преди да си включил лаптопа към интернет.
2

Преглед на мнениеjossbomon, на 26.04.19 - 12:41, каза:

Имаш официална поддръжка на драйвери за 7 и 8, и по всяка вероятност можеш да подкараш и 10.
Зависи и коя точно версия на въпросната игра искаш да подкараш, защото за някои от последните, лаптопа ти не отговаря и на минималните изисквания откъм хардуер /процесор, видео, памет/.
Линка от горния пост е добър за изтегляне на читав Windows, но ако е 7 SP1 не те съветвам да включваш ъпдейтите, а точно обратното - да ги спреш още преди да си включил лаптопа към интернет.

Точно това свалих вчера. И по принцип винаги спирам ъпдейтите,ама пустата игра искаше точно определен-свалям го и за инсталирането вика не е за този уин.Мъчих мъчих и нищо. Иначе става въпрос за онези The Walking Dead:Season 4 Episode 4 или последния сезон беше-там с 1 черен дето намира малко момиченце (Клементин ли как се водеше) и т.н. Началните сезони си вървяха какво се бъгна просто не знам. Тия дни ще го преинсталирам. Иначе свалих Win7_Ult_SP1_English_x64 . A вируса e Gandcrab 5.0.4
LG G4 H815 Black Leather
0

Преглед на мнениеjossbomon, на 26.04.19 - 12:41, каза:

А каква е причината да се спират ъпдейтите,ако може да поясниш?
0

Преглед на мнениеMy7hY, на 27.04.19 - 01:49, каза:

А каква е причината да се спират ъпдейтите,ако може да поясниш?

Точно за 7 какво очакваш да получиш от ъпдейтите ? Да ти запушват дупки, или да си оправят създадени от ъпдейтите проблеми ? Наближава времето и официално да ги спрат. Така или иначе, дупки се кърпят след пробиви или сигнали за уязвимости, докато една читава антивирусна върши много повече работа с алгоритмите си за предвиждане и фиксиране на заплахи, които дори ги няма в дефинициите им. Аз лично съм видял повече проблеми причинени от ъпдейти, отколкото полза. Без антивирусна защита, колкото и кръпки да излизат, те ще са след вече причинени вреди, а не превантивни. Мисълта ми е, даден ъпдейт да се инсталира единствено при необходимост, а не да се оставят на автоматичен режим. Не одобрявам практиката да се остави отворена вратата им и да се инсталира всичко що се е пръкнало. Постоянно сме свидетели и на проблемни ъпдейти, които дори водят до невъзможност за стартиране на системата. Това са си мои разбирания, до които съм стигнал с годините, а всеки сам си решава каква компютърна хигиена и култура да прилага.
3

Преглед на мнениеjossbomon, на 27.04.19 - 08:07, каза:

Точно за 7 какво очакваш да получиш от ъпдейтите ? Да ти запушват дупки, или да си оправят създадени от ъпдейтите проблеми ? Наближава времето и официално да ги спрат. Така или иначе, дупки се кърпят след пробиви или сигнали за уязвимости, докато една читава антивирусна върши много повече работа с алгоритмите си за предвиждане и фиксиране на заплахи, които дори ги няма в дефинициите им. Аз лично съм видял повече проблеми причинени от ъпдейти, отколкото полза. Без антивирусна защита, колкото и кръпки да излизат, те ще са след вече причинени вреди, а не превантивни. Мисълта ми е, даден ъпдейт да се инсталира единствено при необходимост, а не да се оставят на автоматичен режим. Не одобрявам практиката да се остави отворена вратата им и да се инсталира всичко що се е пръкнало. Постоянно сме свидетели и на проблемни ъпдейти, които дори водят до невъзможност за стартиране на системата. Това са си мои разбирания, до които съм стигнал с годините, а всеки сам си решава каква компютърна хигиена и култура да прилага.

Всеки сам си преценява риска,много 7-ци изгоряха от ransom вируси,точно заради липсва на ъпдейтни,обикновено в корпоративна среда,където ъпдейтите се бавят,точно заради политика на предваителна проверка.
1

Преглед на мнениеjossbomon, на 27.04.19 - 08:07, каза:

Всеки сам си преценява риска,много 7-ци изгоряха от ransom вируси,точно заради липсва на ъпдейтни,обикновено в корпоративна среда,където ъпдейтите се бавят,точно заради политика на предваителна проверка.
1

Потребителят е неактивен   buLLmanqk 

• Регистриран: 06-February 17
Здравейте ! Предстои ми покупка на лаптоп 2-ра ръка предимно за гейминг, филми и музика.Спрял съм се на няколко лаптопа, които са с що годе едни и същи параметри, но и с различна цена ! Моля за мнения, кой е най-добрия избор от тези ?
1. HP Pavilion Power 15 (2017)1060
I7-7700HQ---8GB RAM---Nvidia GTX 1050 4gb--- 1 TB HDD--- Памет тип DDR4

2.Acer Aspire 7 1100
Intel Core i7-7700HQ---NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5---128GB SSD + 1TB HDD---8GB (1x 8192MB) - DDR4, 2133MHz

3Acer VX15 1200
Intel Core i7-7700HQ---NVIDIA GeForce GTX 1050 TI 4GB GDDR5---8GB DDR4---1TB SATA HDD 5400rpm

4asus fx502vm 1200
Intel I7 7700HQ---Nvidia GTX 1060 3GB---RAM 16 GB Dual Channel---1TB HDD (7200 оборота/минута)

Acer VX ме привлича повече от към дизайн,Аспире 7 по-евтин ССД и изглежда притежава повече екстри, асуса мисля, че е най-добрия от към характеристики като единствен минус е че няма слот за ССД

Мнението беше редактирано от buLLmanqk: 20.05.19 - 23:47

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   asuslogitech 

• Форумен трол
  • Регистриран: 12-July 08
  • Интереси:финансови
Стари процесори
not worth it ;)
търси нещо с 8 gen Core i7
Публикувано изображение
0

Асуса има M.2 2280 slot според това ревю.
0

Потребителят е неактивен   buLLmanqk 

• Регистриран: 06-February 17
Като за втора ръка гейминг лаптоп мисля, че няма по-добър процесор от този ценови диапазон (1000-1200)
Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   Bokrael 

• Регистриран: 14-March 14
Здравейте, искам да взема лаптоп за игри до 700лв и съм се спрял на няколко предложения, но не съм 100% сигурен в себе си, че мога да взема най-правилното решение за това се допитвам до вас. (ССД и матов дисплей са големи предимства за мен особено матовия дисплей)

1. https://www.olx.bg/a...32-ID7GvMo.html
2. https://www.olx.bg/a...32-ID7STyv.html
3. https://www.olx.bg/a...32-ID7BziG.html
4. https://www.olx.bg/a...32-ID7Ihpm.html
5. https://www.olx.bg/a...32-ID7HxEC.html
6. https://www.olx.bg/a...32-ID7RONp.html

Или нещо чисто ново с Вега 8 видео?

Мнението беше редактирано от Bokrael: 14.07.19 - 12:57

0

Потребителят е неактивен   baian 

• Регистриран: 27-March 04
Здравейте искам лаптоп до 1400, няма да се ползва за нещо специално. Моля за съвет.
0

Потребителят е неактивен   kokooo 

• Регистриран: 30-December 04
Здравейте,

Обмислям да закупя лаптоп, който е
Реновиран статус А бихте ли ми препоръчали
Търговци, от които сте доволни. Цена до 500 лв
13-14 инча. Не мине нужно CD.

Ще се ползва за браузване, леки складови програми
И в свободно време филми. Като SSD 512гб имам и мисля да го използвам.
Intel I5-8400, 8 GB DDR4, Nvidia1050TI, SSD Kingston 512GB, NZXT 410 Phantom, Seasonic X series 650W, DeepCool Maelstrom 240T.

AMD FX-8350 4.0Ghz, Asrock 970 Extreme 4, VTX3D 7870 BLACK BOOST 2Gb, 2x8Gb Corsair 1600Mhz,SSD 840 EVO,1TB Western digital blue, NZXT 410 Phantom, Seasonic X series 650W, DeepCool Maelstrom 240T.
0

Потребителят е неактивен   kokooo 

• Регистриран: 30-December 04
Здравейте,

Обмислям да закупя лаптоп, който е
Реновиран статус А бихте ли ми препоръчали
Търговци, от които сте доволни. Цена до 500 лв
13-14 инча. Не мине нужно CD.

Ще се ползва за браузване, леки складови програми
И в свободно време филми. Като SSD 512гб имам и мисля да го използвам.
Intel I5-8400, 8 GB DDR4, Nvidia1050TI, SSD Kingston 512GB, NZXT 410 Phantom, Seasonic X series 650W, DeepCool Maelstrom 240T.

AMD FX-8350 4.0Ghz, Asrock 970 Extreme 4, VTX3D 7870 BLACK BOOST 2Gb, 2x8Gb Corsair 1600Mhz,SSD 840 EVO,1TB Western digital blue, NZXT 410 Phantom, Seasonic X series 650W, DeepCool Maelstrom 240T.
0

Споделете тази тема чрез:

• (533 Страници) +
  • « Първа
  • 529
  • 530
  • 531
  • 532
  • 533
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login