Форум

Data.BG Форуми: Колко струва една фотосесия - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Колко струва една фотосесия

Потребителят е неактивен   keymarker 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 04-March 06
И още нещо, което често се пропуска: цената за дадена услуга се определя от търсеният, не от търсещия ; )

Ако искам да те снимам гола на плажа, понеже си много готина, не само без пари, а дори и с пари бих пробвал!

Пример само е това, за протокола :Д
0

Потребителят е неактивен   benefon 

• Регистриран: 23-October 04
  • Град:СА
Вие сте луди... а аз се чудя кой да снимам с моя 650d и 50мм :)
Публикувано изображение
BOARD: B75M R2.0 | RAM: 4+4 DDR3 1600 Mhz | CPU: i5 3750 | GPU: GTx 295 2GB 896bit GDDR3 | PSU: GX750
0

Потребителят е неактивен   petko231 

• Регистриран: 15-August 15
  • Град:Враца

Преглед на мнениеtarantulaXXX, на 06.07.16 - 18:28, каза:

Това са несериозни цени. Сериозен фотограф не би снимал за такива пари. Това е смешно. Това е подигравка с професията. Купил си някакъв смешен Канон или Никон от ниския клас - и вече е профи. Това е подигравка и със самия него. Ако аз приема такива цени, това е равно на подигравка към мен и труда ми. Хубавото е, че хората вече усещат разликата и решават да платят по-скъпо. Повтарям - ако някой ми даде 20 лева, то ще го снимам с телефона си. Мега мощен четириядрен Xperia Z с 13 мегапикселова камера. Уау!!! Къети, кърти!

Има доста фотографи, които са хоби фотографи и не правят това толкова за парите, колкото за насладата от това да снимат. Те също са дали доста пари за фотоапарат,но когато имат и друга професия могат да си го позволят.
0

Потребителят е неактивен   noother 

• Регистриран: 30-August 06
  • Град:Бургас
Няма такова понятие "хоби фотограф". Има Фотографи и притежатели на фотоапарати. И разликата в цените е точно разликата в продукта, който получава клиентът за парите си. От едните човек си преглежда кадрите, които са му изпратени от притежателя на апарат и си казва "Май трябваше да платя повече на някой друг'', а от другите фотографии клиентът е очарован и препоръчва фотографа си. И казва на хората, на които препоръчва, че по-високата цена е оправдана.
Това са няколко "тънки'' разлики между фотограф и притежател на фотоапарат.
0

Потребителят е неактивен   tarantulaXXX 

• Спасен от Бога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 30-April 05
  • Град:Паяжината

Преглед на мнениеnoother, на 20.09.16 - 17:39, каза:

Няма такова понятие "хоби фотограф". Има Фотографи и притежатели на фотоапарати. И разликата в цените е точно разликата в продукта, който получава клиентът за парите си. От едните човек си преглежда кадрите, които са му изпратени от притежателя на апарат и си казва "Май трябваше да платя повече на някой друг'', а от другите фотографии клиентът е очарован и препоръчва фотографа си. И казва на хората, на които препоръчва, че по-високата цена е оправдана.
Това са няколко "тънки'' разлики между фотограф и притежател на фотоапарат.

Точно! Добре дошъл тук :) :bye:
Мне наплевать, что вы обо мне думаете. Я о вас не думаю вообще.
0

Потребителят е неактивен   noother 

• Регистриран: 30-August 06
  • Град:Бургас
Добре заварили! :)
0

Потребителят е неактивен   realnoncho 

• Регистриран: 17-September 04
  • Град:София
Интересна е тази тема, често нещата са относителни и е трудно да се обобщи. Може да няма хоби-фотограф, но на мен ми харесва любител-фотограф. И то не защото не мога да снимам за пари или не съм го правил, а защото когато не ми е професия имам много по-голяма свобода да избирам какво ми се снима :)

За ценообразуването - интересно ми стана как се калкулира чужд труд? Я кажете колко трябва да струва една такава фотосесия:

Морска пяна 18+

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   tarantulaXXX 

• Спасен от Бога
  • Група: Глобални
  • Регистриран: 30-April 05
  • Град:Паяжината

Преглед на мнениеrealnoncho, на 11.10.16 - 18:09, каза:

Интересна е тази тема

Здрасти, колега! Драго ми е да те видя и в този форум. Казвам колега, защото в последно време ме е срам да казвам, че съм учител, но да не се отклоняваме.

Относно цените - аз лично не съм изчислявал нищо, просто се съобразявам горе-долу с цените. Сесията ми е около 100 лева. Засега.

Има обаче и друг момент - когато ми трябва модел. Тогава снимките за него са безплатни. Не ми се е случвало да плащам на модел. Определено са доволни от факта, че получават не само хубави, но и безплатни снимки.

А относно голата сесия по-горе. Аз не снимам голи тела и не съм запознат. Може агенция да плати на фотографа, може и фотографът да си плати, а може и девойката да си плати ;)

Както и да е! Наздраве! :emote_dirol:
Мне наплевать, что вы обо мне думаете. Я о вас не думаю вообще.
0

Потребителят е неактивен   realnoncho 

• Регистриран: 17-September 04
  • Град:София
Разбрах, значи само чакам тези голите девойки дето плащат да се появят :emote_dirol:
1

Потребителят е неактивен   bgGothicgirl 

• Регистриран: 07-November 16
  • Град:Варна
Хахаха. Ако не ми се плаща не позирам!
0

Потребителят е неактивен   vasssko77 

• Регистриран: 08-February 17
  • Град:Плевен
За протокола - има любител-фотограф - човек който го прави с любов.

Цената спрямо резултата е доста относително понятие....

Може любител със среден, дори малък опит и желание да ти направи ниско платена или безплатна фотосесия и да ползва снимките за популяризирането си и обогатяване на опит.... и снимките да станат по-хубави от тези на "професионалист" който ще го направи заради парите.

Като цяло гледайте преди това направените снимки и си преценявайте.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login