Форум

Data.BG Форуми: Как се активира Windows 10? - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Как се активира Windows 10?

Потребителят е неактивен   leko 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 06-July 04
В сайта на Dell има и опция "Detect drivers". Аз лично бих си свалил предварително само чипсет драйвър и след инсталация на Windows и чипсета бих пробвал въпросната опция.
Успех:)

Мнението беше редактирано от leko: 11.11.19 - 12:53

Само в мрака има светлина,
Само в тишината - слово.

2

Потребителят е неактивен   incrediblebot 

• Регистриран: 18-December 14
Добре, значи избирам 7ца 64 бита и свалям всички 113 файла? Не знам, колко диска ще ми трябват, за да ги запиша и колко часа ще ги инсталирам, но ще опитам тия дни.
А от операционна система само на уина, който желая, само тия файлове да свалям, нали? Понеже там пише първо БИОС, но явно и това е опрецаионна система, която не съм чувал.
0

Потребителят е неактивен   unfragable 

• Bo0om Headshot!!!
  • Регистриран: 02-October 05
  • Град:Пловдив
Изтегли си драйверите от официалния сайт и използвай тях. Всичко го има там и това са официални драйвери, направени и проверени точно за твоя модел машина. Не се доверявай напълно на някакви автоматични инсталатори като SDI. Не казвам че е лоша, напротив, но трябва да я използваш чак в краен случай, когато машината няма драйвер за този уиндоус или примерно когато производителя е отписал този компютър и е изтрил официалните драйвери от страницата си. Имал съм многобройни случаи, когато SDI слага грешен драйвер и след това системата започва да бълва сини екрани. Последно това ми се случваше на някакви Gigabyte дъна. Слагах някакъв USB 3.0 драйвер с SDI, уж всичко точно и като пъхна нещо в USB 3.0 и бум, синичко.
Ако някога ти се наложи да ходиш в сервиз и видиш, че инсталират драйверите с SDI или подобно, не си мисли че са открили топлата вода и са най-големите хакери. Просто искат да те минат набързо. Става бързо, но не става както трябва, особено пък ако говорим за маркови машини..
0

Потребителят е неактивен   presents 

• Регистриран: 12-May 05
Ще ти трябват няколко кутии с дискове от големите.Биос не е операционна система, а клавиатурна подредба.
И да знаете...По-добре да работите с пияни професионалисти,отколкото с трезви идиоти!
1

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03
  • Град:София

Преглед на мнениеincrediblebot, на 11.11.19 - 21:22, каза:

Добре, значи избирам 7ца 64 бита и свалям всички 113 файла? Не знам, колко диска ще ми трябват, за да ги запиша и колко часа ще ги инсталирам, но ще опитам тия дни.
А от операционна система само на уина, който желая, само тия файлове да свалям, нали? Понеже там пише първо БИОС, но явно и това е опрецаионна система, която не съм чувал.

Не се сърди, но не е за теб тази работа. Викай приятел.
1

Преглед на мнениеunfragable, на 11.11.19 - 21:39, каза:

Последно това ми се случваше на някакви Gigabyte дъна. Слагах някакъв USB 3.0 драйвер с SDI, уж всичко точно и като пъхна нещо в USB 3.0 и бум, синичко.
Ако някога ти се наложи да ходиш в сервиз и видиш, че инсталират драйверите с SDI или подобно, не си мисли че са открили топлата вода и са най-големите хакери. Просто искат да те минат набързо. Става бързо, но не става както трябва, особено пък ако говорим за маркови машини..

Почти всички USB 3.0 драйвери се качват погрешно от този тип програми. Не е някаква тайна. Ако прочетеш внимателно темата обаче, в конкретния случай няма такъв драйвер за качване. И ако прочетеш внимателно как човека е писал е в пъти по-добре така да ги сложи, отколкото да мъчи другото. Ако не забелязваш той смята, че трябва да си приготви дискове за драйверите. И сега съвсем конкретно. Точно на тези уъркстейшъни T7500, а също и T3500 и T5500, както и сървърните серии PowerEdge на цокли 1366, 1156, 1155 и 1150 драйверната база на SDI е съвсем точна откъм хардуерните идентификатори, т.е. абсолютно безпогрешно качват необходимите драйвери, щото са си на DELL и щото не се припокриват с почти никои други. И това е на база опит с над 150 такива машини. Точно DELL, за разлика от другите марки имат чудесния навик да правят съвместими драйвери с години не само за цели серии, а и за различните операционни системи. Така макар и неофициално драйверите "поддържат" и "неподдържани" операционни системи. SDI не е програма от типа на next, next, next. И в никакъв случай не е панацея. С нея имам ужасен опит с лаптопи на леново - не просто оплесква драйвера, а така оплесква, че размазва системата и ако няма точка за възстановяване отиваш на преинсталация.
В този конкретен случай обаче няма да има никаква грижа, проблем или некачен драйвер.

Мнението беше редактирано от kaspy: 12.11.19 - 12:01

1

Няма причина, да се сърдя. Като не разбирам, не разбирам и толкова. А и затова питам, та и някои въпроси да ви се струват доста малоумни!
Питам за дисковете, понеже ги искам тия драйвери на диск. Няма да разчитам вечно да са на свободно сваляне, пък и на диск винаги е по-добре. Просто 113 файла ми се струват адски много, но явно, щом никой не ми отговаря, значи наистина са нужни всички 113.
Предполагам, няма значение, от кои драйвери се започва след преинсталацията и кои на, кои дискове да сложа.. ..? Ще ги карам наред.
Ще опитам, и ако се справя, значи всеки може, понеже съм лаик в тая област.
0

Не са ти необходими тези 113 файла. Именно затова никой не ти отговаря. Никой не желае да се ангажира, защото ще има проблеми. Ако ги караш наред ще и докараш главоболия. Начинът, по който се предлагат драйверите от съпорта на DELL може да обърка и опитен човек. Затова по-горе ти предложиха да действаш с функцията им за Autodetect на драйверите.
Аз също ти я порепоръчвам. Демек си инсталираш W7 и отиваш директно на съпорта:

https://www.dell.com...n-t7500/drivers

Taм въвеждаш от менюто Window 7 64 bit ако си инсталирал нея, предполагам нея ще инсталираш.
След това цъкваш на detect drivers и следваш инструкциите. Прескачаш предложенията за ъпдейт на биоса и глупавите системни ъпдейти и ъпдейти на апликейшъните.

П.С. Не ти трябват тези драйвери на диск, сваляш си ги и си ги държиш на компютъра. Или като искаш толкова много ги записваш на диск. Реално ти трябват точно 5 файла на кръст, но няма кой точно да ти каже кои са, защото някои от тях са различни за различните модели. Във всеки случай ти препоръчвам да си свалиш драйвера за чипсета само на първо време и след като го инсталираш да видиш в device manager какво още ти трябва.

Мнението беше редактирано от kaspy: 12.11.19 - 14:30

3

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07
Windows 7 ще ти сложи една част от драйверите, пък били те и стандартни от М$. Избираш ОС която ще инсталираш /предполагам Windows 7 SP1 x64/ от падащото меню в линка.

От Category избираш Chipset и го теглиш, а след това и следните: Storage controller, Video, Audio, Network. Като ги инсталираш ще качиш снимка от диспечера на устройствата, да видим какво още да теглиш.

п.с С Kaspy сме писали едновременно.

Мнението беше редактирано от jossbomon: 12.11.19 - 14:39

4

Окей! Благодаря ви!
Веднъж тука ми бяхте препоръчали уин7 от замунда, имаше голям избор, сега ще потърся кой торент беше, а ако има нещо изчистено, което може да препоръчате, ще го приема.
А тези предложения за ъпдейти, предполагам ми излизат като отида на детект драйвърс..
0

Брат, давай смело. Ако нещата се оплескат ще помагаме.
Преди да започнеш обаче, за всеки случай си свали предварително драйвер за мрежовата карта. Ако случайно инсталацията не разпознае мрежата да го имаш готов и да го инсталираш, иначе няма да можеш да се свържеш с интернет. Даже най-добре, както ти писахме по-горе, свали си драйвер за мрежовата карта и за чипсета, а другото през съпорта.
3

Потребителят е неактивен   baldrick 

• Регистриран: 26-July 07

Преглед на мнениеkaspy, на 08.11.19 - 18:19, каза:

Precision T7500 e класическа работна станция LGA 1366 и работи перфектно с Windows 7.
Като модел излиза една година след пускането на Windows 7, така че ако има ОС за която да е предназначен е точно тази.

Ха ха, с тези работни станции на DELL имам "приятни" спомени. Преди време ми попадна едно дъно от T3500. А процесорите на LGA 1366 са без пари и викам ударих кьоравото. Ей, досега никой компютър не ме беше озорвал толкова. Първо се оказа, че дъното е твърде голямо и не влиза в стандартна ATX кутия. Поработих малко с ножовката и успях да я натаманя. После гледам, буксата на захранването е в най-далечния ъгъл. Добре, че имах един Seasonic с по-дълги кабели, ама и те едвам стигнаха. Тия 1366 цокли с някакви много шантави радиатори. Поразтърсих се, успях да намеря. На дъното има датчик дали е отворен капака. Не помня вече дали трябваше да се окъси, или обратно. Пуснах компютъра, излязоха сумайти съобщения за грешки. Фронт панела не е включен, вентилаторите не работят... Вентилаторите трябва да се включат в техните си букси на дъното. А те разбира се, нестандартни. Трябваше да им направя преходници. Тогава друг проблем, малко след пускане на компютъра, вентилаторите почват да въртят на максимални обороти. Явно дъното усеща, че не са оригиналните. Шум като от хеликоптер. Сложих им по един регулатор, та утихнаха. За фронт панела настроих от биоса да игнорира съобщението, но много се озорих докато намеря схема на свързването на бутоните и диодните индикатори, щото там всичко: USB-та, аудио, бутони на една дълга букса. Накрая намерих схема в един руски форум. Как да е, успях да пусна компютъра. След 3-4 години все още си работи безпроблемно.

С извинения за офтопика...
2

Всички панели се лъжат с джъмпери или мостчета. Най-големият проблем са вентилаторите. Много са подходящи ноктуа, ако не ти се пренареждат кабелчетата. Всъщност е най-добре да се закупи примерно от английския ибей цялата станция ако става въпрос за Т3500, има да се продават с някакъв умрял процесор, без диск, без видео, с минимум памет и с тяхното принципно стандартно 525-ватово захранване, което е ок отвсякъде. Кутията си е съвсем културно конструирана дори и към днешна дата. А ако и трябва да се сменя захранването не е особен проблем, но се налага леко повдигане на дъното, което си означава стабилно разглобяване, но въпреки това не отнема особено много време. Такава машина последния път струваше около 150 лева заедно с доставката. След това се прави ъпдейт на биоса с номер A17, който отключва използването на всички ксеони от X56xx серия. Принципно този биос е забърсан от сайта на делл поради очевидни причини, но се намира на много други места за свободно сваляне. След което си купуваш един хубав ксеон от въпросната серия за около 40 лева и примерно 6х2 GB памет (не за друго, а защото тези двойки струват по 5-10 лева) а разполагаш с шест слота за памет. Така за около 250 лева дори и към днешна дата правиш супер евтина основа за средна гейм машина - трябва ти карта за примерно около 150 лева за да имаш съвсем средноприлична но все пак гейм машина за около 400 лева. Това беше много вървежна практика преди известно време. Още по-добър вариант е да намериш Т5500, която освен гореизброеното работи и с чисто сървърна памет, а там можеш да закупиш примерно 6х4 на точно никаква цена. Осмиците са скъпи, но четворките са по 15-20 лева, понякога се намират и по-евтино особено като заявиш 6 броя. Аз съм купувал такива 6 броя за 60 лева и то оттук. По този начин пък имаш една супер евтина основа за CAD системи (или гейминг). Въпрос на желание, мерак и малко късмет е.
2

Потребителят е неактивен   westcoastnwa 

• Регистриран: 31-August 05
Трябва ли автоматичните ъпдейти да се спрат или трябва да се инсталират след като е активиран Windows-a ?
0

Потребителят е неактивен   baldrick 

• Регистриран: 26-July 07

Преглед на мнениеwestcoastnwa, на 19.12.19 - 12:06, каза:

Трябва ли автоматичните ъпдейти да се спрат или трябва да се инсталират след като е активиран Windows-a ?

Ако питаш за метода на aalesund, най-добре откажи автоматичните ъпдейти на седмицата още по време на инсталацията, след ъпгрейда към 1709 ако искаш ги инсталирай, макар че това си е чиста загуба на време, а след като сложиш последна версия на десятката, тя вече ще е активирана, тъй че няма причина да ги спираш, освен ако ти самия не желаеш.
0

Споделете тази тема чрез:

• (2 Страници) +
  • 1
  • 2
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login