Форум

Data.BG Форуми: Windows 8 - Data.BG Форуми

Прехвърляне към съдържание

• (147 Страници) +
  • « Първа
  • 145
  • 146
  • 147
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

Windows 8

Потребителят е неактивен   diretouch 

• Група: Потребители
  • Регистриран: 10-August 10

Преглед на мнениеjossbomon, на 03.09.16 - 12:10, каза:

Изтегли си този инструмент Microsoft Windows and Office ISO Download Tool 3.15. С него теглиш директно от сървърите на М$. Не се инсталира, а директно стартираш екзето.

Спаси ми гза това сутринта.
Вчера цяла вечер се занимавам със скапания install от замунда
Обновявах им Update програмата и още 15 000 вида опита и нищо
http://binar.bg/2589...-pravyat-zhalk/

и стига си писал по тея форуми, ей глупак!
0

Потребителят е неактивен   gotinpi42014 

• Регистриран: 16-April 14
  • Град:София
Моля ви, бихте ли ми казали, ако е възможно разбира се, как да разреша настройката на резолюцията на дисплея. Аз съм с уиндоус 8.1 и не настройката ми е блокирана. Пише, че това е recommended и бутонът е тъмен (блокиран).
0

Потребителят е неактивен   Digimon 

• Регистриран: 02-October 12
  • Град:Попово

Преглед на мнениеgotinpi42014, на 12.05.17 - 14:01, каза:

Моля ви, бихте ли ми казали, ако е възможно разбира се, как да разреша настройката на резолюцията на дисплея. Аз съм с уиндоус 8.1 и не настройката ми е блокирана. Пише, че това е recommended и бутонът е тъмен (блокиран).

Нищо не разбрах!
Кой е бутона, който е тъмен!?
Не може ли да направиш снимка? Нещо такова, за да обясниш!
Публикувано изображение
Публикувано изображение

Това че пишем във един форум, не ни прави колеги!
1

Потребителят е неактивен   credible 

• Регистриран: 29-March 05
Имам един малък проблем с Windows-a. Като тръгнах да изключвам лаптопа(Acer) ми се появи съобщението за ъпдейт, дадох му и тръгна да си се ъпдейтва ,рестартира и т.н. В един момент стигна до "we couldn't complete the updates undoing changes" и си седеше така доста време. Четох, че трябвало да стигнеш до Аdvanced startup options и да му Enable safe mode. Изпълних ги стъпките, но като му дам start in safe mode ми се рестартира и пак ми се появява същия надпис "we couldn't complete the updates undoing changes"( демек нищо не става).
Да имате идея как се оправя това.
by aL Capone
0

Потребителят е неактивен   jossbomon 

• Регистриран: 06-February 07

Преглед на мнениеcredible, на 28.05.17 - 18:28, каза:

Имам един малък проблем с Windows-a. Като тръгнах да изключвам лаптопа(Acer) ми се появи съобщението за ъпдейт, дадох му и тръгна да си се ъпдейтва ,рестартира и т.н. В един момент стигна до "we couldn't complete the updates undoing changes" и си седеше така доста време. Четох, че трябвало да стигнеш до Аdvanced startup options и да му Enable safe mode. Изпълних ги стъпките, но като му дам start in safe mode ми се рестартира и пак ми се появява същия надпис "we couldn't complete the updates undoing changes"( демек нищо не става).

:lol2: Ха сега, колегата @My7hY да идва да помага със съвети... :lol2:

Преглед на мнениеMy7hY, на 26.05.17 - 22:18, каза:

Аз си държа уснати ъпдейтите,разчитам че компанията си държи на името и ъпдейтите преминават през достатъчно тестване,за да се смятат за надежни.

3

Потребителят е неактивен   Digimon 

• Регистриран: 02-October 12
  • Град:Попово

Преглед на мнениеcredible, на 28.05.17 - 18:28, каза:

Пробвай със последната добра конфигурация, дали ще се получи!
Моята връзка
Публикувано изображение

Това че пишем във един форум, не ни прави колеги!
1

Потребителят е неактивен   Chi4oCharli 

• Регистриран: 25-July 15
  • Град:Кресна
Какво направиха с последните ъпдейти тези курви от майкрософт, трябва да кликам по два три пъти на нещо та да зацепи включително и х за затваряне. Какво промениха тези педали та стана така? какво направиха само като тура мишка юсб е така, а небеше. Тия грам мозък не им остана вече само балъци ли останаха в тоя майкрософт?

Мнението беше редактирано от Chi4oCharli: 29.06.17 - 10:21

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   pgm 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 29-December 03

Преглед на мнениеChi4oCharli, на 29.06.17 - 10:19, каза:

само като тура мишка юсб е така, а небеше.

Направи си един Image на инсталацията за всеки случай.
След това изтрий от Device Manager от Universal Serial BUS Usb, Composite Devise (вероятно са повече от 1).
Рестартирай и изчакай малко. След това виж дали са се появили отново. И ако са, много вероятно е всичко да заработи.
Ако възникне проблем, върни Image.

Имам нещо предвид за точно тази последователност на процедурите.
1

Потребителят е неактивен   Chi4oCharli 

• Регистриран: 25-July 15
  • Град:Кресна

Преглед на мнениеpgm, на 29.06.17 - 15:26, каза:

Направи си един Image на инсталацията за всеки случай.
След това изтрий от Device Manager от Universal Serial BUS Usb, Composite Devise (вероятно са повече от 1).
Рестартирай и изчакай малко. След това виж дали са се появили отново. И ако са, много вероятно е всичко да заработи.
Ако възникне проблем, върни Image.

Имам нещо предвид за точно тази последователност на процедурите.

На Composite Devise му дадох uninstall след рестарт си беше пак на място, без промяна... Има още 2 да им давам ли и на тях uninstall? Мишката е пробвана и на друг комп с 7 на него няма проблеми аз дори си помислих първо че тя се е скапала ама не! Това се получи след инсталирането на последните месечни роллъпи странно?

Мнението беше редактирано от Chi4oCharli: 03.07.17 - 11:45

Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   pi4a7a 

• Регистриран: 12-April 13
  • Град:Варна
  • Интереси:Xiaomi
Знам, че 8.1 си умря, но се намират заклети фенове. Та кои бяха ъпдейтите които трябваше да не се инсталират там за напомнянето за 10 и други глупости? Помня че бяха няколко..Публикувано изображение
Legion Y520-15IK BN | i7-7700HQ | GTX 1050Ti 4GB | 16GB DDR4 2400Mhz | 1TB Seagate HDD | Windows 10 Pro x64
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API

Преглед на мнениеpi4a7a, на 10.03.18 - 00:52, каза:

Знам, че 8.1 си умря, но се намират заклети фенове. Та кои бяха ъпдейтите които трябваше да не се инсталират там за напомнянето за 10 и други глупости? Помня че бяха няколко..Публикувано изображение

Няма го това вече! Под 7-ца, 8.0 и 8.1 НЕ се предлага повече Windows 10 (безплатно), махнаха го вече преди доста време. Сега ако искаш 10ка трябва да я сложиш ръчно и да си "платиш", а не е безплатен upgrade както беше преди време.
Инсталирай всичко смело - все пак прави отвреме навреме и System Restore точки, както е и много добре да правиш и с нещо system image-и също така, за всеки случай. ;)

Има една врътка друга - внимателно НЕ инсталирай Месечни Предварителни Update-и, които Windows Update ще ти предлага - бъгави са, и може дори сини екрани да ти дадат.
Тези Предварителните Update-и са нова мода под Windows 7ца и 8.1 - скриваш ги и чакаш, и след време - седмица/две - си идват нормални техни стабилни варианти, които нямат проблеми.
Това упражнение с криенето им се прави всеки месец - досадно е, но се ядва щом го знаеш. :-) Май са само 2 такива ежемесечно, поне при мен.

Мнението беше редактирано от nakibest: 10.03.18 - 01:14

Публикувано изображениеПубликувано изображение
1

Потребителят е неактивен   barut 

• Група: Глобални
  • Регистриран: 19-November 02
Преди около месец преинсталирах единия лаптоп с 8.1 и от тогава всеки ден ми дава съобщение да тегля ъпдейти, направо ми писна! Какви си тия ъпдейти, какво е туй чудо!
Worst diving day is better than best working day. Much better!
0

Потребителят е неактивен   nakibest 

• Mr. Company PC Guy
  • Регистриран: 26-December 02
  • Град:Ботевград
  • Интереси:tennis, VB, C++ Builder, Win32 API

Преглед на мнениеbarut, на 08.09.18 - 18:36, каза:

Преди около месец преинсталирах единия лаптоп с 8.1 и от тогава всеки ден ми дава съобщение да тегля ъпдейти, направо ми писна! Какви си тия ъпдейти, какво е туй чудо!

* Другият път инсталирай "готов" Windows 8.1 с вградени update-и! Има хубави, НЕпипани в TeamOS:
https://www.teamos-h...ndows-8-8-1.37/

* Ами инсталирай ги? Като ги инсталираш, не спират ли да искат инсталация? :unsure:
Ако копието на ОС ти е много старо, може да иска 5-6 пъти да се update-ва с рестарт, това е нормално. ;)
0

Потребителят е неактивен   CunKajHuj 

• Регистриран: 07-August 18
  • Град:Бургас
Сложих за проба Windows 8.1 32-bit. Направих тест има ли разлика в бързината с Windows XP 32-bit. Пуснах го да направи архив на една папка с данни ( 605МВ - играта ColinMcRae 2.0 ) и му засякох време. Машината беше една и съща, даже хард диска беше един и същ, архиватор 7-zip - версия 19.0.0 (x86), ниво на компресия - ултра, метод - LZMA2. Ето резултатите: Windows 8.1 -> 5:45 min; Windows XP -> 5:10 min. Windows XP е с 35 секунди по-бърз. Някой от разбиращите тук, може ли да ми обясни защо е така? Нали уж 8.1 е по-модерен и се очаква да е по-бърз? Благодаря!
0

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05
Нищо подобно не се очаква, това са мантрите микроскопскиПубликувано изображение

ОС се сменят по съвсем други причини!

А може би и паметта ти е малко?

1

Потребителят е неактивен   kaspy 

• Регистриран: 17-November 03

Преглед на мнениеCunKajHuj, на 01.09.19 - 00:36, каза:

Сложих за проба Windows 8.1 32-bit. Направих тест има ли разлика в бързината с Windows XP 32-bit. Пуснах го да направи архив на една папка с данни ( 605МВ - играта ColinMcRae 2.0 ) и му засякох време. Машината беше една и съща, даже хард диска беше един и същ, архиватор 7-zip - версия 19.0.0 (x86), ниво на компресия - ултра, метод - LZMA2. Ето резултатите: Windows 8.1 -> 5:45 min; Windows XP -> 5:10 min. Windows XP е с 35 секунди по-бърз. Някой от разбиращите тук, може ли да ми обясни защо е така? Нали уж 8.1 е по-модерен и се очаква да е по-бърз? Благодаря!

По принцип поддържам идеята, че колкото по-проста е една ОС толкова по-добре и по-бързо работи.
В конкретния случай обаче, разликата може да се дължи на 100 неща.
Първо условията няма как да са същите. Работата зависи изключително много от хардуера. Ако е по-подходящ за ХП, или за 8, това определя като цяло изхода на експеримента. Друго много важно условие е, че Windows 8 работи при много повече пуснати процеси, т.е. пак опираме до хардуера и софтуера. Разбира се има и други фактори. Не на последно място е и версията на WinRAR и как е оптимизирана програмата да работи.
А идеята, че следваща по номер ОС е по-бърза от някоя предишна се поддържа само от майкрософт... и от Накича...Публикувано изображение
Дори и само прибавен СП прави която и да ОС по-бавна от чистото копие, ма това "не е вярно"... Публикувано изображение
3

Аз затова си карам с Windows XP Performance Edition 2009. :D А 8.1 го сложих временно и за малко заради педалите от НСИ, заради тях трябваше да има Internet Explorer 11. Спрях му всичките излишни процеси, лапаше около 220 МВ като се зареди, беше една олекотена версия 8.1 Pro x32 Super Lite CM Team Pakistan - ISO-то е 706МВ. LINK RAM-а беше 2 GB - DDR2 667. Процесор Core2 Duo E6700 @2.66GHz. Tова, че ъпдейтите забавят Windows съм го забелязал още на XP, прав си kaspy. Нищо не ъпдейтвам и всичко си работи.
1

Потребителят е неактивен   golemsmeh 

• Регистриран: 28-August 05

Преглед на мнениеgolemsmeh, на 01.09.19 - 06:43, каза:

...

А може би и паметта ти е малко?

Да, малко ти е!Публикувано изображение
0

Потребителят е неактивен   QuantumFireball10 

• Регистриран: 04-February 12

Преглед на мнениеCunKajHuj, на 01.09.19 - 00:36, каза:

Хардуера ти вероятно е оптимизиран да работи по-дoбре с WinXP, еми не всяка нова Windows е то тежка от предходната.
Ако сложиш Windows 2000 SP4 компа ти е ще самолет. :D

Мнението беше редактирано от QuantumFireball10: 10.09.19 - 17:43

CPU: Quad Core Xeon 771 L5408 2.13ghz, MB: ASUS ipibl-lb (benicia) RAM: 6GB DDR2-800 Dual Channel
HDD: WD Raptor 300GB SATA-2 10-000RPM, Graphic Card: Radeon 6670 2GB 128-bit GDDR-3 MSI, PSU: Mini Fortron 300W 80+ GOLD,Creative SB0460 PCI, PCI-E Wireless 120Mbps, OS: Windows7 Home Premium 64-bit -HardwareMafiaOriginal`s PC
0

Дааа, преди време пробвах Win 2000 и Win XP на Pentium III 1GHz/FSB133, дъно i815E, HDD ATA100, RAM 512MB. Win 2000 зареждаше за почти 2 минути, а Win XP за 35 секунди. Затуй може би очаквах подобрение от новото. При тази проба тук - Win 8.1 зареждаше горе долу еднакво както Win XP ( 16-22 секунди ) обаче като го пуснах да направи нещо полезно (архив) и се появи тази разлика. Ще добавя още, че на този комп. правих и проба с Win 7 ( олекотената версия на Иван Кехайов x86 ) и пак Win XP беше по-бърз. Преди време на един лаптоп с Core2 Duo P8400 и 4GB RАМ пробвах Win XP x86 и Win XP x64, пак с архиватор 7-zip, на същата папка с данни, на x64 със версия x64. Там разликата беше около 30 секунди, но неочаквано победител беше Win XP x86.
Паметта дали е малко? Не знам.. аз си мисля, че паметта трябва да върши работа, а не само да се пълни излишно с Windows, компа трябва да прави нещо, да ни служи на нас, а не ние на него, затуй ако един комп с някаква си памет върши една работа по-бързо с някакъв си Windows, то той за мен е по-добър отколкото ако е с друг "модерен" Windows, дето е шарен, мазен и всеки ден иска ъпдейти. Някой ако се сети да каже за "дупките в сигурността", ще му напомня, че НАП го хакнаха, нищо че не е с Windows XP, сигурно е с "най-модерния Windows 10 - бърз, сигурен" и ... мазен.
0

Споделете тази тема чрез:

• (147 Страници) +
  • « Първа
  • 145
  • 146
  • 147
  • Вие не можете да започнете нова тема
  • Вие не може да отговаряте на тази тема

1 потребители четат тази тема
0 регистрирани потребители, 1 гости и 0 анонимни потребители

Data.BG e форум за дискусии. Data.BG не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Data.BG.

Close  Member Login